Je produkt Exodus pro Kodi legální a bezpečný? Je doplněk úmluvy legální?

Je Kodi Exodus bezpečný legální


Exodus je jedním z nejpopulárnějších a nejodolnějších doplňků pro streamování videa pro Kodi. Přestože Exodus používá velké množství uživatelů Kodi, je zcela neoficiální. Tento doplněk nenaleznete v oficiálním úložišti doplňků Kodi. To znamená, že většina, ale ne všechny, televizních pořadů a filmů vysílaných přes Exodus jsou také neoficiální.

Když se ptáme, zda je doplněk jako Exodus legální, musíme nejprve objasnit, která strana se ptá. Ve většině případů budeme předpokládat, že osoba, která žádá, chce vědět, jestli se může dostat do legálních potíží při sledování videí na Exodusu..

Mohu legálně streamovat video na Exodusu?

Exodus nabízí určitý legální obsah, ale ne moc. Mohli byste najít televizní pořady a filmy, které jsou náhodou zdarma nebo součástí veřejné sféry, ale v současné době neexistuje žádný způsob, jak odfiltrovat nelegální zdroje kromě vypínání konkrétních poskytovatelů v nastavení. Budete však muset přesně vědět, který ze 100+ vyřazených webů nabízí nezákonný obsah, a dokonce i poté může být část obsahu, který poskytují, směsicí publicity a pirátské televize a filmů. Všichni říkají, že velká většina obsahu v Exodusu je pirátská.

Ve většině částí Evropy, včetně Velké Británie, je streamování pirátského videa nezákonné. Soudní rozhodnutí začátkem tohoto roku uvedlo, že dočasné soubory vytvořené na zařízení pomocí streamování přehrávačů videa nejsou osvobozeny od autorských zákonů.

V USA jsou pravidla méně jasná. USA nemají žádný takový precedens pro streamování videa, ačkoli stahování celých souborů je rozhodně nezákonné. Není jasné, zda streamování videa z webu spadá pod stejná pravidla jako činnost, jako je torrentování video souborů.

Některé země (zejména Indie) výslovně umožňují lidem streamovat pirátský obsah. Uživatelé Exodu v Indii by se neměli mít čeho bát při sledování televizních pořadů a filmů na Kodi; to však nebere eticky v pořádku.

V mnoha zemích neexistují v knize prostě žádné zákony ani precedenty, pokud jde o pirátství a / nebo streamování z pirátských zdrojů. Před použitím Exodusu vám doporučujeme zkontrolovat místní zákony a předpisy.

To znamená, že nejsme právní experti. Názory vyjádřené zde ohledně zákonnosti Exodus jsou čistě založeny na výzkumu autora tohoto článku. Pokud potřebujete více ověřených informací o tom, zda je Exodus ve vaší zemi legální, proveďte náležitou péči při zkoumání toho, jak fungují zákony ve vašem regionu.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje porušení autorských práv, včetně nelegálního streamování prostřednictvím Kodi. Kodi lze použít k mnoha vynikajícím legálním účelům online streamingu. Než stáhnete nebo streamujete materiál chráněný autorskými právy bez povolení, zvažte prosím zákon, oběti a rizika pirátství.

Jak bezpečně používat doplňky Kodi

Zatímco my nedoporučujeme Exodus pro uživatele Kodi, neoficiální doplňky jako Exodus i oficiální doplňky mají jedinečná rizika v oblasti soukromí a zabezpečení, díky nimž je VPN téměř vždy nezbytná.

Přestože je používání sítě VPN oblíbené pro uživatele Kodi, kteří se snaží vyhýbat detekci při streamování pirátského obsahu, existují i ​​jiné důvody, proč je VPN nezbytná. Exodus a doplňky, jako to přichází, s některými riziky soukromí. Jakékoli doplňky třetích stran mohou být uneseny a použity k vyzkoušení vaší webové aktivity pomocí útoků typu člověk-uprostřed. Kromě toho byl Exodus sám v jednom bodě použit k vytvoření botnetu DDoS z nic netušících uživatelů.

Exodus a zdroje, ze kterých streamujete videa, budou mít přinejmenším přístup k vaší IP adrese. I když IP adresa nepředstavuje identitu, lze ji použít ke sledování aktivity zpět do zařízení a k určení vaší polohy. Například v rukou autorského trolla by tyto informace mohly být použity k vydírání peněz od vás. Může být také použit k cílení vašeho zařízení pomocí reklam, spamu a malwaru.

Z těchto důvodů důrazně doporučujeme, abyste při používání Kodi vždy používali seriózní VPN. VPN nebo virtuální soukromá síť šifruje internetový provoz vašeho zařízení a směruje jej přes server na vybrané místo. Dobré VPN, jako je IPVanish, zabraňují doplňkům a zdrojům vidět vaši skutečnou IP adresu, která je místo toho maskována IP adresou serveru VPN.

I když používání služby Exodus není přísně v rozporu se zákonem, ve kterém žijete, váš poskytovatel internetových služeb by se mohl takovou činností, škrtením nebo pozastavením služby odradit, aby pokáral uživatele Kodi. VPN bude udržovat vaši aktivitu v soukromí od vašeho poskytovatele služeb Internetu. To má další účinek, protože brání poskytovateli internetových služeb a dalším stranám sledovat vaši online aktivitu, protože obsah vašich toků je skrytý uvnitř šifrovaného tunelu.

Doporučujeme IPVanish, rychlý a spolehlivý poskytovatel VPN s dobrou pověstí a přísnými zásadami bez protokolování. IPVanish má také rozhraní přátelské ke Kodi, které funguje dobře se zařízeními, která místo klávesnic a myší používají dálkové ovládání, jako je Amazon Fire TV Stick. IPVanish pracuje se všemi doplňky Kodi, které jsme testovali. Pokud se chcete podívat na širší škálu možností, přejděte do našeho seznamu nejlepších VPN pro Kodi.

V případě doplňků Exodus a třetích stran, jako je to, VPN pomůže zabezpečit vaše soukromí tím, že vaše data zakryje, což ve většině případů, zejména útokům MITM, zabraňuje hackerům špehovat. Antivirový software je také pravděpodobně dobrý nápad, který pomůže zabránit stahování doplňků, které byly uneseny malwarem.

Řešení pro čtenáře: Ušetřete až 60% na IPVanish zde.

Oficiální alternativy společnosti Kodi k Exodu

V této části prozkoumáme doplňky z oficiálního úložiště doplňků Kodi. Některé z nich mají sbírky obsahu, které soupeří nebo dokonce převyšují sbírky Exodu. Ještě lepší je, že jsou zcela legální a byly vytvořeny a schváleny oficiální organizací.

iPlayer WWW

iplayer

Pokud žijete ve Spojeném království, je velká šance, že už znáte BBC iPlayer. Chcete-li legálně sledovat jakýkoli z jeho obsahu, budete potřebovat televizní licenci. K dispozici je však velmi velký výběr televizních pořadů, filmů, rozhlasového obsahu a dokonce i živých pořadů. Spravedlivá část obsahu je přístupná pouze z Velké Británie, takže před načtením doplňku nezapomeňte nastavit síť VPN na britské město..

iPlayer WWW lze nalézt v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Youtube

Youtube

Značný počet lidí se vyhýbá tradiční televizi ve prospěch online zábavy. Pokud to zní jako vy, možná budete mít zájem o instalaci doplňku YouTube. Ať už vás zajímá jakýkoli, od dlouhého herního obsahu až po sport nebo dokonce sestavení výukových programů, YouTube bude mít co nabídnout. Předtím, než budete moci doplněk opravdu používat, musíte zařízení spárovat, ale to trvá jen vteřinu.

YouTube je zdarma, legální a sledování veškerého obsahu, který hostuje, by trvalo několik tisíc let. Když vezmete v úvahu tato fakta, rychle se ukáže, že YouTube je jedním z nejlepších oficiálních dostupných doplňků.

YouTube je k dispozici v oficiálním úložišti doplňků Kodi a ve většině dalších úložišť doplňků, které mají doplňky pro streamování na vyžádání..

ESPN Player

ESPN Player

Pokud jste sportovním fanouškem, existuje několik oficiálních doplňků lepších než hráč ESPN. Vyžaduje předplatné, ale můžete si vybrat jeden ze tří balíčků, na základě kterých sportů vás zajímá. Existuje také možnost skrýt kanály, na které váš předplatné nepokrývá, v samotném doplňku. Proudy jsou ve vysokém rozlišení, ale přesto mají tendenci se načítat docela rychle. Stejně jako u doplňku YouTube musíte jej před použitím ověřit, ale je to jednoduché a nemělo by to trvat déle než minutu.

Hráč ESPN má určitou mezinárodní podporu, existují však země (jako Spojené království a Francie), které nemají přístup k jeho obsahu. Pokud žijete v jedné z těchto zemí, vše, co musíte udělat, je nastavit VPN na jedno z podporovaných míst a budete moci sledovat všechny své oblíbené sporty bez problémů.

Přehrávač ESPN najdete v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Prohlížeč PlayOn

Hraj dál

PlayOn je předplacená služba, která shromažďuje několik různých předplatných služeb na jednom místě pro snadné prohlížení. Protože neexistuje žádný oficiální doplněk Netflix nebo Amazon Video, PlayOn je neocenitelná. Ačkoli existuje několik zdrojů, které můžete sledovat zdarma, jako jsou VH1 a YouTube, PlayOn si opravdu přijde na své, když jsou na něj připojeny další služby založené na předplatném.

PlayOn najdete v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Neoficiální doplňky Kodi podobné produktu Exodus

Navzdory rizikům budou mít někteří uživatelé Kodi tendenci k neoficiálním doplňkům Kodi, které obvykle poskytují pirátský obsah. Nedoporučujeme tyto doplňky pro uživatele Kodi. Níže uvádíme několik doplňků, které mohou být uvedeny na jiných místech podobných Exodusu a nabízejí přístup k pirátskému obsahu. Poskytli jsme některé základní informace o tom, jak tyto doplňky fungují, jak pirátský obsah a proč doporučujeme další oficiální alternativy. 

Smlouva

Doplněk Kodi covenant

Co je to? Covenant je nově uvolněná vidlička neslavného doplňku Exodus. V zásadě navštěvuje různé streamingové webové stránky, škrábe odkazy a doručuje je uživateli. To znamená, že uživatel má přístup k velmi širokému spektru médií, která nejsou omezena pouze na jednu konkrétní výklenek.

Proč byste se tomu měli vyhnout? Nejviditelnějším důvodem, proč se Covenantu vyhnout, je to, že většina obsahu, ke kterému poskytuje přístup, je nezákonná. Vzhledem k tomu, že weby, které jsou hostitelem tohoto druhu obsahu, podléhají požadavkům na zastavení šíření podle zákona DMCA, existuje velká šance, že poskytované odkazy přestanou fungovat v budoucnu. Tento druh obsahu je často také nekvalitní - filmy mají často titulky v cizím jazyce zakrývající video a jsou zaznamenány ve velmi nízkém rozlišení. Pokud hledáte kvalitní televizi a filmy, měli byste se lépe zobrazovat pomocí výše uvedeného doplňku prohlížeče PlayOn uvedeného výše.

Streamujte všechny zdroje

soli kodi addon

Co je to? Streamovat všechny zdroje (nebo SALTS) je další doplněk, který se zaměřuje hlavně na poskytování přístupu k pirátskému obsahu. Toto je jeden z nejpopulárnějších doplňků třetích stran a funguje podobným způsobem jako Covenant, protože je to především škrabka na odkazy.

Proč byste se tomu měli vyhnout? I když je pravda, že je k dispozici nějaký obsah ve veřejné sféře, je mezi nimi málo. Pokud je to druh obsahu, který hledáte, měli byste být mnohem lépe zobrazováni pomocí YouTube, protože má mnohem větší uživatelskou základnu a vestavěný systém označování autorských práv. Ať už hledáte klasické filmy, jako jsou Noc oživlých mrtvých nebo jen chcete sledovat staré dokumenty, YouTube předčí SALTS téměř ve všech směrech.

Přečtěte si více zde o doplňku Kodi SALTS.

Přestože byl Exodus jedním z nejznámějších doplňků společnosti Kodi, existuje spousta, které jsou schopny konkurovat. V tomto článku jsme identifikovali některé z nejlepších oficiálních doplňků a doplňků třetích stran, abyste se mohli sami rozhodnout. Existuje dobrý oficiální doplněk, o kterém víte? Pokud ano, dejte nám vědět v komentářích a my to vyzkoušíme.

Viz také: je Kodi bezpečné a legální k použití?

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =