Je použití doplňku Project Cypher Kodi bezpečné? Existují lepší alternativy?

Project Cypher je velmi populární addon Kodi. Je zde celá řada obsahu, který lze vidět: filmy, živá televize, koncerty, dokonce i dokumenty. Možná se však ptáte, zda je legální a bezpečné používat addon Project Cypher Kodi. Tento článek odpoví na tyto otázky a prozkoumá některé skvělé alternativní doplňky.


Doplněk Project Cypher Kodi

Co je Kodi?

Kodi je softwarový přehrávač médií s otevřeným zdrojovým kódem. Abyste mohli Kodi používat, potřebujete pouze zařízení k jeho spuštění. Funguje na počítačích Windows a Mac, Nvidia Shields, chytrých telefonech Android nebo iOS, Apple TV boxech, Amazon Fire Sticks, dokonce i Roku boxech.

Kodi není hostitelem žádného obsahu. Jednoduše streamuje obsah z jakéhokoli zdroje, na který jej směřujete. Díky této flexibilitě se společnost Kodi stala výkonným nástrojem pro řezačky kabelů, kteří chtějí integrovat své streamovací služby do jedné platformy. Kodi však také učinila kontroverzní

protože mnozí jej používají pro streamování nelicencovaného obsahu. Příroda společnosti Kodi s otevřeným zdrojovým kódem může také vést k rizikům v oblasti zabezpečení a soukromí.

Navzdory této diskusi existuje mnoho legitimních způsobů použití Kodi a bezpečnostní rizika lze minimalizovat přijetím správných opatření

Důležité: Vždy používejte VPN s Kodi

Někteří uživatelé Kodi používají doplňky třetích stran pro přístup k webům, které streamují neoficiální a nelicencovaný obsah. Tito uživatelé obvykle používají VPN ke skrytí svých aktivit. Uživatelé Kodi, kteří streamují pouze z legitimních webů, však budou VPN také užitečné.

Doplňky Kodi jsou náchylné k hackerství, protože jsou vytvářeny malými nezávislými vývojáři, kteří si možná nebudou moci dovolit bezpečnostní funkce, které by velká společnost měla. Díky tomu jsou addony Kodi citlivé na útoky typu člověk-uprostřed, kde podvodníci diskrétně monitorují aktivitu uživatelů a ukradnou data. Šifrováním dat může VPN výrazně snížit šance, že se vám to stane.

VPN může také pomoci zabránit ukládání do vyrovnávací paměti způsobené omezením rychlosti ISP a může odemknout bloky geografického obsahu při cestování.

Bohužel, mnoho sítí VPN je příliš pomalé na to, aby zvládly streamování videa ve vysokém rozlišení. Proto doporučujeme všem uživatelům Kodi IPVanish. IPVanish streamoval video ve formátu 1080p bez vyrovnávací paměti v našich testech. Neuchovává žádné záznamy o zákaznických datech, takže uživatelé mají klid, že jejich informace se nedostanou k třetím stranám. Má nativní aplikaci Amazon Fire Stick, která usnadňuje instalaci. Celkově je IPVanish vynikající VPN pro uživatele, kteří streamují video.

ČTENÍ PRO ČTENÁŘE: Naši čtenáři zde mohou ušetřit 60% na plánech IPVanish.

Varování: Kodi by se měl používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani Kodi Foundation, ani Comparitech neobhajují používání Kodi pro ochranu soukromí.

Co je addon Project Cypher Kodi?

Project Cypher je doplněk Kodi vytvořený společností Cypher Media. To vám umožní sledovat živé televizní vysílání, filmy, legendy fotbalové ligy, dokumentární seriály zabijáků, živé koncerty a mnoho dalších typů obsahu v televizi zdarma.

Díky široké škále obsahu, který poskytuje, je Project Cypher velmi oblíbeným doplňkem Kodi.

Používání Project Cypher k prohlížení tohoto obsahu však existuje určitá velká rizika. Project Cypher používá databáze z webů jako DirectD1, 1Movies a DiziGold k nalezení odkazů na filmy, které uživatel hledá. Jedná se o databáze, o kterých je známo, že se používají především pro hledání pirátských toků. Proto je většina nebo možná veškerý obsah, který streamuje Project Cypher, neoprávněný. Kromě toho tyto databáze nepoužívají žádný prověřovací proces, který by chránil uživatele před malwarem. Jejich odkazy by mohly vést k jakémukoli počítači na světě. Mohli by vést k nezabezpečeným serverům zranitelným hackerům nebo dokonce k vlastnímu počítači tvůrce malwaru, který by byl speciálně nastaven tak, aby lákal oběti pomocí bezplatných filmů.

Projekt Cypher

Z těchto důvodů, nedoporučujeme instalaci ani používání doplňku Project Cypher Kodi. Místo toho doporučujeme použít níže uvedené alternativy.

Alternativy k addonu Project Cypher Kodi

Každý z níže uvedených doplňků pochází od legitimních poskytovatelů obsahu, kteří dodržují autorské právo. Výsledkem je, že jsou výrazně bezpečnější než Project Cypher.

Praskání

Crackle Kodi addon

U filmů a televizí zdarma se Crackle nemůžete pokazit. Má populární televizní pořady jako The Tick, The Shield, Huff a Heroes Reborn, spolu s klasickými filmy jako Soumrak mrtvých, Strach a hnus v Las Vegas, a The Cable Guy. Služba je hrazena reklamou.

Crackle je v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Pluto.tv

Je použití doplňku Project Cypher Kodi bezpečné? Existují lepší alternativy?

Když přijde na svobodu žít televize, Pluto.tv má co nabídnout. Má vysoce hodnocené zpravodajské kanály jako CNBC, Al-Jazeera, CBSN a Cheddar. Má také kanály věnované univerzitním sportům, anime, videohrám, drby celebrit a mnoha dalším tématům. Celkově má ​​Pluto.tv více než 100 zcela bezplatných kanálů. Nezáleží na tom, co byste rádi sledovali, na webu Pluto.tv pravděpodobně najdete něco

Pluto.tv je v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Youtube

Doplněk YouTube Kodi

Pokud vás přitahuje živá koncertní sekce Project Cypher, užijete si mnoho živých vystoupení umělců zdarma na YouTube. Nejoblíbenější umělci mají svůj vlastní kanál Vevo plný živých vystoupení svých nejpopulárnějších písní. I menší, nezávislejší hudebníci mají obvykle svůj vlastní oficiální kanál a někdy budou sdílet videa svých koncertů vyslaných fanoušky. Z YouTube můžete získat spoustu hodin živé hudební zábavy.

Doplněk YouTube Kodi je v oficiálním úložišti Kodi addon.

BBC iPlayer

Doplněk BBC iPlayer Kodi

Projekt Cypher byl původně vyvinut v U.K., a mnoho jeho prvních osvojitelů tak učinilo, aby sledovalo BBC programy prostřednictvím Kodi. S aplikací BBC iPlayer můžete sledovat všechny své oblíbené pořady BBC Doktor kdo, Josh, a Stínovaný, ale bez všech rizik Project Cypher.

Pokud žijete ve Velké Británii a chcete použít doplněk BBC iPlayer Kodi, budete potřebovat televizní licenci, která stojí přibližně 14,50 GBP / rok. BBC iPlayer není k dispozici lidem žijícím mimo U.K. Pokud žijete v U.K. a cestujete mimo něj, budete muset odemknout geo blokování pomocí VPN.

Tento doplněk je umístěn v úložišti noobsandnerds.

PS Vue

Doplněk PS Vue Kodi

Pokud vám možnosti dalšího doplňku naživo a na vyžádání neposkytují požadovaný obsah, možná byste měli zvážit přihlášení k odběru placené televizní služby, jako je PS Vue. Nabízí všechny obvyklé kanály, které byste dostali, kdybyste měli kabel, ale aniž byste si museli pronajmout kabelovou skříňku. Za 39,99 USD nabízí společnost PS Vue všechny kanály uvedené na této stránce v části „přístup“. Díky těmto kanálům můžete vidět jakýkoli obsah, který chcete: filmy, sport, situační komedie, dramata a další. Je tu něco pro každého.

Doplněk PS Vue Kodi je v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: 105 nejlepších doplňků pro Kodi.

Doplněk Project Cypher Kodi: Přehled a obavy o soukromí

Doplněk Project Cypher Kodi nabízí uživatelům Kodi spoustu obsahu. Rizika zabezpečení a ochrany soukromí při používání jsou však významná. Jako jediný příklad toho, co se může stát někomu, kdo streamuje pirátský obsah pomocí jednoho z těchto doplňků, zvažte, co se stalo s Exodusem. Po několik let byl Exodus jedním z nejpopulárnějších doplňků v okolí. Neustále byla aktualizována o nové funkce a zdroje a přitahovala nové uživatele.

Tvůrce Exodusu se objevil na fórech pod kódovým jménem „Lambda“. Protože nikdo neznal jeho totožnost, držitelé autorských práv nemohli proti němu podat žalobu. Nakonec však vyvinul nepřátele, kteří hrozili, že veřejně propustí své skutečné jméno. Jako odvetu za to tajně přidal kód do svého addonu, který pak automaticky stáhlo většina uživatelů Kodi, kteří ho nainstalovali. Tento nový kód změnil zařízení jeho uživatelů na botnety, které se účastnily útoků DDoS na jeho nepřátele. Většina uživatelů Kodi netušila, že se to děje.

Naštěstí nový kód ve skutečnosti nepoškodil počítače uživatelů jinak, než aby je trochu zpomalil. Tento příklad však ukazuje, jak riskantní může být používání doplňků porušujících práva třetích stran.

Cypher Media také není zcela důvěryhodným vývojářem addonů. Vývojář často vezme další populární doplňky a na ně nalepí své jméno. Nevíme, co se s těmito addony stalo.

Vzhledem k těmto rizikům není addon Project Cypher Kodi pravděpodobně nejlepším způsobem sledování televize nebo filmů na Kodi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 − = 13