Jak odinstalować wersję Kodi na Amazon Fire Stick lub FireTV

logo kodi 17


Masz wersję Kodi, której po prostu nie możesz znieść? W tym przewodniku dowiesz się, jak odinstalować wersję Kodi na Amazon Fire TV i dowolnym innym urządzeniu.

Kodi to darmowy pakiet oprogramowania typu open source, który zapewnia narzędzia potrzebne do łatwego tworzenia systemu kina domowego. Chociaż początkowa konfiguracja Kodi jest bardzo szybka, lokalizowanie i instalowanie wielu dodatków może być czasochłonne, szczególnie jeśli instalujesz Kodi na wielu urządzeniach.

Aby uprościć sprawę, możesz zainstalować wstępnie skonfigurowane wersje kompilacji o nazwie Kodi. Skracają one nie tylko czas potrzebny do uruchomienia centrum multimedialnego, ale mogą także dodawać dodatkowe funkcje lub zmieniać wygląd Kodi. Chociaż Kodi można zainstalować na szerokiej gamie urządzeń, w tym Roku i Apple TV, kompilacje można instalować tylko na niektórych platformach, takich jak Amazon Firestick lub Fire TV, iPhone, Raspberry Pi, PC lub Nvidia Shield.

Czasami okaże się, że dana wersja nie odpowiada Twoim upodobaniom. To nie jest problem: w tym artykule pokażemy, jak odinstalować kompilację Kodi na dowolnym systemie, którego używasz. Omówimy także niektóre zagrożenia związane z instalacją dowolnej wersji Kodi.

Niestety Kodi otrzymało ostatnio dużo negatywnych informacji prasowych. Wynika to z dodatków innych firm, które zapewniają nieograniczony dostęp do licencjonowanych treści, i istnieje kilka kompilacji Kodi zawierających te dodatki. Zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z przepisami dotyczącymi przesyłania strumieniowego treści online przed użyciem takiego dodatku, aby zminimalizować ryzyko naruszenia prawa autorskiego.

Comparitech nie akceptuje ani nie zachęca do naruszania ograniczeń praw autorskich, w tym nielegalnego przesyłania strumieniowego za pośrednictwem Kodi. Kodi może być wykorzystywany do wielu doskonałych, legalnych celów przesyłania strumieniowego online. Proszę wziąć pod uwagę prawo, ofiary i ryzyko piractwa przed pobraniem lub strumieniowaniem materiałów chronionych prawem autorskim bez pozwolenia. Zawsze masz własne badania przed uzyskaniem dostępu do jakiegokolwiek dodatku, strumienia lub repozytorium Kodi.

Jak bezpiecznie korzystać z Kodi

Obecnie ludzie korzystają z Internetu do wszystkiego, od spotkań towarzyskich po biznes. W związku z tym prywatność w Internecie ma ogromne znaczenie. Wielu użytkowników Kodi korzysta z usługi wirtualnej sieci prywatnej (VPN) w celu anonimizacji się w Internecie, i chociaż w prasie można by sądzić, że VPN są podejrzane, istnieje wiele całkowicie niewinnych powodów, dla których dana osoba może z nich skorzystać.

Złośliwa strona trzecia może użyć ataku Man-in-the-Middle (MitM) w celu przechwycenia ruchu internetowego. Twój komputer nie musi być nawet zainfekowany wirusem; może się to zdarzyć z czegoś tak prostego, jak połączenie z publiczną siecią WiFi. Gdy ten atakujący naruszy Twój system, wszystkie Twoje działania online, dane logowania i zapisane dane będą dla nich widoczne.

Nawet twój dostawca usług internetowych (ISP) jest zainteresowany twoimi nawykami przeglądania. W wielu przypadkach stwierdzono, że dostawcy usług internetowych celowo ograniczają prędkość Internetu swoich klientów, aby zniechęcić do przesyłania strumieniowego wideo online. Może się to zdarzyć, nawet jeśli płacisz za nieograniczoną przepustowość i przesyłasz tylko treści z oficjalnych źródeł, więc skutecznie płacisz za usługi podrzędne.

VPN zapobiega tym problemom, szyfrując cały ruch do iz twojego komputera. Po zaszyfrowaniu każdy obserwator widziałby tylko bezsensowny ciąg informacji zamiast odwiedzanych witryn. Ponieważ Twój dostawca usług internetowych nie może stwierdzić, czy przesyłasz strumieniowo wideo, rzadziej automatycznie ograniczają prędkość sieci. Może to pomóc w zapobieganiu jąkaniu i niekończącemu się buforowaniu wideo, co poprawia ogólną jakość Kodi.

Zalecamy, aby nasi czytelnicy używali IPVanish. Jest to jedna z najlepszych sieci VPN dla Kodi, ponieważ działa z każdym testowanym przez nas dodatkiem i zapewnia stabilne, szybkie połączenie z serwerami w ponad 50 krajach. Co więcej, nie przechowują dzienników ruchu online, więc Twoja firma pozostaje taka: Twoja firma.

Ponadto IPVanish jest obecnie jedyną głośną usługą VPN, która oferuje dedykowaną aplikację dla Amazon Fire TV i Firestick. Pozwala to zachować ochronę zawsze i wszędzie, gdzie masz ochotę korzystać z Kodi.  

Oferta czytelnika: zaoszczędź 60% na rocznym planie IPVanish tutaj.

Kompilacje Kodi i związane z nimi ryzyko

Instalowanie kompilacji Kodi jest wygodniejsze niż instalowanie wielu dodatków osobno, ale wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem. Po zainstalowaniu kompilacji Kodi nie ma gwarancji, że zawarte w niej dodatki pochodzą z dobrze zarządzanego repozytorium, można im zaufać lub że nie zostały w żaden sposób edytowane. To nie tylko domniemanie: istnieją udokumentowane przypadki dodatków ukrywających złośliwy kod. Na przykład Exodus, jeden z najpopularniejszych dodatków innych firm Kodi, został wykorzystany do przekształcenia komputerów użytkowników w botnet.

Całe oprogramowanie jest podatne na atak, w tym dodatki Kodi. Chociaż oficjalne dodatki są zazwyczaj tworzone z dokładniejszymi testami i procedurami zapewnienia jakości, dodatki innych firm (w tym wszystkie kompilacje Kodi) zwykle nie są.

Oznacza to, że haker może potencjalnie wykorzystać większą liczbę niezałatanych luk w zabezpieczeniach. Bardzo mało jest rzeczy, których atakujący nie może zrobić po naruszeniu bezpieczeństwa twojego systemu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie oczekujące aktualizacje Twoich dodatków zostały poprawnie sprawdzone i zatwierdzone przez społeczność przed ich zainstalowaniem.

Odinstalowywanie kompilacji Kodi

Odinstalowywanie kompilacji Kodi za pomocą Kreatora Ares

Większość ludzi zainstaluje Kodi na swoim komputerze, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​najłatwiejszy sposób na usunięcie kompilacji jest taki sam na wszystkich platformach, w tym Raspberry Pi, Amazon Fire TV i iPhone.

Będziesz musiał zainstalować dodatek Ares Wizard, ale dzięki temu nie będziesz musiał ręcznie usuwać określonych plików znajdujących się w różnych lokalizacjach dla różnych platform..

Po zainstalowaniu Kreatora Ares otwórz go. Może to potrwać do minuty, więc bądź cierpliwy. Kiedy się otworzy, kliknij Więcej zakładka w prawym górnym rogu.

ares kreator krok 1

Następnie wybierz Usuń wszystkie dane / nowy start opcja na następnej stronie.

ares kreator krok 2

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie wyboru. To narzędzie przywraca instalację Kodi do ustawień fabrycznych, więc wszystkie zainstalowane dodatki i źródła zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się zachować je na następnej stronie. Kliknij tak, następnie kliknij Kontynuować.

ares kreator krok 3
Kodi spróbuje teraz zamknąć, a po ponownym uruchomieniu okaże się, że zainstalowana kompilacja została usunięta.

Ręczne odinstalowywanie kompilacji Kodi

Jeśli wolisz nie używać dodatku innej firmy do usuwania kompilacji Kodi, istnieje inny sposób. Resetowanie instalacji Kodi za pomocą menu ustawień wewnętrznych często usuwa dodatki, ale pozostawia nienaruszoną kompilację, więc aby ją całkowicie usunąć, musisz usunąć określony folder, który zawiera wszystkie dane związane z dodatkami, ustawieniami i kompilacjami Kodi.

Zanim zaczniemy, konieczne może być poinstruowanie eksploratora plików, aby wyświetlał ukryte pliki. W systemie Windows musisz kliknąć Widok i upewnij się, że Ukryte przedmioty pole jest zaznaczone. Ponieważ nie możesz wyświetlać ukrytych plików bezpośrednio w systemie iOS, musisz podłączyć iPhone'a do komputera, aby uzyskać dostęp do folderu, który musisz wyczyścić.

przeglądaj ukryte pliki w oknach
W Androidzie musisz otworzyć domyślną aplikację File Manager, nacisnąć przycisk menu (znajduje się on w lewym górnym rogu dla File Commander, ale jego lokalizacja może być inna w zależności od używanego menedżera plików), a następnie dotknij Ustawienia opcja.

przeglądaj ukryte pliki w Androidzie
Następnie upewnij się, że Pokaż ukryte pliki i foldery opcja jest zaznaczona. Po wycofaniu się z aplikacji będzie można wyświetlić wszystkie ukryte pliki i foldery na urządzeniu.

Zobacz ukryte pliki w kroku 2 Androida

Gdy będziesz mógł zobaczyć ukryte pliki i foldery, znajdź swoją platformę na liście poniżej, przejdź do lokalizacji i po prostu usuń wszystkie obecne pliki i foldery.

Windows 7, 8, 8.1: W polu uruchamiania w menu Start wklej „% APPDATA% \ kodi \ userdata” bez cudzysłowów.

Windows 10: W polu uruchamiania w menu Start wklej „% LOCALAPPDATA% \ Packages \ XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p \ LocalCache \ Roaming \ Kodi \ userdata” bez znaków cudzysłowu.

Prochowiec: / Users // Library / Application Support / Kodi / userdata /

Linux (w tym Raspberry Pi): Otwórz terminal i wklej „~ / .kodi / userdata /” bez cudzysłowów.

Android: W systemie Android musisz usunąć zarówno foldery „userdata”, jak i „addons” znajdujące się w systemie Android / data / org.xbmc.kodi / files / .kodi /

iOS: / private / var / mobile / Library / Preferences / Kodi / userdata /

Jeśli zainstalujesz kompilację Kodi, której nie lubisz, nie musisz utknąć z nią na zawsze. Kodi nie ma żadnego niezawodnego sposobu na usunięcie wbudowanego kompilacji, ale odpowiednie narzędzia usuwają kompilację Kodi to stosunkowo proste zadanie, które można wykonać w ciągu kilku minut.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 65 = 71