Jak odinstalovat Kodi postavený na Amazon Fire Stick nebo FireTV

kodi 17 logo


Necháte si postavit Kodi, že už déle vydržíte? Tato příručka vám ukáže, jak odinstalovat sestavení Kodi na Amazon Fire TV a jakémkoli jiném zařízení.

Kodi je bezplatný softwarový balíček s otevřeným zdrojovým kódem, který poskytuje nástroje, které potřebujete pro snadné vytvoření systému domácího kina. Počáteční nastavení Kodi je velmi rychlé, ale lokalizace a instalace několika doplňků může být časově náročná, zejména pokud instalujete Kodi na více zařízení.

Chcete-li věci zjednodušit, můžete nainstalovat předkonfigurované verze Kodi s názvem builds. Ty nejen zkracují dobu potřebnou k tomu, aby bylo vaše mediální centrum spuštěno, ale mohou také přidat další funkce nebo změnit vzhled Kodi. Zatímco Kodi lze instalovat na velké množství zařízení včetně Roku a Apple TV, sestavení lze nainstalovat pouze na určitých platformách, jako je Amazon Firestick nebo Fire TV, iPhone, Raspberry Pi, PC nebo Nvidia Shield.

Někdy zjistíte, že konkrétní sestavení není podle vašich představ. To není problém: v tomto článku vám ukážeme, jak odinstalovat stavbu Kodi na kterémkoli systému, který používáte. Budeme také diskutovat o některých rizicích, která přicházejí s instalací jakéhokoli sestavení Kodi.

Společnost Kodi bohužel v poslední době obdržela mnoho negativních zpráv. Důvodem jsou doplňky třetích stran, které poskytují neomezený přístup k licencovanému obsahu, a existuje několik sestav Kodi, které tyto doplňky obsahují. Doporučujeme našim čtenářům, aby prozkoumali zákony týkající se streamování obsahu online před použitím jakéhokoli takového addonu, aby se minimalizovalo riziko padání právních předpisů o autorských právech.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje porušení autorských práv, včetně nelegálního streamování prostřednictvím Kodi. Kodi lze použít k mnoha vynikajícím legálním účelům online streamingu. Než stáhnete nebo streamujete materiál chráněný autorskými právy bez povolení, zvažte prosím zákon, oběti a rizika pirátství. Než přistoupíte ke všem doplňkům Kodi, streamům nebo úložištím, vždy vlastníte průzkum.

Jak bezpečně používat Kodi

Lidé dnes používají internet pro vše od socializace po podnikání. V důsledku toho je vaše soukromí online nejdůležitější. Mnoho uživatelů Kodi používá k virtuální anonymizaci online službu virtuální privátní sítě (VPN) a přestože by tisk věřil, že VPN jsou stinné, existuje celá řada naprosto nevinných důvodů, které by člověk mohl použít.

Škodlivá třetí strana může pomocí útoku Man-in-the-Middle (MitM) zachytit váš internetový provoz. Váš počítač nemusí být ani napaden virem; k tomu může dojít od něčeho tak jednoduchého, jako je připojení k veřejné síti WiFi. Jakmile tento útočník ohrozí váš systém, budou jim vidět všechny vaše online aktivity, přihlašovací údaje a uložená data.

O vaše zvyky při prohlížení mají zájem i váš vlastní poskytovatel internetových služeb (ISP). Bylo zjištěno několik případů, kdy poskytovatelé internetových služeb zjistili, že úmyslně omezují internetovou rychlost svých zákazníků, aby odrazovali od streamování videa online. K tomu může dojít, i když platíte za neomezenou šířku pásma a streamujete pouze obsah z oficiálních zdrojů, takže efektivně platíte za subpar služby.

VPN předchází těmto problémům šifrováním veškerého provozu do a z počítače. Po zašifrování by každý pozorovatel viděl pouze nesmyslný řetězec informací místo webů, které navštěvujete. Protože váš poskytovatel internetových služeb nemůže zjistit, zda streamujete video, je méně pravděpodobné, že automaticky sníží rychlost vaší sítě. To může pomoci zabránit koktání a nekonečnému ukládání do vyrovnávací paměti videa, což zlepšuje váš celkový zážitek z Kodi.

Doporučujeme našim čtenářům používat IPVanish. Je to jedna z nejlepších VPN pro Kodi, protože funguje s každým testovaným addonem a poskytuje stabilní a rychlé připojení k serverům ve více než 50 zemích. Ještě lepší je, že neuchovávají žádné záznamy o online provozu, takže vaše firma zůstává jen tím: vaše firma.

Kromě toho je IPVanish v současné době jedinou vysoce postavenou službou VPN, která nabízí speciální aplikaci pro Amazon Fire TV a Firestick. To vám umožní zůstat chráněni, kdykoli a kdekoli budete chtít používat Kodi.  

Řešení pro čtenáře: ušetříte 60% na ročním plánu IPVanish.

Kodi staví a jejich rizika

Instalace sestavení Kodi je výhodnější než instalace více doplňků jednotlivě, ale existuje zde zvýšené riziko. Při instalaci sestavení Kodi neexistuje žádná záruka, že doplňky, které obsahuje, pocházejí z dobře udržovaného úložiště, mohou být důvěryhodné nebo že nebyly žádným způsobem upraveny. To není jen dohad: existují zdokumentované případy, kdy addony skrývají škodlivý kód. Například Exodus, jeden z nejoblíbenějších doplňků společnosti Kodi od třetích stran, byl použit k přeměně počítačů jeho uživatelů na botnet.

Veškerý software je náchylný k útoku, a to včetně doplňků Kodi. Zatímco oficiální doplňky jsou obvykle vytvářeny s důkladnějším testováním a postupy zajištění kvality, doplňky třetích stran (včetně všech sestav Kodi) obvykle nejsou.

To znamená, že existuje potenciálně větší počet neopravených zranitelností, které může hacker zneužít. Je velmi málo, že útočník nemůže udělat, když bude váš systém ohrožen. Z tohoto důvodu je důležité zajistit, aby všechny čekající aktualizace vašich doplňků byly komunitou před instalací řádně zkontrolovány a schváleny..

Odinstalace sestavení Kodi

Odinstalace souboru Kodi pomocí Průvodce Ares

Většina lidí nainstaluje Kodi na svůj počítač, ale dobrá zpráva je, že nejjednodušší způsob, jak odstranit sestavení, je stejný na všech platformách včetně Raspberry Pi, Amazon Fire TV a iPhone.

Budete si muset nainstalovat doplněk Ares Wizard, ale ušetříte tím manuální mazání konkrétních souborů, které jsou na různých místech pro různé platformy.

Po instalaci Průvodce Ares jej otevřete. Může to trvat až minutu, takže buďte trpěliví. Když se otevře, klikněte na ikonu Více v pravém horním rohu.

průvodce ares krok 1

Dále vyberte Vymazat všechna data / nový start možnost na následující stránce.

průvodce ares krok 2

Budete požádáni o potvrzení vašeho výběru. Tento nástroj obnoví vaši instalaci Kodi zpět na tovární nastavení, takže všechny nainstalované doplňky a zdroje budou odstraněny, pokud se výslovně nerozhodnete ponechat je na další stránce. Klikněte na Ano, potom klikněte na Pokračovat.

průvodce ares krok 3
Kodi se nyní pokusí zavřít a po restartu zjistíte, že nainstalované sestavení bylo odstraněno.

Ruční odinstalování sestavení Kodi

Pokud byste raději nepoužívali doplněk třetích stran k odstranění sestavení Kodi, existuje jiný způsob. Resetování instalace Kodi prostřednictvím nabídky interních nastavení často odstraňuje doplňky, ale ponechává sestavu neporušenou, takže abyste ji mohli zcela odstranit, musíte odstranit konkrétní složku, která obsahuje všechna data týkající se vašich doplňků, nastavení a sestavení Kodi..

Než začneme, možná budete muset přikázat Průzkumníkovi souborů, aby zobrazoval skryté soubory. V systému Windows musíte kliknout na ikonu Pohled kartu a ujistěte se, že Skryté položky políčko je zaškrtnuto. Protože nevidíte skryté soubory přímo v systému iOS, musíte k připojení ke složce, kterou je třeba vymazat, musíte připojit iPhone k počítači..

zobrazit skryté soubory ve WIndows
V systému Android budete muset otevřít výchozí aplikaci Správce souborů, stiskněte tlačítko nabídky (toto je umístěné v levém horním rohu aplikace File Commander, ale jeho umístění se může lišit v závislosti na používaném správci souborů) a klepněte na ikonu Nastavení volba.

zobrazit skryté soubory v systému Android
Dále se ujistěte, že Zobrazit skryté soubory a složky volba je zaškrtnutá. Jakmile se z aplikace vrátíte, budete moci v zařízení zobrazit všechny skryté soubory a složky.

Zobrazte skryté soubory v kroku 2 systému Android

Jakmile si můžete prohlédnout skryté soubory a složky, najděte svou platformu v seznamu níže, přejděte na místo a jednoduše smažte všechny přítomné soubory a složky.

Windows 7, 8, 8.1: Do pole spuštění v nabídce Start vložte „% APPDATA% \ kodi \ userdata“ bez uvozovek..

Windows 10: Do pole spuštění v nabídce Start vložte „% LOCALAPPDATA% \ Packages \ XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p \ LocalCache \ Roaming \ Kodi \ userdata“ bez uvozovek.

Mac: / Users // Library / Application Support / Kodi / userdata /

Linux (včetně Raspberry Pi): Otevřete terminál a vložte „~ / .kodi / userdata /“ bez uvozovek.

Android: V systému Android musíte odstranit složky „userdata“ a „addons“ nalezené v systému Android / data / org.xbmc.kodi / files / .kodi /

iOS: / private / var / mobile / Library / Preferences / Kodi / userdata /

Pokud nainstalujete sestavení Kodi, které se vám nelíbí, nemusíte s ním navždy zůstat. Přestože společnost Kodi nemá spolehlivý způsob, jak odstranit vestavěnou vestavbu, pomocí správných nástrojů je odstranění sestavy Kodi relativně jednoduchou úlohou, kterou lze provést během několika minut..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 69 = 72