Jak nainstalovat Kodi na Nvidia Shield za 5 minut (aktualizováno pro rok 2020)

Jak nainstalovat Kodi na Nvidia Shield


Nvidia Shield a Kodi jdou spolu jako arašídové máslo a želé. Streamovací a herní konzole se systémem Android je ideální pro streamování televizních pořadů, filmů a hudby z nejoblíbenější aplikace pro domácí kino s otevřeným zdrojovým kódem na světě. Nvidia Shield je kompatibilní s téměř každým populárním doplňkem Kodi a jeho hardware je dostatečně výkonný, aby přehrával obsah ve vysokém rozlišení nebo dokonce 4 K bez přerušení potu.

A nyní, když je Kodi uveden na Google Play jako aplikace pro Android TV, je instalace snadnější než kdykoli předtím. Pro většinu uživatelů není nutné Kodi stahovat nebo stahovat z jiných zdrojů třetích stran.

Někteří vlastníci štítu Nvidia Shield mohou stále chtít vědět, jak získat Kodi odjinud než z Google Play. Jejich důvody mohou být:

 • Přístup k Google Play je blokován, například pro uživatele v Číně
 • Raději používejte starší verzi Kodi
 • Raději použijte konkrétní sestavení Kodi od třetích stran

V tomto článku vám ukážeme, jak dostat Kodi na štít Nvidia pomocí dvou metod: Google Play a sideloading.

Než začneme, získejte VPN

Mnoho uživatelů Kodi používá virtuální privátní sítě (VPN) ke skrytí nezákonných streamingových aktivit. Ale i ti, kteří používají legitimní legální doplňky, mohou využívat výhody VPN. Pokud jste tak dosud neučili, přečtěte si v tomto návodu, jak nainstalovat VPN na Kodi.

Zde je důvod, proč byste měli používat VPN s Kodi na Nvidia Shield:

 • Někteří poskytovatelé internetových služeb omezují šířku pásma na základě obsahu, ke kterému přistupujete. Pokud si všimnete, že se pokoušíte streamovat video, může to zpomalit rychlost internetu, což má za následek nižší kvalitu a častější ukládání do vyrovnávací paměti. VPN zakrývá provoz od vašeho poskytovatele, takže nemůže rozlišovat na základě typu stahovaných dat.
 • VPN zakrývá vaši online aktivitu od vašeho ISP. V USA a některých dalších zemích mohou poskytovatelé internetových služeb sdílet data na navštívených webech se třetími stranami.
 • VPN pomáhají chránit vaše připojení před útoky „Man in the Middle“. K těmto útokům dochází, když hacker zachytí provoz mezi vámi a serverem. Mohou obsahovat vaše uživatelská jména, hesla nebo jiné cenné informace. Mohou také upravovat obsah stahovaných dat a potenciálně infikovat váš Nvidia Shield malwarem. Při připojení k síti VPN je váš provoz před odesláním a přijetím šifrován, takže i když ji třetí strana zachytí, nemůže ji dešifrovat ani upravit..

I když VPN dělají skvělou práci na ochraně vašeho soukromí, mohou výrazně zpomalit vaše připojení. Některé sítě VPN navíc uchovávají soubory protokolu a zcela tak snižují vaši bezpečnost. Chcete-li bezpečně streamovat obsah Kodi prostřednictvím sítě VPN, budete potřebovat rychlého a konzistentního poskytovatele.

IPVanish neuchovává žádné záznamy o vašich online aktivitách. Doporučujeme používat IPVanish, protože je rychlý, spolehlivý a dostatečně bezpečný, aby mohl bezpečně streamovat z doplňků Kodi s minimální vyrovnávací pamětí a vysoce kvalitním videem. Aplikace je k dispozici v obchodě Google Play nebo jako soubor APK z webu IPVanish.

ČTENÍ PRO ČTENÁŘE: Čtenáři porovnávající mohou ušetřit až 60% na plánech IPVanish.

Metoda č. 1: Google Play (doporučeno)

Pokud jste již dříve používali Google Play na zařízení Android, měl by být tento proces známý. Tím nainstalujete nejnovější dostupnou verzi ARM skladem Kodi pro Android. Pokud je Google Play z nějakého důvodu zablokován, můžete jej obvykle odblokovat pomocí VPN.

Zde je návod, jak nainstalovat Kodi na Nvidia Shield prostřednictvím Google Play:

 1. Zapněte štít Nvidia a otevřete obchod Google Play
 2. Vyhledejte pomocí funkce vyhledávání Kodi. Měl by to být první výsledek a vývojář je XBMC Foundation. Vyberte aplikacinvidia shield kodi 1
 3. Na stránce aplikace klikněte na Nainstalujte stáhnout a nainstalovat Kodi na svůj Nvidia Shield. Na výzvu přijměte oprávnění.nvidia shield kodi 2
 4. Spusťte aplikaci kliknutím na ikonu otevřeno po dokončení instalace. Najdete ji také na domovské obrazovce Nvidia Shield.
 5. Pokračujte v předběžném nastavení a začněte používat Kodi!

A je to! Před instalací a použitím doplňků se ujistěte, že je VPN povolena. Kodi by se měl automaticky aktualizovat prostřednictvím Obchodu Play.

Metoda č. 2: Sideloading Kodi na štítu Nvidia

Pokud dáváte přednost použití starší verze Kodi, než která je k dispozici na Google Play, nebo chcete nainstalovat konkrétní sestavení Kodi, budete muset aplikaci stáhnout zpět. To není těžké; vyžaduje jen několik dalších kroků. Upozorňujeme, že vedlejší aplikace se neaktualizují automaticky, takže pokud budete chtít aktualizace využít, musíte postup opakovat. Pokud je Kodi již nainstalován, ale chcete vyzkoušet sestavení třetí strany, nezapomeňte předem odinstalovat stávající aplikaci Kodi..

Zde je návod, jak naložit Kodi na Nvidia Shield:

 1. Vyhledejte a stáhněte soubor APK pro verzi Kodi, kterou chcete nainstalovat. Soubor APK je balíček, který obsahuje vše, co potřebujete k instalaci aplikace pro Android. Jediným zaručeným bezpečným místem ke stažení Kodi APK je oficiální web Kodi, ale starší verze a sestavení třetích stran budou zřejmě pocházet odkudkoli.
 2. Po dokončení stahování do notebooku přesuňte soubor APK na jednotku USB. Soubory APK jsou obvykle malé, takže pouze jednoduchý palec by měl fungovat dobře. Po dokončení bezpečně jednotku vyjměte.
 3. Zapněte štít Nvidia a otevřete Nastavení menu dole. Pak jděte na Zabezpečení a omezení.nvidia štít vpn 4
 4. Přepnout Neznámé zdroje. To umožňuje instalaci aplikací mimo Google Play. lis OK když se objeví varování.nvidia štít vpn 3
 5. Vraťte se na domovskou obrazovku a otevřete Google Play obchod.
 6. Spusťte vyhledávání ES File Explorer Správce souborů a vyberte aplikaci se stejným názvem. Měl by to být první výsledek.nvidia štít vpn 1
 7. Klikněte na Nainstalujte ke stažení a instalaci ES File Explorer. Přijměte podmínky a oprávnění.nvidia štít vpn 2
 8. Po instalaci ES File Explorer připojte USB disk se souborem APK do USB slotu vašeho Nvidia Shield.
 9. Objeví se vyskakovací okno s dotazem, zda chcete otevřít USB disk pomocí ES File Explorer. Klikněte na OK.nvidia štít vpn 5
 10. Spustí se Průzkumník souborů ES. Na levém postranním panelu klikněte na Místní, potom přejděte dolů a vyberte jednotku USB z rozevíracího seznamu.
 11. Přejděte na místo, kam jste uložili soubor Kodi APK na jednotku pro skok, a vyberte jej. Klikněte na Nainstalujte, pak Nainstalujte znovu přijmout povolení.nvidia shield kodi 4
 12. Po dokončení instalace vyberte otevřeno spustit Kodi. Aplikace by nyní měla být přístupná také z domovské stránky.
 13. Pokračujte v předběžném nastavení a začněte používat Kodi!

Jakmile je Kodi nainstalován a spuštěn, můžete bezpečně vyjmout jednotku USB. Můžete také stáhnout soubor APK přímo do svého Nvidia Shield pomocí webového prohlížeče, který je součástí vestavěné aplikace ES File Explorer. Zjistili jsme, že procházení webových stránek a psaní je bolest s výchozím řadičem Nvidia Shield, ale pokud nemáte k dispozici jednotku USB nebo laptop, funguje to také.

Jak nainstalovat doplňky Kodi na Nvidia Shield

Většina doplňků Kodi lze nainstalovat z úložiště. Oficiální úložiště Kodi je zabudováno do aplikace Kodi. Ostatní bude nutné stáhnout ze zdrojů třetích stran. Proces instalace doplňků na Nvidia Shield je stejný jako u jakéhokoli jiného zařízení Kodi.

Zde je návod, jak nainstalovat úložiště Kodi:

 1. Z hlavní nabídky Kodi přejděte na Systém > Správce souborů
 2. Klikněte na Přidat zdroj
 3. Pokud je uvedeno „žádné“, zadejte odkaz na úložiště, které chcete nainstalovat. Pokud chcete, dejte mu alias.
 4. Klikněte na OK
 5. Vraťte se na domovskou obrazovku a vyberte Doplňky
 6. otevřeno Prohlížeč doplňků
 7. Vybrat Instalace ze souboru Zip a vyberte úložiště, které jste právě nainstalovali. Měli byste dostat oznámení, abyste věděli, že to funguje.
 8. Nyní klikněte na ikonu Instalace z úložiště volba
 9. Najděte doplněk, který chcete nainstalovat, a vyberte jej

Některé doplňky nejsou uloženy v úložištích a musí být místo toho staženy přímo jako soubor ZIP. Můžete buď použít přenosný počítač a stáhnout soubor .zip na jednotku USB a přesunout jej do svého Nvidia Shield, jako jsme to udělali s oficiální aplikací Kodi v předchozí části, nebo použít ES File Explorer ke stažení přímo do Nvidia Shield z síť.

Poznámka k obchodům s aplikacemi třetích stran

Kodi i ES File Explorer je možné najít v obchodech s aplikacemi třetích stran, ale doporučujeme proti němu. Obchody s aplikacemi třetích stran často nemají přísný nebo formální proces prověrky. To znamená, že stažené soubory APK mohou být zastaralé nebo upravené tak, aby obsahovaly malware. Pokud nemáte absolutně přístup ke službě Google Play nebo máte v úmyslu použít sestavení Kodi od jiného výrobce, buďte velmi opatrní, abyste zabránili poškození zařízení nebo ukradli vaše soukromé informace..

Viz také: Jak nainstalovat VPN na Firestick

kredit obrázku: Nvidia Shield od GBPublic_PR na Flickr CC 2.0

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

67 − = 59

map