Jak bezpiecznie usunąć dodatki Kodi

usuń dodatki Kodi 2


Istnieją różne okoliczności, w których może być konieczne usunięcie dodatków Kodi. Być może musisz ponownie zainstalować dodatek, a może po prostu nigdy nie używasz konkretnego dodatku, który chcesz usunąć. W niektórych przypadkach może się okazać, że zainstalowane przez Ciebie dodatki są niebezpieczne, dlatego tym bardziej ważne jest, aby jak najszybciej je usunąć..

Bez względu na powód, dla którego chcesz usunąć dodatek Kodi, ten artykuł wyjaśni, jak to zrobić. Niestety niektóre strategie usuwania dodatków Kodi nadal pozostawiają potencjalnie złośliwe pliki w twoim systemie. Mogą one spowolnić system, a nawet spowodować jego uszkodzenie. W tym artykule wyjaśniono, jak pozbyć się tych trwałych plików i bezpiecznie usunąć dodatki Kodi.

Co to jest Kodi?

Kodi to darmowy odtwarzacz multimedialny od Kodi Foundation. Działa z aplikacjami zwanymi „dodatkami”, które pozwalają użytkownikom na strumieniowe przesyłanie multimediów z wielu bezpłatnych i wysokiej jakości stron internetowych. Umożliwia także użytkownikom przeglądanie treści przechowywanych na ich urządzeniach. Można go zainstalować na urządzeniach Windows, Mac OSX, iOS, Android lub Linux, w tym urządzeniach telewizyjnych takich jak Amazon Fire TV, Apple TV i Nvidia Shield.

Ostrzeżenie: Kodi należy wykorzystywać wyłącznie do treści, do których masz prawo dostępu. Ani Fundacja Kodi, ani Comparitech nie opowiadają się za wykorzystaniem Kodi do piractwa.

Zawsze korzystaj z VPN z Kodi

Ilekroć przesyłasz strumieniowo wideo za pomocą Kodi lub innego oprogramowania, zawsze istnieje ryzyko dla Twojej prywatności. Twój dostawca usług internetowych może podsłuchiwać Twoją transmisję strumieniową i zobaczyć, co oglądasz lub słuchasz. Może zmniejszyć prędkość, aby zaoszczędzić przepustowość w sieci, jeśli nie podoba ci się, że strumieniujesz wideo. W rzeczywistości kilku głównych dostawców Internetu zostało przyłapanych na dławieniu prędkości streamerów wideo.

Hakerzy mogą również używać połączenia strumieniowego do inicjowania ataków typu man-in-the-middle, które służą do kradzieży danych osobowych. Witryny wideo z transmisją strumieniową mogą znaleźć Twoją lokalizację i zablokować Ci możliwość oglądania treści tylko dlatego, że fizycznie jesteś poza granicami danego kraju.

Z tych powodów należy zawsze korzystać z VPN, aby chronić swoją prywatność przy każdym przesyłaniu strumieniowym wideo. Ale nie wszystkie sieci VPN nadają się do przesyłania strumieniowego wideo. Większość nie ma aplikacji dla popularnych urządzeń telewizyjnych z systemem Kodi. Wielu nie ma serwerów w wystarczającej liczbie krajów, aby odpowiednio ukryć lokalizację użytkownika. Niektórzy prowadzą dzienniki aktywności użytkowników w zakresie przesyłania strumieniowego, co w pierwszej kolejności jest sprzeczne z celem posiadania VPN.

Polecamy IPVanish użytkownikom Kodi. Posiada aplikację na Amazon Fire Stick i Nvidia Shield, co ułatwia instalację na urządzeniu TV. Ma serwery w ponad 60 krajach, co daje maksymalną możliwość ukrycia Twojej lokalizacji. IPVanish ma również ścisłe zasady dotyczące przechowywania dzienników, dzięki czemu jest doskonałym sposobem ochrony prywatności podczas przesyłania strumieniowego wideo.

NAJLEPSZA VPN DLA KODI: IPVanish to nasz najlepszy wybór. Ma dużą nie zakłóconą sieć serwerów i osiąga dobre prędkości. Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności sprawiają, że IPVanish jest ulubionym rozwiązaniem dla użytkowników Kodi i Amazon Fire TV Stick. Wypróbuj bez ryzyka z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Jak bezpiecznie usunąć dodatki Kodi

Oto kroki, aby całkowicie usunąć dodatek Kodi z systemu:

W menu głównym Kodi kliknij dodatki

Dodatki Kodi

Wybierać moje dodatki

Kodi myaddons

Wybierz wszystko

Kodi myaddons_all

Przewiń listę w dół, aż znajdziesz konkretny dodatek, którego chcesz się pozbyć

Kodi wybierz dodatek do usunięcia

Kliknij dodatek prawym przyciskiem myszy i wybierz Informacja

Usuń informacje o dodatkach kodi

Kliknij odinstaluj

Usuń odinstalowany kodi addon

Po zakończeniu odinstalowywania dodatku wróć do menu głównego i wybierz ikonę koła zębatego

Ustawienia Kodi 17

Wybierz ustawienia multimediów

Ustawienia nośników Kodi

Przesuń kursor na generał po lewej stronie ekranu

Kodi media settings_general

Po prawej stronie ekranu upewnij się, że suwak dla pokaż ukryte pliki i katalogi jest ustawiony w pozycji „on”

Kodi pokazuje ukryte pliki i katalogi

Wróć do menu głównego i ponownie wybierz ikonę koła zębatego

Wybierz menedżer plików

Menedżer plików Kodi 17

Wybierać katalog profilu

Katalog pliku menedżera_profilu pliku Kodi

Kliknij opcję addon_data

Profil Kodi dane katalog_addon

Przewiń listę w dół, aż znajdziesz folder dla właśnie usuniętego dodatku. W większości przypadków jego tytuł będzie podobny plugin.video.nameofaddon

Kliknij dodatek prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję usuń

usuń dodatki Kodi

Pojawi się okno ostrzegawcze z informacją, że spowoduje to całkowite usunięcie folderu. Kliknij przycisk tak, aby zakończyć usuwanie dodatku

usuń dodatki kodi potwierdź

Powiązany artykuł: Kodi nie działa? Jak naprawić typowe problemy Kodi

Jak usunąć osobne skrypty, których nie ma w folderze dodatku

Chociaż ten proces spowoduje usunięcie wszystkich plików w folderze dodatku, nadal mogą istnieć inne zależności lub skrypty, które zostały zainstalowane wraz z tym dodatkiem. Jeśli tak, Kodi zwykle ostrzega cię o tym podczas instalacji. Jeśli chcesz pozbyć się tych dodatkowych plików, wróć do menedżera plików i znajdź folder dla każdego z nich, aby całkowicie usunąć każdy zainstalowany plik.

Na przykład wiele dodatków Kodi innych firm polega na skrypcie o nazwie „URLResolver”, aby działać poprawnie. Ten skrypt ma własny folder, który pozostanie na twoim komputerze nawet po usunięciu oryginalnego folderu dodatku. Aby usunąć URLResolver ze swojego urządzenia, musisz usunąć jego folder osobno.

Zobacz też: Jak używać Indigo do rozwiązywania problemów i konserwacji Kodi

Jak usunąć repozytoria i źródła Kodi

W niektórych przypadkach usunięcie dodatku i powiązanych z nim plików może nie wystarczyć. Jeśli stwierdzisz, że repo, z którego zainstalowałeś dodatek, jest niewiarygodne, prawdopodobnie również chcesz go zabrać ze swojego komputera. Tak było w przypadku oryginalnego repozytorium TVADDONS.ag, na przykład po usunięciu go z witryny z powodu procesu. Wielu użytkowników uważa, że ​​repozytorium zostało przekształcone w honeypot przeznaczony do zbierania informacji od użytkowników Kodi.

Aby usunąć repozytorium z Kodi, wykonaj podobne kroki, jak w przypadku usuwania dodatku.

 • W menu głównym kliknij dodatki → moje dodatki → wszystkie
 • Znajdź nazwę repozytorium, które chcesz odinstalować
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Informacja
 • Kliknij odinstaluj
 • Kliknij ikonę koła zębatego, a następnie kliknij menedżer plików
 • Kliknij katalog profilu
 • Wybierz addon_data
 • Znajdź folder repozytorium, które chcesz usunąć
 • Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz usunąć, następnie kliknij dobrze

Po odinstalowaniu repozytorium najlepiej jest również usunąć źródło użyte do jego pobrania. Aby to zrobić, przejdź do menedżer plików i kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę źródła. Następnie wybierz usuń źródło. Kiedy pojawi się okno dialogowe z ostrzeżeniem, kliknij dobrze.

Kodi usuń dodatki usuń źródło

Czytaj więcej: Jak używać Kreatora Ares do sprawdzania dzienników błędów Kodi

Dodatki i repozytoria należy usunąć z Kodi

Oto lista kilku repozytoriów Kodi, które niedawno przełączyły się w tryb offline i powinny zostać odpowiednio usunięte, a także niektóre z bardziej popularnych dodatków, które wcześniej oferowały. Te dodatki należy również usunąć.

 • Repozytorium Colossos - To repo zostało wyłączone w 2017 r. Popularne dodatki, które wcześniej zawierały: Przymierze, CCloud TV, i Dr. Stream
 • Smash Repo - To repo zostało również wyłączone w zeszłym roku. Dodatki, które należy usunąć, obejmują: Bennu, Exodus, SÓL, i 1 kanał.
 • DandyMedia - To repozytorium zostało wyłączone z nieznanych powodów. Dodatki z tego repozytorium, które należy usunąć, obejmują: JAFMA, W filmach, i Openload, wśród innych.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik po odinstalowywaniu dodatków Kodi okazał się pomocny. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak uzyskać jak najwięcej ze swojego Kodi, możesz przeczytać niektóre z naszych innych artykułów Kodi. Obejmują one, jak zatrzymać buforowanie Kodi, co robić, gdy Kodi ciągle uruchamia się ponownie, oraz jak instalować skórki Kodi, i wiele innych.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

54 − 49 =