Fire Stick běží pomalu? Zde je návod, jak zrychlit Fire Fire Stick

oheň pomaluAmazon Fire TV Stick třetí generace, zatímco vylepšení svého předchůdce, není zvlášť výkonným zařízením a stížnosti na pomalé rychlosti nejsou neobvyklé. Nejnovější Fire TV Stick přidal jako výchozí funkci hlasové dálkové ovládání Alexa a vylepšil procesor z dvojjádrového na čtyřjádrový. Nyní používá procesor Mediatek určený pro tablety nižší třídy.


V souladu s upgradem výkonu Amazon také aktualizoval na novější verzi systému Android a přepracoval rozhraní s modernějším designem. Tyto změny si vybírají výkon a využívají velkou část přidaného výkonu z nového procesoru.

Fire TV Stick se nemusí vždy snažit dělat svou práci po vybalení z krabice. Ale uživatelé energie - zejména ti, kteří nainstalovali a často používají Kodi - si mohou časem všimnout snížení výkonu. Problémy s výkonem Fire TV Stick mohou mít podobu:

 • Zpoždění
 • Selhání aplikace
 • Snížená kvalita videa
 • Nižší obnovovací kmitočet
 • Zpomalené video
 • Nesynchronizovaný zvuk
 • Dlouhé vyrovnávací doby

V tomto článku probereme několik akcí, které můžete podniknout pro zlepšení výkonu na Fire TV Stick, aby byl znovu spuštěn jako nový. Mnoho z těchto vylepšení bude mít nepatrný dopad na jejich vlastní, ale společně se přidají k významnému zvýšení výkonu a mohou urychlit vaše firestick.

Zdroj energie

Napájecí adaptér pro oheň tv
Použijte nabíjecí kabel a napájecí adaptér výrobce. Kabel USB můžete zapojit do portu USB televizoru nebo do náhradního portu notebooku, ale tyto výstupy mají mnohem nižší výkon než zásuvka na zdi a zlepší výkon Fire TV.

Pokud se rozhodnete použít kabel a adaptér od jiného výrobce, ujistěte se, že má stejný výstup jako původní: Fire TV Stick třetí generace s Alexa Voice Remote používá adaptér 5W, 1,0A. Zkontrolujte také, zda nástěnný adaptér používá správné napětí pro vaši zemi.

Restartujte

Většina lidí drží své Fire TV Sticks připojené a spuštěné po celou dobu, i když je nepoužívají. Stejně jako počítač nebo telefon může příležitostné restartování pomoci odblokovat bojující Fire TV Stick a vdechnout mu nový život. Zařízení můžete buď odpojit a znovu připojit, nebo restartovat z Fire OS. Pokud jde o posledně jmenované, postupujte podle těchto pokynů:

 1. Podržte Domov (dům) tlačítko
 2. Vybrat Nastavení > přístroj
 3. Vybrat Restartujte

Odinstalovat nepoužívané aplikace a doplňky

fire tv force stop uninstall clear cache data
To se může zdát zřejmé, ale aplikace a doplňky zabírají místo v paměti a mohou běžet na pozadí a zabírat zdroje. Odinstalujte všechny aplikace, které nepoužíváte, a odeberte všechny doplňky Kodi, které nepoužíváte. Chcete-li odinstalovat aplikace Fire TV, postupujte takto:

 1. Podržte Domov (dům) tlačítko.
 2. Vybrat Nastavení > Aplikace
 3. Vybrat Správa nainstalovaných aplikací
 4. Vyberte aplikaci, kterou chcete odinstalovat
 5. Klikněte na Odinstalovat, pak Odinstalovat znovu pro potvrzení

Upozorňujeme, že některé aplikace jsou předinstalovány v televizi Fire a nelze je odinstalovat. Ukážeme vám, co s těmi příště dělat.

Vynutit zastavení nepoužívaných aplikací

Nevyužité aplikace, které nemají možnost odinstalace, nebo aplikace, které chcete zachovat, ale které se jen velmi nepoužívají, lze zastavit, aby se již nemusely spouštět na pozadí. Chcete-li tak učinit, postupujte přesně podle stejných kroků, jako byste odinstalovali aplikaci, jak je uvedeno výše. Tentokrát místo výběru Odinstalovat zvolte Vynucené zastavení. Možná nebude jasné, že se nejprve něco stalo, ale aplikace již nebude vážit vaši Fire Stick.

Vymazat data a mezipaměť

Ve stejné nabídce, kde najdete možnosti Odinstalovat a Vynutit zastavení, se také zobrazí Vyčistit data a Vyčistit mezipaměť. Můžete je použít téměř ve všech aplikacích, ať už je používáte nebo ne, ale rozhodně stojí za to dělat v aplikacích, které nepoužíváte tak často. Proveďte tyto akce v uvedeném pořadí: Vymazat data a poté Vymazat mezipaměť. Zabráníte tím také tomu, aby se aplikace, které jste byli nuceni zastavili, samy znovu načítaly později.

Zakažte funkce, které nepoužíváte

oheň tv gamecircle
Fire TV Stick má ve výchozím nastavení povoleno trochu bloatware. Zakázáním několika „funkcí“ v nastavení můžete uvolnit více zdrojů pro Kodi a další aplikace. Vypnutí těchto funkcí může také zlepšit vaše soukromí. Postupujte takto:

 1. Podržte Domov (dům) tlačítko.
 2. Vybrat Nastavení > Aplikace
 3. Vybrat Shromažďujte data o používání aplikací a vybrat Vypnout
 4. Vybrat Prime Photos, vypnout Povolit připojení hosta a deaktivovat Získejte přístup k hlavním fotografiím, za předpokladu, že tuto funkci nepoužíváte.
 5. Vybrat Obchod s aplikacemi. Zde můžete deaktivovat automatické aktualizace, které stahují a instalují nové verze vašich aplikací na pozadí. Mějte však na paměti, že byste měli stále pravidelně aktualizovat své aplikace, abyste mohli dostávat důležité aktualizace zabezpečení. Doporučujeme tuto funkci deaktivovat pouze dočasně, abyste v případě potřeby zvýšili výkon. Zakázáním můžete také vytlačit trochu vyšší výkon Nákupy v aplikaci a Oznámení.
 6. Vybrat Gamecircle. Přepnout Sdílejte svou přezdívku GameCircle a Whispersync pro hry.

Vypněte monitorování dat

sledování dat požární televize
Monitorování dat může být užitečným nástrojem, který zajistí, že nepřekračujete měsíční příděl dat poskytovatele internetových služeb, ale sledování stahování a nahrávání využívá malé množství systémových prostředků, které lze lépe použít jinde. Chcete-li zakázat monitorování dat, postupujte takto:

 1. Podržte Domov (dům) tlačítko.
 2. Vybrat Nastavení > Preference
 3. Vybrat Monitorování dat
 4. Klikněte na Monitorování dat to přepnout Vypnuto

Oznámení o aplikaci

oheň tv oznámení
Oznámení o aplikacích mohou být nejen nepříjemná, ale mají nepatrný dopad na výkon. Fire TV umožňuje uživatelům zakázat oznámení úplně nebo na základě aplikace. Přístup k nastavení oznámení získáte následujícím způsobem:

 1. Podržte Domov (dům) tlačítko.
 2. Vybrat Nastavení > Preference
 3. Vybrat Nastavení upozornění

Přepnout Nepřerušuj kliknutím na něj nebo kliknutím Oznámení o aplikaci přepínat oznámení z jednotlivých aplikací.

Tovární nastavení

tovární nastavení ohně tv
Toto je „poslední možnost“, pokud jste vyzkoušeli všechno ostatní na tomto seznamu a nedostali jste z Fire TV Stick potřebný výkon. Tím se odinstalují všechny aplikace, které nebyly předinstalovány, a všechna nastavení se změní zpět na výchozí hodnoty. Nezapomeňte tedy znovu projít tento seznam a změnit je zpět.

 1. Podržte Domov (dům) tlačítko.
 2. Vybrat Nastavení > přístroj
 3. Přejděte dolů a vyberte možnost Obnovit výchozí tovární nastavení
 4. Potvrďte výběrem Resetovat a počkejte, až proces skončí.

VPN

Pokud trpíte déle, než je obvyklé časy ukládání do vyrovnávací paměti, problém nemusí být váš hardware, ale váš poskytovatel internetových služeb. Je známo, že poskytovatelé internetových služeb snižují šířku pásma svých zákazníků z mnoha důvodů, ale mnozí se zvlášť zamračili na uživatele Kodi, ať už se používají pro legální činnost nebo ne.

Chcete-li tento problém vyřešit, doporučujeme připojit Amazon Fire TV Stick k VPN. Zkratka pro virtuální privátní síť VPN šifruje veškerý internetový provoz zařízení a směruje jej prostřednictvím zprostředkujícího serveru na vybrané místo. To znamená, že váš poskytovatel internetových služeb nemůže vidět obsah vašeho internetového provozu ani jeho zdroj či cíl, takže nemůže diskriminovat na základě toho, co streamujete a odkud.

Sítě VPN přicházejí s řadou dalších výhod, včetně většího soukromí, lepší bezpečnosti a možnosti odblokování geograficky omezených webů a služeb, včetně mnoha poskytovatelů streamování, jako jsou Netflix, Hulu, HBO Now a BBC iPlayer.

Naším doporučením je IPVanish, jediný renomovaný poskytovatel VPN, který nabízí svou aplikaci přímo v obchodě s aplikacemi fire TV. To znamená, že není potřeba žádné komplikované nastavení ani hacky, aby bylo možné začít fungovat. IPVanish provozuje stovky serverů po celém světě a dokáže automaticky vybrat nejlepší server v určitém umístění, takže získáte vysoce kvalitní nepřerušovaný stream.

NEJLEPŠÍ VPN PRO KODI: IPVanish je naše nejlepší volba. Má velkou netestovanou síť serverů a dosahuje dobré rychlosti. Díky silným funkcím zabezpečení a soukromí je IPVanish oblíbeným pro uživatele Kodi a Amazon Fire TV Stick. Vyzkoušejte to bez rizika se 7denní zárukou vrácení peněz.

Zde se dozvíte, jak nainstalovat VPN na Amazon Fire TV Stick, buď s IPVanish nebo jiným poskytovatelem VPN.

Optimalizujte Kodi

Pokud je váš problém specifický pro Kodi a nedochází k němu při používání jiných aplikací, můžete zkusit změnit několik nastavení v samotném Kodi. Existuje spousta špatných rad, jak to udělat, což může způsobit, že Kodi havaruje nebo dokonce poškodí vaši Fire Stick, takže postupujte opatrně.

Tato nastavení zahrnují velikost mezipaměti Kodi, časový limit CURL a faktor čtení buffer. Jejich jemným vyladěním můžete zkrátit dobu ukládání do vyrovnávací paměti a rychleji najít spolehlivé zdroje streamování. Chcete-li to co nejrychlejší a nejjednodušší, doporučujeme použít Průvodce pokročilým nastavením v Doplněk Ares Wizard, který automaticky detekuje a implementuje nejlepší konfiguraci pro váš Fire TV Stick. Další informace o tom, jak to provést, naleznete v našem článku o tom, jak zastavit ukládání do paměti Kodi.

Viz také: Jak nainstalovat Kodi na Firestick

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − = 75