Existuje aplikace chytré televize Kodi? Můžete nainstalovat Kodi na chytrou televizi?

Pokud jste již slyšeli o mediálním přehrávači Kodi, možná by vás zajímalo, zda pro něj existuje aplikace pro inteligentní televizi nebo zda můžete nainstalovat Kodi na chytrou televizi. Krátká odpověď je, že záleží na tom, na jakém operačním systému vaše inteligentní televize běží. Zbytek tohoto článku na tyto otázky odpoví podrobně.


Chytrá televize

VIZ TÉŽ: Co je Kodi? Jak mohu začít používat?

Co je Kodi?

Kodi je softwarový přehrávač médií s otevřeným zdrojovým kódem. Pokud je na vašem zařízení nainstalována, může často snížit potřebu webového prohlížeče nebo samostatných aplikací pro každý zdroj médií, který chcete přehrát. To vám umožní integrovat všechna vaše média do jednoho softwaru, což usnadní vyhledávání a přehrávání filmů a televizních pořadů, které chcete vidět. Kodi také blokuje reklamy z mnoha online TV & filmové stránky. Kodi lze nainstalovat na PC, Mac, Amazon Fire Stick, Android nebo iOS smartphone, Apple TV a některé chytré televizory.

Varování: Kodi by se měl používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani Kodi Foundation, ani Comparitech neobhajují používání Kodi pro pirátství.

Vždy používejte VPN s Kodi

Kdykoli používáte Kodi prostřednictvím chytré televize nebo jiného zařízení, měli byste vždy používat VPN k ochraně vašeho soukromí a zabezpečení. Pokud nepoužíváte VPN, váš poskytovatel internetových služeb bude vědět, že sledujete video, a pokud si myslí, že používáte příliš velkou šířku pásma, může zpomalit rychlost internetu. Online TV & poskytovatelé filmů vám také mohou zablokovat sledování určitého obsahu podle toho, kde se nacházíte. Kromě toho mohou hackeři pomocí útoků typu man-in-the-middle ukrást vaše data, pokud nejsou šifrována pomocí VPN nebo jinou metodou.

Ne všechny VPN jsou užitečné pro online televizi a filmy. Většina z nich nemá aplikace pro televizní zařízení, jako je Amazon Fire Stick. Jiní nejsou dostatečně rychlí, aby zvládli video s vysokým rozlišením. Ještě jiní si vedou záznamy o chování zákazníků nebo nemají servery v dost zemích, aby se obcházely geobloky.

Z těchto důvodů doporučujeme uživatelům IPVanish uživatelům Kodi. V našich testech jsme zjistili, že streamovalo video ve vysokém rozlišení bez vyrovnávací paměti. Má servery ve více než 60 zemích, neuchovává žádné záznamy a má nativní aplikaci pro Amazon Fire TV Stick a Nvidia Shield.

NEJLEPŠÍ VPN PRO KODI: IPVanish je naše nejlepší volba. Má velkou netestovanou síť serverů a dosahuje dobré rychlosti. Díky silným funkcím zabezpečení a soukromí je IPVanish oblíbeným pro uživatele Kodi a Amazon Fire TV Stick. Vyzkoušejte to bez rizika se 7denní zárukou vrácení peněz.

Existuje inteligentní televizní aplikace Kodi? Můžete Kodi používat na chytré televizi?

Jak tedy víte, zda je váš televizor kompatibilní s Kodi? Kodi funguje pouze na čtyřech systémech: Windows, Linux, Android a iOS. Pokud vaše inteligentní televize běží na jednom z těchto operačních systémů, pravděpodobně pro ni existuje aplikace Kodi. I když pro ni není aplikace Kodi, můžete ji do něj naložit, pokud běží na jednom z těchto systémů. Pokud vaše inteligentní televize některý z těchto systémů nepoužívá, není kompatibilní s Kodi.

Pokud vaše inteligentní televize není kompatibilní, můžete k ní stále připojit televizní zařízení, například Amazon Fire Stick nebo Apple TV, a přehrát Kodi prostřednictvím tohoto zařízení. V některých případech můžete také přenášet videa Kodi do chytré televize pomocí mobilního zařízení nebo Roku.

Související článek: Nejlepší 109 doplňků Kodi

Jak nainstalovat Kodi 17 Krypton v operačním systému Android nebo jiném kompatibilním chytrém televizoru

Vzhledem k tomu, že existuje jen málo inteligentních televizorů se systémem Windows, iOS nebo Linux, je většina Kodi kompatibilních televizí založena na Androidu. Pokud máte chytrou televizi se systémem Android OS, postupujte podle pokynů k instalaci aktuální verze Kodi (Kodi 17 Krypton). V nepravděpodobném případě, že jste dělat Pokud máte inteligentní televizi se systémem Windows, iOS nebo Linux, kroky pro tyto systémy budou podobné.

 • Připojte se k obchodu Google Play (nebo jinému obchodu s aplikacemi)
 • Hledat “Kodi”
 • Klikněte na Kodi
 • Klikněte na Nainstalujte

Jak naložit Kodi 17 Krypton, pokud váš Android TV nemá přístup na Google Play

Některé televizory Android mohou uživatelům omezit přístup do obchodu Google Play. Pokud tomu tak je, můžete Kodi přesto nainstalovat „bočním načtením“. Zde jsou kroky, jak toho dosáhnout.

 • Z počítače nebo mobilního zařízení přejděte na stránku ke stažení Kodi zde.
 • Klikněte na Android
 • Pomocí tlačítek v dolní části dialogového okna vyberte verzi systému Android. Například, ARMV7A (32 BIT), nebo ARMV8A (64 BIT). Tím se stáhne instalační soubor Kodi .apk do vašeho zařízení
 • Připojte svůj počítač nebo mobilní zařízení k chytré televizi.
 • V nabídce chytré televize vyberte možnost nastavení → bezpečnostní omezení. Ujisti se neznámé zdroje je povoleno
 • Pomocí nabídky Správce souborů Smart TVs přejděte na místo, kde je uložen soubor .apk. Klepnutím nainstalujte.
 • Můžete být dotázáni, jaký program chcete použít ke spuštění souboru. Pokud ano, vyberte instalační program balíčku nebo Google Play. Dokončení instalace může trvat minutu nebo dvě.

Jak nainstalovat verzi Kodi 18 beta na Android TV

Možná nebudete chtít používat aktuální stabilní verzi Kodi, pokud novější verze beta obsahuje funkce, které potřebujete. Beta verze Kodi nejsou v obchodě Google Play k dispozici. Budete-li chtít spustit některý z nich, budete muset Kodi naložit do boku. To vyžaduje použití jiného souboru .apk, než který je popsán výše. Zde je návod, jak získat správný soubor .apk pro instalaci Kodi 18 Leia.

 • Z počítače nebo mobilního zařízení přejděte na stránku ke stažení Kodi zde.
 • Klikněte na Android
 • Pomocí karet v horní části dialogového okna klikněte na vývoj staví
 • Pomocí tlačítek v dolní části dialogového okna vyberte verzi systému Android. Například, ARMV7A (32 BIT), X86, nebo ARMV8A (64 BIT)
 • Zobrazí se seznam instalačních souborů Kodi Kodi. Horní soubor je nejnovější verze. Klikněte na tento soubor nebo na jakoukoli jinou verzi, kterou chcete nainstalovat
 • Po uložení tohoto souboru jsou zbývající kroky stejné jako v předchozí části. Postupujte podle posledních čtyř kroků od „Jak naložit Kodi 17 Krypton do boku“ výše a dokončete instalaci Kodi 18 Leia.

Jak přehrávat obsah Kodi na chytré televizi Roku

I když nemůžete nainstalovat Kodi na chytrou televizi s vestavěnou Roku, existuje řešení, které vám umožní „přenášet“ Kodi videa na něj z mobilního zařízení. Zde jsou kroky, jak toho dosáhnout.

 • V nabídce Roku TV přejděte na nastavení → systém
 • Klikněte na zrcadlení obrazovky
 • Ujistit se, že povolit zrcadlení obrazovky je zaškrtnuto
 • Pomocí nabídky nastavení mobilních zařízení povolte zrcadlení obrazovky.

Další informace naleznete v našem průvodci při odesílání videí Kodi na server Roku.

Co dělat, pokud vaše inteligentní televize není kompatibilní s Kodi

Pokud vaše inteligentní televize používá vlastní operační systém jiný než Roku, nezoufejte. Kodi můžete na svém televizoru stále používat zakoupením televizního zařízení, jako je Amazon Fire Stick nebo Apple TV. Tato zařízení obvykle stojí méně než 100 USD. Případně si můžete koupit malý počítač jako Raspberry Pi nebo Odroid, který běží na LibreELEC (verze Linuxu) za přibližně stejnou cenu.

VIZ TÉŽ: Jak nainstalovat a používat LibreELEC

Závěr

Pokud máte chytrou televizi a chtěli byste nainstalovat Kodi, možná jste přemýšleli, zda existuje aplikace pro inteligentní televizi nebo zda lze Kodi nainstalovat na inteligentní televizi. Odpověď zní, že Kodi lze nainstalovat na chytré televizory Android nebo na jakékoli jiné chytré televizory, které používají kompatibilní operační systémy, jako jsou Windows, Linux nebo iOS. Pokud váš chytrý televizor není kompatibilní, můžete na něj stále přenášet videa Kodi z mobilního zařízení nebo si jednoduše nainstalovat nové televizní zařízení a přehrávat videa Kodi na televizoru.

Pokud jste zjistili, že jsou informace v tomto článku užitečné, podívejte se na naše další průvodce, například jak sledovat filmy, anime a sporty na Kodi.

Horní obrázek: „Smart TV“ od společnosti deavmi, licencovaná pod mezinárodní licencí CC 4.0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 95