Doplněk Kodi Covenant nefunguje nebo se nenainstaluje? Tady je důvod

Smlouva a několik podobných addonů náhle přestaly fungovat. V tomto článku vysvětlujeme, proč chybí doplněk Covenant a co se stane dále.


Úložiště Colossus je velmi dobře známé a obsahuje několik nelicencovaných streamovacích addonů včetně Covenant, Bennu a SportsDevil. 15. listopadu bylo toto úložiště vyprázdněno, takže jeho doplňky byly nepřístupné, pokud již nejsou nainstalovány. Tento článek se bude zabývat faktory, které způsobily, že Colossus přešel do režimu offline.

Neustále jsme naléhali na naše čtenáře, aby používali pouze oficiální doplňky Kodi, ale nyní se domníváme, že by bylo vhodné tento čas zopakovat. Oficiální doplňky mají mnohem menší počet slabých míst v zabezpečení a nehrozí jim, že budou neočekávaně offline, jako byl Covenant..

Varování: Kodi by se měl používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani Kodi Foundation, ani Comparitech neobhajují používání Kodi pro pirátství.

Důležité: Vždy používejte VPN s Kodi

Virtuální privátní sítě (VPN) často používají lidé, kteří chtějí skrýt nelicencované streamování před poskytovatelem internetových služeb (ISP). Přesto existuje mnoho způsobů, jak může VPN pro uživatele Kodi přínosem, i když používají pouze oficiální zdroje.

Například protože síť VPN šifruje síťový provoz, nelze jej použít k ospravedlnění omezení připojení poskytovatelem služeb Internetu. To také znamená, že většina útoků typu Man-in-the-Middle nebude fungovat, což pomůže udržet vás a vaše osobní údaje v bezpečí.

Každá VPN zpomalí vaše připojení do jisté míry a někteří poskytovatelé VPN vedou podrobné záznamy o vašich online aktivitách. Tím se především překonává účel použití VPN, takže se vyplatí zkoumat různé poskytovatele, dokud nenajdete poskytovatele, který vyhovuje vašim potřebám..

Doporučujeme IPVanish. IPVanish nesleduje vaše aktivity a nabízí bezpečné a stabilní připojení do více než 50 různých zemí. Je to také jedna z nejpřenosnějších sítí VPN se specializovanými aplikacemi pro Android, iOS a Amazon Firestick.

ČTENÍ PRO ČTENÁŘE: ušetříte 60% na ročním plánu IPVanish zde.

Co se stalo Covenantovi?

15. listopadu Jsergio123, vývojář společnosti Kodi odpovědný za vytvoření doplňku URLResolver, mimo jiné oznámil, že jeho práce zastaví práci na všech jejich doplňcích. Rovněž poznamenal, že tým Colossus souhlasil s tím, aby udělal totéž. Zpočátku existovaly spekulace o právních hrozbách, ale rozsah situace byl objasněn až o několik hodin později.

Britský vývojář Kodi známý jako The_Alpha předtím pracoval na addonu Bennu a říkalo se, že je zapojen do repozitáře Colossus. Krátce po zprávě o odchodu do důchodu jsergio123 obdržel The_Alpha na své domovské adrese dopis doručený ručně..

The_Alpha zanikne a upustí od MPA

Ukázalo se, že tento dopis je příměří zaslaným zákonnými zástupci asociace Motion Picture Association (MPA), organizace, která zahrnuje těžké hitery jako Disney, Paramount Pictures a Twentieth Century Fox. Kopie tohoto dopisu byla předána společnosti TVAddons, dalšímu vývojovému týmu společnosti Kodi, který v současné době čelí svým vlastním probíhajícím právním problémům. Brzy poté The_Alpha deaktivoval svůj účet Twitter.

To jsou jediní dva potvrzení příjemci hrozeb z MPA, ale to nezabránilo jiným vývojářům v přijímání dalších opatření. Echo Coder, který předtím pracoval na Bennu, smazal svůj účet Twitter bez jakéhokoli vysvětlení. Repo úložiště Origin a úložiště Smash byly navíc přeneseny do režimu offline. V případě Smash's byl úložiště odebráno offline, aby se odstranily výše uvedené nové mrtvé addony. Účet Ares Wizard Twitter byl odebrán offline, ale tým zanechal zprávu ve svém sestavení Pulse CCM a řekl uživatelům, aby „seděli těsně“.

Rezignace Kodi Jsergio123

Jsergio123 od té doby na Twitteru potvrdil, že pokud se někdy vrátí, bude vyvíjet pouze legální doplňky. Caz Wallace, muž za repasem Simply Caz, řekl totéž a odhalil, že také dostal dopis od MPA.

Caz Wallace Právní pouze vývoj společnosti Kodi

Repo tým společnosti Gracie nabízí nyní vysídlené doplňky domov a přesunul se na novou adresu URL. Tým prohlásil, že stará URL bude brzy offline, po tomto okamžiku bude jak staré repo, tak jeho addony nepřístupné.

Lucifer, vývojář doplňku Kodi odpovědný za doplňky Cartoon Crazy a KissPanda, také oznámil svůj odchod do důchodu a poslal důkaz, že smazal svůj účet GitHub. Někteří z Luciferových doplňků však vyzvedli jiní vývojáři a rebrandingovali. Například Cartoon Crazy je nyní Spinz Cartoon Crazy a bude ho udržovat Chris Spez, nový přírůstek do týmu Noobsandnerds. Dandy Media, další velmi populární vývojář, odstranil také své úložiště Kodi i účet Twitter.

Co se stane dál?

Není jasné, zda se Covenant vrátí online. Ačkoliv přeplnění nebo rozvětvení smlouvy Covenant by vývojářům otevřelo podobné právní důsledky jako The_Alpha a jsergio123, kterým čelil, když Exodus odešel na začátku tohoto roku offline, ostatní vývojáři jej rychle vyzvedli dříve, než k nim Covenant přišel a nahradil jej.

Je třeba poznamenat, že jediní lidé, kteří obdrželi právní hrozbu, byli vývojáři doplňků, kteří poskytují nelicencovaný přístup k obsahu. Odpověď oficiálních vývojářů addonů byla proto mnohem zdrženlivější a Gracie Green, tvůrce repy Gracie, volala po klidu.

Vzhledem k tomu, že doplněk URLResolver má využití mimo pirátství, tým TVAddons se rozhodl pokračovat v jeho udržování, přestože uvádějí, že bez pomoci jsergio123 mohou aktualizace chvíli trvat pomaleji.

Jak udržet váš systém v bezpečí

Protože alespoň jeden vývojář společnosti Kodi odstranil svůj účet GitHub, je toto jméno nyní zdarma pro kohokoli. Viděli jsme to již dříve, když vývojář Exodus odejde, takže je důležité jednat.

Nejprve zvažte, jaké doplňky jste nainstalovali. Pokud máte některý z doplňků z repozitářů Colossus nebo Alpha, měli byste zvážit jejich odinstalování. I když tyto addony v současné době fungují, neexistuje žádná záruka, že to budou i nadále dělat, a je nepravděpodobné, že budou od nynějška podporovány.

Vzhledem k tomu, že situace stále probíhá a nemáme jasnou představu o tom, které vývojáře jsou zatím dobré, je obtížné poskytnout konkrétní radu. Proto důrazně doporučujeme všem uživatelům Kodi vypnout automatické aktualizace, pokud tak již neučinili. Důvodem je, že pokud dojde k ohrožení vývojového serveru nebo účtu GitHub, může útočník nainstalovat škodlivé aktualizace bez jakéhokoli potvrzení od uživatele.

Vypněte automatické aktualizace krok 4

Chcete-li vypnout automatické aktualizace, klikněte na ikonu ikona ozubeného kola na hlavní stránce společnosti Kodi. Poté klikněte na Nastavení systému a přejděte dolů na Doplňky kartu vlevo. Vpravo vyberte ikonu Upozornit, ale neinstalovat aktualizace volba. To vám oznámí, kdy je k dispozici nová aktualizace, abyste ji mohli podrobněji prozkoumat a zjistit, zda je či není legitimní.

Alternativy k addonu smlouvy

Nezapomeňte, že společnost Kodi má na výběr širokou škálu zcela legálních doplňků. Pokryli jsme dosud nejlepší repozitáře a máme dokonce konkrétní doporučení pro sport, filmy a živé televizní doplňky.

Praskání

Oficiální doplněk Crackle Kodi

Doplněk Crackle umožňuje uživatelům Kodi přístup k obsahu z streamovací platformy Crackle. Zatímco podobné doplňky obvykle nabízejí jen málo známé tituly, Crackle obsahuje několik kriticky uznávaných filmů jako Počátek a Shutter Island.

Nejlepší věc na Crackle je to, že je zcela zdarma a legální použití. Je třeba si uvědomit, že Crackle region zamkne jejich obsah, takže se budete muset připojit k jednomu z amerických serverů VPN, než budete moci sledovat cokoli.

Doplněk Crackle je k dispozici v úložišti Eracknaphobia.

Filmy BigStar & televize

BigStar filmy a TV Kodi addon

Filmy BigStar & Televize se může pochlubit rozsáhlou knihovnou volně sledovaných filmů a televizních pořadů. Zatímco webová verze vyžaduje, aby uživatelé zaregistrovali kreditní kartu, doplněk Kodi není. To umožňuje uživatelům nakupovat konkrétní tituly, ale protože to nelze provést prostřednictvím Kodi, není třeba.

Tento doplněk obsahuje tisíce titulů, z nichž si můžete vybrat. I když většina z nich není dobře známa, nabízí také celá roční období televizních pořadů Inbetweeners. Obsah je seskupen podle kategorií a je poměrně přehledný, takže nikdy není těžké najít přesně to, co hledáte.

Filmy BigStar & Televizor je k dispozici v úložišti MetalChris a další doplňky Kodi najdete zde.

Prohlížeč PlayOn

Doplněk Playon Kodi

Prohlížeč PlayOn umožňuje integrovat obsah z několika dalších předplatných služeb do Kodi. I když je k dispozici bezplatná verze, zahrnuje to pouze několik zdrojů ke sledování. Plná služba stojí 2,50 $ měsíčně a umožňuje vám propojit vaše účty Netflix, Hulu a Amazon Prime Video spolu s mnoha dalšími.

Placené členství také odemkne funkčnost DVR a schopnost přeskočit reklamy, takže je to rozhodně výhodná investice.

Doplněk prohlížeče PlayOn najdete v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Snagfilms

Doplněk SnagFilms Kodi

Snagfilms je bezplatný a legální addon Kodi s knihovnou více než 5000 nezávislých filmů a dokumentů. Jsou k dispozici v rozlišení 720p a jsou pro snadnější prohlížení seskupeny do kategorií. Tyto kategorie pokrývají vše od sci-fi až po politiku, takže jsme si jisti, že najdete něco zajímavého na sledování.

Neexistuje žádná funkce vyhledávání, ale protože Snagfilms obstarává relativně neznámé tituly, je lepší najít nový obsah než přehodnotit věci, které jste již viděli.

Doplněk Snagfilms najdete v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Vývojová scéna Kodi se stále vzpírá těmto nedávným událostem a prozatím je osud nelicencovaného streamování na Kodi nejistý. To znamená, že budeme situaci průběžně sledovat a budeme vás průběžně informovat o dalším vývoji.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 − = 48