Doplňky P2P Kodi: Co to je? Měli byste je používat?

Vysvětlujeme, co jsou doplňky Kodi P2P, jak fungují a zda byste je měli nainstalovat a používat. Projdeme některé z nejoblíbenějších doplňků P2P pro Kodi a vysvětlíme některá z rizik souvisejících s ochranou soukromí a zabezpečení, která s nimi souvisí, a jak jim můžete zabránit..


p2p1

Kodi je jedním z nejjednodušších způsobů, jak nastavit vlastní mediální centrum. Jedná se o software s otevřeným zdrojovým kódem, který lze nainstalovat do velkého množství zařízení, ať už se jedná o iPhone, Apple TV, Roku, Amazon Fire TV, Windows PC, USB flash disk nebo více. Ať už hledáte doplněk P2P Kodi, hudební doplněk nebo jakýkoli jiný typ Kodi médií, vše lze snadno přehrávat téměř na jakémkoli zařízení.

Příbuzný: Co je Kodi a jak jej můžete začít používat?

Kodi umožňuje svým uživatelům přístup k obsahu dvěma způsoby. Mohou zobrazit všechny mediální soubory, které jsou uloženy lokálně na jejich počítači, ale většina lidí nemá rozsáhlé mediální knihovny uložené tímto způsobem. Pro širší výběr mohou uživatelé instalovat další softwarové balíčky zvané doplňky. Poskytují přístup k rozsáhlým knihovnám obsahu, který je hostován online.

Z větší části fungují doplňky, které streamují obsah, škrábáním odkazů z několika různých webů. Existují však i jiné funkce, které využívají systém sdílení souborů typu peer-to-peer (P2P) k zajištění přístupu k obsahu..

Namísto toho, aby váš počítač stahoval data z jednoho zdroje, načítá tato data od jiných uživatelů, kteří mají požadovaný soubor. Čím více lidí soubor nahraje, tím rychleji se stáhne, protože různé části souboru se stáhnou od většího počtu lidí. Tyto doplňky v zásadě poskytují společnosti Kodi přístup k torrentům bez potřeby externího klienta.

Torrenting přichází se smíšeným sáčkem pozitivů a negativů, zejména nad Kodi. Podrobněji to prozkoumáme níže.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje porušení autorských práv, včetně nelegálního streamování prostřednictvím Kodi. Kodi lze použít k mnoha vynikajícím legálním účelům online streamingu. Než stáhnete nebo streamujete materiál chráněný autorskými právy bez povolení, zvažte prosím zákon, oběti a rizika pirátství. Před přístupem k libovolnému doplňku Kodi, datovému proudu nebo úložišti Kodi vždy vlastníte průzkum.

Jak se chránit při používání doplňků P2P Kodi

Než se dostaneme do podrobností o doplňcích P2P, slovo opatrnosti. Torrenting není ze své podstaty nezákonný. Zákony ve vaší zemi však mohou způsobit, že použití tohoto materiálu k prohlížení materiálu chráněného autorskými právy bude nezákonné. Vzhledem k převládajícímu sdílení souborů P2P začali distributoři věnovat více pozornosti lidem, kteří stahují svůj obsah bez placení.

Pokud se zjistí, že to děláte, existuje šance, že byste mohli obdržet výhružný dopis, nebo dokonce nechat svého poskytovatele internetových služeb (ISP) omezit rychlost vaší sítě. Horší je, že to nejsou jediné riziko, které tyto doplňky mají.

Když přispíváte do sítě P2P, ať už nahráváte nebo stahujete, vaše IP adresa bude viditelná pro kohokoli, kdo bude vidět. Díky tomu je velmi snadné zjistit, kdo je váš ISP, a dokonce i přibližné informace o tom, kde žijete.

Se všemi dalšími riziky, které doplňky P2P přinášejí, je důležitější než kdy jindy podniknout kroky k ochraně sebe. To lze provést instalací a použitím seriózní virtuální privátní sítě (VPN). To nejen zamaskuje vaši skutečnou IP adresu, ale také znemožní vašemu poskytovateli internetových služeb sledovat vaše aktivity. Síť VPN může dokonce pomoci zabránit útokům Man-in-the-Middle (MitM) od lidí, kteří chtějí ukrást vaše soukromá data. Útoky MitM lze snadno provést pomocí doplňků Kodi, protože i oficiální doplňky mohou být hacknuty třetími stranami nebo použity k nekalým jednáním jejich vlastních tvůrců..

Upřednostňujeme VPN s názvem IPVanish. Doposud jsme zatím nenašli doplněk Kodi, se kterým nefunguje. Pokud váš poskytovatel internetových služeb snižuje rychlost vaší sítě, může to zastavit a v důsledku toho může dokonce zlepšit kvalitu streamů, ke kterým přistupujete. Je to také jedna z nejrychlejších sítí VPN dostupných u serverů ve více než 60 zemích.

Nejlepší ze všeho je, že tým IPVanish se stará o vaše soukromí. I kdyby někdo od nich požadoval vaše procházení, nemohl by jim pomoci, protože neuchovávají žádné dopravní záznamy. Můžete dokonce nainstalovat tuto VPN na Amazon Firestick, takže už nemusíte být nechráněni.

Řešení pro čtenáře: ušetříte až 60% na IPVanish zde.

IPVanish je naše nejlepší doporučení, ale pokud si chcete prohlédnout některé další možnosti, podívejte se do našeho seznamu nejlepších VPN pro Kodi.

Co jsou doplňky P2P Kodi?

p2p2Scott Martin [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]], prostřednictvím Wikimedia Commons V krátkosti, doplňky P2P pro Kodi poskytují způsob přístupu k obsahu, který je odolnější než tradiční odkaz škrabka.

S doplňkem pro škrábání odkazů, pokud si chce mnoho uživatelů prohlížet stejný obsah současně, existuje šance, že server, který je hostitelem, bude přetížen. To způsobí, že server zhasne, což znamená, že nikdo nemá přístup k obsahu, dokud nebude menší provoz.

Naproti tomu hostiteli v síti P2P jsou sami uživatelé. I když jeden hostitel odstraní soubor nebo vypne počítač, pokud má jeden uživatel hotový soubor, zůstává obsah přístupný. Uživatelé, kteří soubor i nadále stahují, se označují jako seedery. Čím více secích strojů má soubor, tím rychleji se stáhne.

Hlavním problémem doplňků P2P a torrentů obecně je to, že drtivá většina dostupných souborů je bez licence. Doplňky Kodi mají tendenci přistupovat pouze k torrentům ze stinných zdrojů a často neexistuje způsob, jak přidat některá z nejuznávanějších torrentových úložišť, jako je internetový archiv.

Doplňky P2P mají kromě chyb zabezpečení, které všechny doplňky Kodi sdílejí, problémy se zabezpečením. Abyste mohli pracovat, musíte ostatním zařízením povolit přímý přístup k vaší verzi Kodi. Toto je další otvor pro zneužití třetí strany se zlými úmysly. I když používáte VPN, nebude vás to chránit, pokud budou vaše osobní údaje a přihlašovací údaje ohroženy.

Populární neoficiální doplňky P2P Kodi

Existuje několik doplňků Kodi, které používají P2P sítě k poskytování obsahu. Přestože žádáme čtenáře, aby našli oficiální zdroje obsahu, je možné, že jiná fóra nebo uživatelé mohou doporučit určité doplňky, které nabízejí nelegitimní obsah. Zjistili jsme tedy některé z nejpopulárnějších doplňků P2P a diskutovali jsme o některých nevýhodách, které mají.

Quasar

p2p3

Co je to? Quasar je doplněk třetí strany, který vyhledává soubory z některých největších torrentových webů na světě, včetně The Pirate Bay a RARBG. Poskytovatelé nejsou přidáváni ručně, spíše vyžadují instalaci doplňku: buď Quasar Burst nebo Magnetic.

Proč byste se tomu měli vyhnout? Skutečnost, že nelze přidat konkrétní poskytovatele, činí tento doplněk téměř zbytečným pro uživatele, kteří hledají legitimní obsah. Navíc každý instalovaný doplněk zvyšuje riziko únosu; není opravdu žádný důvod, proč by se seznam poskytovatelů nemohl nainstalovat přímo s Quasarem.

Uživatelé Kodi, kteří hledají přístup k filmům a televizním pořadům, by lépe sloužili některé z oficiálních doplňků, které doporučujeme v tomto článku..

SportsDevil

p2p 4

Co je to? Kodi SportsDevil je doplněk, který shromažďuje živé a na vyžádání sportovní obsah. I když se nejedná o technický doplněk P2P, spoléhá se na to, že uživatel s názvem Plexus poskytne některé ze svých funkcí pro streamování.

Proč byste se tomu měli vyhnout? V první řadě je obsah SportsDevil nelicencovaný. Pokud nikdo nebude platit za sledování sportovců, budou mít televizní stanice menší motivaci k tomu, aby ukazovaly sport. Za druhé, tento doplněk vyžaduje, aby Plexus fungoval. Plexus zase vyžaduje SopCast, což znamená, že budete muset zvýšit riziko trojnásobného únosu, abyste mohli sledovat sport.

Existuje mnohem jednodušší způsob, jak toho dosáhnout. V minulosti jsme psali o řadě sportovních doplňků Kodi, které poskytují přístup k široké škále sportů a které nevyžadují otevření systému až do externích zařízení..

P2P streamy

p2p 5

Co je to? P2P streamy jsou doplňky třetích stran, které vyhledávají soubory torrentu z různých webů a umožňují jim přístup k Kodi. Většinou se zaměřuje na sport, nicméně existuje řada dalších kategorií, z nichž si můžete vybrat.

Proč byste se tomu měli vyhnout? Obsah, který tento doplněk poskytuje, je opět nelicencovaný. Navíc pouze polovina z toho je v angličtině. Dokonce i uvedení tohoto problému na stranu, P2P-streamy mají další problémy. Není to uživatelsky přívětivé: na domovské obrazovce doplňku je celá řada matoucích možností a pokud nejste obeznámeni s Acestreamem nebo Sopcastem, nemusí vám být jasné, k čemu jsou.

Stručně řečeno, streamy P2P nabízejí zážitek z dílčí úrovně a zvyšují riziko, kterému čelíte jako uživatel Kodi. Nalezení dobrého zdroje sportovního obsahu je jednoduché a my jsme již dříve prozkoumali několik nejlepších doplňků pro sport.

Pulsar

p2p 6

Co je to? Pulsar je další doplněk Kodi, který používá P2P protokoly k vyhledání a doručování obsahu. Prohledává několik největších torrentových serverů a automaticky vybere nejlepší torrent pro uživatele.

Proč byste se tomu měli vyhnout? Pulsar nemá legitimních poskytovatelů obsahu a neexistuje žádný způsob, jak přidat žádný. Tento doplněk navíc vyžaduje instalaci jiného, ​​nazvaného Správce poskytovatelů Pulsar MC. Doplňky P2P jsou již vysoké riziko a každý další nainstalovaný doplněk třetích stran zvyšuje riziko únosu. Jednoduše, proč využít šanci? Existuje spousta legitimních zdrojů obsahu, které nevyžadují, aby byl váš systém zranitelný.

Pokud používáte doplňky pro P2P pro Kodi?

Pokud hledáte přístup k licencovaným médiím pomocí Kodi, není třeba používat doplněk P2P. Oficiální doplňky doplňují přístup ke zdrojům obsahu, které jsou ověřeny profesními organizacemi a které pravděpodobně zvládnou obrovské množství provozu.

Nakonec, zatímco doplňky P2P mohou poskytovat obsah odolný vůči stresu způsobenému silným provozem, neposkytují svým uživatelům dostatečnou ochranu. Faktem je, že jakýkoli doplněk pro Kodi může být potenciálně unesen, takže vaše důvěrná data a soubory budou vystaveny vetřelci..

To je dost znepokojující, ale zhoršuje se to. Doplňky P2P jsou vytvářeny třetími stranami a nemusí mít stejné procesy technické prověrky, jaké prochází oficiální doplňky, díky nimž jsou na prvním místě otevřenější útokům.

Skutečnost, že doplňky P2P vyžadují, abyste povolili vzdálený přístup k vaší instalaci, znamená, že jste ještě méně bezpeční než s tradičním doplňkem. Jednoduše existují lepší, snadnější a bezpečnější způsoby přístupu k obsahu než pomocí doplňku P2P pro Kodi.

Z výše uvedených důvodů nedoporučujeme, aby naši čtenáři používali doplňky P2P ke streamování nebo sdílení obsahu.

Alternativy k P2P Kodi Add-ons

Doplňky P2P vás žádají, abyste obchodovali se zabezpečením kvůli pohodlí, ale faktem je, že weby, na které tradiční přístupy seškrabávají doplňky, jsou schopné zvládnout obrovské množství provozu a přicházejí s mnohem menším rizikem. To znamená, že opravdu není potřeba používat doplňky P2P vůbec. Níže naleznete některé legitimní doplňky, které poskytují podobný obsah bez použití torrentů.

Prohlížeč PlayOn

p2p 7

Prohlížeč PlayOn je oficiální doplněk Kodi, který umožňuje prohlížet obsah z více různých předplatných služeb na jednom místě pro snadnější přístup. Jsou podporovány některé z nejpopulárnějších služeb, jako jsou Netflix a Hulu. Protože neexistuje žádný oficiální doplněk Netflix, prohlížeč PlayOn vám brání v nutnosti instalovat potenciálně útržkovitá zástupná řešení třetích stran..

Stojí to několik dolarů za měsíc, ale také vám umožňuje nahrávat záběry, pokud používáte počítač se systémem Windows. Navíc přichází s funkcí, která vám umožní automaticky přeskočit reklamy.

Prohlížeč PlayOn najdete v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Vimeo

p2p 8

Vimeo je web pro sdílení videa podobný YouTube. Přestože YouTube obsahuje miliony videí nízké kvality, Vimeo obsahuje obsah vytvořený většinou umělci, nezávislými filmaři a hudebníky..

Díky tomu je Vimeo mnohem lepší platformou, pokud máte zájem o dokumentární filmy, experimentální film nebo o umění obecně. Má menší knihovnu obsahu, ale videa, která nabízí Vimeo, mají obvykle vyšší produkční hodnoty.

Část obsahu na Vimeo je třeba zaplatit, ale velká většina tomu tak není. Obecně platí, že uživatelé platí pouze za obsah od uživatelů, kteří se opravdu líbí, takže můžete tvůrcům pomoci, pokud chcete, ale je to zcela volitelné.

Doplněk Kodi Vimeo najdete v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Vevo

p2p 9

Pokud hledáte hudbu, Vevo je jedním z nejlepších míst, kde ji najdete. Vevo obsahuje hudební videa od některých z největších hudebníků na světě a nejlepší ze všech, je to úplně oficiální a nad palubou.

Než budete moci tento doplněk použít, budete si muset vytvořit účet Vevo, ale to trvá jen asi minutu. Jakmile to uděláte, můžete procházet videa podle hudebního žánru, umělce nebo jen prohlížet nově vydaná videa přímo. Vevo vám také umožňuje vytvářet seznamy skladeb, což je skvělé pro ty časy, kdy nechcete vybrat každou skladbu jednotlivě.

Doplněk Kodi Vevo je k dispozici v oficiálním úložišti doplňků Kodi.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1