Dodatki P2P Kodi: co to są? Czy powinieneś ich użyć?

[ware_item id=33][/ware_item]

Wyjaśniamy, czym są dodatki Kodi P2P, jak działają i czy powinieneś je zainstalować i używać. Omówimy niektóre z najpopularniejszych dodatków P2P dla Kodi i wyjaśnimy niektóre związane z nimi zagrożenia dla prywatności i bezpieczeństwa oraz sposoby ich uniknięcia.

p2p1

Kodi to jeden z najprostszych sposobów na skonfigurowanie własnego centrum multimedialnego. To oprogramowanie typu open source, które można zainstalować na wielu różnych urządzeniach, niezależnie od tego, czy jest to iPhone, Apple TV, Roku, Amazon Fire TV, komputer z systemem Windows, dysk flash USB lub więcej. Niezależnie od tego, czy chcesz użyć dodatku P2P Kodi, dodatku muzycznego lub innego rodzaju nośnika Kodi, wszystko to można łatwo odtwarzać na prawie dowolnym urządzeniu.

Związane z: Co to jest Kodi i jak możesz zacząć z niego korzystać?

Kodi pozwala użytkownikom na dostęp do treści na dwa sposoby. Mogą wyświetlać dowolne pliki multimedialne przechowywane lokalnie na komputerze, ale większość ludzi nie ma w ten sposób rozbudowanych bibliotek multimediów. Aby uzyskać większy wybór, użytkownicy mogą instalować dodatkowe pakiety oprogramowania zwane dodatkami. Zapewniają one dostęp do ogromnych bibliotek treści udostępnianych online.


W przeważającej części dodatki, które przesyłają treści strumieniowo, działają poprzez skrobanie linków z kilku różnych stron internetowych. Są jednak takie, które działają inaczej przy użyciu systemu udostępniania plików peer-to-peer (P2P) w celu zapewnienia dostępu do treści.

Zamiast pobierać dane z jednego źródła, komputer pobiera te dane od innych użytkowników, którzy mają plik, którego szukasz. Im więcej osób przesyła plik, tym szybciej zostanie pobrany, ponieważ różne części pliku są pobierane od większej liczby osób. Zasadniczo te dodatki zapewniają Kodi dostęp do torrentów bez potrzeby korzystania z zewnętrznego klienta.

Torrenting zawiera mieszankę pozytywów i negatywów, szczególnie w przypadku Kodi. Poniżej wyjaśniamy bardziej szczegółowo, co to oznacza.

Comparitech nie akceptuje ani nie zachęca do naruszania ograniczeń praw autorskich, w tym nielegalnego przesyłania strumieniowego za pośrednictwem Kodi. Kodi może być wykorzystywany do wielu doskonałych, legalnych celów przesyłania strumieniowego online. Proszę wziąć pod uwagę prawo, ofiary i ryzyko piractwa przed pobraniem lub strumieniowaniem materiałów chronionych prawem autorskim bez pozwolenia. Zawsze wykonuj własne badania przed uzyskaniem dostępu do jakiegokolwiek dodatku, strumienia lub repozytorium Kodi.

Jak się zabezpieczyć podczas korzystania z dodatków P2P Kodi

Zanim przejdziemy do szczegółów dodatków P2P, słowo ostrzeżenia. Torrentowanie nie jest z natury nielegalne. Jednak prawo w Twoim kraju może spowodować, że korzystanie z niego do przeglądania materiałów chronionych prawem autorskim będzie nielegalne. Z powodu rozpowszechnienia udostępniania plików P2P dystrybutorzy zaczęli zwracać większą uwagę na osoby, które pobierają swoje treści bez płacenia.

Jeśli okaże się, że to robisz, istnieje szansa, że ​​możesz otrzymać list z pogróżkami lub nawet przepustowość sieci zostanie ograniczona przez twojego dostawcę usług internetowych (ISP). Co gorsza, nie jest to jedyne ryzyko związane z tymi dodatkami.

Gdy uczestniczysz w sieci P2P, niezależnie od tego, czy przesyłasz, czy pobierasz, Twój adres IP jest widoczny dla każdego. Ułatwia to ustalenie, kto jest twoim dostawcą usług internetowych, a nawet przybliżenie twojego miejsca zamieszkania.

Biorąc pod uwagę wszystkie dodatkowe ryzyka związane z dodatkami P2P, ważniejsze niż kiedykolwiek jest podjęcie kroków w celu zapewnienia sobie ochrony. Możesz to zrobić, instalując i używając renomowanej usługi wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Spowoduje to nie tylko maskowanie twojego prawdziwego adresu IP, ale także uniemożliwi monitorowanie twojego działania przez twojego dostawcę usług internetowych. VPN może nawet pomóc w zapobieganiu atakom Man-in-the-Middle (MitM) od osób chcących ukraść twoje prywatne dane. Ataki MitM można łatwo przeprowadzić za pomocą dodatków Kodi, ponieważ nawet oficjalne dodatki mogą zostać zhakowane przez osoby trzecie lub wykorzystane do niecnych działań własnych twórców.

Preferujemy VPN o nazwie IPVanish. Do tej pory nie znaleźliśmy jeszcze dodatku Kodi, z którym nie działa. Jeśli Twój dostawca usług internetowych ogranicza przepustowość sieci, może to zatrzymać, a nawet poprawić jakość strumieni, do których masz dostęp. Jest to również jedna z najszybszych dostępnych sieci VPN z serwerami w ponad 60 krajach.

Co najważniejsze, zespół IPVanish dba o Twoją prywatność. Nawet jeśli ktoś poprosi Cię o przeglądanie, nie będzie w stanie pomóc, ponieważ nie prowadzi żadnych dzienników ruchu. Możesz nawet zainstalować tę VPN na Amazon Firestick, więc nigdy nie będziesz musiał pozostawać bez ochrony.

Oferta czytelnika: zaoszczędź do 60% na IPVanish tutaj.

IPVanish to nasza najlepsza rekomendacja, ale jeśli chcesz sprawdzić inne opcje, zobacz naszą listę najlepszych sieci VPN dla Kodi.

Co to są dodatki P2P Kodi?

p2p2Autor: Scott Martin [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], za pośrednictwem Wikimedia Commons W skrócie, dodatki P2P dla Kodi zapewniają dostęp do treści bardziej odpornych niż tradycyjny skrobak do linków.

Dzięki dodatkowi do skrobania linków, jeśli wielu użytkowników chce oglądać tę samą zawartość w tym samym czasie, istnieje ryzyko, że serwer, który ją obsługuje, zostanie przeciążony. Powoduje to awarię serwera, co oznacza, że ​​nikt nie może uzyskać dostępu do treści, dopóki ruch nie będzie mniejszy.

Natomiast hostami w sieci P2P są sami użytkownicy. Nawet jeśli jeden host usunie plik lub wyłączy komputer, dopóki inny użytkownik ma ukończony plik, zawartość pozostaje dostępna. Użytkownicy, którzy nadal udostępniają plik po pobraniu, nazywani są seederami. Im więcej zarodków ma plik, tym szybciej się pobierze.

Głównym problemem związanym z dodatkami P2P i torrentami jest to, że ogromna większość dostępnych plików jest nielicencjonowana. Dodatki Kodi mają tendencję do uzyskiwania dostępu do torrentów z podejrzanych źródeł i często nie ma sposobu, aby dodać niektóre z bardziej renomowanych repozytoriów torrentów, takich jak Archiwum Internetowe.

Dodatki P2P mają problemy z bezpieczeństwem oprócz luk, które są wspólne dla wszystkich dodatków Kodi. Aby działały, musisz zezwolić innym urządzeniom na bezpośredni dostęp do twojej wersji Kodi. Jest to kolejny sposób wykorzystania złośliwej strony trzeciej. Nawet jeśli korzystasz z VPN, nie ochroni Cię to, jeśli Twoje dane osobowe i dane logowania zostaną naruszone.

Popularne nieoficjalne dodatki P2P Kodi

Istnieje kilka dodatków Kodi, które wykorzystują sieci P2P do dostarczania treści. Chociaż zachęcamy naszych czytelników do znalezienia oficjalnych źródeł treści, możliwe jest, że inne fora lub użytkownicy mogą polecać pewne dodatki, które oferują nielegalne treści. W związku z tym znaleźliśmy niektóre z najbardziej popularnych dodatków P2P i omówiliśmy niektóre z ich wad.

Kwazar

p2p3

Co to jest? Quasar to dodatek innej firmy, który lokalizuje pliki z największych na świecie stron z torrentami, w tym The Pirate Bay i RARBG. Dostawcy nie są dodawani ręcznie, ale wymagają zainstalowania dodatkowego dodatku: Quasar Burst lub Magnetic.

Dlaczego miałbyś tego unikać?? Fakt, że nie można dodać konkretnych dostawców, sprawia, że ​​ten dodatek jest prawie bezużyteczny dla użytkowników szukających legalnych treści. Ponadto każdy zainstalowany dodatek zwiększa ryzyko porwania; tak naprawdę nie ma powodu, dla którego lista dostawców nie mogła zostać zainstalowana bezpośrednio z kwazarem.

Użytkownikom Kodi szukającym dostępu do filmów i programów telewizyjnych lepiej byłoby skorzystać z niektórych oficjalnych dodatków, które zalecamy w tym artykule.

SportsDevil

p2p 4

Co to jest? Kodi SportsDevil to dodatek, który gromadzi treści sportowe na żywo i na żądanie. Chociaż technicznie nie jest to dodatek P2P, polega na jednym o nazwie Plexus, aby zapewnić niektóre z jego funkcji przesyłania strumieniowego.

Dlaczego miałbyś tego unikać?? Przede wszystkim treści oferowane przez SportsDevil są nielicencjonowane. Jeśli nikt nie płaci za oglądanie sportowców, stacje telewizyjne będą miały mniejszą motywację do pokazania sportu. Po drugie, ten dodatek wymaga splotu do działania. Splot z kolei wymaga SopCast, co oznacza, że ​​będziesz musiał trzykrotnie zwiększyć ryzyko porwania tylko po to, aby oglądać sport.

Są na to znacznie łatwiejsze sposoby. W przeszłości pisaliśmy o wielu dodatkach sportowych Kodi, które zapewniają dostęp do szerokiej gamy sportów i które nie wymagają otwierania systemu na urządzenia zewnętrzne.

Strumienie P2P

p2p 5

Co to jest? Strumienie P2P to dodatek innej firmy, który wyszukuje pliki torrentów z różnych stron internetowych i umożliwia użytkownikom Kodi dostęp do nich. Koncentruje się głównie na sporcie, jednak istnieje wiele innych kategorii do wyboru.

Dlaczego miałbyś tego unikać?? Ponownie treść udostępniana przez ten dodatek jest nielicencjonowana. Ponadto tylko około połowa z nich jest w języku angielskim. Nawet odsuwając ten problem na bok, strumienie P2P mają inne problemy. Nie jest przyjazny dla użytkownika: ekran główny dodatku jest pełen mylących opcji, a jeśli nie znasz Acestream lub Sopcast, może nie być dla Ciebie jasne, po co są.

Krótko mówiąc, strumienie P2P oferują niezrównaną jakość, jednocześnie zwiększając ryzyko, na jakie napotykasz jako użytkownik Kodi. Znalezienie dobrego źródła treści sportowych jest proste. Omówiliśmy już kilka najlepszych dodatków sportowych.

Pulsar

p2p 6

Co to jest? Pulsar to kolejny dodatek Kodi, który wykorzystuje protokoły P2P do wyszukiwania i dostarczania treści. Przeszukuje kilka największych stron z torrentami i automatycznie wybiera najlepszy torrent dla użytkownika.

Dlaczego miałbyś tego unikać?? Pulsar nie ma legalnych dostawców treści i nie ma możliwości ich dodania. Dodatkowo ten dodatek wymaga instalacji innego, o nazwie Menedżer dostawcy Pulsar MC. Dodatki P2P wiążą się już z wysokim ryzykiem, a każdy dodatkowy dodatek instalowany przez firmę trzecią zwiększa ryzyko porwania. Po prostu, po co ryzykować? Istnieje wiele legalnych źródeł treści, które nie wymagają narażania systemu na niebezpieczeństwo.

Jeśli używasz dodatków P2P dla Kodi?

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do licencjonowanych nośników za pomocą Kodi, nie musisz używać dodatku P2P. Oficjalne dodatki uzyskują dostęp do źródeł treści, które są zatwierdzane przez profesjonalne organizacje i które prawdopodobnie mogą obsłużyć ogromny ruch.

Ostatecznie, chociaż dodatki P2P mogą dostarczać treści odporne na stres związany z dużym ruchem, nie zapewniają wystarczającej ochrony użytkownikom. Faktem jest, że każdy dodatek do Kodi może zostać potencjalnie przejęty, pozostawiając poufne dane i pliki intruzowi.

To wystarczająco niepokojące, ale pogarsza się. Dodatki P2P są tworzone przez strony trzecie i mogły nie mieć takich samych technicznych procesów weryfikacji, jakie przechodzą oficjalne dodatki, co czyni je bardziej otwartymi na atak.

Ponadto fakt, że dodatki P2P wymagają umożliwienia zdalnego dostępu do instalacji, oznacza, że ​​jesteś jeszcze mniej bezpieczny niż w przypadku tradycyjnego dodatku. Po prostu istnieją lepsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze sposoby dostępu do treści niż przy użyciu dodatku P2P dla Kodi.

Z powyższych powodów NIE zalecamy, aby nasi czytelnicy używali dodatków P2P do przesyłania strumieniowego lub udostępniania treści.

Alternatywy dla dodatków P2P Kodi

Dodatki P2P wymagają wymiany bezpieczeństwa dla wygody, ale faktem jest, że strony, do których dostęp mają tradycyjne dodatki do linkowania, są w stanie obsłużyć ogromną ilość ruchu i niosą ze sobą znacznie mniejsze ryzyko. Oznacza to, że naprawdę nie ma potrzeby używania dodatków P2P. Poniżej znajdziesz uzasadnione dodatki, które zapewniają podobną treść bez korzystania z torrentów.

PlayOn Browser

p2p 7

PlayOn Browser to oficjalny dodatek Kodi, który umożliwia przeglądanie treści z wielu różnych usług subskrypcyjnych w jednym miejscu dla łatwiejszego dostępu. Obsługiwane są niektóre z najbardziej popularnych usług, takich jak Netflix i Hulu. Ponieważ nie ma oficjalnego dodatku do Netflix, PlayOn Browser zapobiega konieczności instalowania potencjalnie szkicowych rozwiązań innych firm.

Kosztuje kilka dolarów miesięcznie, ale pozwala także nagrywać materiał, jeśli używasz komputera z systemem Windows. Dodatkowo jest wyposażony w funkcję, która pozwala automatycznie pomijać reklamy.

Przeglądarkę PlayOn można znaleźć w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Vimeo

p2p 8

Vimeo to witryna do udostępniania wideo podobna do YouTube. Jednak chociaż YouTube ma miliony filmów niskiej jakości, Vimeo zawiera treści tworzone głównie przez artystów, niezależnych twórców filmowych i muzyków.

To sprawia, że ​​Vimeo jest znacznie lepszą platformą, jeśli interesują Cię nominowane do nagrody filmy dokumentalne, film eksperymentalny lub ogólnie sztuka. Ma mniejszą bibliotekę treści, ale filmy oferowane przez Vimeo mają zwykle wyższe wartości produkcyjne.

Za niektóre treści w Vimeo trzeba zapłacić, ale w zdecydowanej większości nie. Zasadniczo użytkownicy płacą tylko za treści od przesyłających, które naprawdę im się podobają, więc możesz pomóc twórcom, jeśli chcesz, ale jest to całkowicie opcjonalne.

Dodatek Kodi Vimeo można znaleźć w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Vevo

p2p 9

Jeśli szukasz muzyki, Vevo jest jednym z najlepszych miejsc do jej znalezienia. Vevo zawiera teledyski niektórych największych muzyków na świecie, a co najważniejsze, jest całkowicie oficjalny i ponad planem.

Aby móc korzystać z tego dodatku, musisz utworzyć konto Vevo, ale zajmuje to tylko minutę. Gdy to zrobisz, możesz przeglądać filmy według gatunku muzycznego, wykonawcy lub bezpośrednio oglądać nowo wydane filmy. Vevo pozwala także tworzyć listy odtwarzania, co jest idealne na czas, gdy nie chcesz wybierać poszczególnych utworów indywidualnie.

Dodatek Kodi Vevo jest dostępny w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 + = 81