Dodatek Vimeo Kodi: Jak zainstalować i oglądać Vimeo na Kodi

Dodatek Vimeo Kodi


Jeśli lubisz oglądać filmy dokumentalne, animacje, teledyski i inne wysokiej jakości filmy, Vimeo jest doskonałym miejscem do ich znalezienia. Ale jak możesz oglądać zawartość Vimeo na Kodi?

W tym artykule wyjaśniono, jak oglądać Vimeo na Kodi przy użyciu dodatku Vimeo Kodi. Zasugeruje również dodatkowe dodatki Kodi, które oferują podobną zawartość do Vimeo.

Co to jest Kodi?

Kodi to oprogramowanie do odtwarzania multimediów od fundacji Kodi. Można go zainstalować na Apple TV, Amazon Fire TV, Nvidia Shield, urządzeniach mobilnych z Androidem lub iOS oraz na komputerach z systemem Windows, Mac lub Linux. Umożliwia użytkownikom odtwarzanie filmów lub muzyki przechowywanej na urządzeniu lub przesyłanej strumieniowo z dowolnego miejsca w sieci.

Ostrzeżenie: Kodi należy wykorzystywać wyłącznie do treści, do których masz prawo dostępu. Ani Fundacja Kodi, ani Comparitech nie opowiadają się za wykorzystaniem Kodi do piractwa.

Zobacz też: Najlepsze 112 dodatków Kodi

Zawsze korzystaj z VPN z Kodi

Ilekroć przesyłasz strumieniowo wideo online, zawsze powinieneś używać wirtualnej sieci prywatnej (VPN), aby chronić swoją prywatność. Jeśli twój dostawca Internetu wie, że przesyłasz strumieniowo wideo, może zmniejszyć prędkość, aby zaoszczędzić przepustowość w sieci. Może to powodować buforowanie filmów. Buforowanie jest szczególnie problematyczne w przypadku HD, 4K i innych formatów wideo wysokiej jakości dostępnych w Vimeo.

Ponadto witryny wideo z transmisją strumieniową mogą blokować dostęp do niektórych treści, jeśli znają Twoją lokalizację. VPN uniemożliwia stronom przesyłającym strumieniowe znajomość tych informacji. Sieci VPN mogą również pomóc chronić cię przed atakami typu man-in-the-middle ze strony hakerów.

Nie wszystkie sieci VPN są przydatne dla użytkowników przesyłających strumieniowo wideo. Większość nie ma aplikacji na Amazon Fire Stick i inne popularne urządzenia telewizyjne. Wielu prowadzi dzienniki działań użytkowników, co stwarza ryzyko dla prywatności. Chociaż wszystkie sieci VPN nieco spowalniają prędkości, niektóre są tak wolne, że powodują buforowanie podczas przesyłania strumieniowego wideo o wysokiej rozdzielczości.

Z tych powodów zalecamy IPVanish użytkownikom Kodi. Ma ponad 1000 serwerów VPN, co daje więcej opcji utrzymania wysokich prędkości i ograniczonego buforowania. W naszych testach stwierdziliśmy, że bez problemu przesyła strumieniowo wideo 1080p. Ma także natywne aplikacje dla urządzeń Amazon Fire TV i Nvidia Shield. IPVanish nie prowadzi dzienników. W ten sposób użytkownicy nie muszą się martwić, że ich prywatne działania online zostaną ujawnione stronom trzecim. Chociaż IPVanish jest naszą najlepszą rekomendacją, zobacz naszą ofertę najlepszych sieci VPN dla Kodi, jeśli chcesz mieć większy wybór.

NAJLEPSZA VPN DLA KODI: IPVanish to nasz najlepszy wybór. Ma dużą nie zakłóconą sieć serwerów i osiąga dobre prędkości. Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności sprawiają, że IPVanish jest ulubionym rozwiązaniem dla użytkowników Kodi i Amazon Fire TV Stick. Wypróbuj bez ryzyka z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Jak zainstalować dodatek Vimeo Kodi

Dodatek Vimeo Kodi jest częścią oficjalnego repozytorium dodatków Kodi. Aby go zainstalować, wykonaj następujące kroki:

W menu głównym Kodi kliknij dodatki

Kodi_17_Krypton_addons_Comparitech

Wybierz Ściągnij

pobieranie dodatków Kodi

Wybierać dodatki wideo

Kodi pobiera dodatki wideo

Wybierz Vimeo. Otworzy się okno informacyjne dodatku

Wybierz Vimeo

Kliknij zainstalować. Dodatek Vimeo Kodi powinien zainstalować się w ciągu kilku sekund

zainstaluj Vimeo

Zainstalowano vimeo

Jak korzystać z dodatku Vimeo Kodi

Po zainstalowaniu Vimeo możesz go skonfigurować, klikając prawym przyciskiem myszy dodatek i wybierając ustawienia. Umożliwi to wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła do konta. Gdy to zrobisz, będziesz mógł ponownie uruchomić film w tym samym miejscu, w którym przerwałeś po zatrzymaniu. Jednak nie musisz się logować ani nawet mieć konta, aby oglądać filmy.

Menu ustawień pozwala również zmienić rozdzielczość wideo. Jeśli masz wolne połączenie z Internetem, musisz zmniejszyć tę liczbę do 480p lub mniej, aby zmniejszyć buforowanie. W przeciwnym razie zachowaj domyślną wartość 1080p, aby uzyskać maksymalną jakość.

Poniżej ustawienia jakości wideo istnieją opcje wyświetlania / nie pokazywania fanartu, zwiększania lub zmniejszania liczby elementów wyświetlanych podczas wyszukiwania oraz zwiększania lub zmniejszania liczby wyszukiwań zapisanych w historii wyszukiwania. Większość użytkowników będzie chciała zachować domyślne ustawienia tych wpisów, ale powinieneś o nich wiedzieć, na wypadek, gdybyś musiał je zmienić w przyszłości.

Ustawienia Kodi Vimeo

Więcej opcji zostanie wyświetlonych po kliknięciu przycisku „zaawansowane” po lewej stronie ekranu. Umożliwia to przełączanie, czy wyświetlać nazwę kanału w opisach i zwiększać lub zmniejszać rozmiar pamięci podręcznej.

Po skonfigurowaniu dodatku kliknij przycisk OK, aby wrócić do listy dodatków. Następnie kliknij dodatek Vimeo, aby otworzyć menu główne. Jeśli nie podałeś swojej nazwy użytkownika i hasła z ekranu ustawień, możesz tam wrócić, aby to zrobić, klikając Zaloguj się.

W przeciwnym razie kliknij ocechowany przeglądać kategorie filmów wybranych przez zespół Vimeo lub Szukaj aby wyszukać określony typ treści.

Menu główne Vimeo Kodi

Vimeo opisywany

Dodatek Vimeo Kodi domyślnie zapisuje do 10 wyszukiwań, dzięki czemu można łatwo używać dodatku w celu znalezienia treści, którą lubisz.

Wyszukiwanie Vimeo

To wszystko, co trzeba, aby użyć dodatku Vimeo Kodi.

Inne dodatki Kodi, które uzupełniają Vimeo

Jeśli podoba Ci się zawartość Vimeo, możesz również sprawdzić te inne dodatki Kodi. Wszystkie te dodatki oferują podobną zawartość do Vimeo i są częścią oficjalnego repozytorium dodatków Kodi.

PBS Think TV

Dodatek PBS ThinkTV Kodi

PBS Think TV oferuje filmy dokumentalne dotyczące sztuki i muzyki, kultury, przyrody i innych tematów, wszystkie wyprodukowane przez U.S. Public Broadcasting Corporation. Wiele filmów ma wysoką rozdzielczość, a 720p jest najpopularniejszym formatem.

Powiązany artykuł: Najlepsze dodatki Kodi do oglądania filmów dokumentalnych

Filmy z New York Timesa

New York Times Video Dodatek Kodi

Wideo New York Times Dodatek Kodi daje dostęp do krótkich filmów wyprodukowanych przez New York Times. W tych filmach poruszanych jest wiele tematów, w tym biznes, kultura, technologia, styl, podróże i wiele innych. Podczas gdy niektóre z tych filmów są zawarte w sekcji „polecanych” dodatku Vimeo Kodi, dodatek New York Times Videos zapewnia dostęp do jeszcze większej ilości treści od tej wspaniałej firmy wydawniczej.

Zobacz też: Najlepsze wiadomości Dodatki Kodi

Youtube

Dodatek YouTube Kodi

Mimo że YouTube jest często postrzegany jako miejsce rozrywki, a nie sztuki, jest na nim wiele wysokiej jakości krótkich filmów i dokumentów związanych ze sztuką. Można je znaleźć na kanale YouTube Vimeo i innych kanałach YouTube, takich jak Sundance Institute, No Film School, ARRI Channel, Independent FilmMakers itp..

Dodatek YouTube Kodi ma funkcje podobne do Vimeo, w tym funkcję logowania i historię wyszukiwania. Ponadto oglądanie YouTube przez Kodi odfiltruje wiele reklam YouTube.

Czytaj więcej: Jak zainstalować i używać dodatku YouTube Kodi

Mamy nadzieję, że podobał Ci się przewodnik po Vimeo na Kodi. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak oglądać najlepsze filmy na Kodi, zapoznaj się z naszymi innymi artykułami na ten temat, w tym z najlepszymi dodatkami Kodi do telewizji na żywo, jak oglądać anime na Kodi i jak zainstalować FilmRise Kodi addon, wśród wielu innych.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 + = 36