Dodatek do Facebooka Kodi: Jak przeglądać media Facebooka na Kodi

Facebook kodi addonJeśli jesteś zapalonym użytkownikiem Facebooka, prawdopodobnie próbujesz uzyskać dostęp do serwisu społecznościowego za pomocą dowolnego urządzenia, na które możesz. I na szczęście większość posiadanych urządzeń ma dostęp do Facebooka, a nawet centrum multimedialne Kodi umożliwia także wyświetlanie Facebooka.


Dodatek Kodi do Facebooka umożliwi ci dostęp trochę Twoich mediów na Facebooku, ale nie wszystkie. Przyjrzymy się, co może zrobić dodatek Facebook Media Kodi, a czego nie, a także pokażemy, jak zainstalować dodatek Facebook na Kodi.

Co to jest Kodi?

Kodi to darmowy odtwarzacz multimedialny, który pozwala użytkownikom przeglądać obrazy i filmy przechowywane w Internecie, bez potrzeby korzystania z przeglądarki internetowej. Można go zainstalować na urządzeniach Amazon Fire TV, Apple TV, PC, Mac, Nvidia Shield oraz urządzeniach mobilnych z Androidem lub iOS. Kodi ma dodatki lub wtyczki, które umożliwiają mu dostęp do prawie każdej zawartości w Internecie, w tym mediów na Facebooku.

Ostrzeżenie: Kodi należy wykorzystywać wyłącznie do treści, do których masz prawo dostępu. Ani Fundacja Kodi, ani Comparitech nie opowiadają się za wykorzystaniem Kodi do piractwa.

Czytaj więcej: Co to jest Kodi? Jak mogę zacząć z niego korzystać?

Zawsze korzystaj z VPN z Kodi

Jeśli przesyłasz strumieniowo wideo z Facebooka lub innego źródła w Internecie, twój dostawca usług internetowych może ograniczyć prędkość Internetu, aby zachować przepustowość w sieci. Może to powodować buforowanie filmów. Witryny przesyłające strumieniowo mogą również używać bloków treści geograficznych, aby uniemożliwić oglądanie ich filmów, jeśli wiedzą, gdzie się znajdujesz. Z tych powodów należy zawsze używać sieci VPN, aby chronić swoją prywatność podczas przesyłania strumieniowego wideo.

VPN uniemożliwia stronom przesyłającym strumieniowo informację o tym, gdzie się znajdujesz, i uniemożliwia twojemu dostawcy usług internetowych wiedzieć, że strumieniujesz wideo.

Jednak nie wszystkie sieci VPN są dobre dla użytkowników Kodi. Większość nie ma aplikacji na Amazon Fire Stick lub inne popularne urządzenia telewizyjne. Wielu nie ma serwerów w wystarczającej liczbie krajów, aby odpowiednio ukryć swoją lokalizację. Niektóre mają zasady, które pozwalają im prowadzić dzienniki zachowań użytkowników, co stwarza ryzyko dla prywatności.

Z tych powodów zalecamy porównanie z IPVanish użytkownikom Kodi. IPVanish ma aplikację na Amazon Fire TV i Nvidia Shield. Ma serwery w ponad 60 krajach. Nie prowadzi dzienników zachowań użytkowników w Internecie. Ta usługa to świetny sposób na ochronę Twojej prywatności i bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas uzyskiwania dostępu do Facebooka za pośrednictwem Kodi.

NAJLEPSZA VPN DLA KODI: IPVanish to nasz najlepszy wybór. Ma dużą nie zakłóconą sieć serwerów i osiąga dobre prędkości. Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności sprawiają, że IPVanish jest ulubionym rozwiązaniem dla użytkowników Kodi i Amazon Fire TV Stick. Wypróbuj bez ryzyka z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Jak zainstalować i autoryzować dodatek Facebook Kodi

Dodatek Kodi do Facebooka nosi nazwę „Media Facebook”. Jest on częścią oficjalnego repozytorium dodatków Kodi. Oto jak go zainstalować i autoryzować do używania z kontem na Facebooku.

W menu głównym Kodi kliknij dodatki

Kodi_17_Krypton_addons_Comparitech

Wybierz Ściągnij

Pobieranie dodatków Kodi

Wybierz dodatki do programu

Dodatki do programu TVAddons

Wybierać Media na Facebooku

wybierz media na Facebooku

Kliknij zainstalować. Media z Facebooka powinny zainstalować się w ciągu kilku sekund

zainstaluj media na Facebooku

Wybierać Media na Facebooku jeszcze raz

Po kilku sekundach dodatek poprosi cię o przejście do adresu URL i wprowadzenie kodu. Do wykonania tego zadania użyj komputera, urządzenia mobilnego lub innego urządzenia z dostępem do Internetu

Facebook media wprowadź kod

Twoja przeglądarka przekieruje Cię na Facebooka i poprosi o zalogowanie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć autoryzację tego dodatku Kodi do użytku z Facebookiem

Facebook media wprowadź kod 2

Po zakończeniu tego procesu przeglądarka wyświetli komunikat potwierdzający.

Autoryzacja mediów na Facebooku zakończona

Po kilku sekundach Kodi potwierdzi również, że autoryzacja jest zakończona. Kliknij dobrze

Ukończono autoryzację mediów Facebook2

Po odczekaniu kolejnych kilku sekund Kodi da ci użytkownik dodany wiadomość z twoim imieniem. Kliknij dobrze jeszcze raz

To wszystko, co jest potrzebne do zainstalowania i autoryzacji Facebooka jako dodatku Kodi.

Czytaj więcej: jak zainstalować YouTube dla Kodi

Jak korzystać z Facebooka na Kodi

Aby załadować Facebooka dla Kodi, zacznij od menu głównego i wybierz dodatki → dodatki do programu → media Facebook. Pojawi się menu główne dodatków Facebooka.

Menu główne mediów Facebook

Oto lista tego, co robi każda z pozycji menu.

  • Albumy - wybierz tę pozycję menu, jeśli chcesz przeglądać obrazy przesłane do Facebooka. Obrazy są pogrupowane według albumów, więc musisz kliknąć każdy z nich, jeśli chcesz zobaczyć wszystkie obrazy
  • Filmy - Wybierz ten element, jeśli chcesz przeglądać filmy przesłane do Facebooka
  • Znajomi (prawdopodobnie zepsute) - Wybierz ten element, jeśli chcesz przeglądać zdjęcia profilowe osób na liście znajomych. Podczas naszych testów stwierdziliśmy, że ta opcja nie działała tak, jak powinna, ponieważ pokazywała tylko jednego znajomego. Ale możesz spróbować sam i przekonać się, co się stanie
  • Moje zdjęcia - Kliknij ten element menu, jeśli chcesz znaleźć zdjęcia oznaczone przez znajomych
  • Moje filmy - wybierz ten element, jeśli chcesz znaleźć filmy, w których zostali oznaczeni przez znajomych

Czego nie zrobi dodatek Facebook Kodi

Chociaż dodatek Kodi do Facebooka umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów, ważne jest, aby zrozumieć, czego na to nie pozwala. Nie możesz używać dodatku Facebook Kodi do wyświetlania postów tekstowych, tworzenia postów tekstowych, przesyłania zdjęć lub filmów, przeglądania zdjęć lub filmów, w których nie jesteś oznaczony, dołączania do grup lub wykonywania większości funkcji Facebooka.

Jeśli chcesz oglądać własne zdjęcia lub filmy lub te, w których jesteś oznaczony, jest to świetny dodatek Kodi. Jeśli chcesz zrobić coś innego na Facebooku z Kodi, ten dodatek nie pomoże.

Zobacz też: Najlepsze 112 dodatków Kodi, które nadal działają

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten przewodnik po Facebooku na Kodi. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak korzystać z Kodi, aby znaleźć najlepsze filmy z Internetu, zapoznaj się z naszymi innymi przewodnikami Kodi, w tym jak zainstalować DailyMotion dla Kodi, jak oglądać telewizję na żywo w Kodi, Jak zmienić Kodi skóra i inne.

Zobacz też: Najlepsze VPN dla Facebooka

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + = 10