Co to jest Stremio i jak go używać: przewodnik dla początkujących

Jak korzystać ze Stremio


Czy jesteś zainteresowany korzystaniem ze Stremio? W tym artykule wyjaśniono, czym jest Stremio i jak można go używać w ramach domowej konfiguracji multimediów.

Ponieważ liczba osób poszukujących alternatyw dla pakietów telewizji kablowej rośnie, korzystanie z oprogramowania Media Center, takiego jak Kodi i Plex, stało się znacznie bardziej powszechne. Chociaż istnieje wiele samouczków dotyczących tych pakietów, znalezienie wiarygodnych informacji o mniej znanym oprogramowaniu, takim jak Stremio, może być trudne..

W tym artykule dowiesz się, czym jest Stremio, jak go zainstalować i jak go skonfigurować, aby znaleźć rodzaj treści, którą chcesz oglądać. W przeciwieństwie do Kodi, Stremio stara się być jak najbardziej przyjazny dla użytkownika. W rezultacie wiele jego funkcji jest łatwych do zrozumienia. Mimo to jest kilka takich, które nie są tak łatwe w nawigacji. Wyjaśnimy, czym one są i jak możesz je wykorzystać, aby zmaksymalizować potencjał Stremio.

Zdecydowana większość dodatków Stremio oferuje odpowiednio licencjonowane treści, ale niektóre z nich nie. Zachęcamy naszych czytelników do korzystania wyłącznie z oficjalnych źródeł i do badania prawa autorskiego obowiązującego w ich kraju przed próbą użycia Stremio lub podobnego oprogramowania.

Ostrzeżenie: Stremio należy wykorzystywać wyłącznie do treści, do których masz prawo dostępu. Ani twórcy Stremio, ani Comparitech nie opowiadają się za wykorzystaniem Stremio do piractwa.

Zanim zaczniemy

Niektóre osoby używają wirtualnych sieci prywatnych (VPN), aby ukryć nielicencjonowane przesyłanie strumieniowe przed dostawcą usług internetowych (ISP). Jednak VPN mają wiele innych zastosowań. Mogą one przynieść ogromne korzyści większości ludzi, w tym tym, którzy przesyłają wyłącznie oficjalnie licencjonowane treści.

Sieci VPN szyfrują Twój ruch sieciowy, czyniąc go nieczytelnym dla żadnego zewnętrznego obserwatora. Zapobiega to większości rodzajów ataków typu Man-in-the-Middle, a także zapobiega sprzedawaniu twoich nawyków przeglądania lub używaniu ich przez ISP w celu uzasadnienia ograniczenia prędkości Internetu.

Każda sieć VPN do pewnego stopnia spowolni twoje połączenie, jednak niektóre mają większy wpływ niż inne. Ponadto stwierdzono, że niektóre sieci VPN zawierają złośliwe oprogramowanie, a inne miały swoich użytkowników tworzących botnet, dzięki czemu użytkownicy VPN wybierają odpowiednią usługę.

Polecamy IPVanish. Jest to jedna z najbardziej przenośnych dostępnych sieci VPN i można ją łatwo zainstalować na komputerze, smartfonie i Amazon Firestick. Ponadto IPVanish oferuje spójne, szybkie połączenia z serwerami w ponad 50 krajach.

CZYTANIE CZYTELNIKA: zaoszczędź do 60% na IPVanish tutaj.

Co to jest Stremio?

Zakładka Stremio Discover

Sercem Stremio jest aplikacja Media Center na komputery stacjonarne, smartfony i tablety. Nie można zainstalować Stremio bezpośrednio na większości telewizorów, ale można go przesyłać za pomocą Chromecasta, Apple TV lub protokołu DLNA.

Stremio ma kilka kluczowych różnic, które odróżniają go od programów takich jak Kodi. Na początek jest tak intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, jak to tylko możliwe. Z drugiej strony Kodi oferuje użytkownikom większą funkcjonalność, ale może być nieco zniechęcające dla nowych użytkowników.

Po drugie, żaden z dodatków Stremio nie jest zainstalowany na komputerze użytkownika. Oznacza to, że nie ma szans, aby nieautoryzowany programista uruchomił złośliwy kod w twoim systemie. Oznacza to również, że te dodatki można łatwo utworzyć, ponieważ są to po prostu listy źródeł. Jeśli witryna hostująca te dodatki ulegnie awarii, dodatek przestanie działać całkowicie, zamiast zapewniać częściową funkcjonalność. Z tego powodu użytkownicy szybko zdadzą sobie sprawę z wszelkich występujących problemów i mogą zasięgnąć porady w oficjalnych kanałach.

Użytkownicy Stremio nie mogą instalować niestandardowych kompilacji ani skórek, jak w przypadku Kodi, więc nie ma szans na przypadkowe przerwanie instalacji. To powiedziawszy, tak proste, jak się wydaje, Stremio może być wykorzystywany nie tylko do oglądania filmów. Można go dostosować, aby sugerować treści odpowiadające zainteresowaniom, synchronizować historię oglądania z Traktem, a nawet śledzić, kiedy pojawi się następny odcinek ulubionego programu.

Jak zainstalować Stremio

Instalacja Stremio jest bardzo prosta. Zacznij od przejścia do strony głównej Stremio, wyboru systemu operacyjnego i kliknięcia Pobierz teraz przycisk. Po zakończeniu pobierania instalator uruchom go.

Jak zainstalować Stremio

Zostaniesz poproszony o zalogowanie się. Możesz utworzyć dedykowane konto Stremio lub zalogować się za pomocą Facebooka. Stremio zauważa, że ​​nie opublikuje niczego na ścianie, więc naprawdę nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz. Możesz również zalogować się jako gość, klikając Zaloguj sie, następnie Login gościa ale twoje ustawienia nie zostaną zapisane, jeśli się wylogujesz.

Po zalogowaniu zostaniesz poproszony o wybranie co najmniej trzech kategorii treści. Stremio wykorzystuje te informacje do sugerowania odpowiednich filmów i możesz wybrać dowolną ich liczbę. Teraz, gdy Stremio jest zainstalowany i jesteś zalogowany, przyjrzyjmy się jego podstawowym funkcjom.

Korzystanie ze Stremio: podstawowa funkcjonalność

Oglądać filmy

Na ekranie głównym (zwanym „tablicą”) zobaczysz wybór polecanych filmów na podstawie wcześniej wybranych kategorii. Należy pamiętać, że nie wszystkie są dostępne - są to po prostu tytuły, które mogą Cię zainteresować. Po kliknięciu jednego z nich możesz zobaczyć wszystkie dostępne źródła po prawej stronie ekranu. Możesz także wyszukać konkretny tytuł, korzystając z paska u góry ekranu, jeśli wolisz.

Jak więc znaleźć treści, które można oglądać? Kliknij Odkryć zakładka u góry ekranu. Jeśli klikniesz Darmowy z menu po lewej stronie zobaczysz listę filmów. Wszystkie są dostępne z co najmniej jednego oficjalnego źródła bez wymaganej płatności.

Instalowanie nowych dodatków

W porównaniu do Kodi, Stremio ma bardzo ograniczony wybór dodatków. Ponadto sekcja dodatków społeczności zawiera niektóre ze znacznymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Z tego powodu zdecydowanie zalecamy unikanie dodatków RARBG i Juan Carlos 2. Korzystają one z sieci peer-to-peer (P2P), które choć z natury nie są nielegalne, znane są z hostowania materiałów naruszających prawa autorskie.

Jak zainstalować dodatki Stremio

Jeśli klikniesz kawałek układanki ikona w prawym górnym rogu, nastąpi przejście do strony dodatków. Pokazuje wszystkie dostępne dodatki. Wszystkie oficjalne dodatki można zainstalować jednym kliknięciem, ale potwierdzenie wspomnianych wcześniej dodatków P2P jest wymagane. Należy zauważyć, że chociaż filmy z YouTube można oglądać bezpośrednio w aplikacji Stremio, wszystkie inne źródła przekierowują Cię na odpowiednią stronę internetową. Dzięki temu nie musisz ufać Stremio danymi logowania, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

Zdalne sterowanie Stremio

Tak długo, jak urządzenie mobilne jest podłączone do tej samej sieci, co komputer z systemem Stremio, możesz nim sterować zdalnie. Jeśli klikniesz Ikona zębatki w prawym górnym rogu i przewiń w dół do dolnej części wyświetlonej listy, zobaczysz kod QR. Skanowanie kodu przekierowuje Cię na stronę internetową, która daje pełną kontrolę nad aplikacją bez konieczności instalowania czegokolwiek bezpośrednio na smartfonie lub tablecie.

Korzystanie ze Stremio: funkcje zaawansowane

Stremio ma szeroki zakres zaawansowanych funkcji, które pozwalają przenieść zużycie mediów na wyższy poziom. Poniżej przeprowadzimy Cię przez te funkcje.

Synchronizacja historii oglądania z Trakt

Trakt to usługa internetowa, która umożliwia automatyczne śledzenie oglądanych tytułów. Podobnie jak w przypadku dodatku Kodi do Traktowania, służy on przede wszystkim do synchronizacji biblioteki lokalnej zamiast treści przesyłanych strumieniowo.

Najpierw potrzebujesz konta Trakt, więc utwórz je tutaj. Następnie kliknij Ikona zębatki w Stremio i kliknij Autoryzować pod Trakt Scrobbling nagłówek. Nastąpi przekierowanie do strony internetowej Trakt, gdzie możesz potwierdzić, że Stremio ma dostęp do twojego konta. Teraz spróbuj odtworzyć coś z biblioteki multimediów. Jeśli wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem, film lub program telewizyjny powinien pojawić się w historii oglądania Trakt. Ta funkcja jest jednak dość zawodna i może nie działać z niektórymi źródłami.

Korzystanie z kalendarza Stremio

Stremio ma wbudowany kalendarz, którego można używać do śledzenia bieżących programów telewizyjnych. Zanim jednak z niego skorzystasz, musisz powiedzieć, jakie programy Cię interesują. Jest na to kilka sposobów. Możesz zaimportować istniejącą bibliotekę Trakt, zaimportować lokalnie przechowywane programy, wybrać tytuły z karty Discover lub pozwolić Stremio na znalezienie programów telewizyjnych, które Ci się podobały na Facebooku.

Korzystanie z kalendarza Stremio

Dla uproszczenia wybieramy zawartość z karty Wykryj. Jeśli dodamy SImpsons do naszej biblioteki, a następnie sprawdź kalendarz, możemy zobaczyć wszystkie daty jego emisji lub emisji. Oczywiście w przypadku niewydanych tytułów ostateczne daty mogą ulec zmianie, a Stremio może podać jedynie przybliżoną datę wydania.

Jeśli chcesz zintegrować ten kalendarz z codzienną rutyną, możesz kliknąć przycisk Ikona zębatki i wybierz Subskrybuj kalendarz. Umożliwi to zsynchronizowanie nadchodzących dat premiery programów telewizyjnych i filmów z domyślną aplikacją poczty e-mail lub kalendarza.

Wniosek

Stremio oferuje uproszczoną obsługę w przeciwieństwie do innych pakietów centrum medialnego. Na przykład nie można go zainstalować na Amazon Firestick, tak jak Kodi. Mimo to wciąż ma duży potencjał dzięki ogromnej bibliotece oficjalnie licencjonowanych mediów.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + = 4