Co je Stremio a jak jej můžete použít: Průvodce pro začátečníky

Jak používat Stremio


Máte zájem o používání Stremio? Tento článek vysvětlí, co je Stremio a jak jej můžete použít jako součást nastavení domácího média.

S rostoucím počtem lidí, kteří hledají alternativy k balíčkům kabelové televize, se používání softwaru mediálních center, jako je Kodi a Plex, stalo běžnějším. Přestože pro tyto balíčky existuje velké množství tutoriálů, může být obtížné najít spolehlivé informace o méně známém softwaru, jako je Stremio..

Tento článek vás seznámí s tím, co je Stremio, jak jej nainstalovat a jak jej nakonfigurovat tak, aby nalezl typ obsahu, který chcete sledovat. Na rozdíl od společnosti Kodi se Stremio snaží být co nejpříjemnější pro uživatele. Výsledkem je, že mnoho jeho funkcí je snadno pochopitelných. Navzdory tomu existuje několik, které není tak snadné navigovat. Vysvětlíme jim, jaké jsou a jak je můžete využít k maximalizaci potenciálu Stremio.

Drtivá většina doplňků společnosti Stremio nabízí řádně licencovaný obsah, ale několik jich nemá. Doporučujeme našim čtenářům, aby před pokusem o použití Stremio nebo podobného softwaru použili pouze oficiální zdroje a prozkoumali zákony o autorských právech své země..

Upozornění: Stremio by se mělo používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani vývojáři Stremio, ani Comparitech neobhajují používání Stremio pro pirátství.

Než začneme

Někteří lidé používají virtuální privátní sítě (VPN) ke skrytí nelicencovaného streamování od svého poskytovatele internetových služeb (ISP). Sítě VPN však mají mnoho dalších využití. Mohou mít velký prospěch pro většinu lidí, včetně těch, kteří streamují pouze oficiálně licencovaný obsah.

VPN šifrují váš síťový provoz, takže je nečitelný pro všechny vnější pozorovatele. To zabraňuje většině druhů útoků typu Man-in-the-Middle a také brání poskytovateli internetových služeb prodávat vaše návyky procházení nebo je používat k ospravedlnění zrychlení rychlosti internetu..

Každá VPN zpomalí vaše připojení do určité míry, některé však mají větší dopad než jiné. Navíc bylo zjištěno, že některé sítě VPN obsahují malware a jiné nechaly své uživatele přispívat k botnetu, takže je integrální, že uživatelé VPN si vybrali správnou službu.

Doporučujeme IPVanish. Je to jedna z nejpřenosnějších dostupných sítí VPN a lze ji snadno nainstalovat do počítače, smartphonu a Amazon Firestick. IPVanish také nabízí konzistentní vysokorychlostní připojení k serverům ve více než 50 zemích.

ČTENÍ PRO ČTENÁŘE: ušetříte až 60% na IPVanish zde.

Co je Stremio?

Karta Stremio Discover

Ve svém středu je Stremio aplikace pro mediální centrum pro stolní PC, smartphony a tablety. Stremio nemůžete instalovat přímo na většinu televizorů, ale můžete ho přenášet pomocí Chromecastu, Apple TV nebo protokolu DLNA.

Stremio má několik klíčových rozdílů, které jej odlišují od programů, jako je Kodi. Začátek je navržen tak, aby byl co nejvíce intuitivní a uživatelsky přívětivý. Kodi, na druhé straně, nabízí uživateli větší funkčnost, ale může být trochu skličující pro nové uživatele.

Za druhé, v počítači uživatele není nainstalován žádný z doplňků Stremio. To znamená, že není možné, že by vášnivý vývojář ve vašem systému spustil škodlivý kód. To také znamená, že tyto addony lze snadno vytvořit, protože jsou to v podstatě pouze seznamy zdrojů. Pokud webová stránka hostující tyto doplňky přestane fungovat, přestane doplněk fungovat, místo aby poskytoval částečnou funkčnost. Z tohoto důvodu budou uživatelé rychle vědět o všech problémech, které se vyskytnou, a mohou konzultovat oficiální kanály.

Uživatelé Stremio nemohou instalovat přizpůsobené sestavení nebo vzhledy jako u Kodi, takže není žádná šance na neúmyslné přerušení instalace. Jak se zdá, tak jednoduché, jak se zdá, Stremio lze použít pro více než jen sledování filmů. Může být přizpůsobeno tak, aby bylo možné navrhnout obsah relevantní pro vaše zájmy, synchronizovat historii sledování s Traktem a dokonce sledovat, kdy bude vydána další epizoda vaší oblíbené show..

Jak nainstalovat Stremio

Instalace Stremio je velmi jednoduchá. Začněte tím, že přejdete na domovskou stránku Stremio, vyberete svůj operační systém a kliknete na ikonu Stáhnout teď knoflík. Jakmile instalační program dokončí stahování, spusťte jej.

Jak nainstalovat Stremio

Budete požádáni o přihlášení. Můžete si buď vytvořit vyhrazený účet Stremio, nebo se rozhodnout přihlásit pomocí Facebooku. Stremio poznamenává, že na zeď nic nezveřejní, takže nezáleží na tom, kterou možnost vyberete. Můžete se také přihlásit jako host kliknutím Přihlásit se, pak Přihlášení hosta Pokud se však odhlásíte, vaše nastavení se neuloží.

Po přihlášení budete vyzváni k výběru alespoň tří kategorií obsahu. Stremio používá tyto informace k navrhování relevantních videí a můžete si vybrat libovolný počet. Nyní, když je Stremio nainstalován a jste přihlášeni, podívejme se blíže na jeho základní funkce.

Používání Stremio: Základní funkce

Sledování filmů

Na hlavní obrazovce (nazývané „deska“) uvidíte výběr doporučených videí na základě kategorií, které jste vybrali dříve. Je důležité si uvědomit, že ne všechny jsou k dispozici - jsou to prostě tituly, které by vás mohly zajímat. Pokud kliknete na jeden, uvidíte všechny dostupné zdroje na pravé straně obrazovky. Pokud chcete, můžete také vyhledat konkrétní název pomocí lišty v horní části obrazovky.

Jak tedy najdete obsah, který můžete skutečně sledovat? Klikněte na ikonu Objevit v horní části obrazovky. Pokud kliknete na ikonu Volný, uvolnit v nabídce vlevo uvidíte seznam filmů. Všechny jsou k dispozici z alespoň jednoho oficiálního zdroje bez jakékoli požadované platby.

Instalace nových doplňků

Ve srovnání s Kodi má Stremio velmi omezený výběr doplňků. Sekce doplňků pro komunitu také obsahuje některé, které přicházejí s významnými bezpečnostními riziky. Z tohoto důvodu důrazně doporučujeme vyhnout se doplňkům RARBG a Juan Carlos 2. Používají sítě typu peer-to-peer (P2P), které, i když nejsou ze své podstaty nelegální, jsou známé pro hostování materiálů porušujících autorská práva.

Jak nainstalovat doplňky Stremio

Pokud kliknete na ikonu skládačka ikonu v pravém horním rohu, budete přesměrováni na stránku addonů. Zobrazí se všechny dostupné doplňky. Všechny oficiální doplňky lze nainstalovat jediným kliknutím, ale pro dříve uvedené addony P2P je vyžadováno potvrzení. Je třeba poznamenat, že zatímco videa YouTube lze sledovat přímo v aplikaci Stremio, všechny ostatní zdroje vás přesměrovávají na příslušný web. Tím zajistíte, že nemusíte společnosti Stremio důvěřovat svými přihlašovacími údaji, což dále zvyšuje bezpečnost jejích uživatelů.

Vzdálené ovládání Stremio

Dokud je vaše mobilní zařízení připojeno ke stejné síti jako počítač se systémem Stremio, můžete jej ovládat vzdáleně. Pokud kliknete na ikonu ikona ozubeného kola v pravém horním rohu a přejděte dolů do dolní části zobrazeného seznamu, uvidíte QR kód. Naskenováním kódu se dostanete na web, který vám dává plnou kontrolu nad aplikací, aniž byste museli nic instalovat přímo do smartphonu nebo tabletu..

Používání Stremio: Pokročilé funkce

Stremio má celou řadu pokročilých funkcí, které vám umožní zvýšit spotřebu médií na další úroveň. Níže vás provedeme těmito funkcemi.

Synchronizujte svou historii hodinek s Traktem

Trakt je webová služba, která vám umožní automaticky sledovat tituly, které jste sledovali. Stejně jako u doplňku Kodi pro Trakt se toto používá především k synchronizaci vaší místní knihovny namísto obsahu, který jste streamovali.

Nejprve budete potřebovat účet Trakt, takže si zde vytvořte účet. Poté klikněte na ikonu ikona ozubeného kola ve Stremio a klikněte na Povolit pod Trakt Scrobbling nadpis. Budete přesměrováni na web Trakt, kde můžete potvrdit, že Stremio má povolen přístup k vašemu účtu. Nyní zkuste něco přehrát z knihovny médií. Pokud všechno funguje tak, jak bylo zamýšleno, měli byste vidět film nebo televizní pořad, který se objeví v historii sledování Traktů. Tato funkce je však poměrně nespolehlivá a nemusí fungovat s určitými zdroji.

Používání kalendáře Stremio

Stremio má vestavěný kalendář, který lze použít pro sledování probíhajících televizních pořadů. Než ji však budete moci použít, musíte jí sdělit, co vás zajímá. Existuje několik způsobů, jak to udělat. Můžete importovat svou stávající knihovnu Trakt, importovat lokálně uložené pořady, vybrat tituly na kartě Discover nebo povolit Stremio najít televizní pořady, které se vám na Facebooku líbily.

Používání kalendáře Stremio

Z důvodu jednoduchosti vybereme obsah na kartě Discover. Pokud přidáme Simpsonovi do naší knihovny a poté zkontrolovat kalendář, můžeme vidět všechna data, kdy byl vysílán nebo bude vysílán. U nevydaných titulů se konečná data samozřejmě mohou změnit a Stremio může poskytnout pouze odhadované datum vydání.

Pokud chcete tento kalendář integrovat do své každodenní rutiny, můžete kliknout na ikonu ikona ozubeného kola a vyberte Přihlaste se k odběru kalendáře. To vám umožní synchronizovat blížící se data vydání TV a filmu s výchozí e-mailovou nebo kalendářovou aplikací.

Závěr

Stremio nabízí na rozdíl od jiných balíčků mediálních center svižný zážitek. Například jej nelze nainstalovat na Amazon Firestick, jako může Kodi. Přesto má stále obrovský potenciál díky obrovské knihovně oficiálně licencovaných médií.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

65 − 60 =

map