Zdroje počítačových virů: Velký seznam nástrojů a návodů

Viry postihlo 40 procent všech amerických domácností, což stojí odhadem 4,55 miliardy USD. Jedná se o znepokojivé statistiky, zejména s ohledem na to, že stále více a více našich životů jsou data a osobní údaje sdíleny online. Existují však jednoduché a snadné způsoby, jak chránit své osobní informace a počítač před viry. Tato příručka vám ukáže, jak na to.
Antivirus


Níže naleznete užitečný seznam zdrojů, které vysvětlují, jaké jsou počítačové viry, jak jim zabránit, jak se jich zbavit a kde se můžete dozvědět více o počítačových virech.

Průvodci o počítačových virech

Pokud nejste obeznámeni s počítačovými viry a tím, co byste měli vědět více, nebo chcete rozšířit své současné znalosti, tyto zdroje vám o nich poskytnou podrobné informace. Od toho, jak detekovat virus v počítači, po nejběžnější typy virů, mají tyto příručky všechny základny:

TechTarget.com - Chcete-li začít, zde je užitečná definice „počítačového viru“. Najdete zde také některé informace o různých typech virů (např. Makro viry, souborové infektory a přepsané viry); zajímavá historie počítačových virů; a některé z nejslavnějších virů na světě. Také byste si mohli prohlédnout jejich průvodce malwarem, který vám poskytne ještě podrobnější informace.

US-Cert.gov - Tato informace, kterou vytvořil tým pro počítačovou pohotovostní připravenost USA, vás seznámí s viry a jak jim zabránit..

Dummies.com - Tento zdroj vám poskytuje konečný cheat sheet pro řešení počítačových virů. Vysvětluje, jak nakonfigurovat antivirový software, jak hledat viry v počítači a jak bezpečně pracovat s počítačem. Obsahuje také oddíl o tom, co dělat, pokud váš počítač obsahuje virus a jak je s tím nejlépe zacházet.

LiveScience.com - Při diskusi o třech nejčastějších typech počítačových virů se tento zdroj ponoří do trojských koní, botnetů a scareware. Podrobně se o každé z nich dozvíte a zároveň vám poskytne radu od některých špičkových odborníků.

Comparitech.com - Chcete-li řešit počítačové viry, musíte mít v počítači nainstalován antivirový software. A tento skvělý průvodce bez žargonu vysvětluje, proč potřebujete antivirový software a co musíte dávat pozor při jeho nákupu.

BBC Bitesize - Přestože je tento zdroj určen dětem, stále poskytuje skvělý přehled o tom, jaké viry jsou, co se může stát, pokud počítač jeden dostane, a jaké jsou nejčastější typy malwaru. Ideální pro vzdělávání dětí o tom, co je třeba dávat pozor, když jsou v počítači.

Výběr nástrojů, které budou chránit a odebírat počítačové viry

Abychom vám pomohli najít nejúčinnější antivirový software pro váš počítač, poskytují tyto zdroje užitečné rady ohledně funkcí, na které je třeba dávat pozor:

Comparitech.com - Poskytnutím seznamu nejlepší antivirové ochrany pro rok 2017 provedla společnost Comparitech veškerou těžkou práci tím, že podrobně zkontrolovala každého poskytovatele. Posoudili různá kritéria, včetně hodnoty za peníze, účinnosti a dalších funkcí. Před nákupem si můžete přečíst důkladné recenze u každého z těchto poskytovatelů.

US-Cert.gov - Zde najdete další informace o tom, co antivirový software dělá, jak to funguje a jak bude reagovat na hrozby.

Laboratoře SE - Tato společnost byla založena odborníkem na bezpečnost Simonem Edwardsem, předsedou správní rady organizace pro testování škodlivých kódů, a poskytuje nezávislé testování antivirových programů. Spotřebitelé se mohou přihlásit k odběru novinek zde.

Databáze virů

Chcete-li zůstat upozorněni na potenciální hrozby, možná budete chtít zkontrolovat tyto databáze, které poskytují nejnovější aktualizace v reálném čase o existujících a vznikajících hrozbách a zranitelnostech:

WildList.org - WildList Organization International si klade za cíl poskytovat vývojářům a uživatelům produktů komplexní, aktuální a přesné informace o počítačových virech, které jsou „ve volné přírodě“. Seznam je produkován více než 40 uznávanými dobrovolníky a je zdarma pro všechny.

Symantec.com - Jako vůdce v oblasti kybernetické bezpečnosti je skvělé místo navštívit, pokud se chcete dozvědět o nejnovějších hrozbách. Najdete aktuální informace o nově vznikajících hrozbách, nově vznikajících rizicích a zranitelnostech.

McAfee.com - Na tomto webu najdete seznam posledních hrozeb, které byly posouzeny s cílem zjistit, jaký typ rizika jsou (tj. Nízký nebo vysoký). Můžete také najít globální virovou mapu a seznam posledních virových falešných zpráv.

AVG.com - Seznamte se s hlavními hrozbami prostřednictvím encyklopedie virů AVG Threat Labs. Zde se dozvíte více o konkrétních virech (např. Trojský kůň) a uvidíte, jaké hrozby byly dnes detekovány a jaké typy malwaru byly nalezeny..

Další zdroje a organizace

CERT - Pokud si chcete udržet přehled o nejnovějším vývoji v zabezpečení Internetu, včetně nejnovějších hrozeb počítačového viru, je toto vaše místo. CERT, který je součástí institutu softwarového inženýrství, si klade za cíl poskytovat špičkové informace, rady a školení pro neustálý vývoj a zlepšování kybernetické bezpečnosti.

AAVAR.org - Tato nezisková organizace sídlí v Asii a je tvořena řadou odborníků z celého světa. Jejich cílem je zabránit poškození a šíření škodlivého malwaru a zároveň zvýšit povědomí o počítačových virech pro uživatele po celém světě.

Apple.com - Pro uživatele počítačů Mac je tento zdroj nutností vidět, protože poskytuje další podrobnosti o typu bezpečnosti vestavěné do počítačů Mac. Je také dobrým místem k informování o nejnovějších vylepšeních a o tom, zda existují nějaké aktualizace, které musíte udělat.

Microsoft.com - Zde se můžete dozvědět o nejnovějších investicích společnosti Microsoft, o tom, co dělají pro zajištění bezpečnosti svých systémů, ao metodách zabezpečení zabudovaných do jejich systémů. Pokud jste firma, můžete také provést vyhodnocení bezpečnostního rizika, které vám pomůže zjistit dopad nákladů na bezpečnostní hrozbu a jaká opatření je třeba podniknout k ochraně vaší společnosti.

AV-TEST.org - AV-TEST jako nezávislý poskytovatel služeb provádí výzkumné práce, které jim umožňují najít nejnovější hrozby a analyzovat je před informováním zákazníků o jejich zjištěních. Zůstaňte ve svých nejnovějších testech na svých webových stránkách aktuální a zúžte vyhledávání podle toho, jaké zařízení chcete hledat - např. Android; Windows (obchodní nebo osobní); a MacOS.

VirusBulletin.com - V této publikaci můžete najít nejnovější techniky, vývoj a hrozby pro zabezpečení online a zároveň slyšet názory průmyslových odborníků. Virus Bulletin také testuje antivirový software, takže si můžete přečíst informace o jejich certifikačních schématech a o tom, co tyto programy zahrnují.

Příbuzný: Naučte se, jak zašifrovat e-mail, aby vaše zprávy zůstaly soukromé.

Také by se vám mohlo líbitAtivirusJak se vyhnout běžným bezpečnostním dírámAntivirusČo jsou virové falešné zprávy (s příklady) AntivirusBest Free Firewally pro rok 2020AntivirusEncyclopedia běžných počítačových virů a jiného malwaru a jak je odstranit

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3