Ponad 35 inicjatyw mających na celu zwiększenie liczby kobiet w cyberbezpieczeństwie

35 inicjatyw mających na celu zwiększenie liczby kobiet w cyberbezpieczeństwie


Zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem grożą destabilizacją internetu i powiązanych technologii, powodując efekt falowy w innych branżach. Aby temu zaradzić, stale rośnie zapotrzebowanie na wykształconych, utalentowanych i entuzjastycznych specjalistów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego.

Przemysł cyberbezpieczeństwa jest zdominowany przez mężczyzn. Problem nie polega jednak na tym, że w branży jest zbyt wielu mężczyzn, ale raczej na niewystarczającej liczbie kobiet.

Na szczęście różnica między płciami nie pozostała niezauważona. Wiele osób i organizacji zdaje sobie sprawę, że musimy podjąć działania. Priorytety obejmują przyciągnięcie większej liczby kobiet do cyberbezpieczeństwa i umożliwienie im odniesienia sukcesu w karierze zawodowej.

Na całym świecie istnieją różne inicjatywy, których wspólnym celem jest wspieranie kobiet w cyberbezpieczeństwie. Często obejmują one między innymi edukację, szkolenia, tworzenie sieci kontaktów, mentoring i kontakty towarzyskie.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej różnicom między płciami i wyzwaniom, przed którymi stoją kobiety w zakresie bezpieczeństwa IT, przed podkreśleniem niektórych inicjatyw mających na celu pomóc im.

Contents

Dlaczego ważne jest, aby wypełnić różnicę między płciami

Raport Cybersecurity Ventures stwierdza, że ​​kobiety stanowią 20 procent siły roboczej bezpieczeństwa cybernetycznego, podczas gdy badanie (ISC) 2 przy użyciu różnych kryteriów określa liczbę nieznacznie wyższą na 24 procent. Mimo że odsetek kobiet w cyberbezpieczeństwie wzrósł od 2013 r. - kiedy kobiety stanowiły zaledwie 11 procent siły roboczej w branży - nadal istnieje wyraźna różnica między płciami.

Kobiety w statystykach bezpieczeństwa cybernetycznego.Źródło: Cybersecurity Ventures.

Oprócz różnicy płci, istnieje również poważna luka talentowa, 53 procent organizacji zgłasza „problematyczny niedobór” umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa. Nie mówimy tu tylko o firmach zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Większość branż w dzisiejszych czasach polega na funkcjonowaniu technologii, a zatem ma potrzeby w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Zwiększenie liczby kobiet w cyberbezpieczeństwie pomogłoby pobudzić przemysł i zaspokoić drastyczną potrzebę posiadania najlepszych talentów przez firmy. Co ciekawe, badanie (ISC) 2 wykazało, że kobiety w tej dziedzinie są ogólnie lepiej wykształcone niż mężczyźni, a większy odsetek kobiet zajmuje najwyższe pozycje.

Oprócz tego są jeszcze inne korzyści dla zrównoważonych pod względem płci zespołów infosec włącznie z:

 1. Pomagamy przynieść różne perspektywy do stołu
 2. Zmiana obecnego stanu rzeczy w celu poprawy postrzegania wewnętrznego i zewnętrznego
 3. Zapewnienie możliwości uczenia się i rozwoju

Spójrzmy na to bardziej szczegółowo:

1. Przedstawianie różnych perspektyw na stole

Różnorodność może przynieść korzyści w większości branż, ale jest to szczególnie ważne w cyberbezpieczeństwie. Jak Priscilla Moriuchi, dyrektor ds. Strategicznego rozwoju zagrożeń w Recorded Future, wyjaśnia Forbesowi:

Potrzebujemy ludzi o różnym pochodzeniu, ponieważ ludzie, których ścigamy (aktorzy grożący, hakerzy, „źli faceci”) również mają różnorodne doświadczenia i doświadczenia.

2. Zmiana status quo

Pisarka Infosec Institute Susan Morrow wyjaśnia:

Istnieje przynajmniej przekonanie, że branża jest „technologią” i dlatego bardziej nadaje się dla mężczyzn niż dla kobiet. To jest kwestia społeczna. Pola STEM na ogół są powiązane z mężczyznami.

Nie dotyczy to tylko osób z zewnątrz. Lisa Kearney, założycielka Kanadyjskiego Stowarzyszenia Kobiet CyberSecurity, była dyrektorem ds. Bezpieczeństwa produktów w firmie z Kolumbii Brytyjskiej, kiedy powiedziała jej koleżanka:

Nie martw się o udział w tym spotkaniu; to jest techniczne.

Ponieważ te spostrzeżenia opierają się raczej na status quo niż na dowodach naukowych, zlikwidowanie luki między płciami może pomóc w ich skorygowaniu.

3. Zapewnienie możliwości uczenia się i rozwoju

(ISC) 2 stwierdził, że kobiety w cyberbezpieczeństwie są ogólnie lepiej wykształcone; 44 procent mężczyzn w cyberbezpieczeństwie ma wykształcenie podyplomowe, w porównaniu do 52 procent kobiet. Co więcej, kobiety w tej branży mają większe szanse na osiągnięcie pozycji kierowniczych. To pokazuje, że różnorodność płciowa wiąże się z możliwościami wzrostu i uczenia się. Cała siła robocza i organizacja jako całość mogą skorzystać z rekrutacji bardziej wykwalifikowanych i ambitnych kobiet.

Zlikwidowanie różnic między płciami pomoże utorować drogę dla przyszłości różnorodności płci (i, mam nadzieję, innych rodzajów różnorodności) w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Dlaczego kobiety są odstraszane od cyberbezpieczeństwa

Edukacja w zakresie nauk ścisłych, technologii, języka angielskiego i matematyki (STEM) ma ogromne znaczenie w programach nauczania w różnych częściach świata, a wielu absolwentów wyłania się z umiejętności i chęci kontynuowania kariery w infosec.

Jednak przy wielu innych branżach związanych ze STEM do wyboru, oczywista nierównowaga płci w branży cyberbezpieczeństwa może powodować negatywne postrzeganie, które zniechęca niektóre kobiety z pola.

Przezwyciężanie powszechnych nieporozumień kobiet na temat bezpieczeństwa cybernetycznego jest ważne, aby pomóc im dostrzec możliwości w terenie. Oto kilka przykładów negatywnego postrzegania i alternatywnych sposobów ich przeglądania.

możliwości dla kobiet w cyberbezpieczeństwie

Główne wyzwania dla kobiet próbujących dostać się na teren

Nawet gdy kobieta zdecyduje się na karierę w cyberbezpieczeństwie, może napotkać szereg przeszkód. Na przykład badanie z 2017 r. (ISC) 2 wykazało, że 51 procent kobiet w cyberbezpieczeństwie spotkało się z jakąś formą dyskryminacji.

Chociaż liczba ta jest niepokojąca, niektóre taktyki mogą pomóc w przezwyciężeniu problemów. Wiedza na temat wyzwań, przed którymi stoją kobiety, i uzbrojenie ich w potencjalne rozwiązania może sprawić, że wejście i pozostanie w branży bezpieczeństwa cybernetycznego będzie łatwiejsze do zarządzania.

wyzwania a rozwiązania dla kobiet w cyberbezpieczeństwie

Wiele omawianych tutaj rozwiązań jest mocno wspieranych przez poniższe inicjatywy.

Inicjatywy mające na celu zwiększenie liczby kobiet w infosec

Chociaż podział na płeć w cyberbezpieczeństwie jest wyraźny, na szczęście wiele kobiet (i mężczyzn) w branży rozpoznaje ten problem i podejmuje kroki w celu zlikwidowania tej luki. Od Stanów Zjednoczonych po Ukrainę, mnóstwo inicjatyw na całym świecie pomaga przyciągnąć dziewczęta i kobiety do kariery w cyberbezpieczeństwie i pomaga tym, którzy są już w terenie.

Poniżej znajduje się lista najlepszych odkrytych przeze mnie inicjatyw, w tym informacje o tym, komu służy każda inicjatywa i jak się zaangażować. Znajdziesz również porady od przedstawicieli niektórych organizacji mające na celu pomoc kobietom rozpoczynającym karierę w zakresie cyberbezpieczeństwa.

1. WiCyS (Women in CyberSecurity) (globalnie)

WiCys jest niedochodową organizacją członkowską, której celem jest zrzeszanie kobiet w cyberbezpieczeństwie, aby dzielić się doświadczeniem i wiedzą oraz zapewniać mentoring i możliwości nawiązywania kontaktów.

Dla kogo to jest?

Inicjatywa jest skierowana do wszystkich kobiet zaangażowanych w cyberbezpieczeństwo, w tym w środowisko akademickie, badania, rząd i przemysł.

Misja

WiCys obsługuje zarówno kobiety w cyberbezpieczeństwie, jak i firmy, które mogą skorzystać z ich wiedzy. Kobiety korzystają z możliwości uczenia się i rozwoju kariery, bez względu na to, na jakim etapie kariery cyberbezpieczeństwa się znajdują. WiCys zapewnia również firmom szereg wykwalifikowanych kandydatów do pracy w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego na wszystkich poziomach. Promuje to, że oprócz wysokich kwalifikacji, kandydatki mogą zwiększyć różnorodność w ramach siły roboczej i poprawić postrzeganie zewnętrzne.

Jak dołączyć do WiCys

Jeśli chcesz zostać członkiem WiCys, roczne opłaty członkowskie wynoszą 15 USD dla studentów, 55 USD dla członków wydziału i pracowników rządowych lub organizacji non-profit oraz 95 USD dla członków branży. Udział w corocznej konferencji WiCys wiąże się z dodatkowymi opłatami (35–400 USD).

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa cyberjustsu

2. Women's Society of Cyberjutsu (WSC) (USA)

Kolejna organizacja członkowska non-profit, WSC została założona w 2012 roku i obsługuje obecnie tysiące kobiet na całym świecie. Koncentruje się na karierach kobiet w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym na szkoleniach, tworzeniu sieci i mentoringu.

Dla kogo to jest?

Podczas gdy WSC może być pomocny dla wszystkich kobiet w cyberbezpieczeństwie, jest to najbardziej korzystne dla tych, którzy myślą o rozpoczęciu kariery zawodowej lub po prostu zaczynają. Ma mnóstwo programów zaprojektowanych, aby dać kobietom przewagę w branży, w tym warsztaty, spotkania w sieci, tablice ofert pracy i grupy przygotowujące do certyfikacji.

Misja

Ogólną misją tej organizacji jest: upoważnić kobiety do odniesienia sukcesu w rolach cyberbezpieczeństwa. Zapewniając edukację i możliwości zawodowe, jest to punkt kompleksowej obsługi dla kobiet w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Jak dołączyć do WSC

Roczne opłaty członkowskie dla WSC zaczynają się od 50 USD dla personelu wojskowego i studentów i wzrastają do 100 USD dla innych kobiet. Istnieje również członkostwo mężczyzn, które kosztuje 50 USD i obejmuje ograniczony dostęp do treści online.

Kluczowa rada

Dla każdej kobiety wchodzącej w cyber, bądź nieustraszony. Podejmij inicjatywę, aby się uczyć i rozwijać. Ludzie będą rzucać ci wyzwanie. Nigdy się nie poddawaj.

Mari Gallaway, CEO, Women's Society of Cyberjutsu

3. WoSEC: Women of Cybersecurity (Global)

Organizacja ta zajmuje się społecznym aspektem kobiet w cyberbezpieczeństwie. Ma duże grupy na Twitterze i grupy Meetup w różnych lokalizacjach w USA, a także w Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Indiach, Kenii i innych krajach.

Dla kogo to jest

Ta grupa jest przeznaczona głównie dla tych, którzy chcieliby doświadczyć koleżeństwa spotkania kobiet o podobnych poglądach w branży bezpieczeństwa cybernetycznego. Liczba miejsc dla grup Meetup jest ograniczona, więc jest to odpowiednie tylko wtedy, gdy mieszkasz w określonych obszarach lub chcesz podróżować (lub być może zaczynasz własny rozdział).

Misja

Zainspirowana przez grupę Cyber ​​Ladies Meetup w Izraelu współzałożycielka Tanya Janca (@shehackspurple) chciała stworzyć podobne środowisko dla kobiet (i każdej osoby, która identyfikuje się jako kobieta), aby zaprzyjaźnić się w branży cyberbezpieczeństwa. Członkowie spotykają się, aby omówić swoją pracę a także wzajemnie się mentorować i nawiązywać kontakty. Uczestniczą również w wydarzeniach typowo zdominowanych przez mężczyzn w grupach, aby nigdy nie poczuć się jak na zewnątrz.

Jak dołączyć do WoSEC

Brak opłat członkowskich za WoSEC. Lista rozdziałów znajduje się na końcu tego postu na blogu Code Like a Girl, wraz z linkami do odpowiednich grup Meetup. Możesz także wyszukać „WoSEC” w witrynie Meetup, aby sprawdzić, czy w Twojej okolicy jest grupa.

4. The Diana Initiative (USA)

Diana Initiative to konferencja na temat bezpieczeństwa cybernetycznego kobiet w Las Vegas. Został opracowany przez grupę kobiet, które uznały, że istnieje potrzeba konferencji infosec poświęconej kobietom. Konferencja obejmuje prezentacje mówców ze społeczności infosec, możliwości nawiązywania kontaktów i mentoringu oraz „wioski”, które uczą takich rzeczy, jak wyrywanie zamków i lutowanie.

Dla kogo to jest

Konferencja skierowana jest do kobiet i osób niebinarnych pracujących w branży bezpieczeństwa informacji lub związanych z nią dyscyplinach.

Misja

Diana Initiative, promowana jako „konferencja dla kobiet, różnorodności i włączenia w bezpieczeństwo informacji” promować różnorodność w tej dziedzinie i pomóc zmienić kultury pracy.

Jak dołączyć do The Diana Initiative

Dwudniowa konferencja odbywa się w sierpniu, a bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej The Diana Initiative. Możesz spakować bezpłatny bilet, zgłaszając się na ochotnika, aby pomóc w konfiguracji i prowadzeniu konferencji.

5. OWASP Women in AppSec (WIA) (globalnie)

Open Web Application Security Project (OWASP) to organizacja non-profit, która koncentruje się na poprawie bezpieczeństwa oprogramowania. Kobiety w AppSec (WIA) to oddział OWASP, który jest dedykowany kobietom w zakresie bezpieczeństwa aplikacji.

Dla kogo to jest

OWASP WIA jest dla wszystkich kobiet w zakresie bezpieczeństwa aplikacji, w tym dla instruktorów, studentów i specjalistów w branży bezpieczeństwa informacji lub w tworzeniu aplikacji. Inicjatywa ma siedzibę w USA, a sztandarowe wydarzenia AppSec OWASP odbywają się w różnych lokalizacjach, w tym w USA i Europie, ale grupa jest otwarte dla kobiet na całym świecie z grupami Meetup tworzącymi się w różnych lokalizacjach.

Misja

Jednym z głównych celów WIA jest przyciągnięcie większej liczby kobiet do bycia aktywnymi członkami w OWASP i innych społecznościach AppSec. Ma również na celu zapewnienie kobietom w branży możliwości szkolenia i mentoringu, a także oferowanie wsparcia finansowego poprzez sponsoring, granty i stypendia.

Jak dołączyć do WIA

Członkostwo jest bezpłatne i każdy może zostać „członkiem uczestniczącym”, wysyłając wiadomość e-mail do sekretarza organizacji. Aby zostać „głosującym członkiem”, musisz być członkiem OWASP i członkiem grupy przez trzy miesiące. OWASP WIA jest bardzo aktywna na Twitterze.

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa sans

6. SANS Women's Immersion Academy (USA)

Instytut (SANS) to światowej sławy dostawca badań, szkoleń i certyfikacji w zakresie bezpieczeństwa informacji. Stworzył różne „CyberTalent Immersion Academies”, aby rozpocząć kariery cyberbezpieczeństwa uczestników, jednocześnie pomagając wypełnić lukę w umiejętnościach w branży cyberbezpieczeństwa. Jak sama nazwa wskazuje, Akademia Immersji dla Kobiet jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet.

Dla kogo to jest

Program ma dość rygorystyczne wymagania, w tym, że kandydaci są na ostatnim roku studiów, najlepiej zapisać się na dziedzinę związaną z komputerami, informatyką lub innymi przedmiotami technicznymi STEM. Jest otwarty tylko dla obywateli USA lub stałych legalnych rezydentów. Nie jest otwarty dla nikogo, kto uzyskał tytuł magistra lub doktora w dziedzinie bezpieczeństwa informacji lub dla osób z doświadczeniem w pracy w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Misja

Akademia immersyjna SANS dla kobiet zapewnia przyspieszony, intensywny program treningowy, który pomaga kobietom szybko rozpocząć karierę w cyberbezpieczeństwie.

Jak dołączyć do SANS Women Immersion Academy

Jedną z najlepszych rzeczy w Immersion Academies jest to, że są one oparte na stypendiach i nie są wymagane żadne opłaty. Program na 2019 r. Jest pełny, ale możesz dowiedzieć się, kiedy złożyć wniosek o program 2020.

Kluczowa rada

Sieć. Sieć. Sieć. Poznaj jak najwięcej ludzi w terenie. A jeśli jesteś kobietą, która chce włamać się do cyberbezpieczeństwa, nie bój się polegać na innych kobietach w branży. Bardzo polecam zbudowanie silnego systemu wsparcia wśród innych kobiet w dziedzinie InfoSec. Szukaj profesjonalnej porady. Zapytaj, gdzie powinieneś skupić swój czas; jakie obszary studiów są najbardziej istotne; i co musisz zrobić, aby znaleźć pracę.

Xena Olsen, analityk Cyber ​​Threat Intel w Financial Services i absolwentka SANS Women Immersion Academy 2017

7. Code Like A Girl (Global)

Code Like A Girl to publikacja internetowa (za pośrednictwem medium) i grupa społeczności (przez Facebook) dla kobiet w dziedzinie technologii. Publikuje i udostępnia historie, które rzucają pozytywne światło na kobiety w dziedzinie technologii.

Dla kogo to jest

Treści wyprodukowane przez Code Like A Girl koncentrują się głównie na kobietach w dziedzinie technologii, ale większość z nich stanowi godną lekturę dla wszystkich zainteresowanych w tej dziedzinie. Tematy obejmują modelki do naśladowania w technologii, instrukcje kodowania i rozwiązywanie problemów oraz porady dotyczące uczenia dzieci kodowania. Wiele materiałów może być szczególnie korzystnych dla pracodawców, którzy chcą wypełnić lukę między płciami.

Misja

Misją zespołu Code Like a Girl jest zmiana sposobu postrzegania kobiet i technologii oraz zachęcenie kobiet w każdym wieku do rozważenia kariery w technologii.

Jak dołączyć do Code Like A Girl

Aby wziąć udział w społeczności Code Like A Girl, możesz zacząć od dołączenia do grupy Facebook. Możesz także śledzić publikację na Medium, Twitterze lub Facebooku.

kobiety w inicjatywach bezpieczeństwa cybernetycznego defcamp

8. Ladies in Cybersecurity od DefCamp (Rumunia)

DefCamp to coroczna konferencja poświęcona hakowaniu i bezpieczeństwu informacji, która gromadzi wiodących ekspertów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w celu dzielenia się wiedzą i badaniami. Ladies in Cybersecurity firmy DefCamp jest podobny konferencja infosec w składzie wyłącznie dla kobiet.

Dla kogo to jest

Chociaż w wydarzeniu biorą udział wyłącznie kobiety mówiące, każdy może wziąć udział. Podobnie jak inne konferencje DefCamp, odbywa się w Bukareszcie w Rumunii, ale jest otwarty dla uczestników z całego świata.

Misja

Organizatorzy konferencji chcą rzucić światło na kobiety w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i pokazać, że mogą zapewnić wgląd i wskazówki, które mogą być korzystne dla wszystkich, nie tylko innych kobiet. Prelegenci mówią o zagrożeniach związanych z cyberbezpieczeństwem i ich historiach w branży infosec, a także praktyczne warsztaty i sesje indywidualne.

Jak dołączyć do Ladies in Cybersecurity przez DefCamp

Wydarzenie w 2019 roku odbyło się w marcu, ale możesz sprawdzić stronę Ladies in Cybersecurity, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat następnego wydarzenia.

Kluczowa rada

Infosec to bardzo atrakcyjna dziedzina i zalecamy wszystkim kobietom, które chciałyby spróbować, zacząć powoli, dużo czytać, odkrywać różne części cyberbezpieczeństwa, szukać wzorców i uczyć się krok po kroku. To może wydawać się nieco przytłaczające, ale jak się dowiesz, będzie bardzo satysfakcjonujące. Mówiąc ściślej, zawsze ważne jest posiadanie gotowego, ale analitycznego sposobu myślenia i zrozumienie podstaw, jak działają aplikacje internetowe i mobilne, jak działa sieć i komunikacja między systemami, a także znać trochę popularnego programowania języki takie jak Java, PhP, C ++ lub JavaScript.

Florina Dumitrache, koordynatorka wydarzeń, „Panie w cyberbezpieczeństwie” DefCamp

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa australia

9. Australian Women in Security Network (ASWN) (Australia)

AWSN prowadzi wydarzenia i inicjatywy mające na celu pomoc kobietom wchodzącym lub pracującym w branży cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo to jest

Inicjatywa ta skierowana jest do osób identyfikujących kobiety w Australii, które są zainteresowane karierą w cyberbezpieczeństwie lub już pracują w terenie i chcą wsparcia ze strony społeczności podobnie myślących kobiet. W ośmiu miastach w Australii działają rozdziały: Brisbane, Canberra, Darwin, Hobart, Melbourne, Perth i Sydney.

Misja

Głównym celem tej sieci jest zwiększenie liczby kobiet zaangażowanych w społeczność bezpieczeństwa poprzez zapewnienie wsparcia i inspiracji. To biegnie lokalne wydarzenia i programy informacyjne, i zapewnia mentoring, współpracę i coaching. Promuje również możliwości mówienia wolontariuszy i gości.

Jak dołączyć do AWSN

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o AWSN, możesz skontaktować się z organizacją za pośrednictwem internetowego formularza kontaktowego.

Kluczowa rada

Bądź sobą! Nie wahaj się wykorzystać każdej okazji. Jako jeden z zespołów kierowniczych Australian Women in Security Network (AWSN), podeszło do mnie wielu starszych menedżerów i właścicieli firm pracujących w cyberbezpieczeństwie lub bezpieczeństwie informacji i poszukujących więcej kobiet, różnorodności bardziej ogólnie, dla swoich zespołów. Często skarżą się na brak kandydatów na stanowiska, które reklamują. Poszukują różnorodności i pamiętają o nierówności płci w swoich zespołach, a co ważniejsze, chcą wyciągnąć rękę, aby poprawić tę nierówność w przyszłości.

Chris Miller, współprzewodniczący australijskiej sieci kobiet ds. Bezpieczeństwa Canberra

10. Cercle des Femmes de la CyberSécurité (CEFCYS) (Francja)

CEFCYS to francuska organizacja zajmująca się kobietami w cyberbezpieczeństwie. Zapewnia programy edukacyjne, szkoleniowe, mentorskie i uświadamiające, publikuje raporty i oficjalne dokumenty, kształci rekruterów na temat różnic między płciami w branży bezpieczeństwa cybernetycznego oraz organizuje i sponsoruje wydarzenia.

Dla kogo to jest

Organizacja przeznaczona jest dla kobiet pracujących w dziedzinie cyberbezpieczeństwa lub chcących rozpocząć karierę w cyberbezpieczeństwie. Z zadowoleniem przyjmuje również mężczyzn, którzy chcą pracować, aby pomóc zwiększyć liczbę kobiet w tej dziedzinie. Większość wydarzeń organizowanych i sponsorowanych przez CEFCYS odbywa się we Francji.

Misja

Celem CEFCYS jest „promowanie i promowanie obecności i przywództwa kobiet w zawodach związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych”.

Jak dołączyć do CEFCYS

Członkostwo w CEFCYS kosztuje 50 EUR rocznie. Aby zostać członkiem, Ty trzeba dokooptować przez dwóch istniejących członków. Możesz wysłać e-mail na adres [email protected], aby poprosić o kooptację.

11. CybHER (USA)

CybHER zachęca dziewczęta do wejścia w dziedzinę cyberbezpieczeństwa, zapewniając zasoby studentom z grupy K-12. Do tej pory udało się dotrzeć do ponad 14 000 dziewcząt.

Dla kogo to jest

Inicjatywa zapewnia środki dziewczętom w gimnazjum i uczniom w programach kolegialnych.

Misja

CybHER bezpośrednio atakuje studentów K-12, aby edukować ich w zakresie cyberbezpieczeństwa i zachęcać ich do dołączenia do branży. Działania informacyjne obejmują prezentacje podczas wydarzeń STEM, grup w mediach społecznościowych i nagrody.

Jak dołączyć do CybHER

Jednym z jego najbardziej znaczących projektów jest sponsorowany przez NSA GenCyber ​​Girls w CybHER® Security Camp 2019. To jest bezpłatny obóz letni dla uczniów klas 6-9 odbywające się na Uniwersytecie Stanowym Dakota. Tegoroczny obóz odbył się pod koniec czerwca 2019 r., Ale na stronie można znaleźć informacje na temat rejestracji w przyszłym roku.

12. Angażowanie kobiet w cyberobronę (Kanada)

Jest to inicjatywa w imieniu kanadyjskiego wojska, mająca na celu zbadanie, dlaczego w Kanadzie tak mało kobiet pełni rolę cyberbezpieczeństwa. Angażowanie kobiet w cyberobronę jest ankietą, której celem jest odkrycie barier, przed którymi stoją kobiety.

Dla kogo to jest

Ankieta skierowana jest do wszystkich kobiet w wieku powyżej 18 lat w Kanadzie.

Misja

Ostatecznym celem jest zrozumienie, dlaczego kobiety nie dołączają do branży, aby kanadyjskie wojsko mogło wykorzystać te informacje do pomoc w rekrutacji w kanadyjskiej cyberobronie.

Jak dołączyć do programu Engaging Women in Cyber ​​Defense

Jeśli jesteś obywatelem Kanady lub rezydentem, możesz pomóc i wypełnić ankietę, klikając ten link lub klikając przycisk Wypełnij naszą ankietę link na stronie głównej witryny.

13. Women4Cyber ​​ECSO (Europa)

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego (ECSO) to belgijska organizacja non-profit założona w 2016 r. Women4Cyber ​​to nowa inicjatywa organizacji ogłoszona w 2018 r. Zrzesza 20 najlepszych kobiet w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, które wymyślą możliwe do podjęcia kroki i wytyczne w celu przyciągnięcia większej liczby kobiet do cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo to jest

Inicjatywa jest na wczesnym etapie, więc nie jest jasne, kto dokładnie skorzysta, ale planowane są dodatkowe inicjatywy, które pomogą kobietom w cyberbezpieczeństwie w całej Europie.

Misja

Inicjatywa Women4Cyber ​​ma na celu stworzenie „obszaru cyberbezpieczeństwa obejmującego więcej kobiet i mężczyzn.” ESCO uznaje potrzebę przyciągnięcia i zatrzymania większej liczby kobiet w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i chce podjąć konkretne działania, aby to ułatwić.

Jak dołączyć do Women4Cyber

Istniejący zespół został wyleczony, ale prawdopodobnie będą możliwości dołączenia do przyszłych projektów. Możesz być na bieżąco z Women4Cyber, postępując zgodnie z @ecso_eu lub hashtagiem # Women4Cyber ​​na Twitterze i LinkedIn.

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa forum kobiet

14. Executive Women's Forum (EWF) (USA)

EWF jest organizacją członkowską dla kobiet na stanowiskach wpływowych w branży bezpieczeństwa informacji. Została założona w 2002 roku przez Joyce Brocaglia, która jest dyrektorem generalnym Alta Associates, wiodącej firmy rekrutacyjnej w dziedzinie ryzyka IT i bezpieczeństwa informacji. Jego sztandarowe wydarzenie - trzydniowa krajowa konferencja EWF, przyciąga ponad 500 światowych liderów kobiecych myśli.

Dla kogo to jest

EWF jest przeznaczony dla kobiet i kadry kierowniczej w branży bezpieczeństwa informacji, prywatności i zarządzania ryzykiem. Organizacja ma siedzibę w USA, ale ma członków na całym świecie.

Misja

Celem EWF jest zgromadzenie tych kobiet w celu dzielenia się pomysłami i budowania zaufanych relacji. Zapewnia programy mentoringu i przywództwa oraz organizuje imprezy, w tym kolacje w sieci i spotkania. Rządowy program pomocy służy edukacji członków rządu i personelu oraz większego zaangażowania kobiet w proces legislacyjny.

Jak dołączyć do EWF

Standardowe indywidualne członkostwo kosztuje 395 USD rocznie. Członkostwo rządowe i akademickie wynosi 195 USD rocznie. Możesz dołączyć, najpierw zakładając konto w witrynie EWF i składając wniosek o członkostwo.

Kluczowa rada

Jako dyrektor generalny Alta Associates, wiodącej firmy wykonawczej zajmującej się wyszukiwaniem specjalizującym się w cyberbezpieczeństwie oraz założyciel wykonawczego forum kobiet ds. Bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem i prywatności (EWF), największej organizacji członkowskiej dla kobiet w cyberprzestrzeni; kluczową radą, którą chciałbym zaoferować, jest aktywne zaangażowanie w stowarzyszenie branżowe lub organizację taką jak EWF. W ten sposób będziesz w stanie budować zaufane relacje ze specjalistami na wszystkich poziomach cyberbezpieczeństwa, mieć możliwości edukacji, awansu zawodowego i tworzenia osobistej marki i reputacji w branży.

Joyce Brocaglia, założycielka Forum kobiet wykonawczych

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa panie z Londynu

15. Ladies of London Hacking Society (LLHS) (Wielka Brytania)

LLHS to organizacja zajmująca się promowaniem kobiet w cyberbezpieczeństwie. Co miesiąc organizuje spotkania, które obejmują rozmowy, warsztaty i wiele innych.

Dla kogo to jest

Mimo nazwy inicjatywa rośnie, a inna grupa Meetup w Norwich (LNHS) i wkrótce w Bristolu. Jest otwarty dla wszystkich kobiet w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a mężczyźni są zaproszeni do prowadzenia rozmów i prowadzenia warsztatów.

Misja

Celem jest zgromadzenie kobiet w cyberbezpieczeństwie, które chcą dzielić się umiejętnościami i wiedzą techniczną.

Jak dołączyć do LLHS

Możesz dołączyć do lokalnej grupy Meetup (Londyn lub Norwich) za darmo. Możesz także znaleźć organizację na Twitterze, LinkedIn i Facebooku.

Kluczowa rada

Powiedziałbym kobietom rozpoczynającym działalność w cyberprzestrzeni, by przestały prosić o pozwolenie i przestały czekać na okazje. Jeśli chcesz przejść wewnętrznie, zapytaj, w jaki sposób twój pracodawca może ci pomóc, a nie czy pozwolą.

Radziłbym kobietom ignorować tradycyjne środowisko akademickie, nie potrzebujesz dyplomu, aby to zrobić. Wszystko, czego potrzebujesz, jest łatwo dostępne na wyciągnięcie ręki, jeśli masz komputer i działającą przeglądarkę, idź i naucz się tych rzeczy za darmo i dodaj je do swojego profilu LinkedIn i CV. Kursy na udemy, udacity, pluralsight, cybrary i edx są bezpłatne lub tanie i są bardziej aktualne i zgodne z branżą infosec niż jakakolwiek tradycyjna trasa.

Radziłbym im również, aby nie zastanawiali się i nie panikowali na temat tego, czego nie wiedzą. Nikt w tej branży nie wie wszystkiego. Nie jest to możliwe, istnieje milion poddziałów, nigdy nie będziesz drapał ich powierzchni. Nie martw się, wszyscy mamy zespół oszustów w infosec i pewny, ogień, że ktoś cię wali, to kiedy mówią o sobie, że są światowymi ekspertami w szerokim zakresie tematów. Unikaj tych ludzi jak zarazy.

Eliza May Austin, założycielka i dyrektor, Ladies of London Hacking Society

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa mniejszość

16. Międzynarodowe konsorcjum specjalistów ds. Cyberbezpieczeństwa mniejszości (ICMCP) (USA)

ICMCP to stowarzyszenie non-profit, które umożliwia kobietom i mniejszościom odnosić sukcesy w branży bezpieczeństwa cybernetycznego. Zapewnia wiele zasobów, w tym programy mentorskie, oceny umiejętności oraz oferty pracy i stypendia dla kobiet w cyberbezpieczeństwie.

Dla kogo to jest

Inicjatywa ma na celu wszystkie kobiety i mniejszości zainteresowany cyberbezpieczeństwem lub już w branży. Ma programy skierowane do studentów, ale wykonuje również wiele pracy, aby pomóc tym, którzy już weszli na rynek pracy.

Misja

ICMCP dąży do zwiększenia reprezentacji kobiet i mniejszości w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Czyni to poprzez programy promujące rekrutację, zatrzymywanie i włączenie.

Jak dołączyć do ICMCP

Członkostwo zapewnia dostęp do różnych narzędzi edukacyjnych, rozwoju kariery i sieci. Do wyboru są trzy poziomy członkostwa, przy czym wyższe poziomy oferują dodatkowe zasoby. Są początkujący (15 USD miesięcznie), praktykujący (30 USD miesięcznie) i wykonawczy (50 USD miesięcznie). Członkostwo jest bezpłatne dla studentów.

Kluczowa rada

Rozwiń niektóre podstawowe kompetencje techniczne. CISSP to za mało. Wybierz jeden obszar z szerokiej przestrzeni bezpieczeństwa i wkopuj się. Czytaj książki i artykuły, uczęszczaj na zajęcia, uczęszczaj na konferencje, ciesz się pracą osób o określonej wiedzy specjalistycznej. W końcu zostań liderem myśli w tym temacie, biorąc go pod kątem, który najbardziej Ci odpowiada.

Vanessa Pegueros, członek zarządu, międzynarodowe konsorcjum specjalistów ds. Cyberbezpieczeństwa mniejszości

17. Girls Go CyberStart (USA)

Girls Go CyberStart to seria interaktywnych wyzwań mających na celu zainteresowanie dziewcząt z liceum cyberbezpieczeństwem.

Dla kogo to jest

Program jest prowadzony w 27 stanach, w tym w Kalifornii, Pensylwanii i Teksasie, i jest otwarty dla osób identyfikujących się jako kobiety. Aby kwalifikować się, dziewczęta muszą mieć ukończone 13 lat do połowy lutego roku programowego i zapisać się na ocenę 9, 10, 11 lub 12.

Misja

Girls Go CyberStart ma na celu pomóc w rozwiązaniu problemu niedobór amerykańskich ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa zachęcając licealistki do rozważenia kariery w tej dziedzinie.

Jak dołączyć do Girls Go CyberStart

Pobór w 2019 r. Jest zamknięty, ale na stronie Girls Go CyberStart znajduje się formularz umożliwiający zarejestrowanie zainteresowania na przyszły rok.

Kluczowa rada

Nie pozwól, by różnica między płciami powstrzymała Cię od robienia tego, co chcesz: pozostań zmotywowany i uwierz w siebie. Skorzystaj ze wszystkich dostępnych konkursów i zasobów i nie bój się przełamać wszystkich stereotypowych poglądów na temat cyberbezpieczeństwa - w rzeczywistości postrzegaj brak kobiet w cyberbezpieczeństwie jako szansę.

Sarah Hoyle, Girls Go CyberStart

18. Girl Scouts HPE Cybersecurity Patch (USA)

Organizacja Girl Scouts nadąża za duchem czasu i oferuje teraz łatkę, która nagradza wiedzę o cyberbezpieczeństwie. Program łatek i towarzysząca mu gra zostały opracowane przez Hewlett Packard Enterprises (HPE). Program uczy najlepsze praktyki bezpieczeństwa online a prywatność, a gra symuluje zagrożenia cyberbezpieczeństwa, takie jak phishing i cybernękanie.

Dla kogo to jest

Program łatek jest przeznaczony dla Girl Scout Juniors w wieku 9–11 lat.

Misja

Głównym powodem opracowania tej łatki jest dostarczenie dziewczętom wiedzy i narzędzi, których potrzebują, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie. Istnieje również nadzieja, że ​​dzięki pracy z kobietami w cyberbezpieczeństwie w HPE dziewczyny będą podekscytowane technologią.

Jak dołączyć do gry Girl Scouts HPE Cybersecurity

Aby rozpocząć pracę z harcerkami, możesz wypełnić formularz online, aby znaleźć żołnierzy w swojej społeczności.

19. Girls4Tech Mastercard (globalny)

Girls4Tech to inicjatywa STEM oparta na Mastercard, która ma zachęcić młode dziewczyny do rozwijania technologii i powiązanych umiejętności. Obejmuje wydarzenia, podczas których uczestnicy poznają i ćwiczą umiejętności STEM.

Dla kogo to jest

Podstawowa inicjatywa skierowana jest do dziewcząt w wieku 8–12 lat. Ale nowy program, Girls4Tech 2.0, będzie skierowany do starszych dziewcząt w wieku 13–16 lat. Ma siedzibę w USA, ale wydarzenia odbywały się w 25 krajach, a program został przetłumaczony na 11 języków, w tym hiszpański, chiński i migowy..

Misja

Program wystawia dziewczęta na nowe technologie uczy ich i inspiruje poprzez wzorce do naśladowania i praktyczne ćwiczenia. Jego ostatecznym celem jest umożliwienie młodym dziewczętom stania się liderami technologii.

Jak dołączyć do Girls4Tech firmy Mastercard

Girls4Tech prowadzony jest w ramach partnerstwa, z których najważniejszym jest Scholastic. Współpracuje również z organizacjami na całym świecie, w tym program humanitarny z American Airlines oraz program sportowy i STEM we współpracy z Major League Baseball (MLB). Więcej informacji można znaleźć na stronie Girls4Tech.

20. IAPP - kobiety wiodące w dziedzinie prywatności (globalnie)

International Association of Privacy Professionals (IAPP) jest neutralną dla polityki organizacją zajmującą się prywatnością informacji. Publikuje wiadomości, organizuje spotkania i konferencje oraz zapewnia szkolenia dotyczące prywatności i certyfikaty. „Sekcja” dotycząca wiodącej prywatności kobiet w IAPP to dedykowana przestrzeń dla kobiet zajmujących się prywatnością przyjść razem.

Dla kogo to jest

Ta inicjatywa skierowana jest do kobiet, które są już w dziedzinie prywatności i chcą rozwijać swoją karierę zawodową.

Misja

Women Leading Privacy zapewnia kobietom zajmującym się prywatnością miejsce do dzielenia się wsparciem zawodowym, siecią i znalezieniem możliwości pracy.

Jak dołączyć do IAPP Women Leading Privacy

Aby dołączyć do tej sekcji, musisz najpierw być członkiem IAPP, a roczny koszt to 50 USD dla studentów, 100 USD dla instytucji rządowych, non-profit, emerytów i osób z wyższym wykształceniem oraz 275 USD dla profesjonalistów.

21. Women in Technology (WIT) (USA)

WIT to cyberbezpieczeństwo & Technology Special Interest Group (Cyber & Tech SIG) w celu zwiększenia szans dziewcząt i kobiet w zakresie bezpieczeństwa informacji i technologii. Oferuje edukację technologiczną, możliwości mentoringu i nawiązywania kontaktów oraz rozwój przywództwa.

Dla kogo to jest

WIT jest skierowany do kobiet na wszystkich poziomach kariery technologicznej, od dziewcząt w wieku szkolnym po kobiety-kierownictwo. Organizacja jest dość zlokalizowana, a jej członkowie znajdują się głównie w Waszyngtonie, Maryland i Wirginii.

Misja

Podstawowym celem WIT jest awans kobiet w dziedzinie technologii. W szczególności chce zwiększyć liczbę kobiet na stanowiskach kierowniczych, edukować kobiety w zakresie technologii oraz zapewnić środowisko sieciowe dla kobiet do współpracy i uczenia się od siebie nawzajem. Zapewnia on materiały szkoleniowe online i osobiste programy edukacyjne, a także organizuje regularne wydarzenia.

Jak dołączyć do WIT

Możesz dołączyć online, płacąc składkę członkowską w wysokości 115 USD rocznie (50 USD dla pracowników federalnych lub stanowych i studentów).

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa Kansas

22. Women in Security - Kansas City (WiS-KC) (USA)

Jest to bardzo zlokalizowana organizacja non-profit z siedzibą w Kansas City, Missouri. Zapewnia warsztaty, mentoring i tworzenie sieci, a także sponsoruje stypendia dla kobiet ubiegających się o stopień naukowy lub certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego lub bezpieczeństwa informacji.

Dla kogo to jest

Ma ona służyć kobietom na wszystkich poziomach w lokalnej społeczności ds. Bezpieczeństwa informacji.

Misja

Celem jest inspirować i wspierać kobiety w zakresie bezpieczeństwa informacji i skoncentruj się na nich. Robi to poprzez edukację i szkolenia oraz organizowanie regularnych wydarzeń.

Jak dołączyć do WiS-KC

Brak członkostwa lub rejestracji w WiS-KC, ale możesz sprawdzić stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach lub zapisać się na listę mailową, aby otrzymywać aktualizacje.

Kluczowa rada

Nie bój się porażek - porażka to sposób na rozwój indywidualny. Jeśli zawiedziesz; zawodzą szybko, zawodzą i często zawodzą.

Amber Stone, prezydent, kobiety w bezpieczeństwie - Kansas City

23. Kobiety w bezpieczeństwie i prywatności (WISP) (USA)

WISP to inicjatywa z Kalifornii, która pomaga kobietom odnieść sukces w branży prywatności i bezpieczeństwa. Zapewnia edukację, tworzenie sieci kontaktów, mentoring i szkolenie przywódców, w tym organizowanie i sponsorowanie wydarzeń krajowych.

Dla kogo to jest

Organizacja ma zasoby i wydarzenia dla wszystkich kobiet zainteresowanych cyberbezpieczeństwem. Służy jednak głównie członkom głównych rozdziałów w Seattle, Waszyngtonie, Los Angeles i Bostonie. Nowe rozdziały mają powstać w Nowym Jorku i Dublinie (Irlandia). Członkostwo jest najbardziej odpowiednie dla kobiety chcące rozwijać swoją karierę w sektorach prywatności i bezpieczeństwa.

Misja

Podstawową misją WISP jest „promowanie kobiet w kierowaniu przyszłością prywatności i bezpieczeństwa”. Aby to zrobić, zapewnia osobiste szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, warsztaty (takie jak bezpieczne kodowanie, inżynieria prywatności i wybieranie zamków) oraz peer-to -Operacyjny program mentorski (Tandems WISP) i sponsoruje różne głośne wydarzenia infosec.

Jak dołączyć do WISP

Aby wziąć udział w WISP, możesz zapisać się do newslettera lub śledzić ich na Twitterze, Facebooku i LinkedIn.

24. Women in Defense (WID) (USA)

WID, założona w 1985 roku, jest stowarzyszeniem National Defence Industrial Association (NDIA), które pomaga angażować i rozwijać kobiety w obszarach bezpieczeństwa narodowego. Jest reprezentowany przez 20 rozdziałów w całych Stanach Zjednoczonych.

Dla kogo to jest

Członkowie sojuszu WID obejmują mężczyzn i kobiety z różnych dziedzin, w tym z organizacji przemysłowych i obronnych, Sił Zbrojnych USA, agencji rządowych i środowisk akademickich.

Misja

Ta inicjatywa ma na celu pomóc w stworzeniu zróżnicowana siła robocza w ramach bezpieczeństwa narodowego oraz w celu poprawy wiedzy kobiet, połączeń i umiejętności przywódczych. W skali kraju organizacja współpracuje w celu promowania najlepszych praktyk, polityk i technologii dla osób zaangażowanych w bezpieczeństwo narodowe. Lokalnie członkowie uczestniczą w wydarzeniach z rozdziałów i mentoringu, a także kobiety w programie stypendialnym dotyczącym bezpieczeństwa cybernetycznego.

Jak dołączyć do WID

Możesz dołączyć do WID za pośrednictwem strony internetowej organizacji. Członkostwo jest bezpłatne dla aktywnego personelu wojskowego i pracowników rządowych. Dla przedstawicieli środowiska akademickiego i przemysłowego roczna opłata wynosi 40 USD.

25. Kobiety BAE Systems w cyberbezpieczeństwie (WiCS) (globalnie)

BAE Systems to międzynarodowa firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, specjalizująca się w bezpieczeństwie, obronie i lotnictwie. Inicjatywa WiCS jest prowadzona przez firmę Applied Intelligence, która specjalizuje się w bezpieczeństwie. Zapewnia programy szkoleniowe, w tym szkolenie anty uprzedzeniowe dla kierownictwa wyższego szczebla, oraz gospodarze i uczestnicy rozmów na temat bezpieczeństwa.

Dla kogo to jest

Wydaje się, że ta inicjatywa jest bardziej ukierunkowana wewnętrznie, a WiCS pomaga tworzyć fale w samej Inteligencji Stosowanej. Wpływa to jednak na cyberbezpieczeństwo jako całość poprzez rozmowy podczas różnych wydarzeń związanych z cyberbezpieczeństwem.

Misja

Celem WiCS jest motywowanie kobiet do osiągania doskonałych wyników w obszarach bezpieczeństwa, przyciąganie większej liczby kobiet do branży i oferowanie wsparcia kobietom w trakcie ich kariery.

Jak dołączyć do WiCS

Aby dowiedzieć się więcej o grupie lub zaprosić członka do zabrania głosu na imprezie, możesz skontaktować się z WiCS pod adresem [email protected]

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa womcy

26. LATAM Women in Cybersecurity (WomCy) (Ameryka Łacińska)

WomCy to latynoamerykańska organizacja członkowska zajmująca się zwiększaniem liczby kobiet w cyberbezpieczeństwie.

Dla kogo to jest

Organizacja jest skierowana do kobiet w każdym wieku w Ameryce Łacińskiej, w tym dziewcząt w wieku szkolnym i kobiet, które już odniosły sukces w karierze w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Misja

Celem WomCy jest zamknięcie luka w zabezpieczeniach cyberbezpieczeństwa w Ameryce Łacińskiej kraje. Odbywa się to poprzez rozmowy i mentoring zawodowy dla dziewcząt w wieku szkolnym oraz usługi edukacyjne, mentorskie i rekrutacyjne dla kobiet pragnących awansować w karierze w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Jak dołączyć do WomCy

Aby zaangażować się w WomCy, możesz zacząć od rejestracji na stronie internetowej i śledzenia inicjatywy na LinkedIn i Twitterze.

Kluczowa rada

Istnieje przekonanie, że aby kontynuować karierę w cyberbezpieczeństwie, trzeba mieć stopień naukowy informatyki lub zaawansowane umiejętności inżynieryjne. Tak, są role, które tego wymagają. Ale istnieje również wiele innych pozycji, które nie wymagają wykształcenia technicznego. A jeśli jesteś jedną z tych kobiet zainteresowanych tą karierą, które przodują na stanowiskach, które stosują przywództwo, komunikację i współpracę w zespole, to Cyberbezpieczeństwo jest również dla Ciebie.

Po drugie, zacznij przyglądać się samym rolom i ich wymaganiom, aby dopasować je do swoich wcześniejszych doświadczeń, nawet jeśli jesteś w innym obszarze. Istnieją pozycje Cyberbezpieczeństwa, które wymagają dokładnie wymienionych przeze mnie umiejętności: menedżerów, marketingu produktów, finansów, analityków, zgodności, prywatności danych. One również pozostają niespełnione. Na koniec połącz się i ucz od innych kobiet, które już pełnią te role. Kobiety wydają się dawać ludziom, którzy lubią dzielić się tym, jak zaczęli swoją karierę i jak odnieśli sukces. Mentoring może odbywać się na kilka sposobów, nie tylko poprzez sformalizowane programy. Przenieś tę rozmowę na uniwersytety - Sztuki Wyzwolone, Studia Społeczne - i pokaż uczniom, że role te istnieją w cyberbezpieczeństwie. Tego rodzaju inicjatywy pomagają studentom uzyskać realistyczny obraz, a nie błędne przekonanie, że cyberbezpieczeństwo dotyczy tylko maniaków.

Leticia Gammill, prezes LATAM Women in Cybersecurity

27. Uniting Women in Cyber ​​(UWIC) (USA)

Flagowym wydarzeniem UWIC jest coroczne sympozjum z udziałem kilkudziesięciu kobiet (plus kilku mężczyzn) mówców i setek uczestników. Sponsoruje inne działania i spotkania w ciągu roku.

Dla kogo to jest

Sympozjum gromadzi kobiety-liderki, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi kobietami w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Misja

UWIC stara się wykorzystać sukces kobiet-liderów ds. Cyberbezpieczeństwa, aby pomóc odkryć i zająć się nimi problemy, które mogą przeszkadzać innym kobietom od osiągnięcia pozycji kierowniczych. UWIC ma partnerów z korporacji, środowisk akademickich, rządu, inwestycji i organizacji non-profit.

Jak dołączyć do UWIC

Sympozjum 2019 odbyło się w maju, ale możesz zapisać się na stronie UWIC, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach.

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa, które zabezpiecza

28. She Secures (Afryka)

She Secures to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa i zaangażowanie większej liczby kobiet w tę dziedzinę w młodszym wieku. Organizuje wydarzenia sieciowe, bootcampy, seminaria internetowe, sesje mentorskie i hakatony oraz łączy członków z możliwościami stażu. Pomaga również członkom znaleźć pracę dla kobiet w zakresie bezpieczeństwa.

Dla kogo to jest

Ta inicjatywa rozpoczęła się w Nigerii, ale ma członków w całej Afryce i innych częściach świata. Niektóre programy mają na celu pomóc młodym ludziom odkryć cyberbezpieczeństwo, podczas gdy inne są skierowane do kobiet chcących rozpocząć karierę w branży cyberbezpieczeństwa lub ją rozwijać.

Misja

Ona Zabezpiecza chce zaangażować młodych ludzi w cyberbezpieczeństwo, zwłaszcza młode kobiety. Ma również na celu pomóc kobietom, które już są w cyberbezpieczeństwie, osiągnąć cele kariery.

Jak dołączyć do She Secures

Możesz dołączyć do She Secures za darmo, dołączając do grupy WhatsApp inicjatywy (link znajduje się na dole tej strony).

Kluczowa rada

Powiedzielibyśmy, że jesteś ciekawy i chętny do nauki, nawet jeśli nie wiesz, co masz na myśli, kiedy ludzie widzą, że chcesz się uczyć, a nie tylko czekają, aż nakarmią cię łyżką dzięki narzędziom i zasobom chętnie pożyczą ci czas lub uszy, ponieważ wiedzą, że nie jesteś jednym z tych leniwych ludzi, którzy przychodzą marnować czas.

Nigdy też nie rezygnuj z okazji do poznawania nowych ludzi w branży poprzez spotkania dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego, happy-hours lub konferencje…. Mówiąc: „Twoja sieć to twoja wartość netto, nigdy nie można przecenić”, więc zachowaj równowagę, dołącz do kobiet w cyberbezpieczeństwie grupy lub kręgu w swojej społeczności i uczestnicz w jak największej liczbie tych spotkań, a także obserwuj kontakty, które spotkałeś, kiedy wychodzisz. Na koniec bądź na bieżąco z aktualnościami / trendami w zakresie cyberbezpieczeństwa - za pośrednictwem blogów, serwisów informacyjnych lub ulubionych graczy z branży cyberbezpieczeństwa w mediach społecznościowych.

Sophina i Lilian, założyciele, ona zabezpiecza

29. SHe CISO Exec Meta Defense Labs. (Wielka Brytania i Sri Lanka)

Meta Defense Labs to firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem z siedzibą w Wielkiej Brytanii i na Sri Lance. Jego inicjatywa SHe CISO Exec. jest platformą dla mentoring i szkolenie kobiet w kierownictwie cyberbezpieczeństwa. Wygląda na to, że jest na wczesnym etapie, ale organizuje spotkania, obozy i wydarzenia sieciowe.

Dla kogo to jest

ONA CISO Exec. jest skierowany przede wszystkim do kobiet zainteresowanych cyberbezpieczeństwem lub będących na wczesnym etapie kariery. Mężczyźni również mogą dołączyć do programów. Do tej pory wydarzenia odbywały się w Londynie w Wielkiej Brytanii i Kolombo na Sri Lance.

Misja

Głównym celem jest stworzenie większej i lepszej puli talentów w sektorze bezpieczeństwa informacji. Podczas gdy SHe CISO Exec. dostrzega potrzebę przyciągnięcia większej liczby kobiet do branży, nie dotyczy to wyłącznie kobiet.

Jak dołączyć do SHe CISO Exec

Nie ma oficjalnego procesu rejestracji, ale jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniach, możesz wysłać wiadomość e-mail do organizacji bezpośrednio na adres [email protected]

kobiety biorące udział w inicjatywach dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego

30. Seidea (Wielka Brytania)

Seidea to inicjatywa skupiająca się na zachęcaniu kobiet pochodzących z mniejszości etnicznych i mniejszości etnicznych do zlikwidowania luki w bezpieczeństwie cybernetycznym. Prowadzi seminaria internetowe, wykłady i okrągłe stoły z wybitnymi postaciami z branży cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo to jest

Grupa skierowana jest do kobiet rasy czarnej i mniejszości etnicznych zainteresowanych cyberbezpieczeństwem. Większość działań odbywa się w Londynie w Wielkiej Brytanii, ale istnieje kilka programów online.

Misja

Seidea ma nadzieję pomóc przezwyciężyć różnicę płci w cyberbezpieczeństwie wprowadzenie młodych kobiet do wzorów do naśladowania w branży, z którą się identyfikują oraz poprzez zapewnianie programów szkoleniowych i edukacyjnych.

Jak dołączyć do Seidea

Możesz udać się na stronę Seidea, aby zarejestrować się na poszczególne wydarzenia lub skorzystać z formularza kontaktowego, aby dowiedzieć się więcej o inicjatywie.

Kluczowa rada

Bądź samoświadomy, zrozum swoje umiejętności i obszary swoich mocnych stron. Po dokonaniu oceny siebie poleciłbym przyjrzenie się różnym zawodom w branży i zrozumienie tego, co Ci odpowiada, na podstawie twojej osobowości, umiejętności i doświadczenia. Pomoże ci to zrozumieć, gdzie jesteś, dokąd zmierzasz, umożliwiając identyfikację luk. Identyfikacja luk jest ważna, ponieważ pozwala opracować plan strategiczny. Sugerowałbym również partnera odpowiedzialnego za rozliczenie, aby śledził cię.

Stephanie Itimi, założycielka, Seidea

31. Cyber ​​Shikshaa (Indie)

Cyber ​​Shikshaa jest efektem współpracy między indyjską radą bezpieczeństwa danych (DSCI) a Microsoftem i zapewnia programy szkoleniowe w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego dla kobiet. The intensywne programy trwają cztery miesiące w czasie trwania i odbywają się w ośrodkach szkoleniowych w różnych lokalizacjach w Indiach.

Dla kogo to jest

Programy szkoleniowe są przeznaczone dla kobiet w Indiach, które są zainteresowane kontynuowaniem kariery w cyberbezpieczeństwie. Kandydaci muszą być w wieku 21–26 lat, posiadać tytuł inżyniera i posiadać dochód rodzinny poniżej siedmiu koron.

Misja

Głównym celem Cyber ​​Shikshaa jest pomoc w zwiększeniu kariery kobiet, które w przeciwnym razie byłyby w Indiach niedocenianych, a jednocześnie pomaganie w eliminowaniu luk w talentach i różnicach płciowych w branży cyberbezpieczeństwa.

Jak dołączyć do Cyber ​​Shikshaa

Kwalifikujący się kandydaci mogą zarejestrować się w programie całkowicie za darmo. Daty rozpoczęcia i lokalizacje są różne, ale w ciągu roku działa wiele programów.

32. Kobiety w cyberbezpieczeństwie CyberWire (USA)

CyberWire to internetowy punkt informacyjny dotyczący bezpieczeństwa cybernetycznego w stanie Maryland. Inicjatywa „Kobiety w cyberbezpieczeństwie” koncentruje się wokół dorocznego przyjęcia, które celebruje kobiety w terenie.

Dla kogo to jest

Recepcja odbywa się w Waszyngtonie i zaprasza kobiety z całego regionu. Skierowany jest w szczególności do różnych poziomów kobiet zajmujących się cyberbezpieczeństwem w środowisku akademickim, sektorze prywatnym i rządach

Misja

Recepcja wyróżnia kobiety w branży cyberbezpieczeństwa i zapewnia środowisko osobom poszukującym kariery w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby nawiązać kontakt z mentorami.

Jak dołączyć do CyberWire's Women in Cyber ​​Security

Odbiór kobiet w cyberbezpieczeństwie jest wydarzenie tylko dla zaproszonych, ale możesz poprosić o rozpatrzenie zaproszenia. Szczegóły prośby o zaproszenie zostaną opublikowane na stronie wydarzenia.

kobiety w społeczeństwie inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego

33. Women CyberSecurity Society (WCSS) (Kanada)

To stowarzyszenie zajmujące się bezpieczeństwem kobiet non-profit zapewnia programy i usługi rozwoju kariery, coaching i mentoring dla kobiet w karierach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Dla kogo to jest

Organizacja skierowana jest do dziewcząt i kobiet, które są już w cyberbezpieczeństwie lub myślą o rozpoczęciu kariery cyberbezpieczeństwa. Ma siedzibę w Vancouver w Kanadzie, ale ma sześć rozdziałów na całym świecie.

Misja

Celem jest umożliwienie kobietom i dziewczętom zainteresowanym cyberbezpieczeństwem odniesienia sukcesu w karierze. Osiąga się to przez zapewnianie programów edukacyjnych, wsparcie i usługi pomagające przezwyciężyć wyzwania stojące przed kobietami w cyberbezpieczeństwie.

Jak dołączyć do WCSS

Roczna opłata członkowska wynosi 59 CAD, co daje dostęp do narzędzi i zasobów edukacyjnych oraz wydarzeń.

Kluczowa rada

Przygotuj plan rozwoju kariery i organizacje badawcze, dla których chciałbyś pracować, oraz szkolenie, w które chcesz zainwestować swój czas i pieniądze.

Lisa Kearney, założycielka & CEO, Women CyberSecurity Society

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa to Indie

34. ISSA India Women in Cyber ​​Security (W-CS) (Indie)

W-CS jest grupą o szczególnym zainteresowaniu powiązaną z indyjskim rozdziałem Information Systems Security Association (ISSA). Organizuje wydarzenia online i spotkania osobiste.

Dla kogo to jest

Ta inicjatywa skierowana jest do kobiet w Indiach, które są zainteresowane karierą w cyberbezpieczeństwie lub już nią zajmują.

Misja

W-CS ma na celu pomóc w tworzeniu powiązań między kobietami w branży cyberbezpieczeństwa i inspirować następne pokolenie kobiet kontynuujących karierę w tej dziedzinie.

Jak dołączyć do W-CS

Przystąpienie do W-CS jest bezpłatne i wymaga jedynie wypełnienia formularza online.

Kluczowa rada

Uwierz w swoje umiejętności i marsz dalej. Zrozumienie niuansów bezpieczeństwa jest trudne i wymaga praktyki. Więc wierz w siebie i nie poddawaj się!

Pragati Ogal Rai, przewodnicząca, Women in Cyber ​​Security, rozdział ISSA India

35. Grupy LinkedIn dla kobiet w cyberbezpieczeństwie

Szybkie wyszukiwanie na LinkedIn da wiele stron i grup poświęconych pomocy kobietom w cyberbezpieczeństwie i pokrewnych dziedzinach. Oto niektóre z tych, które mnie wyróżniały:

 • Mentor & Mentee Women in Cybersecurity (2250 członków)
 • League of Women in CyberSecurity (LoWiCyS) (784 obserwujących)
 • Women Know Cyber ​​Group (249 członków)
 • Women in Security Group (326 członków)
 • Help A Sister Up (881 członków)
 • AFWIC Afrykańskie kobiety w cyberbezpieczeństwie (1 983 obserwujących)
 • Kobiety w CyberSec | Szwajcaria (37 członków)
 • Seattle Women in Cyber ​​Security and Information Security (SWiCSIS) (104 członków)
 • Women in Cyber ​​Leadership (270 członków)
 • Kobiety i mniejszości w cyberbezpieczeństwie (61 członków)
 • Kobiety w cyberbezpieczeństwie NB (20 członków)
 • Kobiety w cyberbezpieczeństwie Hiszpanii (126 członków)
 • Women in Cybersecurity Community Amsterdam (39 członków)

Kluczowa rada dla kobiet zainteresowanych infosec jako ścieżką kariery

Najwyraźniej istnieje mnóstwo inicjatyw, które pomogą Ci rozpocząć lub rozwinąć karierę w cyberbezpieczeństwie. W rzeczywistości przy tak wielu opcjach, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, myślenie o tym, od czego zacząć, może być przytłaczające.

Aby pomóc, oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pomyśleć przy planowaniu ścieżki:

 1. Zbuduj sieć wsparcia
 2. Znajdź mentora
 3. Przeglądaj różne obszary
 4. Ćwicz, ćwicz, ćwicz
 5. Wierzyć w siebie
 6. Zrób staż
 7. Poszukaj raportów różnorodności
 8. Śledź odpowiednie hashtagi

Spójrzmy na to bardziej szczegółowo:

1. Zbuduj sieć wsparcia

Odnoszący największe sukcesy profesjonaliści w praktycznie każdej branży powiedzą, że sieć wsparcia jest niezbędna. Oprócz zapewnianie perspektyw zewnętrznych, sieć wsparcia może umożliwić ci korzystanie z doświadczeń innych i może zapewnić ci szkolenia i możliwości rozwoju umiejętności. Budowanie silnych relacji z innymi osobami w terenie może nawet doprowadzić cię do następnej pracy.

2. Znajdź mentora

Kluczowym elementem solidnej sieci jest świetny mentor. Posiadanie kogoś, kto odrzuca pomysły i szuka porady zawodowej, może być nieocenione. Mentorzy mogą być również w stanie pomóc w nawiązywaniu kontaktów z kluczowymi graczami w Twojej dziedzinie, prowadząc do innych możliwości pracy w sieci lub pracy.

Jak mówi nam Steve Morgan, założyciel i redaktor naczelny Cybersecurity Ventures i współautor książki „Kobiety znają cyber: 100 fascynujących kobiet walczących z cyberprzestępczością”, kobiety wchodzące na boisko powinny…

[…] Zbuduj sieć kobiet i mężczyzn, z którymi możesz współpracować, uzyskiwać porady i uczyć się od nich.

Dalej mówi:

Dzięki mediom społecznościowym jest to możliwe. Wyślij osobistą notatkę z informacją, dlaczego chcesz się z nimi połączyć na LinkedIn, a uzyskasz w ten sposób najlepsze wyniki. Weź udział w lokalnych konferencjach dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego i poznaj inne osoby w naszej branży. W jedności jest moc.

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa Steve Morgan

Noureen Njoroge z grupy LinkedIn Mentor & Mentee Women in Cybersecurity zgadza się:

Kariera w cyberbezpieczeństwie to podróż, a nie miejsce docelowe. Istnieje wiele dziedzin bezpieczeństwa, przez które będziesz musiał nawigować, aż znajdziesz swoją niszę. W tej branży musisz być zdolny do dostosowywania się do zmian, ponieważ krajobraz zagrożeń nieustannie ewoluuje. Dla tych z nas, którzy rozpoczynają tę podróż, gorąco polecam znalezienie mentora. On lub ona jest pomostem między twoim wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i sukcesem w cyberbezpieczeństwie. Bądź pasjonatem swoich celów w cyberbezpieczeństwie, ponieważ dążenie do mentora ujawnia pasję protegowanego.

kobiety w mentorze inicjatyw związanych z cyberbezpieczeństwem

3. Przeglądaj różne obszary

Niektóre kobiety po prostu uwielbiają to, co robią i nie wyobrażają sobie robienia czegoś innego. Ale jeśli tak ciekawy innych obszarów cyberbezpieczeństwa, pozwól sobie na eksplorację. Niektóre kluczowe obszary, które mogą być interesujące, to ocena ryzyka, analiza zagrożeń, zarządzanie, operacje bezpieczeństwa, architektura bezpieczeństwa, ramy i standardy oraz edukacja użytkowników.

Na przykład osoba zainteresowana oceną ryzyka cyberbezpieczeństwa może specjalizować się w testach penetracyjnych i pomóc firmom znaleźć luki w zabezpieczeniach, które mogłyby zostać wykorzystane przez hakerów.

Poniższy rysunek ilustruje niektóre ścieżki, które może obrać Twoja kariera w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Kariery w cyberbezpieczeństwie.Kliknij, aby powiększyć.

Możesz sprawdzić narzędzia edukacyjne oferowane przez niektóre z grup, które omówiliśmy wcześniej, ale jest też wiele innych bezpłatnych i płatnych kursów online dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego.

4. Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Po opanowaniu podstawowej wiedzy na temat bezpieczeństwa cybernetycznego nie brakuje programów, wydarzeń i konkursów, które pomogą Ci doskonalić swoje umiejętności. Oto tylko kilka różnych rodzajów działań, w które możesz się zaangażować:

 • Capture the Flag (CTF): Te wydarzenia to zawody, w których osoby lub zespoły ścigają się w celu rozwiązania problemu bezpieczeństwa, takiego jak przejęcie lub obrona systemu komputerowego.
 • Hackathon: Hackatony często odbywają się przez wiele dni i angażują programistów intensywnie współpracujących przy projektach oprogramowania.
 • Nagroda za błąd: Wiele firm oferuje nagrody pieniężne lub innego rodzaju nagrody osobom, które odkryją i ujawnią luki w zabezpieczeniach systemów firmy. Na przykład program nagród za błędy na Facebooku oferuje nagrody w wysokości do 40 000 USD. BugCrowd zapewnia aktualną listę nagród za błędy.

Strona Bounty Bug Bug na Facebooku.

Szybkie wyszukiwanie któregokolwiek z tych (lub ogólnie konkursów z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego) przyniesie szereg wydarzeń online i osobistych, w których możesz wziąć udział.

Chociaż na początku może wydawać się to zastraszające, istnieją inne osoby, takie jak Ty, które dopiero zaczynają.

Jak radzi Njoroge

[…] Bądź odważny, bądź pewny siebie i nie bój się zawieść. Zdziwiłbyś się, ile możesz osiągnąć w życiu, jeśli chcesz spróbować, ponieść porażkę, uczyć się na swojej porażce i próbować od nowa, aż odniesiesz sukces.

Valentine i Andrea, założyciele społeczności grupy LinkedIn Women in Cybersecurity Community Amsterdam, mają podobne rady:

Nie ważne co, po prostu idź. Nie ma tajnej formuły pozwalającej osiągnąć karierę w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jeśli czegoś chcesz, poproś o to, ale zawsze bądź pokorny. Odważ się zadawać pytania i odważ się skorzystać z okazji, które do ciebie przychodzą. A przede wszystkim: dowiedz się jak najwięcej po drodze!

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa amsterdam

5. Uwierz w siebie

Chociaż po drodze musisz napotkać pewne przeszkody, pamiętaj, że jest to normalne dla różnych branż i nie oznacza, że ​​cyberbezpieczeństwo nie jest dla ciebie odpowiednie. Emili Evripidou, właściciel produktu w Hellenic Bank i współzałożyciel Women in Security Group Ltd. ma kilka porad na ten temat:

Każda dziewczyna i każdy chłopiec rozpoczynający karierę powinni pamiętać, że są najlepszymi ambasadorami samych siebie i mogą odnieść sukces tylko wtedy, gdy uwierzą, że mogą to zrobić.

Często znajdziesz się w sytuacjach, w których ludzie mogą próbować cię zniechęcić, albo dlatego, że jeszcze nie wiedzą, co możesz osiągnąć, albo dlatego, że odpowiada to ich indywidualnym potrzebom. Jeśli tak się stanie, pamiętaj, kim jesteś i jaki postęp poczyniłeś do tej pory, w środowisku akademickim, w swojej karierze i życiu. Nikt cię nie zawiedzie, jeśli im nie pozwolisz.

Nie trzeba dodawać, że im więcej amunicji, tym bardziej rozwiniesz siebie i swoje umiejętności. Staraj się więc uzyskać najlepszą edukację, nawet po ukończeniu uniwersytetu, i postaw się w sytuacjach, w których możesz zbierać doświadczenia, zarówno w swoim zawodzie, jak i życiu osobistym.

kobiety w inicjatywach cyberbezpieczeństwa Grecja

6. Staż

Jeśli starasz się zdobyć doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, możesz rozważyć odbycie stażu. Przy tak wielu możliwościach online możesz być nawet w stanie podjąć zdalna rola w niepełnym wymiarze godzin która pozwala na swobodę pracy z domu we własnym czasie.

Oprócz sprawdzenia niektórych z wielu wymienionych powyżej inicjatyw, CyberInternAcademy jest pomocnym źródłem, jeśli szukasz stażu bez wcześniejszego doświadczenia.

7. Poszukaj raportów różnorodności

Należy pamiętać, że chociaż nasza lista inicjatyw pokazuje, że wiele firm doskonale zdaje sobie sprawę z różnic między płciami i aktywnie dąży do jej zlikwidowania, nie można tego samego powiedzieć o każdej firmie.

Poszukiwanie firmy, która widocznie walczy o równość płci, pomoże ci dwojako. Po pierwsze, może to zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie. Ponadto oznacza to, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz kultura firmy sprzyjająca różnorodności i w którym chcesz pozostać.

Dobrym znakiem, że firma przyjmuje i promuje różnorodność, jest wewnętrzny raport na ten temat. Na przykład Intel w swoim raporcie z 2018 r. Podkreśla swoje zaangażowanie w różnorodność wśród pracowników.

Raport dotyczący globalnej różnorodności i integracji firmy Intel.

Aby je znaleźć, możesz wyszukać nazwę firmy wraz z „raportem różnorodności”. Możesz też przeszukać dedykowaną stronę DiversityReports.org, która nawet klasyfikuje firmy według liczby kobiet pełniących różne role w firmie.

W celu zapoznania się z różnorodnością płci w niektórych czołowych firmach technologicznych, ta tabela „Information Is Beautiful” zawiera statystyki otwierające oczy.

8. Postępuj zgodnie z odpowiednimi hashtagami

Chociaż istnieje mnóstwo informacji związanych z kobietami w cyberbezpieczeństwie, na szczęście w dzisiejszych czasach stosunkowo łatwo jest być na bieżąco z tym, co dzieje się w tej dziedzinie.

Wystarczy śledzić odpowiednie hashtagi na Twitterze i LinkedIn, aby być na bieżąco z nowościami na temat inicjatyw, wydarzeń, możliwości nawiązywania kontaktów, ofert pracy i nie tylko.

Oto kilka wskazówek na początek:

 • #cyberwomen
 • #womenincyber
 • #womenincybersecurity
 • #womenintech
 • #womeninsecurity
 • #womeninappsec
 • #womeninstem
 • #bezpieczeństwo cybernetyczne
 • #cyberaware
 • #bezpieczeństwo informacji
 • #infosecurity
 • #infosec
 • #ataki komputerowe
 • #cyberrisks
 • #databreaches
 • #CTF
 • #hackathon
 • #bugbounty

17+ prawdziwych historii inspirujących i motywujących

Czy myślisz o karierze w cyberbezpieczeństwie, ale potrzebujesz dodatkowego wsparcia? Te artykuły, podcasty i filmy przedstawiają kobiety w cyberbezpieczeństwie i na pewno Cię zainspirują i zmotywują.

 1. Jestem kobietą w cyberbezpieczeństwie: historia miłośnika kodu: Raluca Ada Popa, adiunkt informatyki na UC Berkeley, opisuje swoją pasję do cyberbezpieczeństwa i kodowania.
 2. Poznaj kobietę odpowiedzialną za obronę Microsoft przed cyberatakiem: historia Ann Johnson, wiceprezesa korporacyjnego odpowiedzialnego za Cybersecurity Solutions Group w Microsoft.
 3. Były oficer CIA zwalcza oszustwa z zakresu inżynierii społecznej w agencjach cywilnych i wojskowych: raport na temat Rosy Smothers, starszej wiceprezes ds. Operacji cybernetycznych w KnowBe4.
 4. Elizabeth Joyce, HPE, CISO o Irlandii, cyberbezpieczeństwie i skautkach: profil Elizabeth Joyce, starszej wiceprezes i dyrektor ds. Bezpieczeństwa informacji w Hewlett Packard Enterprise (HPE).
 5. Wywiad z FBI w Waszyngtonie na temat cyberbezpieczeństwa: wywiad wideo z Amy Hess, asystentką dyrektora oddziału kryminalnego, cybernetycznego, reagowania i usług FBI.
 6. EP 30: Shamoon: Wywiad podcastów z Chrisem Kubecką, autorem książki Down the Rabbit Hole An OSINT Journey.
 7. Czy powinienem pracować w cyberbezpieczeństwie? Porady od kobiet w branży: porady dotyczące cyberbezpieczeństwa od wiodących firm pracujących w Symantec.
 8. Wywiad z wybitnymi kobietami w cyberbezpieczeństwie - Międzynarodowy Dzień Kobiet: Wywiady z Sheilą A. Bertą, analitykiem bezpieczeństwa IT w ElevenPaths w Argentynie oraz Silvią Barrera, inspektorem z hiszpańskiej policji krajowej.
 9. Women in Cyber ​​Security: Wywiad z Sarą Newman: Wywiad z Sarą Newman, Practice Lead i współzałożycielką Securys Limited.
 10. Dlaczego Deidre Diamond chce więcej kobiet w cyberbezpieczeństwie: wywiad z Deidre Diamond, założycielem i CEO CyberSN i #brainbabe.
 11. Jak to jest pracować w cyberbezpieczeństwie: zbiór wywiadów z prelegentami DefCamp
 12. Jak to jest pracować w cyberbezpieczeństwie (część 2): dodatkowe wywiady z prelegentami DefCamp.
 13. Kobiety w technice: dwie wybitne kobiety zajmujące się bezpieczeństwem zabierają głos (wywiad CxOTalk): Wywiady z Jo Stewart-Rattray, dyrektorem ds. Bezpieczeństwa informacji i zapewnienia IT w BRM Holdich w Australii oraz przewodniczącym Rady Doradczej Kobiet dla ISACA oraz Tammy Moskites, Dyrektor zarządzający i dyrektor bezpieczeństwa w Accenture.
 14. Kobiety w oprogramowaniu i cyberbezpieczeństwie: dr Lorrie Cranor: wywiad podcastu z dr Lorrie Cranor, dyrektorem CyLab.
 15. Kobiety w cyberbezpieczeństwie: wywiady wideo z kobietami w cyberbezpieczeństwie w Cisco.
 16. Hakerzy: system odpornościowy internetu | Keren Elazari: Dyskusja TED (wideo) eksperta od cyberbezpieczeństwa Kerena Elazari.
 17. Cyberbezpieczeństwo Rozmowa z Shannon Lietz: Wprowadzanie kobiet w cyberbezpieczeństwo z Hacker Girl Foundation: wywiad wideo z Shannon Lietz, kierownikiem i dyrektorem DevSecOps w Intuit.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 64