Jak usunąć wszystkie swoje posty na Facebooku, Twitterze lub Instagramie

Jak usunąć wszystkie swoje posty na Facebooku, Twitterze lub Instagramie


Istnieje wiele powodów, dla których warto zbiorczo usunąć wszystkie posty w mediach społecznościowych. Być może poszukujesz pracy i chcesz mieć pewność, że nic nie pogarsza twojej reputacji. Lub umawiasz się z kimś nowym, a przypomnienia o starych relacjach nie są tym, czego chcesz, aby pojawiały się na Facebooku. Może prowadzisz firmę, która przechodzi rebranding i chcesz zacząć od nowa swoje strony w mediach społecznościowych.

Oczywiście jednym prostym rozwiązaniem jest dezaktywacja konta i rozpoczęcie od nowa. Oznacza to jednak, że tracisz wszystkich znajomych i obserwujących oraz wszelkie inne publiczne lub prywatne informacje powiązane z Twoim kontem. To pozostawia usuwanie niechcianych postów z twojego konta. Problem polega na tym, że jeśli masz tysiące postów do usunięcia, ich usuwanie jeden po drugim może być bardzo czasochłonne, nie mówiąc już o żmudnym. Na szczęście w przypadku wielu serwisów społecznościowych istnieją obejścia, które umożliwiają zbiorcze usuwanie postów.

W tym artykule zajmiemy się głównymi opcjami niektórych najpopularniejszych witryn (Facebook, Twitter i Instagram).

Jak usunąć wszystkie posty na Facebooku

Chcesz wyczyścić swoją stronę na Facebooku lub profil? Oto twoje opcje:

Usuń posty z profilu na Facebooku

Jeśli chodzi o Twój profil na Facebooku, wbudowane ustawienia platformy umożliwiają tylko usuwanie pojedynczo. Oto jak to zrobić:

 • Znajdź post na swojej osi czasu.
 • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu wpisu.
 • Kliknij Usunąć.

Alternatywna opcja pozwala sortować posty według określonych kategorii. Iść do Dziennik aktywności i wybierz filtr. Następnie możesz kliknąć ikonę ołówka obok każdego postu i wybrać Usunąć. Za pomocą tej metody nadal możesz usunąć tylko jeden post na raz.

Możliwe jest masowe usuwanie postów z profili na Facebooku za pomocą rozszerzenia przeglądarki. Jedną z takich wtyczek jest Social Book Post Manager dla Chrome, z którego można korzystać bezpłatnie. Pozwala na grupowe usuwanie postów profilowych, a także wykonywanie innych działań wsadowych, takich jak ukrywanie lub odkrywanie wielu postów.

Oto jak korzystać z Menedżera postów w książce społecznościowej:

 • Zainstaluj Menedżera postów Social Book w przeglądarce Chrome.
 • Otwórz swój profil na Facebooku i kliknij Dziennik aktywności. Wybierz filtr po lewej stronie strony. Możesz wybrać Dziennik aktywności (który pokazuje wszystkie działania) lub jednego z innych filtrów, takich jak Wpisy, w których jesteś oznaczony lub Ukryty na osi czasu.
 • Otwórz rozszerzenie Social Book Post Manager. Pamiętaj, że jeśli spróbujesz otworzyć rozszerzenie, gdy nie ma Cię w Dzienniku aktywności, pojawi się monit o przejście do właściwej strony. Po otwarciu wtyczka wygląda następująco:

Interfejs Social Book Post Manager.

 • W rozszerzeniu zobaczysz serię pól, w tym Rok, Miesiąc, Zawiera tekst, i Tekst nie zawiera. Istnieje również Skanowanie wstępne na stronie pole wyboru (zaznacz to, aby przejrzeć posty przed usunięciem) i listę rozwijaną prędkości. Wypełnij te opcje zgodnie z instrukcjami i wybierz Usunąć (inne opcje obejmują Prywatność, Ukryj / Odkryj, w odróżnieniu, i Utworzyć kopię zapasową).

Zauważ, że Rok i Miesiąc pola obejmują Zaznacz wszystko opcje Oznacza to, że możesz skutecznie usuwać posty co miesiąc lub co rok lub usuwać każdy post. Aby jednak usunąć posty z określonego okresu, takiego jak trzy miesiące lub trzy lata, musisz to zrobić odpowiednio jeden miesiąc lub rok.

The Zawiera tekst i Tekst nie zawiera pola mogą być używane jako filtry wyszukiwania, aby pomóc wtyczce zdecydować, co może pozostać lub odejść. Na przykład możesz usunąć każdy post ze słowem „marketing”. I / lub operatorzy są dozwoleni w tych polach.

Uwagi dotyczące selektora prędkości sugerują, że wtyczka może być czasami zawodna, i zaleca się wybranie niższej prędkości, jeśli poprzednia próba nie zakończyła się pełnym sukcesem.

Zastrzeżenia dotyczące tego rozszerzenia obejmują fakt, że usuniętych postów nie można odzyskać, więc wcześniejsze pobranie danych z Facebooka (patrz powyżej) może być mądrym posunięciem. Ponadto, jak wspomniano w notatkach dotyczących prędkości, rozszerzenie może wymagać wielokrotnego uruchomienia, aby wszystkie posty mogły zostać usunięte.

Usuń wszystkie posty na Facebooku

Strony na Facebooku (zwykle używane w firmach) działają znacznie inaczej niż profile na Facebooku. Jeśli masz stronę na Facebooku, możesz łatwo usunąć wiele postów za jednym razem, ale pamiętaj, że za pomocą tej metody możesz usunąć tylko 25 postów naraz:

 • Przejdź do swojej strony i kliknij Ustawienia, następnie wybierz Narzędzia do publikowania.

Ustawienia Facebooka.

 • Powinieneś zobaczyć listę swoich opublikowanych postów. Kliknij pole po lewej stronie Posty wybrać wszystko.
 • Kliknij na działania i wybierz Usunąć.

I to wszystko. Jeśli masz więcej niż 25 postów, które chcesz usunąć, możesz powtarzać ten proces, dopóki nie skończysz.

Jeśli chcesz usunąć posty masowe, ale obawiasz się, że informacje w nich zawarte mogą być potrzebne w późniejszym terminie, możesz rozważyć pobranie danych z Facebooka.

Inne opcje postów na Facebooku

Oprócz usuwania postów Facebook udostępnia także inne opcje, takie jak ukrywanie postu lub ograniczenie liczby osób, które widzą wcześniejsze posty. Mogą one być pomocne, jeśli są określone posty, których nie chcesz, aby niektóre osoby widziały.

Aby ukryć wpis, przejdź do niego, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz Ukryć z osi czasu. Wpisy nadal istnieją i mogą pojawiać się gdzie indziej na Facebooku, ale nie będą już wyświetlane na Twojej osi czasu.

Inną opcją jest ograniczenie liczby osób, które mogą zobaczyć Twoje wcześniejsze posty. Iść do Ustawienia > Prywatność i poszukaj Twoja aktywność sekcja, która powinna być na górze. Tutaj dostępna jest opcja „Ogranicz odbiorców do postów, które udostępniasz znajomym lub znajomym?” Ogranicz wcześniejsze posty, wtedy wszystkie posty znajdujące się na twojej osi czasu będą widoczne tylko dla osób na liście znajomych.

Ustawienia prywatności na Facebooku.

Jest to przydatne na przykład, jeśli nie chcesz, aby szpiegujący pracodawca widział Twoje posty, ale chcesz, aby Twój profil był publiczny.

Pamiętaj, że nie możesz usuwać postów innych osób, chociaż możesz zatrzymać ich wyświetlanie na osi czasu, usunąć tagi lub zgłosić wpis jako nieodpowiedni. Możesz także usuwać posty utworzone na stronie innej osoby.

Jak usunąć wszystkie posty na Twitterze

Podobnie jak Facebook, wbudowane ustawienia Twittera pozwalają tylko usuwać posty indywidualnie. Aby to zrobić:

 • Znajdź post (tweet) na swojej osi czasu.
 • Kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu tweeta.
 • Wybierz Usuń tweeta.

Dostępnych jest kilka opcji masowego usuwania tweetów:

TweetDelete to aplikacja, która umożliwia usunięcie 3200 najnowszych tweetów, co prawdopodobnie jest wystarczające dla większości osób. Umożliwia także skonfigurowanie automatycznego usuwania tweetów dla określonych ram czasowych. Ponieważ TweetDelete działa w dowolnej przeglądarce internetowej i nie musisz pobierać aplikacji ani rozszerzenia, możesz go używać na komputerze, telefonie lub tablecie. Ta aplikacja jest darmowa i łatwa w rozpoczęciu:

 • Przejdź do strony głównej TweetDelete, przeczytaj warunki, zaznacz odpowiednie pole i kliknij Zajerestruj się przez Twitter.

TweetUsuń stronę główną.

 • Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na konto, co spowoduje autoryzację aplikacji do korzystania z konta.

TweetUsuń autoryzację.

 • Zobaczysz wtedy kilka opcji. Główną opcją jest funkcja automatycznego usuwania. Możesz ustawić automatyczne usuwanie tweetów z określonego wieku. Domyślnie są to trzy miesiące, ale możesz wybrać różne ramy czasowe, od jednego tygodnia do jednego roku. Możesz także usunąć wszystkie tweety, zaznaczając pole obok USUŃ WSZYSTKIE MOJE TWEETY przed aktywacją tego harmonogramu.

Aktywuj stronę TweetDelete.

 • Po dokonaniu wyboru możesz trafić Aktywuj TweetDelete.

Jeśli masz więcej niż 3200 tweetów do usunięcia, możesz powtarzać ten proces, aż skończysz. Z drugiej strony, jeśli chcesz usunąć swoje konto ze wszystkich Tweetów za jednym zamachem i masz wiele do czynienia, możesz spróbować TweetEraser. Ta aplikacja kosztuje 6,99 USD i ma możliwość usuwania wszystkich tweetów za jednym razem.

Te aplikacje trwale usuwają Twoje posty, więc jeśli chcesz mieć możliwość odzyskania jakichkolwiek informacji po tym fakcie, warto poprosić o swoje archiwum na Twitterze przed usunięciem tweetów. Należy również pamiętać, że jednym z zastrzeżeń dotyczących TweetDelete jest to, że masowe usuwanie tweetów może „powodować poważne błędy na osi czasu twittera, które może naprawić tylko obsługa Twittera”. Rzeczywiście, Twitter stwierdza, że ​​przyczyną różnych problemów na Twitterze może być masowe usuwanie tweetów.

Pamiętaj, że niektóre usunięte tweety mogą być nadal widoczne za pośrednictwem usług takich jak Wayback Machine i pamięć podręczna Google. W przypadku Wayback Machine ktoś musiałby celowo zarchiwizować stronę za pomocą tweeta. W przypadku pamięci podręcznej Google ostatnie tweety od wybitnych użytkowników są bardziej prawdopodobne, że zostaną zapisane.

Zobacz także: 1 na 5 użytkowników Twittera twierdzi, że będzie w ciągu roku

Jak usunąć wszystkie posty na Instagramie

Ponownie, dzięki wbudowanym ustawieniom, Instagram pozwala tylko ręcznie usuwać pojedyncze posty. Jest to jednak jeszcze bardziej restrykcyjne, ponieważ nie można usuwać postów z przeglądarki internetowej, tylko z oficjalnej aplikacji na iOS lub Androida. Oto jak usunąć swoje posty na Instagramie z aplikacji:

 • W aplikacji znajdź wpis na swoim koncie na Instagramie.
 • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu wpisu.
 • Wybierz Usunąć.

Pamiętaj, że masz również Archiwum opcja, która ukryje wpis przed widokiem. Archiwizowanie jest odwracalne, a usuwanie nie.

Podobnie jak w przypadku Facebooka i Twittera, aplikacje zewnętrzne mogą pomóc Ci pozbyć się wielu postów na Instagramie jednocześnie. Popularne opcje obejmują Cleaner for Ins (iOS) Cleaner for IG (iOS) i Cleaner for Instagram (Android). Pamiętaj, że zgodnie z opiniami użytkowników i raportami, tego typu aplikacje zwykle działają znacznie lepiej na iOS niż Android, więc jeśli masz taką opcję, najpierw wypróbuj aplikację na iOS.

Te aplikacje pozwolą ci wykonać pewną liczbę operacji za darmo, zanim poprosisz o uaktualnienie do płatnego konta.

W tym poście pokażemy, jak używać Cleaner do Ins:

 • Pobierz aplikację Cleaner for Ins na urządzenie z systemem iOS.
 • Zostaniesz poproszony o zalogowanie się (użyj danych logowania na Instagramie).

Aplikacja InstaClean.

 • Przeczytaj i zaakceptuj warunki.
 • Wybierz Poczta z dolnego menu, a Twoje posty pojawią się.
 • Stuknij wszystkie te, które chcesz usunąć, i kliknij Usunąć w prawym górnym rogu.

Darmowa wersja Cleaner for Ins zapewnia 40 operacji podczas pierwszego logowania, ale możesz zarobić więcej, logując się codziennie, prawdopodobnie po to, aby aplikacja mogła wyświetlać Ci reklamy (w tej aplikacji jest wiele wyskakujących reklam na Facebooku). Możesz też zapłacić za aktualizację. Koszt to 1,39 USD za 80 operacji, 2,79 USD za 200 operacji i 3,99 USD za wersję Pro. Ostatnia opcja to jednorazowa płatność, która zapewnia nieograniczoną liczbę operacji i brak reklam.

Oprócz masowego usuwania postów możesz wykonywać inne operacje, w tym cofać obserwowanie innych, blokować obecnych obserwujących, dodawać użytkowników do białej listy i usuwać polubienia.

Ponownie warto zwrócić uwagę na niektóre zastrzeżenia, które pochodzą z tej aplikacji. Mimo że wersja Pro aplikacji umożliwia usuwanie dowolnej liczby postów, Instagram ustala własne limity, które nadal obowiązują podczas korzystania z aplikacji Cleaner:

 • Instagram może tymczasowo zawiesić twoje konto, jeśli wykonasz więcej niż 50 operacji w ciągu godziny.
 • Może również zawiesić twoje konto, jeśli wykonasz więcej niż 1000 operacji dziennie.

Wersja Pro aplikacji może być tego warta, ale pamiętaj, że jeśli masz dużo postów do usunięcia, może to być długi proces.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 − = 24