Jak i gdzie uzyskać stypendium w zakresie cyberbezpieczeństwa

uwolnić stypendia pieniężne na cyberbezpieczeństwo


Chcesz zacząć korzystać z cyberbezpieczeństwa? Niezależnie od tego, czy jesteś licealistą, który ma zamiar ukończyć szkołę, czy też zmieniaczem kariery dla dorosłych, istnieje duże i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów ds. Cyberbezpieczeństwa. W rezultacie rządy, uniwersytety i firmy są skłonne wydać dobre pieniądze, aby pomóc w szkoleniu tych, którzy chcą wejść na pole. A dla ciebie oznacza to, że czekają i dostępne są liczne stypendia, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Poniżej przedstawiamy kilka świetnych możliwości stypendialnych dla przyszłych specjalistów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Chociaż nie wymieniono tutaj każdego potencjalnego stypendium, które możesz znaleźć, służymy radą, jak znaleźć stypendia i inne bezpłatne szkolenia.

Korzystanie ze stron wyszukiwania stypendiów

Zanim przejdziesz do konkretnych dostępnych stypendiów, ważne jest, aby dowiedzieć się trochę o stronach bazy stypendiów, z których możesz skorzystać.

Amerykańskie strony stypendialne

Mieszkańcy USA i studenci zagraniczni, którzy chcą studiować w Stanach Zjednoczonych, mogą przejść do kilku stron internetowych, rozpoczynając wyszukiwanie stypendiów. Obejmują one:

 • Scholarships.com (wymagane konto)
 • Fastweb.com (wymagane konto)
 • Bigfuture.collegeboard.org (wymagane konto)
 • Petersons.com (nie wymaga konta)
 • Niche.com (nie wymaga konta)

Tam jest więcej. Jednak spośród wielu witryn wyszukiwania stypendiów, niektóre z nich są albo zbyt ograniczone w liczbie stypendiów dostępnych za ich pośrednictwem, albo nie są całkowicie godne zaufania. Jeśli szukasz stypendiów w USA, najlepiej skorzystać z bardziej znanych usług. Będą one miały większość prywatnych stypendiów, które prawdopodobnie znajdziesz. Zazwyczaj witryny, którym możesz zaufać, to strony docelowe na pierwszej i drugiej stronie wyszukiwarki Google, chociaż nawet wtedy nie wszystkie są warte wysiłku.

stypendium w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Korzystanie z tych stron jest pozornie bardzo proste. Poproszą Cię jednak o rezygnację los danych osobowych. W większości przypadków witryny te są bezpłatne i zarabiają na swoich usługach zarówno poprzez reklamy, jak i poprzez sprzedaż danych do szkół wyższych, uniwersytetów i organizacji zajmujących się badaniami edukacyjnymi. Jeśli to sprawia, że ​​czujesz się trochę niekomfortowo (i powinno), możesz chcieć uniknąć korzystania z usług bazy danych stypendiów, które wymagają konta, i zamiast tego szukaj stypendiów poza tymi stronami. Niestety najprawdopodobniej będziesz miał trudności ze znalezieniem stypendiów bez tych witryn, co może Cię zainteresować, jeśli chcesz znaleźć dobre stypendia. Ostatecznie witryny wyszukiwania stypendiów skracają czas poświęcany na poszukiwanie potencjalnych stypendiów.

Niektóre z bardziej popularnych witryn w USA są również niezwykle ograniczone pod względem sposobu korzystania z nich. Na przykład FastWeb zbierze wszystkie informacje podczas rejestracji, ale zaszufladkuje Cię po utworzeniu konta. Twoje wyniki stypendialne będą oparte na podanych przez Ciebie informacjach profilowych i nie możesz faktycznie przeprowadzić wyszukiwania miejscowego w witrynie. Scholarships.com przynajmniej pozwala wyszukać stypendia według programu studiów, ale nie oferuje opcji wyszukiwania. Peterson i College Board umożliwiają wyszukiwanie miejscowe, ale mają bardziej ograniczone bazy danych.

Witryny stypendialne w Wielkiej Brytanii i staże

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii i osoby chcące studiować w Wielkiej Brytanii mają do wyboru mniejszą liczbę witryn stypendialnych. Jednak w przeciwieństwie do swoich amerykańskich odpowiedników, nie musisz przeskakiwać przez prawie tyle samo obręczy ani zrezygnować z wielu danych osobowych, aby poszukać darmowych pieniędzy. I w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, możesz rozważyć zupełnie inną kategorię poza stypendiami: staże.

stypendia cyberbezpieczeństwa

Najlepsze strony stypendialne w Wielkiej Brytanii to:

 • Scholarship-search.org.uk (nie wymaga konta)
 • Studyin-uk.com (dla studentów zagranicznych)
 • Thescholarshiphub.org.uk (wymaga konta)

Możesz łatwo wyszukiwać miejscowo za pośrednictwem tych witryn. Jednak może się okazać, że wyniki są nieco ograniczone w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii

Staże są rosnącym trendem w brytyjskim szkolnictwie policealnym. Możliwości te łączą szkolenie w miejscu pracy z zajęciami uniwersyteckimi. Często oferowane przez pracodawców, którzy chcą szkolić osoby potrzebne do obsadzenia pustych stanowisk, sponsorowane przez rząd staże są przeznaczone dla rosnącej liczby dziedzin technicznych - w tym w cyberbezpieczeństwie.

Niektóre doskonałe źródła lokalizacji praktyk zawodowych obejmują:

 • Careerfinder.ucas.com
 • Ccskills.org.uk
 • Gov.uk/apply-apprenticeship
 • Indeed.co.uk

Staże zapewniają doskonałą równowagę między pracą w pełnym wymiarze godzin a szkoleniem w niepełnym wymiarze godzin. Chociaż nie jest to tradycyjne „stypendium”, staże oferują szansę na „zarabianie podczas nauki” i opłacenie nauki w szkole.

stypendia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Jeśli jesteś starszą osobą zmieniającą karierę, możesz mieć o wiele trudniej znaleźć szansę na staż. Programy te są częściej oferowane osobom w wieku 18 i 19 lat. Jednak niektóre programy zaczynają się w młodszym wieku lub obejmują te, które mają już 20 lat.

Najlepsze stypendia cyberbezpieczeństwa dla mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii

Zarówno mieszkańcy USA, jak i Wielkiej Brytanii mogą szukać kilku najlepszych stypendiów. Ponieważ stypendia te są oferowane na arenie międzynarodowej, potencjalni kandydaci często mają silną konkurencję.

(ISC) ² Stypendium licencjackie z zakresu bezpieczeństwa informacji

Kwota nagrody: 5000 USD

Ostateczny termin: 1 lutego 2019 r

stypendia cyberbezpieczeństwa

Międzynarodowe konsorcjum certyfikatów bezpieczeństwa systemów informatycznych, Inc. lub „(ISC) ²”, jest organizacją non-profit, która wspiera wszelkiego rodzaju badania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Za pośrednictwem swojego skrzydła edukacyjnego oferują stypendium w wysokości 5000 USD na studenta przeznaczone dla studentów planujących uzyskać stopień licencjacki z naciskiem na bezpieczeństwo cybernetyczne lub zapewnienie informacji.

Stypendium wymaga:

 • Minimum 3,3 GPA w skali 4.0 (lub równoważnej)
 • List polecający
 • Nieoficjalne transkrypcje
 • Resume / CV
 • Określenie celu

Dodatkowo, osoby ubiegające się o stypendium muszą być absolwentem liceum, albo być w trakcie studiów pierwszego roku, drugiego roku lub pierwszego roku studiów.

Po otrzymaniu stypendium obowiązują pewne ograniczenia. Jeśli przyznano nagrodę, musisz się zarejestrować, zanim fundusze zostaną rozproszone (chociaż możesz wygrać nagrodę, jeszcze się nie rejestrując). Środki zostaną wypłacone tylko twojej instytucji, z pieniędzmi przeznaczonymi na naukę, książki i opłaty.

Uwaga: To stypendium jest otwarte i dostępne dla każdego, nie tylko dla mieszkańców USA lub uczęszczających do szkół w USA.

(ISC) ² Graduate Scholarship Program

Kwota nagrody: 5000 USD

Ostateczny termin: Nie podano, ale aplikacje są otwarte 1 listopada 2018 r

stypendia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Absolwentom cyberbezpieczeństwa (ISC) ² oferuje stypendium podobne do tego dostępnego dla studentów. Wymagania są również prawie równoważne, a jedyną kluczową różnicą jest wyższy minimalny GPA dla wnioskodawców (minimum 3,5 ze skali 4.0 lub równoważnej). Podobnie jak w przypadku stypendium licencjackiego, ten jest otwarty dla studentów spoza USA.

(ISC) ² Stypendia dla kobiet w zakresie cyberbezpieczeństwa

Kwota nagrody: 40 000 $

Ostateczny termin: Nie podano, ale aplikacje są otwarte od 1 listopada 2018 r. I 1 stycznia 2019 r.

Organizowane przez (ISC) ² Center for Cyber ​​Safety and Education i Raytheon, stypendia dla kobiet w zakresie cyberbezpieczeństwa są przeznaczone dla kobiet chcących wejść na teren. To stypendium oferuje aż do 40 000 USD i jest przeznaczony zarówno dla kobiet kończących studia, jak i dla studentów kończących studia.

Wymagania są podobne do innych stypendiów (ISC) 2. Aby się zakwalifikować, kandydatki (zarówno absolwentów, jak i studentów) będą potrzebować:

 • Minimum 3,3 GPA w skali 4.0 (lub równoważnej)
 • Nieoficjalna transkrypcja
 • Resume / CV
 • List polecający
 • Określenie celu
 • Złóż osobny wniosek na stypendium dla studentów studiów licencjackich (ISC) 2 lub dla absolwentów

Podobnie jak w przypadku innych stypendiów, nagrody pieniężne zostaną przekazane twojej instytucji na pokrycie czesnego, opłat i kosztów rezerwacji. Ponadto, zgodnie z innymi stypendiami (ISC) 2, nagroda jest dostępna dla obywateli i studentów w dowolnym kraju.

Stypendia cyberbezpieczeństwa dla mieszkańców USA i studentów

Stany Zjednoczone mają jeden z największych rynków stypendialnych w dowolnym kraju. Stypendia związane z cyberbezpieczeństwem również rosną i pochodzą z różnych źródeł.

Stypendium Raytheon dla kobiet w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Kwota nagrody: 8000 USD

Ostateczny termin: Okres składania wniosków zostanie ponownie otwarty pod koniec 2018 r. / Na początku 2019 r

stypendia w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Współpracując z (ISC) 2, Raytheon oferuje osobne stypendium dla dwóch wybranych kandydatek. Ponieważ stypendium jest oferowane przez Raytheon, ma on nieco inny zestaw wymagań.

To stypendium wymaga:

 • Amerykańskie obywatelstwo
 • Musi być absolwentem liceum lub studentem pierwszego roku
 • Realizacja dyplomu z naciskiem na cyberbezpieczeństwo
 • Minimum 3,3 GPA w skali 4.0

Nagrody zostaną przyznane bezpośrednio Twojej instytucji na pokrycie kosztów książek, czesnego i opłat. Dodatkowo mogą ubiegać się osoby w średnim wieku, które ukończyły studia licencjackie. Jeśli jesteś kandydatem w średnim wieku, możesz także ukończyć drugi lub drugi rok studiów licencjackich.

Oprócz pieniędzy na stypendium, stypendystki Raytheon Women Cyber ​​Security otrzymają również kupon egzaminacyjny (ISC) 2, bezpłatne podręczniki, bezpłatne egzaminy próbne, pięciodniowe seminarium i roczne członkostwo w (ISC) 2. Możliwości stażu mogą być również przyznane, jeśli są dostępne.

Stypendia Microsoft STEM

Przyznana kwota: Nieokreślony

Ostateczny termin: 1 stycznia 2019 r

stypendium w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego

Każdy, kto uzyska stopień naukowy, techniczny, inżynierski lub matematyczny (STEM) (w tym cyberbezpieczeństwo), może ubiegać się o stypendium od Microsoft. Firma nie określa kwoty przyznanej przez stypendium, jedynie, że nagroda będzie jednorazową wypłatą dla szkoły na pokrycie kosztów czesnego, a laureaci otrzymają „częściowe czesne pokrywane przez jeden rok akademicki”.

To stypendium wymaga:

 • Rejestracja w pełnym wymiarze godzin w 4-letniej instytucji studiów licencjackich w USA, Kanadzie lub Meksyku
 • Zapis na studia w dziedzinie informatyki, inżynierii komputerowej lub pokrewnej dziedziny STEM
 • Utrzymaj minimum 3,0 GPA w skali 4,0 lub minimum 4,0 GPA w skali 5,0

Chociaż stypendium jest dostępne tylko dla osób w USA, Kanadzie lub Meksyku, studenci zagraniczni zapisani na studia w tych krajach mogą również ubiegać się o stypendium. I chociaż stypendium jest przyznawane każdemu, kto spełnia wymagania kwalifikacyjne, Microsoft stwierdza, że ​​„jest zaangażowany w oferowanie stypendiów tym osobom ze środowisk, które w przeszłości mogły być niedostatecznie reprezentowane w dziedzinie techniki”.

Najlepsze stypendia w zakresie cyberbezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii i staże

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy chcą dostać się do cyberbezpieczeństwa, znajdą dobre możliwości dla tych, którzy chcą w to włożyć.

National Cyber ​​Security Center CyberFirst Bursary

Przyznana kwota: 4000 funtów rocznie, bez podatku

Ostateczny termin: Nie podano, ale wnioskodawcy muszą mieć ukończone 18 lat do września 2018 r. I do tego czasu muszą spełnić wymienione wymagania.

stypendia szkolne

Każdy student uniwersytetu zainteresowany cyberbezpieczeństwem może ubiegać się o stypendium CyberFirst, które oferuje szereg korzyści w trakcie studiów. Bezpośrednią korzyścią jest zwolnienie z podatku, 4000 funtów rocznie. Ten stypendium jest przyznawane co roku, gdy jesteś zapisany na studia licencjackie.

Oprócz stypendium dostaniesz także płatną pracę w cyberbezpieczeństwie podczas wakacji lub zostaniesz objęty programem szkoleniowym z rządem. Wybrani kandydaci otrzymują 250 £ tygodniowo podczas wakacyjnego zatrudnienia lub szkolenia.

Wreszcie, po ukończeniu studiów, program umieści cię w trzyletniej roli cyberbezpieczeństwa na poziomie absolwenta, w rządzie lub w przemyśle prywatnym.

To stypendium wymaga:

 • Kandydaci muszą być obywatelami Wielkiej Brytanii
 • Złóż ofertę studiowania lub już możesz zapisać się na pierwszy rok studiów na studiach STEM
 • Masz 3 poziomy A w klasie B lub wyższej lub równoważne kwalifikacje z dowolnego przedmiotu

Dla studentów w Wielkiej Brytanii CyberFirst Bursary jest jedną z najlepszych dostępnych opcji zarabiania za wejście na teren.

National Cyber ​​Security Center CyberFirst Praktyka

Przyznana kwota: 17 942 £ pensja

Ostateczny termin: Nie podano, ale wnioskodawcy muszą mieć ukończone 18 lat do września 2018 r. I do tego czasu muszą spełnić wymienione wymagania.

Świetna okazja dla tych, którzy chcą pracować podczas nauki, (z naciskiem na pracę) CyberFirst Praktyka ma na celu przyspieszenie kariery cyberbezpieczeństwa. Program oferuje wynagrodzenie i możliwości nauki, ponieważ wybrani kandydaci pracują razem z innymi w służbie cywilnej, aby wesprzeć wysiłki brytyjskiego bezpieczeństwa narodowego.

To stypendium wymaga:

 • 3 poziomy A w klasie C lub wyższej lub równoważne kwalifikacje
 • Co najmniej 2 IGCSE / GCSE u przedmiotów STEM w klasie 6 / B lub wyższej, z jednym z matematyki
 • Zainteresowanie programowaniem, obliczeniami i technologią

Wnioskodawcy nie muszą mieć żadnego doświadczenia w kodowaniu, aby się o nie ubiegać, chociaż wcześniejsze doświadczenie w kodowaniu jest korzystne dla wnioskodawców. Praktyka ma pewne ograniczenia dla zainteresowanych stron, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to bezpośrednia droga do pracy w służbie cywilnej. Jednak dla osób zainteresowanych trasą bezpieczeństwa cybernetycznego bez konieczności uczęszczania na uniwersytet trasa praktyk oferuje odrębną, praktyczną metodę z gwarantowanym dochodem.

Stypendia na poziomie uniwersyteckim

Poza tym, co wymieniono powyżej, mieszkańcy Wielkiej Brytanii pragnący uzyskać stypendia w zakresie cyberbezpieczeństwa mogą szukać potencjalnych ofert na różnych uniwersytetach. Wiele uniwersytetów oferuje obecnie możliwości stypendialne dla studentów zainteresowanych uzyskaniem stopni cyberbezpieczeństwa lub innych stopni STEM.

Niektóre brytyjskie uniwersytety oferujące stypendia cyberbezpieczeństwa lub STEM obejmują:

 • University of London
 • University of Kent

Spoglądanie poza cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo ma wiele możliwości poza stypendiami, stypendiami i stażami. Samokształcenie jest powszechną metodą dostępu wielu osób do dziedzin cyberbezpieczeństwa, a duża liczba bezpłatnych zasobów istnieje również w Internecie.

Zalecamy również przejrzenie naszego przewodnika na temat rozpoczynania kariery w cyberbezpieczeństwie, aby uzyskać więcej informacji, w tym najlepszą literaturę i strony internetowe, które pomogą Ci zacząć.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 84 = 94