Cyfrowa śmierć: co stanie się z twoim kontem na Facebooku, kiedy umrzesz?

[ware_item id=33][/ware_item]

Co stanie się z Twoim kontem Facebook, gdy umrzesz

Obsługa konta na Facebooku osoby zmarłej może wydawać się niskim priorytetem po jej śmierci, ale niepodejmowanie żadnych działań może mieć negatywne konsekwencje. Ludzie nadal będą mogli publikować posty na osi czasu, oznaczać je na zdjęciach i wysyłać zaproszenia do znajomych. W najgorszym przypadku konto może zostać zhakowane i wykorzystane do oszukiwania znajomych lub dokonywania oszustw tożsamości.

Upamiętnianie na Facebooku a usunięcie

Podobnie jak pozostawienie testamentu, przygotowanie własnych zasobów cyfrowych przed nieuchronną śmiercią ułatwi osobom, którym ufasz, obsługę Twoich kont i informacji online. Zrobienie tego nie jest trudne, ani na ogół nie wymaga prawnika ani pełnomocnictwa. Ale wymaga kilku konkretnych kroków, aby zapewnić, że twoja tożsamość cyfrowa jest obsługiwana w pożądany przez ciebie sposób przez ludzi, których chcesz.

facebook upamiętnij pamięć

Facebook zachęca bliskich przyjaciół i bliskich uczcić pamięć ich konta. Upamiętnione konta pozwalają znajomym i rodzinie dzielić się wspomnieniami i hołdami na osi czasu zmarłego, zgodnie z ustawieniami prywatności na koncie. Słowo Pamiętam wyświetla się obok twojego imienia. Co ważne, kont upamiętnionych nie można się zalogować, chociaż mogą nimi zarządzać starsze kontakty.


Związane z: Badanie pokazuje, że 2/3 użytkowników Facebooka nie ma starszych kont

Inną alternatywą jest usunąć konto Facebook w całości. Chociaż jest to z pewnością realna opcja, pamiętaj, że profil tej osoby nie będzie już widoczny ani dostępny dla żadnego z jej znajomych na Facebooku, a Facebook nie da żadnych oznak, że właściciel konta nie żyje. Może to być dość nagłe dla przyjaciół i rodziny, którzy utrzymują kontakt za pośrednictwem Facebooka. Weź również pod uwagę, że oszuści mogą utworzyć fałszywe konto i podszyć się pod zmarłego, bez konkurencyjnych autentycznych kont, które mogłyby im to utrudnić.

Jeśli nie określisz, czy wolisz konto upamiętnione, czy usunięcie konta po śmierci, decyzja zostanie pozostawiona Twojej rodzinie i znajomym.

Jak przypisać starszy kontakt

Jeśli zdecydujesz się upamiętnić swoje konto po śmierci, musisz przypisać starszy kontakt. To osoba, która zasadniczo zarządza Twoim upamiętnionym kontem po Twojej śmierci.

Oto jak ustawić starszy kontakt na Facebooku, jeśli korzystasz z przeglądarka stacjonarna (Chrome, Firefox, Edge itp.):

facebook death ss 2

 1. Kliknij menu rozwijane w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia
 2. Kliknij Zarządzać kontem
 3. Wpisz imię znajomego i kliknij Dodaj
 4. Kliknij Wysłać aby powiadomić przyjaciela, że ​​jest on już Twoim starszym kontaktem

A jeśli jesteś na aplikacja mobilna (Android lub iOS):

facebook starsze kontakty android

 1. Kliknij trzy linie w prawym górnym rogu
 2. Przewiń w dół i dotknij Ustawienia & Prywatność, następnie Ustawienia
 3. Przewiń w dół do Twoje informacje na Facebooku sekcji i dotknij Własność i kontrola konta
 4. Kran Ustawienia upamiętnienia
 5. Przewiń w dół i wprowadź imię znajomego z Facebooka, którego chcesz być starszym kontaktem
 6. Przejrzyj i edytuj wiadomość według własnego uznania, a następnie naciśnij Wysłać
 7. Opcjonalnie włącz Zezwolenie na archiwizację danych aby umożliwić starszemu kontaktowi pobranie swoich postów, zdjęć, filmów i informacji o profilu po śmierci

Zostaniesz poproszony o wprowadzenie krótkiej wiadomości do nowego starszego kontaktu, która zostanie wysłana przez Facebook Messenger. Dobrym pomysłem może być skontaktowanie się z nimi osobiście, aby nie niepokoiła ich makabryczna wiadomość.

W razie potrzeby możesz także zmienić lub usunąć starsze kontakty.

Starsze kontakty mogą:

 • Napisz przypięty post, który znajduje się u góry profilu zmarłego
 • Odpowiadaj na prośby o nowych znajomych
 • Zarządzaj postami w hołdzie
 • Usuń tagi z postów i zdjęć innych osób
 • Zaktualizuj swoje zdjęcie profilowe i zdjęcie na okładkę
 • Poproś o usunięcie konta
 • Pobierz kopię tego, co udostępniasz na Facebooku

Starsze kontakty nie mogą:

 • Zaloguj się na konto osoby zmarłej
 • Przeczytaj swoje wiadomości
 • Usuń znajomych lub zaproś nowych znajomych

Pamiętaj, że jeśli nie przypiszesz starszego kontaktu lub nie określisz, że chcesz usunąć swoje konto po śmierci, konto zostanie zapamiętane, ale nikt nie będzie w stanie się tym zająć. Zweryfikowani członkowie najbliższej rodziny mogą poprosić o usunięcie.

Jak usunąć konto na Facebooku po śmierci

Jeśli chcesz tylko, aby Twoje konto Facebook zostało trwale usunięte po śmierci, nie musisz przypisywać starszego kontaktu. Wystarczy wykonać następujące kroki:

śmierć na Facebooku 2

 1. Kliknij menu rozwijane w prawym górnym rogu Facebooka i wybierz Ustawienia
 2. Wybierz Zarządzać kontem
 3. Kliknij Poproś o usunięcie konta
 4. Wybierać Usuń po śmierci

W aplikacji mobilnej wykonaj te same kroki, które opisano powyżej, aby wybrać starszy kontakt. Zamiast klikać Wybierz starszy kontakt w kroku 5 przewiń nieco niżej i wybierz Usunięcie konta.

Co zrobić, jeśli ukochana osoba umiera na Facebooku

Jeśli ukochana osoba zmarła i jesteś odpowiedzialny za obsługę swojego konta na Facebooku, to, co zrobisz, zależy od tego, czy zostałeś przydzielony jako starszy kontakt tej osoby, czy nie.

Aby rozpocząć, przejdź do tej strony, aby przesłać prośbę o upamiętnienie. Będziesz potrzebować imienia i nazwiska na koncie, daty ich śmierci oraz dokumentacji śmierci, takiej jak nekrolog lub skan aktu zgonu.

Pamiętaj, że prośbę o upamiętnienie należy przesłać tylko wtedy, gdy jesteś bliskim przyjacielem lub członkiem rodziny.

Jeśli jesteś starszym kontaktem

Gdy ktoś inny wyznaczy Cię jako kontakt starszego typu, powinieneś otrzymać wiadomość w Facebook Messenger z informacją.

Gdy Facebook zapamięta konto, możesz zarządzać stroną zgodnie z powyższą listą. Na ogół dobrze jest zostawić przypiętą wiadomość z informacjami na temat nabożeństw żałobnych lub organizacji pogrzebu. Facebook faktycznie ma narzędzie, które pomoże ci w razie potrzeby uruchomić zbiórkę pieniędzy.

Niektóre osoby, które były przyjaciółmi poza Facebookiem, mogą spróbować dodać zmarłego jako znajomego po upamiętnieniu konta. Jako starszy kontakt możesz zatwierdzać lub odrzucać pośmiertne prośby znajomych.

Przypisując starszy kontakt, użytkownik może zaznaczyć pole wyboru, aby ustalić, czy starszy kontakt będzie mógł pobrać swoje dane z Facebooka po śmierci. Obejmuje to posty, zdjęcia, filmy i informacje ze strony Informacje. Jeśli potrzebujesz zdjęć do wykorzystania na pamiątki, upamiętnienia lub nekrologi, może to być pomocne źródło informacji. Pamiętaj tylko, aby zadbać o informacje i nie dopuścić, aby dostały się w niepowołane ręce. Usuń wszystko, czego nie używasz.

Jeśli nie przypisano żadnego starszego kontaktu

Nadal możesz przesłać prośbę o upamiętnienie, ale są szanse, że konto nie będzie zarządzane przez nikogo. Konto zostanie zapamiętane, ale nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na hołdy, tagi lub prośby znajomych.

Zweryfikowani członkowie najbliższej rodziny mogą poprosić o usunięcie konta.

Tworzenie strony grupy jako pamiątki

Jedną z możliwości, jeśli nie przypisano żadnego starszego kontaktu, jest utworzenie strony grupy jako miejsca pamięci. W ten sposób możesz ogłaszać ogłoszenia, dzielić się wspomnieniami i składać kondolencje w półprywatnej przestrzeni. Przed zaproszeniem osób zapoznaj się z ustawieniami prywatności grupy.

Uważaj na oszustów

Oszuści mogą próbować zhakować lub sklonować konto zmarłego, zanim zostanie ono upamiętnione. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej poprosić o upamiętnienie.

Jeśli hakerowi uda się przejąć konto zmarłej osoby, zanim zostanie ona upamiętniona, będzie mógł wysyłać wiadomości do wszystkich znajomych tej osoby. Zwykle ich celem jest oszukiwanie ludzi. Oczywiście jest to niebezpieczne dla tych, którzy nie są świadomi, że prawdziwy właściciel konta nie żyje, i niepokojące dla tych, którzy są.

Hakerzy mogą również próbować sklonować konto i dodać osoby z grupy znajomych danej osoby jako znajomych do fałszywego konta. Ci, którzy akceptują - i wiele osób ślepo przyjmuje prośby przyjaciół - będą atakowani przez oszustów. Jeśli ty lub którykolwiek z twoich znajomych z Facebooka zauważy to zachowanie, zgłoś to natychmiast Facebookowi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 88