Najlepsza kopia zapasowa online 2019

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w chmurze, do użytku osobistego lub dla Twojej firmy, nie jest łatwym wyborem. Jeśli i kiedy nastąpi najgorsze - kradzież, utrata lub nieodwracalne uszkodzenie urządzenia - spokój zapewniany przez bezpiecznie przechowywane kopie zapasowe w chmurze może być nieoceniony.


Ale przy tak wielu opcjach tworzenia kopii zapasowych online, jak zawęzić wyszukiwanie? Najpierw określ swoje potrzeby. Zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy musisz wykonać kopię zapasową komputera?
  • Czy chcesz zapłacić? Jeśli tak, to ile?
  • Ile potrzebujesz miejsca do przechowywania?
  • Czy twoje połączenie internetowe jest wystarczająco dobre?
  • Czy przechowujesz prywatne lub poufne informacje, które należy chronić??
  • Czy często polegasz na pomocy klienta??
  • Jak ważny jest dobrze zaprojektowany interfejs?
  • Jakie dodatkowe funkcje chcesz poza podstawowymi funkcjami tworzenia kopii zapasowych?

Czy musisz wykonać kopię zapasową komputera?

Gorąco polecamy. W dzisiejszym połączonym świecie większość naszego życia jest przechowywana na naszych komputerach i innych urządzeniach. Utrata ich przez uszkodzenie, kradzież lub w inny sposób może być katastrofalna. Niezawodne tworzenie kopii zapasowych gwarantuje, że bez względu na to, co się stanie, dane zawsze można odzyskać.

Kopie zapasowe komputerów są ogólnie podzielone na dwie kategorie: lokalna kopia zapasowa, taka jak zewnętrzny dysk twardy, oraz kopia zapasowa w chmurze, która odbywa się przez Internet. Problem z lokalnymi kopiami zapasowymi polega na tym, że musisz pamiętać o regularnym podłączaniu dysku do kopii zapasowej do komputera i ręcznym uruchamianiu kopii zapasowej. Ponadto lokalne kopie zapasowe są tak samo narażone na uszkodzenia i kradzież, jak komputer PC lub Mac.

Z drugiej strony tworzenie kopii zapasowych w chmurze odbywa się nieprzerwanie w tle za każdym razem, gdy komputer jest podłączony do Internetu. Obecnie większość usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze jest zautomatyzowana, co oznacza, że ​​nie musisz nic więcej robić poza wstępną konfiguracją. Kopie danych są zwykle przechowywane w wielu lokalizacjach, minimalizując ryzyko utraty do bardzo wąskiego marginesu.

Czy chcesz zapłacić??

Większość usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze oferuje bezpłatną warstwę testową lub wersję próbną, ale zwykle mają ograniczoną przestrzeń dyskową i / lub przydzielony czas. Popularne usługi, takie jak Dysk Google, Dropbox i Microsoft OneDrive, mają bezpłatne warstwy, ale są ograniczone do kilku gigabajtów i przeznaczone są raczej do przechowywania w chmurze niż do tworzenia kopii w chmurze (więcej na temat różnic między kopią zapasową, pamięcią masową i synchronizacją tutaj).

Jeśli chcesz mieć rzeczywistą kopię zapasową w chmurze z wystarczającą ilością miejsca, aby zmieścić wszystkie pliki, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za subskrypcję. Ceny różnią się znacznie, ale dobra średnia cena referencyjna wynosi zwykle 10 USD miesięcznie. Niektóre są znacznie tańsze, a niektóre nieco droższe. Każdy dostawca ma swoje zalety i wady.

Ile potrzebujesz miejsca do przechowywania?

Po podjęciu decyzji o utworzeniu kopii zapasowej danych, pierwsze pytanie, jakie należy zadać, to: ile miejsca potrzebuję? Aby uzyskać zgrubne obliczenia, zastanów się, co chcesz wykonać kopię zapasową. Prawdopodobnie będziesz musiał przechowywać wszystkie pliki użytkownika, czyli dokumenty, zdjęcia, filmy, muzykę, pliki do pobrania i inne multimedia. Dodaj wszystkie te rzeczy, aby zobaczyć, ile zajmuje miejsca na dysku twardym, i pamiętaj, że potrzebujesz miejsca, aby się powiększyć. Zasadniczo dokumenty zajmują najmniej miejsca, następnie muzykę i zdjęcia, a następnie filmy. Jeśli kręcisz dużo filmów, będziesz potrzebować większej chmury.

Jeśli chcesz wykonać pełną kopię zapasową systemu, będzie to wymagać jeszcze więcej miejsca. Kopie zapasowe systemu mogą przywracać całe komputery, a nie tylko pliki. Dotyczy to wszystkich aplikacji, ustawień i wszystkiego innego, co masz na dysku twardym.

Czy posiadasz wiele urządzeń, których kopie zapasowe trzeba wykonać? Wiele usług pamięci masowej w chmurze pozwala obecnie dodawać tyle urządzeń - komputerów, smartfonów, tabletów, zewnętrznych dysków twardych - ile zmieścisz w przydzielonej przestrzeni. Upewnij się, że firma oferuje aplikacje na dowolną platformę, z której korzystasz. Na przykład użytkownikom Windows Phone trudniej będzie znaleźć usługę z kompatybilną aplikacją niż użytkownicy iOS i Android.

Niektóre marki reklamują „nieograniczoną” przestrzeń dyskową, ale zwykle ogranicza się to tylko do jednego urządzenia.

Jeśli jesteś właścicielem firmy i potrzebujesz kopii zapasowej kilku stacji roboczych, poszukaj usług, które oferują pulpity administracyjne, abyś mógł monitorować i zarządzać kopiami zapasowymi swoich pracowników.

Czy twoje połączenie internetowe jest wystarczająco dobre?

Programy do tworzenia kopii zapasowych mogą twierdzić, że mogą przyspieszyć przesyłanie przy użyciu fantazyjnych technologii, ale ostatecznie sprowadza się to do połączenia internetowego. Każdy, kto ma współczesny Internet szerokopasmowy, może korzystać z pamięci online, ale osoby z wolniejszym połączeniem mogą potrzebować więcej niż tygodnia, aby wykonać początkową kopię zapasową. Może to również utrudniać inne działania, takie jak przesyłanie strumieniowe muzyki i wideo, a nawet po prostu przeglądanie stron internetowych.

Jeśli masz wolne połączenie, wypatruj usług oferujących przyrostową kopię zapasową, która tworzy kopie zapasowe tylko zmodyfikowanych części pliku, a nie całej. Niektóre aplikacje umożliwiają także ręczne ograniczenie przepustowości wykorzystywanej do tworzenia kopii zapasowych.

Czy przechowujesz prywatne lub wrażliwe dane??

Standardy bezpieczeństwa różnią się znacznie w zależności od usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze. W zależności od potrzeb należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Pierwszy to ochrona przed przeniesieniem. Prawie wszystkie firmy używają protokołu SSL do szyfrowania danych przesyłanych do chmury. Prawdopodobnie najlepiej unikać tych, które tego nie robią.

Następnie następuje szyfrowanie danych, gdy są one w chmurze. Jeśli nie jest zaszyfrowany, firma, hakerzy i organy rządowe mogą uzyskać dostęp do Twoich danych. Większość ludzi chce szyfrowania, aby chronić się przed szpiegami, ale inni mogą nie dbać o prywatność.

Firmy oferujące szyfrowanie zwykle używają 128-bitowego AES lub 256-bitowego AES, przy czym ten ostatni jest silniejszym poziomem ochrony. Dane należy odszyfrować za pomocą klucza, który może być własnością użytkownika lub firmy. W przypadku większości użytkowników osobistych preferowane jest użycie klucza firmy. Nie musisz niczego przechowywać ani zapamiętywać. Jednak firma nadal technicznie ma dostęp do twoich danych i może być zmuszona do uzyskania dostępu do nich przez władze.

Jeśli prywatność naprawdę stanowi problem, utwórz własny klucz prywatny. Oznacza to, że nikt - nawet firma zajmująca się tworzeniem kopii zapasowych w chmurze - nie może odszyfrować danych. Minusem jest to, że jeśli zgubisz klucz, nigdy więcej nie będziesz mieć dostępu do swoich danych. Jeśli zostanie zgubiony lub skradziony, dostawca kopii zapasowych w chmurze nie ponosi odpowiedzialności.

Na koniec zastanów się, gdzie są przechowywane twoje dane. Jeśli Twoje dane są przechowywane na serwerach znajdujących się w kraju o słabych przepisach dotyczących prywatności, Twoje dane mogą być zagrożone. Jeśli firma nie posiada własnych serwerów fizycznych, Twoje dane są prawdopodobnie przechowywane przez dostawcę serwerów wirtualnych, takiego jak Amazon, Google lub Rackspace, dodając firmę zewnętrzną i dodatkowo komplikując, kto może uzyskać dostęp. Poszukaj standardów zgodności i certyfikatów z zaufanymi agencjami.

Jak bardzo polegasz na obsłudze klienta?

Jeśli nie jesteś obeznany z technologią, obsługa klienta może być ważnym zasobem w udzielaniu odpowiedzi na pytania i rozwiązywaniu problemów. Większość usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze będzie mieć systemy przesyłania biletów, czat na żywo, numery telefonów lub kombinację tych trzech. Przeglądając usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze w Comparitech, zawsze uruchamiamy obsługę klienta, aby sprawdzić, czy personel jest szybki, niezawodny i kompetentny.

Jak ważny jest dobrze zaprojektowany interfejs?

Nie da się tego inaczej powiedzieć: niektóre aplikacje do tworzenia kopii zapasowych w chmurze mają brzydkie i przestarzałe interfejsy. Niektóre mogą być trudne do rozgryzienia. Jeśli dotyczy to Ciebie, wypróbuj je w bezpłatnej wersji próbnej. Czysty, dobrze zaprojektowany interfejs znacznie poprawia komfort użytkowania i pozwala uniknąć frustracji.

Jakie funkcje chcesz poza podstawowymi funkcjami tworzenia kopii zapasowych?

Firmy zajmujące się tworzeniem kopii zapasowych online oferują znacznie więcej niż tylko kopiowanie plików z jednego miejsca do drugiego. Niektóre umożliwiają udostępnianie określonych plików znajomym i współpracownikom. Inne zapewniają środki do lokalizowania zagubionych lub skradzionych urządzeń. Synchronizacja plików, usuwanie wiadomości e-mail, hybrydowe kopie zapasowe - lista jest długa. Dowiedz się, co jest dostępne i wybierz usługi, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Przeczytaj nasze recenzje!

Żadne uniwersalne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze nie sprawi, że wszyscy będą zadowoleni. Potrzeba dużo kopania, testowania i badań, aby dowiedzieć się, które firmy oferują najlepszą wartość. Na szczęście dla Ciebie wykonaliśmy już większość ciężkiej pracy i zebraliśmy nasze ustalenia w naszej szczegółowej sekcji Recenzje.

Bierzemy pod uwagę wszystkie powyższe kryteria i więcej, aby dać Ci kompleksową analizę najlepszych produktów na rynku. Cały czas dodajemy więcej, więc sprawdź wkrótce, czy nie możesz znaleźć tego, czego szukasz.

Bez względu na to, co wybierzesz, pamiętaj, że coś jest lepsze niż nic. Posiadanie komputera bez kopii zapasowej jest jak prowadzenie samochodu bez ubezpieczenia. Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy w krótkim okresie, ale w końcu wróci, by cię ugryźć.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + 3 =

map