8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix


Citrix to nazwa, która stała się synonimem wirtualizacji w sieci. Jako wiodący dostawca zwirtualizowanych serwerów i aplikacji, Citrix pomógł rozwinąć sieć niezliczonych przedsiębiorstw. Jednak złożoność monitorowania tych usług po stronie klienta spowodowała poważne wyzwania. Właśnie dlatego przyjrzymy się ośmiu najlepszym narzędziom do monitorowania Citrix na rynku.

Oto nasz lista najlepszych narzędzi do monitorowania Citrix:

  1. Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji (DARMOWA WERSJA PRÓBNA)
  2. Monitor sieci Paessler PRTG (DARMOWA WERSJA PRÓBNA)
  3. eG Enterprise
  4. Dynatrace
  5. SysKit Monitor
  6. ControlUp
  7. ExtraHop
  8. Monitor wydajności Goliat

Najlepsze narzędzia do monitorowania Citrix

1. Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji to rozwiązanie do monitorowania aplikacji, które można wykorzystać do monitorowania infrastruktury Citrix. Narzędzie umożliwia monitorowanie Obciążenie procesora, liczniki wydajności, usługi, wydarzenia i procesy dla XenApp i XenDesktop. Wszystkie te informacje są wyświetlane w formie listy wraz z wykresem z opcjami okresu (1h, 12h i 24h).

Jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcji jest gotowe szablony monitorowania że program ma dla Citrix. Wskaźniki wydajności obejmują Uprawnienie procesora, rezerwacja, Akcje, stosowanie, Ruch sieciowy IMA został wysłany / odebrany, aktywne połączenia, BezpieczneDane TicketAuthority, Wskaźniki przepustowości sesji ICA, Magazyn danych odczytuje / zapisuje, DynamicStore do odczytu / zapisu, Usługa szyfrowania ActiveSync,i doświadczenie użytkownika końcowego.

Aby być na bieżąco z wynikami Citrix, Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji oferuje powiadomienia. Oprogramowanie wysyła do ciebie powiadomienia e-mail i SMS jeśli wystąpią pewne problemy z wydajnością. Na przykład jeśli sesja zwalnia do indeksowania lub aplikacja nie jest dostępna dla użytkownika, program wysyła powiadomienie.

Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji to niezawodny produkt do monitorowania cytrusów i pomiaru wydajności aplikacji. Interfejs użytkownika jest prosty i konfigurowalny, dzięki czemu można wyświetlić wszystkie informacje potrzebne do utrzymania swoich usług. Oprogramowanie jest dostępne w cenie 2 995 USD (2 388,21 GBP). Możesz pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

2. Monitor sieci Paessler PRTG (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

Monitor sieci Paessler PRTG to narzędzie do monitorowania sieci, które ma wiele czujników, które mogą monitorować hosty Citrix. Przez PRTG Citrix XenServer Host Sensor, możesz monitorować użycie procesora, zużycie pamięci, wykorzystanie sieci, liczba uruchomionych maszyn wirtualnych, i a średnie obciążenie serwerów hosta Xen. Podobnie, Czujnik maszyny wirtualnej Citrix XenServer może monitorować maszyny wirtualne na serwerze Xen. Za pomocą tego czujnika można monitorować użycie procesora, pamięci, dysku, sieci i docelowy rozmiar sterownika balonu.

Istnieje również szereg opcji monitorowania Kopie zapasowe XenServer. Na przykład Czujnik IMAP pozwala monitorować wiadomości e-mail pod kątem słów kluczowych wskazujących, że tworzenie kopii zapasowej zostało zakończone. Konfigurując ten czujnik, będziesz mógł być na bieżąco z kopiami zapasowymi i mieć pewność, że Twoje usługi są aktualne.

System powiadomień włączony Monitor sieci PRTG jest wysoce konfigurowalny. Możesz wysyłać powiadomienia za pośrednictwem e-mail, SMS, lub powiadomienia push. Alerty można planować zgodnie z własnymi wymaganiami. Na przykład możesz to skonfigurować, aby nie otrzymywać alertów poza godzinami pracy.

Świetna rzecz w tym Monitor sieci PRTG polega na tym, że system czujników ułatwia konfigurację. Wystarczy, że uruchomisz jeden ze wstępnie skonfigurowanych czujników i jesteś gotowy do pracy. Monitor sieci PRTG ma skalowalny model cenowy. Monitor sieci PRTG zaczyna się od 1600 $ (1 276,31 £) za 500 czujników i instalację jednego serwera. Tam jest 30 dniowy okres próbny.

Monitor sieci Paessler PRTG Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

3. eG Enterprise

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

eG Enterprise to platforma oprogramowania do monitorowania sieci, która może monitorować Usługi Citrix XenServer. eG Enterprise jest najlepszym rozwiązaniem do monitorowania aplikacji, ponieważ pozwala przejść do powierzchownych wskaźników i przejść do rozwiązania problemu. Możesz monitorować każdą warstwę infrastruktury Citrix i monitorować dane w podobny sposób użycie procesora z wykresy słupkowe i wykresy aby mieć pewność, że zobaczysz wszystko, czego potrzebujesz.

Aby nadążyć za problemami z wydajnością, eG Enterprise używa alertów. Alerty działają przy użyciu automatycznych linii podstawowych do monitorowania nietypowych działań. Możesz również skonfigurować zasady alarmów za pomocą Menedżer alarmów. W efekcie masz pełną kontrolę nad działaniem, o którym będziesz powiadamiany.

eG Enterprise jest dostępny w wielu wersjach (lokalnie iw chmurze); Łatwa ocena, Dożywotnia licencja, Subskrypcja, SaaS, i Usługa audytu. Aby zobaczyć ofertę tego produktu, musisz skontaktować się bezpośrednio z firmą. Możesz jednak pobrać bezpłatną wersję próbną.

4. Dynatrace

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

Dynatrace to platforma monitorowania wirtualizacji, która monitoruje zasoby wirtualne od wszystkich głównych dostawców. Xen, Amazon EC2, Hyper-V, KVM, i VMWare to tylko niektórzy dostawcy obsługiwani przez Dynatrace. Platforma monitoruje całą infrastrukturę aplikacji za warstwą wirtualizacji, aby pomóc zidentyfikować problemy ukryte pod powierzchnią.

Co sprawia, że Dynatrace idealny do monitorowania XenServer jest w stanie automatycznie wykrywa i wskazuje podstawową przyczynę problemów z wydajnością. Jest to tym bardziej przydatne, że zmiany infrastruktury są aktualizowane automatycznie, dzięki czemu nowe serwery będą automatycznie dodawane do środowiska monitorowania.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania do monitorowania wirtualizacji, które zapewnia widoczność poza warstwą wirtualizacji, to Dynatrace jest naturalnym wyborem. Aby zobaczyć cenę Dynatrace będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z zespołem sprzedaży. Możesz również pobrać 15-dniowy bezpłatny okres próbny.

5. SysKit Monitor

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

SysKit Monitor jest bez agentów rozwiązanie do monitorowania sieci. Narzędzie śledzi wydajność w czasie rzeczywistym i wyniki historyczne. Możesz także monitorować wrażenia na żywo użytkowników końcowych. Możesz monitorować aktywność użytkowników, takich jak logowanie i ile czasu spędzili podczas każdego stanu sesji.

Sesje są podzielone na trzy części; aktywny, bezczynny, i bezładny. Oprogramowanie monitoruje także system operacyjny, poprawki i licencje komponentów podłączonych do sieci. Alerty w czasie rzeczywistym informują Cię na bieżąco, dzięki czemu nie przegapisz niczego ważnego.

Możliwości raportowania Syskit Monitor są również bardzo elastyczne. Tam są raporty monitorowania użytkowników i raporty z audytu serwera aby pokazać Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby zidentyfikować problemy z wydajnością. Podczas generowania raportów monitorowania użytkownika dla Syskit Monitor możesz zobaczyć podsumowanie dziennika sesji, szczegóły dotyczące aktywności użytkownika, najbardziej aktywni użytkownicy, za lista adresów IP i klientów, i raporty o jednoczesnym użytkowaniu.

Istnieją trzy wersje SysKit Monitor dostępne do zakupu: Standard, Profesjonalny, i Przedsiębiorstwo wersje. Wersja standardowa kosztuje 199 USD (158,65 GBP) na serwer i obejmuje monitorowanie bez agenta, raporty aktywności użytkowników i raporty aplikacji.

The Profesjonalny wersja kosztuje 299 USD (238,36 GBP) za serwer i dodaje inne funkcje, takie jak Administracja PowerShell i Raporty licencyjne. The Przedsiębiorstwo wersja kosztuje 449 USD (357,94 GBP) za serwer i zawiera aplikację internetową oraz raporty wydajności. Dostępna jest także 30-dniowa bezpłatna wersja próbna.

6. ControlUp

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

ControlUp to narzędzie do monitorowania wydajności, które identyfikuje problemy w całej infrastrukturze Citrix. Program zapewnia przejrzystość od hiperwizorów aż po sesje poszczególnych użytkowników. Deska rozdzielcza pokazuje dane o wydajności w czasie rzeczywistym. Dane wyświetlane na pulpicie nawigacyjnym obejmują czas oczekiwania, czasy logowania, i godziny uruchomienia aplikacji, w formie stołu. Stół jest oznaczony kolorami, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać problemy.

Po znalezieniu problemu użytkownik może podjąć szereg działań, aby go rozwiązać. Na przykład użytkownik może wybrać „Polityka zabijania” opcja do usuń ograniczenia zasad grupy i umożliwiają zmianę konfiguracji w znacznie szybszym tempie niż wcześniej (szczególnie przydatne przy reagowaniu na problemy z wydajnością).

Wyraźną zaletą tego produktu w porównaniu do wielu innych na rynku jest to, że może monitoruj wiele aplikacji Citrix i komputery stacjonarne. Oprogramowanie obsługuje wszystkie wirtualne aplikacje Citrix, i Pulpit wersje, dzięki czemu możesz zarządzać całą infrastrukturą wirtualną z jednego miejsca.

Istnieją trzy wersje ControlUp dostępne do zakupu: Zawodowiec, Przedsiębiorstwo, i Platyna wersje. Wersja Pro ma jeden dzień przechowywania danych, wersja korporacyjna ma jeden miesiąc, a wersja platynowa - jeden rok. Musisz skontaktować się bezpośrednio z firmą, aby zobaczyć ofertę. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną.

7. ExtraHop

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

ExtraHop jest platformą monitorowania wydajności aplikacji, która obsługuje monitorowanie infrastruktury Citrix. The Moduł ExtraHop Citrix ICA zapewnia widoczność dla XenDesktop i XenApp, i wyświetla transakcje ICA i CGP w czasie rzeczywistym. The Moduł Citrix ICA jest skonfigurowany od razu po wyjęciu z pudełka. Dane są podzielone na użytkownik, sesja, i typ klienta. Za pomocą tego modułu możesz monitorować takie problemy, jak powolne logowanie i długi czas ładowania.

Warto zauważyć, że możesz również monitorować przepustowość za pomocą Moduł ExtraHop Citrix ICA także. Moduł pokazuje aktywność przepustowości przez aplikację, dzięki czemu można ją zobaczyć wieprze przepustowości w twojej wirtualnej infrastrukturze. Masz również system alertów, który powiadamia cię, gdy zostanie wykryte nieprawidłowe zachowanie.

Perspektywa odgórna uzyskana dzięki użyciu ExtraHop doskonale nadaje się do nurkowania od samego początku problemów z wydajnością. Jeśli jedna aplikacja napotyka trudności, możesz ją znaleźć i rozpocząć rozwiązywanie problemów. Aby zobaczyć cenę za ExtraHop będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z firmą. Bezpłatna wersja próbna jest również dostępna do pobrania.

8. Monitor wydajności Goliath

8 najlepszych narzędzi monitorowania Citrix

Monitor wydajności Goliat to narzędzie do monitorowania sieci, które może monitorować serwery i aplikacje Citrix. Narzędzie zostało zaprojektowane w celu zapewnienia pełnej widoczności zwirtualizowanej infrastruktury aż do doświadczenia użytkownika końcowego.

Na przykład możesz monitorować Doświadczenie użytkownika końcowego dane takie jak Początek / koniec sesji, ICA / RTT, Pasmo, Utrata pakietu, Opóźnienie sieciowe, Dane kanału ICA, Czas logowania, i dostępność. W przypadku aplikacji możesz monitorować procesy na sesję, wydajność aplikacji, procesor, pamięć, IOPS, przepustowość, dostępność aplikacji i więcej.

Program ma również inteligentny system alertów. Alerty działają na zasadzie progu i są uruchamiane po spełnieniu określonych warunków wyzwalania. Do dalszej analizy możesz użyć zaawansowany moduł raportowania i analityki w tym 66 gotowych raportów. Na przykład możesz wygenerować wykres, który wyświetla Średni czas dla części logowania we wszystkich usługach XenApp.

Monitor wydajności Goliat jest dostępny w wielu opcjach cenowych, takich jak: dożywotnia licencja, Subskrypcja, umowy licencyjne dla przedsiębiorstw, i OEM opcje Możesz pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Wybór narzędzia monitorowania Citrix

Monitorowanie zwirtualizowanej infrastruktury może być skomplikowane bez odpowiednich narzędzi. Wszystkie produkty z tej listy są idealne do monitorowania wydajności infrastruktury Citrix i utrzymywania dostępności kluczowych usług. Oprogramowanie jak Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji koncentruje się na monitorowaniu, które upraszcza obsługę mniejszych przedsiębiorstw.

Inne narzędzia, takie jak Dynatrace skoncentruj się na zwiększeniu widoczności problemów z wydajnością i diagnozowaniu pierwotnej przyczyny problemów z serwerem lub aplikacjami. Jeśli chcesz najbardziej responsywną usługę, to Dynatrace jest prawdopodobnie najlepszym wyborem ze względu na automatyczne aktualizacje, dzięki którym będziesz na bieżąco.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 7 =