8 najlepszych konstruktorów zapytań SQL

8 najlepszych konstruktorów zapytań SQL


Bez względu na to, jak je pokroisz, ręczne tworzenie kodu i zapytań SQL jest niezwykle czasochłonne. Często bardziej efektywne jest użycie konstruktora zapytań SQL do tworzenia zapytań SQL. Wiele narzędzi oferuje takie funkcje, jak przeciąganie i upuszczanie GUI i pulpitów nawigacyjnych, aby przyspieszyć rozwój.

Oto nasz lista 8 najlepszych konstruktorów zapytań SQL:

  1. Monit SQL Redgate Edytor SQL z kontekstowym tekstem predykcyjnym, który może zasugerować następne słowo kluczowe potrzebne w instrukcji.
  2. dbForge Query Builder Wizualny konstruktor SQL, który zawiera elementy „przeciągnij i upuść” oraz wybierające listy, które pomagają tworzyć instrukcje.
  3. SentryOne SQL Sentry Analizator wydajności bazy danych, który wykrywa nieefektywne zapytania, aby przyspieszyć działanie skryptów.
  4. Zapytanie FlySpeed ​​SQL Edytor SQL z funkcjami wizualnymi typu przeciągnij i upuść, a także sprawdzaniem pisowni i sugestiami dla pisemnych instrukcji SQL.
  5. Tuner zapytań SQL (Menedżer diagnostyczny SQL) Dodatek do SQL Diagnostics Manager, to narzędzie analizuje zapytania i wykrywa błędy.
  6. RazorSQL Wizualny konstruktor zapytań SQL, który obejmuje kodowanie kolorami składni i dopasowywanie nawiasów, aby pomóc uniknąć typowych błędów.
  7. Xtractor danych Wizualny konstruktor SQL skierowany do tych, którzy nie mają doświadczenia w SQL. Dostępne w wersjach darmowej i płatnej.
  8. Idera Rapid SQL Wizualny konstruktor SQL wraz z edytorem instrukcji tekstowych. Edytor zawiera kodowanie kolorami składni i wyróżnianie błędów.

8 najlepszych konstruktorów zapytań SQL

Patrzymy na osiem najlepszych konstruktorów zapytań SQL.

1. Monit SQL Redgate 

Monit SQL RedGate

Monit SQL Redgate jest Narzędzie do tworzenia SQL które mogą dostarczyć sugestie kodu podczas pisania. Oprogramowanie sprawia rekomendacje kontekstowe w oparciu o reguły analizy kodu i istnieje biblioteka fragmentów kodu dla użytkownika. Istnieją również rozbudowane opcje formatowania, dzięki czemu możesz dokładnie wybrać, które skrypty chcesz sformatować lub zablokować formatowanie niektórych bloków.

Analizowanie kodu jest również bardzo łatwe Monit SQL Redgate. Możesz najechać kursorem na fragment kodu, aby wyświetlić problemy z kodem, a następnie kliknąć ikonę żarówki, aby uzyskać więcej informacji. Tam są ponad 90 zasad dostępnych od razu po wyjęciu z pudełka którymi można zarządzać za pomocą menu opcji.

SQL Monit Pro można zintegrować z SQL Server Management Studio i Visual Studio dzięki czemu możesz efektywniej tworzyć dokładne zapytania SQL. Istnieje kilka funkcji, które są unikalne dla wersji SSMS programu SQL Prompt Pro. Możesz zapisać, zapowiedź, i przywracać zakładki z ostatniej sesji.

SQL Monituj Professional zaczyna się od ceny 385 USD (296,50) za jedną licencję. Monit SQL jest również dostępny jako część SQL Toolbelt Essentials, który obejmuje dziewięć innych produktów SQL Server za 1600 USD (1232 GBP) oraz SQL Toolbelt, który zawiera 14 dodatkowych narzędzi za 3110 USD (2395 GBP). Możesz pobrać 28-dniowy bezpłatny okres próbny.

2. dbForge Query Builder 

konstruktor zapytań dbforge

dbForge Query Builder to narzędzie do tworzenia zapytań zaprojektowane z myślą o pomocy tworzyć złożone zapytania SQL. Możesz rysować zapytania przez wizualny schemat zapytania i dodaj pod-zapytania zbudować na podstawie głównego zapytania. Istnieje również funkcja przeciągnij i upuść dzięki czemu możesz łatwo dodawać tabele. Można jednak użyć uzupełniania kodu, aby zbudować kod wysokiej jakości.

Aby pomóc w edycji kodu, dbForge Query Builder ma automatyczne sprawdzanie składni SQL. W przypadku większych zapytań możesz użyć Zarys dokumentu okno do szybszej nawigacji. Istnieje również opcja korzystania z bardziej ogólnych funkcji edycji SQL, takich jak zakładki, wyszukiwanie tekstu, i kolorowanie.

The układ okna można dostosować, z podświetlaniem i dostosowywaniem paska narzędzi. Możesz nawet wybrać, jakiej skórki interfejsu użytkownika chcesz użyć. Po zakończeniu kodowania możesz wyeksportować dane w 10 różnych formatach, w tym HTML, CSV, XML, PDF, MS Excel, MS Access, DBF, ODBC, i Tekst.

dbForge Query Builder jest skierowany do tych, którzy chcą, aby kodowanie było jak najbardziej bezbolesne. Cena jest również bardzo konkurencyjna. Standardowa edycja dbForge Query Builder zaczyna się od 99,95 $ (76,97 £) za jedną licencję. Istnieje również 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

3. SentryOne SQL Sentry 

Sentry SQL

SentryOne SQL Sentry jest narzędzie do wykonywania baz danych to pomaga napraw powolne zapytania SQL. Produkt może stawiać diagnozę i zoptymalizować słabo wydajne zapytania SQL. Z Top SQL widok, możesz przeglądać diagramy planu wykonania i historię zapytań, aby znaleźć zapytania, które wymagają naprawy.

Zautomatyzowane alerty powiadomi Cię, gdy zapytanie spełni określone warunki lub parametry. Na przykład, jeśli zapytanie działa wolno, otrzymasz alert. Tam są ponad 100 stanów alarmowych dostępnych od razu po wyjęciu z pudełka. Możesz łączyć alerty z automatycznymi odpowiedziami, aby po wygenerowaniu alertu program mógł automatycznie wykonać polecenie w celu rozwiązania problemu.

SentryOne SQL Sentry można także rozwiązać zakleszczenia serwera SQL. Zakładka zakleszczenia pokazuje procesy związane z zakleszczeniem, dzięki czemu można znaleźć podstawową przyczynę. Aby to ułatwić, istnieją diagramy impasu dzięki czemu możesz wyświetlić problem w łatwym do zrozumienia formacie.

Aby poznać cenę SentryOne SQL Sentry będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z firmą. Cena zależy od systemów, które chcesz monitorować, liczby licencji, potrzebnych DevOps oraz liczby użytkowników lub serwerów, które chcesz monitorować. Możesz pobrać dwutygodniowy bezpłatny okres próbny.

4. Zapytanie SQL Flyspeed 

Zapytanie FlySpeed ​​SQL

Zapytanie SQL Flyspeed jest Oparty na systemie Windows konstruktor zapytań do bazy danych za pomocą którego można tworzyć zapytania SQL przeciągnij i upuść i a wizualny konstruktor zapytań. Twórz złożone zapytania i edytuj podzapytania w trybach tekstu wizualnego i SQL. Formatowanie jest konfigurowalne, dzięki czemu możesz decydować o sposobie prezentacji kodu.

Aby poprawić jakość kodowania Edytor tekstu SQL oferuje uzupełnianie kodu w celu przyspieszenia budowania kodu. Istnieje również Podświetlanie składni w celu ułatwienia nawigacji. Historia wykonywania zapytań jest również regularnie zapisywana, dzięki czemu można znaleźć miejsce, w którym zostało przerwane po zakończeniu sesji.

Oprogramowanie obsługuje składnię SQL Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Wyrocznia, InterBase, ognisty Ptak, MS Access, MS Excel, SQLite, Advantage DB, i więcej. Jest również wielowątkowy, a każde zapytanie działa w innym wątku.

Darmowa wersja umożliwia tworzenie zapytań SQL i przeglądanie wyników, ale do zapisania i wyeksportowania danych potrzebna jest pełna wersja. The FlySpeed ​​SQL Query Desktop wersja kosztuje 39 USD (30,03 GBP), a wersja FlySpeed ​​SQL Query Portable wersja kosztuje 49 USD. Istnieje również 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

5. Tuner zapytań SQL (Menedżer diagnostyczny SQL)

Tuner zapytań SQL

Tuner zapytań SQL jest dodatkiem do Menedżer diagnostyczny SQL które mogą dostarczyć rekomendacje dotyczące strojenia. Aby pomóc użytkownikowi poprawić wydajność, Tuner zapytań SQL ma analiza indeksu kodowana kolorami dla używanych, nieużywanych i brakujących indeksów. Istnieje również funkcja analizy czasu oczekiwania w celu wykrycia słabo wykonanych zapytań SQL.

Dla tych, którzy wymagają bardziej wrażeń wizualnych, są Diagramy dostrajania zapytań SQL. Diagramy zapytań umożliwiają przeglądanie Kartezjańskie dołączenia i relacje wiele do wielu jako wyświetlacz wizualny. Przeglądanie zapytań w tym formacie znacznie ułatwia zrozumienie efektu instrukcji SQL.

Oprogramowanie ma szereg możliwości diagnostycznych, których można użyć do monitorowania wydajności bazy danych. Na przykład możesz monitorować dostępność w czasie rzeczywistym i występ wystąpień serwera. Alerty identyfikować zapytania o niskiej wydajności. Jest over 100 alertów dostępnych od razu po wyjęciu z pudełka dzięki czemu możesz szybko zacząć.

Tuner zapytań SQL dla Menedżer diagnostyczny SQL doskonale nadaje się do szybszego tworzenia kodu SQL. SQL Diagnostic Manager Pro zaczyna się od ceny 2156 USD (1660 GBP). Istnieje również zniżka na wiele licencji dla większych przedsiębiorstw. Jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

6. RazorSQL 

RazorSQL

RazorSQL ma Narzędzie do tworzenia zapytań SQL który pozwala użytkownikowi wizualnie budować zapytania. Możesz wybierz typ instrukcji SQL, którą chcesz wygenerować wybierając kolumny i operacje, które mają zostać uwzględnione. Narzędzie jest łatwe w nawigacji z czterema zakładkami do wprowadzania zmian w instrukcjach; Wybierz, wstawić, aktualizacja, i usunąć. Na przykład, naciskając kartę wstawiania, użytkownicy mogą wybrać kolumny, które chcieliby dodać do instrukcji.

The Edytor SQL to kolejne narzędzie, które można wykorzystać do uproszczenia tworzenia kodu. Jest Podświetlanie składni aby ułatwić nawigację po kodzie i funkcję autouzupełniania, aby przyspieszyć tworzenie kodu.

Aby dalej wspierać nawigację, jest funkcja automatycznego wyszukiwania tak, że gdy użytkownik wpisze zapytanie, pojawi się lista kolumn z tabelami do kliknięcia przez użytkownika. Funkcja wyszukiwania jest kompatybilna z SQL, Transact-SQL, SQL PL, PL / SQLm HP, Jawa, JavaScript, HTML, XML, CSS, i więcej.

RazorSQL jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS, Linux i Solaris. Cena oprogramowania zależy od liczby użytkowników, których chcesz wspierać. Dla jednego użytkownika cena wynosi 99,95 USD (79,95 GBP) za użytkownika. W przypadku 2-9 użytkowników koszt spada do 96,95 USD (76,95 GBP) lub 94,95 USD (74,95 GBP) dla 10–19 użytkowników. Dla 20 lub więcej użytkowników cena spada do 92,95 USD (72,95 GBP) za użytkownika. Możesz pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

7. Data Xtractor 

Xtractor danych

Xtractor danych jest Narzędzie do zapytań SQL który umożliwia użytkownikom tworzenie zapytań bez znajomości SQL. Xtractor danych pochodzi z wizualny konstruktor zapytań SQL nazywa Query Xtractor. Query Xtractor może tworzyć tylko do odczytu i obsługuje bazy danych, w tym MySQL, PostgreSQL, Wyrocznia, SQL Server, Amazon Redshift, SQLite, i Lazur. Po wykonaniu zapytania możesz przejrzeć wyniki w formacie arkusza kalkulacyjnego.

Generator zapytań SQL automatycznie generuje zapytania SQL dla poszczególnych dostawców. Nie musisz też niczego instalować, aby wygenerować kod dla innej platformy, co zwiększy wydajność tworzenia zapytań SQL.

Xtractor danych jest bezpłatny dla SQLite, Microsoft Access, ognisty Ptak, i Bazy danych Microsoft SQL Server CE. Istnieją również trzy płatne wersje programu: bazy danych Open Source, komercyjne bazy danych. Wszystkie obsługiwane bazy danych. W przypadku baz danych Open Source narzędzie kosztuje 24 USD (18,48 GBP) miesięcznie i jest kompatybilne z bazami danych MySQL, MariaDB, Amazon Aurora, PostgreSQL i Amazon Redshift.

Wersja komercyjnych baz danych kosztuje 29 USD (22,33 GBP) miesięcznie z obsługą Microsoft SQL Server / Azure, Oracle, IBM Db2, Sybase / SAP SQL i Sybase SAP ASE. Pakiet Wszystkie obsługiwane bazy danych kosztuje 39 USD miesięcznie i obsługuje wszystkie wyżej wymienione bazy danych. Możesz również pobrać Query Xtractor za darmo.

8. Idera Rapid SQL 

Idera Rapid SQL

Idera Rapid SQL jest Narzędzie do tworzenia kodu SQL którego możesz użyć buduj złożone instrukcje SQL z wizualny konstruktor zapytań. Podczas pisania możesz korzystać z rekomendacji kontekstowych sugerujących elementy, takie jak tabele, funkcje i kolumny, których możesz użyć.

Idera Rapid SQL jest kompatybilny z SQL Server, Wyrocznia, Db2, i SAP Sybase. Platforma jest doskonała dla nowych użytkowników, ponieważ oferuje szablony kodów, dzięki czemu nie trzeba zapamiętywać składni SQL. Nawigacja jest jednym z najsilniejszych aspektów Idera Rapid SQL. Automatyczne formatowanie i kolorowanie składni Ułatw sobie nawigację po kodzie i zarządzanie plikami SQL wszystkich rozmiarów.

SQL IDE zapewnia również środowisko programistyczne. Użytkownik może utwórz kod i przeglądaj informacje zwrotne w czasie rzeczywistym na problemy i poprawki, aby poprawić ich kod. Podobnie istnieje Debuger SQL lokalizuje błędy kodowania, dzięki czemu można je debugować.

Jeśli szukasz konstruktora SQL, który jest łatwy w obsłudze i nawigacji, to Idera Rapid SQL to dobry wybór. Jeśli jednak chcesz zobaczyć cenę Idera Rapid SQL będziesz musiał skontaktować się bezpośrednio z zespołem sprzedaży. Możesz pobrać 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Wybór narzędzia do tworzenia zapytań SQL

Najlepiej jest użyć narzędzia, które jest łatwe do wdrożenia, dzięki czemu spędzasz mniej czasu na dostosowywaniu się do oprogramowania, a więcej na poprawianiu wydajności kodu.

Narzędzia takie jak Monit SQL RedGate, dbForge Query Builder, i Menedżer diagnostyczny SQL wszystko pomaga zarządzać twoim kodem. Podczas gdy niektóre mogą być używane do tworzenia zapytań od zera, inne po prostu podkreślają zapytania o niskiej wydajności. Znalezienie narzędzia, które najlepiej pasuje do Twojego przypadku użycia, zapewni najlepsze rezultaty.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =