8 najlepszych biznesowych narzędzi do udostępniania plików

8 najlepszych biznesowych narzędzi do udostępniania plików


Ponieważ współczesne firmy stały się bardziej zdecentralizowane, a 66% firm oferuje możliwości zdalnej pracy, bardzo ważna jest możliwość udostępniania plików natychmiast. Na szczęście dzięki liczbie dostępnych platform oprogramowania, przenoszenie plików z A do B jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak nadal musisz wybrać odpowiednie narzędzie, aby upewnić się, że możesz skutecznie współpracować.

Tutaj jest nasza lista ośmiu najlepszych biznesowych narzędzi do udostępniania plików:

  1. Dropbox Business Magazyn w chmurze z synchronizacją katalogów na różnych urządzeniach dostępnych dla firm i dla osób prywatnych z bezpłatnym planem dostępnym do użytku prywatnego.
  2. Dysk Google Suite Google Płatna wersja Dysku Google połączona z pakietem produktywności online. Niskie ceny i doskonałe możliwości współpracy sprawiają, że jest to bardzo popularny wybór.
  3. OneDrive dla Firm Usługa pamięci masowej w chmurze firmy Microsoft, którą można zintegrować z pakietem biurowym Office 365. Pierwsze 5 GB przestrzeni dyskowej jest bezpłatne, a narzędzia do skanowania i współpracy to kolejne zalety.
  4. Box Business Konkursowa usługa przechowywania danych w chmurze, którą można zintegrować z narzędziami G Suite, Office 365, Adobe Sign i Salesforce. Silne szyfrowanie sprawia, że ​​jest to zgodne narzędzie do standardów ochrony danych.
  5. Citrix ShareFile Narzędzie do udostępniania plików od królów wirtualizacji. Ta opcja obejmuje przechowywanie w chmurze i bezpieczną pocztę e-mail do udostępniania dokumentów.
  6. Apple iCloud Rozwiązanie do przechowywania w chmurze, które jest w pełni zintegrowane z systemami operacyjnymi Apple. Dostęp do plików można również uzyskać z komputerów z systemem Windows, a pierwsze 5 GB miejsca jest bezpłatne.
  7. FileCloud Usługa przechowywania w chmurze z konfigurowalną skórką konsoli do budowania marki firmy. Może być zarządzany lokalnie lub używany jako usługa hostowana.
  8. WeTransfer Pro Bezpłatny, bezpieczny system transmisji plików z opcją dodawania płatnej pamięci. Obejmuje śledzenie dostępu do plików.

Najlepsze narzędzia do udostępniania plików biznesowych

1. Dropbox Business

8 najlepszych biznesowych narzędzi do udostępniania plików

Najpierw mamy na tej liście Dropbox. Dropbox to bezpieczne narzędzie do przechowywania i udostępniania plików w chmurze, które pozwala użytkownikom przechowywać swoje pliki w jednym miejscu. Możesz uzyskać dostęp Dropbox pliki z twojego komputer, telefon, lub tablet. Za każdym razem, gdy dodasz nowe pliki lub usuniesz stare, zmiany zostaną wprowadzone automatycznie synchronizowany na wszystkich urządzeniach. Możesz także zdalnie wyczyścić dane, jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione.

Dropbox obsługuje również udostępnianie plików użytkownikom, którzy nie mają konta. W środowiskach zespołowych możesz używać Biznes Dropbox do przechowywania plików w jednej lokalizacji i wdrożenia kontroli administratora, aby zarządzać, kto ma dostęp do danych.

Dla indywidualnych użytkowników istnieją trzy wersje Dropbox dostępne do zakupu: Podstawowy, Plus, i Profesjonalny. Wersja podstawowa jest bezpłatna z 2 GB miejsca. Wersja Plus kosztuje 9,99 USD (8,13 GBP) miesięcznie za 2 TB pamięci. Wersja Professional kosztuje 16,58 USD (13,49 GBP) miesięcznie za 3 TB przestrzeni dyskowej.

Dla użytkowników korporacyjnych dostępne są trzy wersje Dropbox Business; Standardowe, zaawansowane i korporacyjne. Wersja standardowa zaczyna się od 12,50 USD (10,17 GBP) na użytkownika miesięcznie z 3 TB przestrzeni dyskowej.

Wersja zaawansowana zaczyna się od 20 USD (16,27 GBP) na użytkownika miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca. Wersja Enterprise to dostosowany pakiet z unikalną ceną. Możesz spróbować 30 dniowy okres próbny.

2. Dysk Google Suite Google

dysk Google

Dysk Google Suite Google szybko stał się jedną z najlepszych usług przechowywania w chmurze, z bezpłatne miejsce do osobistego użytku. Z dysk Google, pierwsze 15 GB wolnego miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu możesz uzyskać dostęp do swoich plików z komputera, smartfona lub tabletu bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Udostępnianie plików to obszar, w którym dysk Google przoduje Możesz zaproś innych do przeglądania i pobierania plików wysyłając linki. Możesz także zaprosić wielu członków swojego zespołu do współpracy przy jednym pliku. Połączenie przechowywania i współpracy sprawia dysk Google idealny do zdalnych środowisk korporacyjnych.

Istnieją dwie wersje dysk Google; Personal i Drive Enterprise. Jak wspomniano powyżej, dysk Google jest bezpłatny przez pierwsze 15 GB, po czym możesz uaktualnić do Google One. Wersje płatne zaczynają się od 1,99 USD (1,59 GBP) miesięcznie za 100 GB przestrzeni dyskowej i 200 GB za 2,99 USD (2,49 GBP) miesięcznie. Dysk Enterprise kosztuje 8 USD (6,51 GBP) za aktywnego użytkownika miesięcznie plus 1 USD (0,81 GBP) za 25 GB.

3. OneDrive dla Firm

OneDrive

OneDrive dla Firm jest oparty na chmurze usługa hostingu plików dostarczana przez Microsoft który obsługuje udostępnione pliki. Możesz przechowywać pliki i uzyskiwać do nich dostęp z własnego komputer, tablet, lub telefon. Jeśli dodasz lub usuniesz pliki, zmiany te zostaną zsynchronizowane automatycznie na wszystkich urządzeniach. Możesz nawet uzyskać dostęp do swoich plików, gdy jesteś offline, więc nie musisz polegać na połączeniu internetowym. Aby zabezpieczyć twoje pliki OneDrive szyfruje pliki za pomocą protokołu SSL.

Do współpracy, OneDrive umożliwia udostępnianie plików, zdjęć i folderów innym osobom. Wszystko, co musisz zrobić, to wyślij link e-mailem lub inna usługa wiadomości, a odbiorca może uzyskać dostęp do plików bez konieczności rejestracji. Możesz także ustaw datę ważności linków do plików aby nie można było uzyskać do nich dostępu po określonym czasie.

Skanowanie dokumentów to unikalna funkcja, która pozwala użyj telefonu do skanowania dokumentów papierowych. Na przykład skanujesz pokwitowania i notatki, aby przesłać je na swoje konto OneDrive.

Istnieją dwie niezależne wersje OneDrive bez Office 365; OneDrive Basic 5 GB i OneDrive 100 GB. OneDrive Basic 5 GB jest bezpłatny z pamięcią o wartości 5 GB. OneDrive 100 GB kosztuje 1,99 USD (1,62 GBP) miesięcznie za 100 GB miejsca. Wyświetl informacje o cenach i zarejestruj się tutaj.

4. Box Business

udostępnianie plików box

Pudełko to rozwiązanie do przechowywania w chmurze chronione przez szyfrowanie. Możesz zalogować się do Pudełko platforma chmurowa z dowolnego urządzenia do przesyłania i interakcji z plikami. Platforma integruje się również z rozwiązaniami takimi jak Office 365, Google, Zestaw, Siły sprzedaży, i Adobe Sign dzięki czemu możesz korzystać z aplikacji, na których codziennie polegasz. Dane mogą być przechowywane w wybranym regionie.

Współpracę można osiągnąć, wysyłając bezpieczne linki, aby inni użytkownicy mogli dodawać własne komentarze do plików. Dokonano kontroli danych na pokładzie Pudełko zgodny z HIPAA, PCI, FedRAMP, ISO 27018, ITAR, FINRA, i więcej. Na przykład Pudełko Funkcja Keysafe pozwala zarządzać kluczami szyfrującymi w celu ochrony danych i tworzy ślad papierowy użycia klucza.

Istnieją cztery wersje Pudełko dostępne do zakupu: Starter, Business, Business Plus i Enterprise. Wersja Starter kosztuje 5 USD (4 GBP) za użytkownika miesięcznie z bezpiecznym miejscem do przechowywania 100 GB i przesyłaniem plików 2 GB. Wersja Business kosztuje 15 USD (12 GBP) za użytkownika miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca i przesyłaniem plików 5 GB.

Wersja Business Plus kosztuje 25 USD (20 GBP) za użytkownika miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca i przesyłaniem plików 5 GB. Wersja Enterprise ma niestandardową cenę dla nieograniczonego przechowywania i zarządzania treścią z automatyzacją przepływu pracy. Możesz rozpocząć 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

5. Citrix ShareFile 

8 najlepszych biznesowych narzędzi do udostępniania plików

Citrix ShareFile to narzędzie do udostępniania plików, które pozwala przechowywać pliki i dokumenty w chmurze. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików w chmurze za pośrednictwem jednej platformy. Wiele firm korzysta Citrix ShareFile do wysyłania dużych plików. Oprogramowanie zawiera wtyczka e-mail dzięki czemu możesz łatwo wysyłać pliki pocztą e-mail.

Te pliki są szyfrowane podczas przesyłania i spoczynku aby upewnić się, że nikt nie może ich odczytać poza zamierzonym odbiorcą. Nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem, możesz uzyskiwać dostęp do plików offline w bibliotekach dokumentów SharePoint.

Aby wesprzeć współpracę Citrix Udostępnij plik ma edycja mobilna, który umożliwia użytkownikom dodawanie adnotacji do dokumentów Microsoft Office i plików PDF za pomocą mobilnego edytora treści. Użytkownik może wprowadzać zmiany offline i zapisać je na później.

Istnieją trzy wersje Citrix Udostępnij plik dostępne do zakupu: Standard, Advanced, Premium i Virtual Data Room. Wersja standardowa kosztuje 10 USD (8 GBP) miesięcznie za jednego pracownika i nieograniczone miejsce na dane. Wersja Advanced kosztuje 77 USD (62 GBP) miesięcznie dla pięciu pracowników, a także 15,30 USD (12,45 GBP) na dodatkowego użytkownika z nieograniczoną ilością miejsca i szyfrowaniem poczty e-mail.

Wersja Premium kosztuje 122 USD (99 GBP) miesięcznie dla pięciu użytkowników, plus 24,30 USD (19,78 GBP) na dodatkowego użytkownika, z niestandardowymi przepływami pracy i podpisami elektronicznymi. Virtual Data Room kosztuje 338 USD (275 GBP) miesięcznie dla pięciu użytkowników z 5 GB przestrzeni dyskowej z dynamicznym znakowaniem wodnym, ścieżkami kliknięć i opcją wyświetlania tylko. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną.

6. Apple iCloud 

iCloud Drive

Apple iCloud to rozwiązanie do przechowywania plików, które można zachować zdjęcia, filmy, akta, dokumenty, notatki, i Łączność. iCloud przychodzi gotowy do użycia z każdym urządzeniem Apple i zapewnia 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej iCloud.

Pliki są dostępne na Windows lub Prochowiec urządzenia i zorganizowane tak, jak chcesz. Możesz zmienić ich nazwę lub dodać kolory, aby pomóc oddzielić ważne pliki od reszty. Aby udostępnić pliki innym osobom, wystarczy wysłać link.

Aktualizacje są automatycznie udostępniane na wszystkich urządzeniach. Więc jeśli dodasz nowy plik do iCloud, pojawi się wszędzie. Podobnie, jeśli Ty lub członek zespołu zaktualizujesz plik, zmiany zostaną udostępnione wszędzie.

Aby chronić informacje, które masz online, Apple iCloud wykorzystuje automatyczne kopie zapasowe. Narzędzie automatycznie tworzy kopie zapasowe plików za każdym razem, gdy urządzenie jest podłączone do zasilania i Wi-Fi. Oznacza to, że jeśli zgubisz urządzenie lub dane zostaną utracone, możesz przywrócić kopię zapasową. Wszystkie twoje urządzenia są obsługiwane przez uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby uchronić się przed nieupoważnionymi osobami.

Istnieją cztery wersje Apple iCloud dostępne do zakupu: 5 GB, 50 GB, 200 GB i 2 TB. Wersja 5 GB jest bezpłatna. Wersja 50 GB kosztuje 0,99 USD (0,81 GBP) miesięcznie. Wersja 200 GB kosztuje 2,99 USD (2,43 GBP) miesięcznie i jest zalecana do szerszego wykorzystania. Wersja 2 TB kosztuje 9,99 USD (8,13 GBP) miesięcznie.

7. FileCloud 

8 najlepszych biznesowych narzędzi do udostępniania plików

FileCloud to rozwiązanie do udostępniania plików przeznaczone dla użytkowników korporacyjnych. Możesz udostępniać i tworzyć kopie zapasowe danych z komputery, smartfony, tabletki, i serwery plików. Firmy mogą wybrać region, w którym chcą przechowywać swoje dane, czy to w NAS, Europa, Azja, lub Australia. Możesz nawet dostosować centrum udostępniania plików online za pomocą własnych logo, adresu URL i obrazu tła.

Dołączone funkcje bezpieczeństwa FileCloud są również bardzo wytrzymałe. Narzędzie jest dostarczane z ochrona antywirusowa i ransomware aby zapobiec atakom cybernetycznym na uszkodzenie danych. Masz również klucz szyfrowania specyficzny dla witryny, aby kontrolować, kto ma dostęp do danych.

FileCloud jest dostępny lokalnie lub w chmurze jako Serwer FileCloud i FileCloud Online. FileCloud Server ma dwie wersje: Standard i Enterprise. Wersja standardowa kosztuje 4,20 USD (3,42 GBP) za użytkownika miesięcznie. Wersja Enterprise ma niestandardową cenę i obsługuje co najmniej 50 użytkowników.

FileCloud Online ma również dwie wersje: Standard i Przedsiębiorstwo. Wersja standardowa kosztuje 10 USD (8,14 GBP) za użytkownika miesięcznie za co najmniej pięciu użytkowników i 1 TB przestrzeni dyskowej dla pierwszych pięciu użytkowników. Wersja Enterprise kosztuje 15 USD (12,20 GBP) za użytkownika miesięcznie za domenę niestandardową, integrację z przedsiębiorstwem i wsparcie premium. Możesz rozpocząć 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

8. WeTransfer Pro

WeTransfer

WeTransfer jest jednym z narzędzi do przesyłania plików zaprojektowanych dla tych, którzy chcą wysyłać pliki tak wygodnie, jak to możliwe. Z WeTransfer możesz wysyłać pliki bezpośrednio do odbiorcy. Wystarczy wejść na stronę i wpisać swój adres e-mail, adres e-mail odbiorcy oraz wiadomość. Nie musisz się rejestrować i możesz wyślij do 2 GB transferu plików za darmo.

Jeśli chcesz uzyskać więcej tradycyjnego sposobu udostępniania plików, możesz kupić WeTransferPro. WeTransfer Pro pozwala przeciągnij i upuść pliki o wartości 20 GB i baw się dobrze Pamięć o wartości 1 TB.

Możesz śledzić przelewy, aby zobaczyć, ile razy zostały pobrane. Otrzymasz również własną stronę Pro, gdzie możesz wybierz pięć tapet i pochwal się swoim portfolio plików.

Istnieją również mechanizmy kontroli dostępu, dzięki czemu można zabezpieczyć przesyłanie plików za pomocą haseł. Podobnie możesz skonfigurować daty usuwania plików, aby były dostępne tylko przez określony czas.

WeTransfer jest bezpłatny i obsługuje przelewy e-mail dla maksymalnie trzech osób. Transfer Pro kosztuje 12 USD (9,76 GBP) miesięcznie lub 120 USD (97,64 GBP) rocznie z obsługą przelewów e-mail dla maksymalnie 50 osób. Możesz rozpocząć przesyłanie plików za pomocą WeTransfer przez ten link tutaj.

Wybór narzędzia do udostępniania plików dla Twojej firmy

Udostępnianie plików nie jest tak kłopotliwe jak kiedyś, ale nadal musisz uważnie obserwować swoje wymagania. Jeśli potrzebujesz tylko wysłać lub przechowywać garść plików, wybierz podstawową wersję Dropbox lub darmowa wersja dysk Google wystarczy.

Jeśli jednak uważasz, że będziesz potrzebować więcej miejsca, warto zapłacić za większą wersję. Z perspektywy przedsiębiorstwa lepiej jest mieć za dużo miejsca niż za mało.

Warto również zastanowić się, czy jesteś zadowolony z wysyłania plików, czy szukasz więcej funkcji współpracy. Korzystanie z narzędzi takich jak OneDrive i dysk Google które umożliwiają wysyłanie plików z linkami, ułatwia pracę z innymi. Dla branż, w których zgodność z regulacjami stanowi poważny problem, takie jak narzędzia do udostępniania plików Pudełko który jest zgodny z szeregiem wymagań audytowych, najlepiej pasuje.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − 41 =