6 najlepszych alternatyw dla Microsoft Baseline Security Analyzer

6 najlepszych alternatyw dla Microsoft Baseline Security Analyzer


Gdy narzędzie Microsoft Security Analyzer pokazuje swój wiek, czas na alternatywę. Bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach to ciągła walka między szybkim łataniem a złośliwymi osobami próbującymi znaleźć exploity i luki w oprogramowaniu. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jak tylko łata ostatniej dziury w zabezpieczeniach jest następna, hakerzy, którzy produkują nowe złośliwe oprogramowanie niemal natychmiast po jej znalezieniu. Te zagrożenia bezpieczeństwa stały się głównym zagrożeniem zarówno dla dużych, jak i małych firm.

W pozostałej części tego postu szczegółowo omawiamy każde z wybranych przez nas narzędzi, ale w przypadku, gdy nie masz czasu na zapoznanie się z całym artykułem, oto lista podsumowująca najlepsze alternatywy dla Microsoft Baseline Security Analyzer:

  1. Narzędzia bezpieczeństwa sieci SolarWinds z zestawem narzędzi dla inżynierów (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) - Zestaw narzędzi inżyniera SolarWinds zawiera Menedżera zdarzeń bezpieczeństwa, Menedżera poprawek oraz Monitor urządzenia użytkownika, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo systemu.
  2. Monitor sieci PRTG (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) - Ten pakiet narzędzi do monitorowania sieci, serwera i aplikacji zawiera szereg czujników, które pomogą Ci zwiększyć bezpieczeństwo systemu.
  3. OpenVAS - Darmowy system wykrywania luk w zabezpieczeniach typu open source.
  4. Nessus - Oryginalna wersja OpenVA, ten skaner podatności jest dostępny online lub do instalacji lokalnej.
  5. Nexpose - To narzędzie integruje się z Metasploit, aby zapewnić kompleksowe usuwanie luk w zabezpieczeniach.
  6. Retina CS - Ten analizator podatności zawiera dostosowaną konfigurację zasobów i narzędzia do śledzenia potencjalnych ryzyk.

W ciągu ostatniego roku odkryto niezliczone exploity zarówno na poziomie oprogramowania, jak i sprzętu. Niektóre z tych naruszeń są tak poważne, że mogą spowodować całkowitą utratę wszystkich bezpiecznych danych z zainfekowanych hostów. Nie dotyczy to tylko małych i średnich firm, które mogą mieć lżejsze zabezpieczenia niż duże.

Każdy może być celem bez względu na rozmiar. Macy zhakował dane klientów online w 2018 roku. Zewnętrzny partner wsparcia spowodował kradzież danych kart kredytowych klientów Sears, Kmart i Delta Airlines, co miało wpływ na nieujawnioną liczbę osób. Panera Bread, Adidas, UnderArmor, długa lista naruszeń mających miejsce w 2018 r. obejmuje wszystkie sektory działalności na całym świecie.

Niektóre szacunki umieszczają naruszenia InfoSec w wyniku słabe łatanie i rutynowe kontrole podatności aż 80% wszystkich naruszeń. Na papierze łatanie luk w zabezpieczeniach wydaje się prostym zadaniem, ale gdy liczba pojedynczych łat dla dowolnej firmy może dotrzeć do tysięcy, problem staje się oczywisty. Ręczne zarządzanie lukami w oprogramowaniu, sprzęcie i konfiguracji to prawie niemożliwe zadanie, które nieuchronnie się nie powiedzie.

Wpisz MBSA

Nawet najprostsza konfiguracja bezpieczeństwa będzie zawierać to proste narzędzie opracowane przez Microsoft, aby zapewnić, że produkty Microsoft są aktualizowane i zapewniają silne zabezpieczenia przed najnowszymi exploitami oprogramowania. Dostępny od ponad dekady w szeregu produktów Microsoft, Microsoft Baseline Security Analyzer może szybko skanować hosty Microsoft w sieci i pomagać w poprawianiu szeregu produktów Microsoft za pomocą najnowszych wersji zabezpieczeń, aby zmniejszyć ryzyko naruszenia.

Niestety, to narzędzie jest bardzo ograniczone i ocenia tylko stan oprogramowania Microsoft. Większość organizacji będzie obsługiwać narzędzia opracowane przez różnych programistów i poleganie wyłącznie na MBSA w zakresie oceny podatności na zagrożenia jest podobne do układania czerwonego dywanu dla przyszłych hakerów.

Wszystko, od baz danych SQL po nieprawidłowo skonfigurowane przełączniki, może być preferowaną metodą wprowadzania dla osób, które chcą ukraść dane lub negatywnie wpłynąć na daną sieć. Ograniczony zakres MBSA zestaw narzędzi zapewnia zerową ochronę przed zbyt wieloma potencjalnymi punktami wejścia.

Potrzeba bardziej niezawodnego rozwiązania podatności

Gdy sieć powiększa się, szybko staje się to widoczne ręczne rozwiązania będą się plasować na dużą skalę. Chociaż nie ma zastępstwa dla wykwalifikowanego i posiadającego odpowiednią wiedzę personelu, uzupełnienie personelu dodatkowymi narzędziami pomagającymi w wykrywaniu potencjalnych słabych punktów znacznie przyczynia się do bezpieczniejszego założenia.

Skanery narażenia na atak mają szeroki zakres funkcji, specyfikacji i celów projektowych. Niektóre mogą zawierać szczegółowe skany konfiguracji mające na celu wykrycie słabych punktów w konfiguracjach urządzeń, które można wykorzystać do uzyskania dostępu do sieci. Inni mogą przyjrzeć się znanym lukom w oprogramowaniu, wykryć potencjalne sekwencje wstrzykiwania SQL lub zidentyfikować wersje oprogramowania, które mają znane okna bezpieczeństwa. Inteligencja zagrożeń w czasie rzeczywistym staje się coraz ważniejsza jako narzędzie do wykrywania i zapobiegania włamaniom.

To, czego potrzebuje Twoja organizacja, będzie się różnić w zależności od firmy. Niektóre sektory będą wymagały absolutnie maksymalnej ilości bezpieczeństwa informacji. Każdy przełącznik, router i punkt końcowy w sieci będzie wymagał zamknięcia wszystkich możliwych drzwi, nawet kosztem potencjalnej użyteczności. Dobrym przykładem tego jest każda organizacja zajmująca się informacjami finansowymi lub firmy badawcze i projektowe, które wymagają najwyższej tajemnicy i bezpieczeństwa.

Za każdym razem, gdy potrzebne jest „absolutnie maksymalne” bezpieczeństwo, nastąpi kompromis w zakresie użyteczności sieci. Im łatwiej ludzie w organizacji mają dostęp do informacji, tym większe jest prawdopodobieństwo ingerencji.

Wiele skanerów podatności ocenia sklasyfikowane podatności na skalę. Chociaż różni się to w zależności od oprogramowania, pomysł jest taki sam. Każdej podatności przypisuje się rangę, aby pomóc administratorom w określeniu, które wady należy usunąć, a które można potencjalnie pozostawić otwarte. Zamknięcie każdej dziury w sieci jest prawie niemożliwe, a nawet gdyby to było możliwe, poważnie ograniczona użyteczność sieci prawdopodobnie nie jest warta „doskonałego bezpieczeństwa”.

Najlepsze alternatywy dla Microsoft Baseline Security Analyzer

Wybierając narzędzia przedstawione w tym artykule, wzięliśmy pod uwagę niektóre z następujących kryteriów:

  • Łatwość instalacji, integracji i użytkowania
  • Reputacja dostawcy w branży
  • Oprogramowanie jest stale konserwowane i aktualizowane
  • Obszerna literatura dotycząca instalacji i wsparcia, pomoc i dostępność personelu

1. Narzędzia bezpieczeństwa sieci SolarWinds z zestawem narzędzi inżyniera (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

uEaiVG2.png

Połączenie narzędzi zaprojektowanych przez SolarWinds w celu zapewnienia kompleksowego rozwiązania sieciowego, każdy z produktów SolarWinds ma szczególny nacisk, który w połączeniu z innymi narzędziami SolarWinds zapewnia całościowe i spójne podejście do zarządzania siecią jako całością.

Menedżer zdarzeń bezpieczeństwa zapewnia raportowanie zgodności i pomaga zapewnić szybkie naprawy sieci i korelację zdarzeń w czasie rzeczywistym. One-stop shop dla szczegółowego monitorowania zdarzeń, który doskonale identyfikuje potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, Security Event Manager oferuje zaawansowane wyszukiwanie i analizy kryminalistyczne w celu oceny wpływu incydentów bezpieczeństwa.

Menedżer łatek został zaprojektowany specjalnie jako kompleksowe rozwiązanie do zarządzania poprawkami dla podłączonych urządzeń sieciowych, które eliminuje potencjalne luki w zabezpieczeniach spowodowane nieaktualnym oprogramowaniem. Te dwa programy używane w połączeniu z Network Configuration Manager mogą zapewniać funkcję tradycyjnego skanera podatności na zagrożenia, wykrywając zasoby wymagające aktualizacji i identyfikując błędy konfiguracji, które mogą prowadzić do włamania.

W końcu, SolarWinds User Tracker urządzeń zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa dzięki starannemu śledzeniu i identyfikacji zasobów.

W połączeniu z tymi produktami stanowią potężne rozwiązanie do zarządzania siecią i bezpieczeństwa. Nawet biorąc je indywidualnie, przodują w swoich przepisanych funkcjach. Możesz pobrać zestaw narzędzi dla inżyniera w 14-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

Zestaw narzędzi inżyniera SolarWinds Pobierz 14-dniową DARMOWĄ wersję próbną na SolarWinds.com

2. Monitor sieci Paessler PRTG (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

Monitor sieci PRTG

Kolejne rozwiązanie do zarządzania siecią z opcjami zabezpieczeń, PRTG ma unikalne podejście do ustalania cen i wdrażania. PRTG monitoruje sieci na zasadzie „na czujnik”, przy czym każdy element danego zasobu reprezentuje pojedynczy czujnik. Na przykład monitorowanie portu na przełączniku pod kątem ruchu byłoby pojedynczym czujnikiem. Ceny PRTG oparte są na całkowitej liczbie zainstalowanych czujników, zapewniając elastyczną skalowalność tym, którzy używają PRTG.

Czujniki te mogą zapewniać szereg funkcji, a gdy zostaną zainstalowane we właściwych lokalizacjach, mogą dać administratorom rozwiązanie dla wielu różnych obszarów sieciowych. Czujniki mogą być wdrażane na danym zasobie, który śledzi aktualizacje aplikacji, na przykład w celu zapewnienia aktualnego statusu łaty na zasobie.

Czujniki te można również rozmieścić na portach sieciowych w celu monitorowania ruchu. Oprogramowanie może aktywnie śledzić nietypowy ruch lub zachowanie systemu i zgłaszać to administratorowi systemu, pomagając zatrzymać włamania na ich tor.

Ta imponująca elastyczność sprawia, że ​​PRTG jest dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które chcą wszechstronnej usługi ochrony przed zagrożeniami sieciowymi, która nie tylko szuka dziur w sieci. Monitor sieci PRTG jest dostępny w 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

Monitor sieci Paessler PRTG Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną na Paessler.com

3. OpenVAS

openVAS

Jedna z obecnie dostępnych premierowych aplikacji do skanowania w poszukiwaniu luk typu open source, OpenVAS ma duże doświadczenie w wykrywaniu luk, które przechodzą ciągłe udoskonalenia i testy społeczności. Jako projekt typu open source kod źródłowy jest dostępny bezpłatnie i może być dostosowywany przez ambitnych administratorów do ich potrzeb.

Podobnie jak w przypadku innych programów typu open source, wolny charakter produktu oznacza, że ​​brakuje oficjalnej pomocy technicznej. Podczas korzystania z OpenVAS jest coś w rodzaju krzywej uczenia się, a maksymalne wykorzystanie oprogramowania będzie wymagało trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to działa. Istnieje obszerna baza wiedzy i znaczące wsparcie społeczności, które mogą pomóc nowym użytkownikom dostosować profile skanowania do ich potrzeb i zapewnić wysoki stopień identyfikacji podatności na zagrożenia oraz zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów. Nawet przy tym wsparciu społeczności brak oficjalnego szkolenia lub wsparcia dla produktu może być frustrującym minusem dla niektórych użytkowników.

Biorąc to pod uwagę, OpenVAS ma dobre doświadczenie jako skaner podatności na zagrożenia i jest wykorzystywany przez wiele organizacji jako główny sposób zabezpieczenia ich sieci.

4. Nessus

Nessus

Opracowane przez Tenable i oryginalną bazę kodu dla OpenVAS, Nessus to kolejne oprogramowanie z długą historią identyfikacji luk w zabezpieczeniach. Oferuje silne wsparcie produktu i wiele zalet swojego kuzyna OpenVAS.

Nessus oferuje zarówno aktywne, jak i pasywne skanowanie sieci i może być używany do skanowania zasobów w chmurze i lokalnych. Ma długą listę standardowych profili skanowania, a jednocześnie oferuje szeroki zakres dostosowywania reguł skanowania. Priorytetyzacja podatności daje administratorowi informacje potrzebne do szybkiej oceny zagrożeń bezpieczeństwa i podjęcia odpowiednich kroków w celu ich usunięcia.

Model licencjonowania Nessus jest elastyczny i umożliwia wdrożenie w oparciu o zasoby zamiast pojedynczych adresów IP. Tenable oferuje zarówno oparte na chmurze rozwiązanie do skanowania SaaS, jak i lokalne oprogramowanie, dające administratorom mile widziane opcje wdrażania. Dalsza personalizacja w desce rozdzielczej oprogramowania daje Nessusowi elastyczność, dzięki czemu można go dopasować wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Dla tych, którzy lubią funkcje dostępne w OpenVAS, ale szukają bardziej profesjonalnie uzupełnionego rozwiązania z pełnym wsparciem produktu, Nessus Tenable stanowi atrakcyjny wybór.

5. Nexpose

Nexpose

Nexpose to skaner podatności na zagrożenia opracowany przez Rapid7, twórcę frameworka Metasploit. Głównym punktem sprzedaży oprogramowania jest jego łatwość integracji z Metasploit w celu przeprowadzania rzeczywistych testów podatności na zagrożenia w zamkniętych ramach. Daje to użytkownikom Nexpose potężny sposób na dokładne przetestowanie ich systemów pod kątem narażenia na ryzyko i pomaga znaleźć szybkie rozwiązania potencjalnych zagrożeń.

Nexpose posiada własny kontekstowy system oceny ryzyka, którego celem jest zapewnienie administratorom szybkiego sposobu oceny poziomu ryzyka zidentyfikowanych luk. Te kontekstowe wyniki zapewniają priorytety ryzyka dla zidentyfikowanych problemów i pomagają użytkownikom usunąć braki, które wymagają natychmiastowej uwagi.

Monitorowanie na żywo i aktywne w połączeniu ze szczegółowymi raportami dotyczącymi działań naprawczych daje krótką listę możliwych do wykonania kroków w celu wzmocnienia bezpieczeństwa sieci. W przeciwieństwie do niektórych programów, które po prostu wyszczególniają luki i związane z nimi ryzyko, Nexpose w inteligentny sposób przedstawia listę faktycznych kroków, które administratorzy mogą podjąć w celu zabezpieczenia swoich systemów.

Unikalne podejście Nexpose do raportowania działań naprawczych i łatwa integracja z Metasploit sprawiają, że Nexpose jest elastyczną opcją zarówno dla nowych, jak i doświadczonych specjalistów ds. Bezpieczeństwa.

6. Retina CS

siatkówka

Zaprojektowana przez BeyondTrust, Retina CS twierdzi, że jest jedynym oprogramowaniem do zarządzania podatnością opracowanym „od podstaw” z myślą o kontekstowej analizie podatności na zagrożenia. Proste narzędzie do wykrywania sieci Retina może zidentyfikować wszystko, od tradycyjnych zasobów sieciowych po urządzenia IoT i infrastrukturę chmurową.

Zindywidualizowana konfiguracja zasobów i potencjał ryzyka pozwalają użytkownikom pomagać Retina CS w określaniu własnych priorytetów bezpieczeństwa zależnych od kontekstu. Analiza zagrożeń dla tych zasobów zapewnia rzeczywiste kroki naprawcze i potencjalny zwrot. Zintegrowane zarządzanie poprawkami i skanowanie w poszukiwaniu luk zapewnia Retina CS zestaw narzędzi niezbędnych do ochrony sieci.

Przeznaczony do skalowania aż do poziomu korporacyjnego, Retina CS oferuje zarówno oparty na chmurze SaaS, jak i wdrożenia na miejscu. Zapewnia także zgodność konfiguracji, aby pomóc dużym organizacjom spełniać standardy zgodności.

Potężne narzędzie zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwie, Retina CS to dobra opcja dla dużych organizacji, które potrzebują kontekstowej analizy bezpieczeństwa.

Spraw, by Twoje narzędzia działały

Najważniejsze i zdecydowanie zbyt często zaniedbywane, wkraczają dobry audyt bezpieczeństwa jest właściwa konfiguracja profili skanowania i ukierunkowane testy podatności. Wystarczy uzasadnić swoją dedykowaną sekcję w tym artykule jako przypomnienie dla administratorów. Skanery podatności a oprogramowanie zabezpieczające często zawiera własne domyślne lub wstępnie ustawione profile skanowania zaprojektowane jako ogólne rozwiązania skanowania, z których można korzystać „od razu po wyjęciu z pudełka”. Dostosowanie tych reguł skanowania ma kluczowe znaczenie dla właściwego audytu dowolnej sieci lub platformy. Podobnie, przeprowadzanie własnych zamkniętych testów słabych punktów może pomóc ci uzyskać wgląd w to, które luki wymagają natychmiastowej uwagi.

Wybór odpowiedniego oprogramowania

Decyzja o wyborze skanera podatności na zagrożenia może zależeć od szeregu czynników:

Rodzaj biznesu: Jak wspomniano powyżej, potrzeby w zakresie bezpieczeństwa będą się różnić w zależności od firmy. Oceń, jakie są Twoje cele bezpieczeństwa w oparciu o strukturę, sektor (y) i rozmiar organizacji. Zwróć także uwagę, jeśli jakieś określone oddziały organizacji potrzebują zwiększonego bezpieczeństwa w stosunku do innych oddziałów.

Zidentyfikuj zasoby: Zanotuj, ile zasobów należy monitorować i oceniać pod kątem luk w zabezpieczeniach, ich lokalizacji, poszczególnych funkcji i znaczenia dla ogólnego działania. Niektóre aplikacje są bardziej ukierunkowane na określone zasoby. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na oba urządzenia i zasoby oprogramowania, ponieważ każdy z nich może mieć własne szczególne obawy dotyczące bezpieczeństwa lub ryzyka. Zasoby publiczne, takie jak serwer WWW, są bardziej narażone na ataki niż dobrze chronione systemy biurowe.

Zidentyfikuj istniejące zabezpieczenia: Zrozumienie praktyk bezpieczeństwa i wdrożonych już wdrożeń jest oczywiście kluczowym krokiem w dodawaniu nowej warstwy kontroli bezpieczeństwa. Jeśli masz już na przykład solidne rozwiązanie bezpieczeństwa od określonego dostawcy, rozważne może być zastosowanie rozwiązań, które dobrze integrują się z istniejącymi zabezpieczeniami.

Oceń ryzyko bezpieczeństwa i pożądany poziom bezpieczeństwa: Niektóre organizacje z natury będą potrzebować wyższego poziomu bezpieczeństwa niż inne. Mogą być bardziej narażeni na ataki złośliwych włamań lub, naturalnie, mają znacznie bardziej publiczny kontakt. Ocena zarówno potencjalnego ryzyka bycia celem, jak i pożądanego poziomu bezpieczeństwa będzie decydującym czynnikiem przy wyborze rodzaju oprogramowania podatnego na zagrożenia.

Kiedy już zorientujesz się, czego Twoja organizacja będzie potrzebować w rozwiązaniu bezpieczeństwa, nadszedł czas, aby rozpocząć badanie potencjalnych opcji. Przedstawiona tutaj lista zawiera krótki przegląd zaufanych rozwiązań w branży bezpieczeństwa informacji, ale przeprowadzenie własnych szczegółowych badań ma kluczowe znaczenie przy wyborze właściwego rozwiązania. Nawet dobrze sprawdzone oprogramowanie z uznaniem krytyków z wielu źródeł może nie być odpowiednie dla Twojej organizacji. Korzystanie z powyższej listy kontrolnej w połączeniu z uważnym przyjrzeniem się każdemu potencjalnemu wyborowi oprogramowania zapewni narzędzia potrzebne do wyboru odpowiedniego oprogramowania.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 35 = 43