15 najlepszych narzędzi i oprogramowania do monitorowania maszyn wirtualnych

15 najlepszych narzędzi i oprogramowania do monitorowania maszyn wirtualnych


Środowisko wirtualne oferuje sposób na zwiększenie wykorzystania zasobów na miejscu. Jest to popularne rozwiązanie w większości sieci biznesowych dzięki łatwości użytkowania VMWare i Microsoft Oprogramowanie maszyny wirtualnej Hyper-V (VM). Jednak w przypadku monitorowania zasobów dodatkowa warstwa ruchu, która jest nieunikniona w przypadku konfiguracji maszyn wirtualnych, może skomplikować mapowanie zasobów. Gdy Twoja firma się rozwinie, śledzenie tego rozwiązania VM może szybko wymknąć się spod kontroli.

Monitorowanie maszyn wirtualnych pomaga zachować kontrolę nad problemami z zasobami podczas alokacji zasobów z jednej maszyny na drugą. Problemy z ruchem w sieci są nieuniknione, gdy zdalne zasoby są dostępne natychmiast i lokalnie. Musisz śledzić popyt i dostosowywać zasoby, aby zadowolić użytkowników sieci. Planowanie wydajności jest kluczową częścią zarządzania maszynami wirtualnymi i Monitorowanie wykorzystania pomaga wyprzedzać popyt i utrzymuje niskie czasy reakcji.

Zagłębiamy się w szczegółowe informacje na temat każdego z poniższych narzędzi, ale jeśli masz tylko czas na podsumowanie, oto: nasza lista najlepszych narzędzi do monitorowania maszyn wirtualnych:

 1. Monitor VM SolarWinds (BEZPŁATNE POBIERANIE) Darmowe narzędzie do monitorowania wirtualizacji VMWare i Microsoft Hyper-V w systemie Windows Server.
 2. Monitorowanie serwera Site24x7 (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Usługa oparta na chmurze, która umożliwia monitorowanie wirtualizacji Hyper-V i VMWare oraz serwerów AWS i Azure Cloud.
 3. SolarWinds Virtualization Manager (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Płatne narzędzie, które działa na systemie Windows Server i monitoruje VMWare i Hyper-V, Amazon EC2 i Azure.
 4. Monitor sieci Paessler PRTG (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Szerszy pakiet do monitorowania sieci, serwerów i aplikacji, który obejmuje wyspecjalizowane funkcje monitorowania dla Citrix Xen, Microsoft Hyper-V, VMWare, Parallels Virtuozzo Containers i Amazon EC2.
 5. AppOptics APM (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Oparty na chmurze monitor wydajności aplikacji z dodatkowym monitoringiem infrastruktury, który stanowi doskonały monitor wirtualizacji.
 6. ManageEngine Applications Manager (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Obejmuje Microsoft Hyper-V, Microsoft Azure, Microsoft Office 365, VMware ESX / ESXi, VMware Horizon View, Citrix Xen, Docker, Amazon EC2, Amazon RDS i oparte na chmurze operatorów OpenStack.
 7. LogicMonitor Oparta na chmurze usługa monitorowania sieci, która obejmuje zasięg VMware vCenter, ESX / i, Microsoft Hyper-V i Citrix XenServer.
 8. Veeam One Narzędzie do monitorowania zasobów, które monitoruje cały sprzęt, oprogramowanie i usługi, które przyczyniają się do wirtualizacji VMWare vSphere i Hyper-V.
 9. Quest Foglight Monitor wirtualizacji dla Citrix Xen, VMWare i Hyper-V, który działa w systemach Windows, Linux i Solaris.
 10. eG Enterprise System monitorowania dla VMware vSphere, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V, Oracle VM Server, Red Hat Enterprise Virtualization, LPAR AIX, wirtualizacje kontenerów Solaris.
 11. Aptare Virtualization Manager To narzędzie monitoruje VMWare, Amazon Web Services, Microsoft Azure i OpenStack.
 12. WhatsUp Gold Virtualization Monitoring Add-on Dodatek do podstawowego systemu monitorowania sieci WhatsUp Gold.
 13. ESXi Embedded Host Client Bezpłatny monitor klienta ESXi dostarczany przez VMWare.
 14. Turbonomiczny To narzędzie monitoruje wdrażanie VMware, Hyper-V i XenServer na miejscu oraz zasoby chmury poza siedzibą firmy.
 15. 5 Dziewięć menedżerów To narzędzie koncentruje się na monitorowaniu maszyn wirtualnych Microsoft zbudowanych na platformach Azure i Hyper-V.

Integracja zasobów chmurowych jest obecnie standardową funkcją systemów biznesowych. Tradycyjne metody wirtualizacji stanowiły podstawę komunikacji między terminalami lokalnymi a aplikacjami zewnętrznymi i serwerami plików. Więc, uzyskanie narzędzia do monitorowania maszyn wirtualnych, które rozpoznaje twoje serwery, niezależnie od tego, czy znajdują się one na miejscu, czy w chmurze, jest niezbędnym wymogiem każdego narzędzia systemowego.

Najlepsze narzędzia i oprogramowanie do monitorowania maszyn wirtualnych

Zebraliśmy analizę najlepsze narzędzia do monitorowania maszyn wirtualnych i stworzył listę narzędzi, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie oprogramowania. Te narzędzia do monitorowania maszyn wirtualnych są liderami w branży i pozwalają zaoszczędzić czas podczas śledzenia środowiska wirtualnego. Poniższa sekcja zawiera informacje o każdym z tych narzędzi monitorowania maszyn wirtualnych.

1. Monitor VM SolarWinds (BEZPŁATNE POBIERANIE)

Monitor VM Solarwinds

To darmowe narzędzie od SolarWinds jest punktem wyjścia dla monitorowania wysokiej jakości maszyn wirtualnych. To nie jest kompleksowy system; jego funkcjonalność ogranicza się do monitorowania tylko jednego serwera. Jednak ta konfiguracja opisuje wiele sieci małych firm, więc to narzędzie może nadal odpowiadać Twoim potrzebom.

Monitor VM priorytetowo traktuje dwa kluczowe czynniki wydajności serwera: Zużycie procesora i zużycie pamięci. Otrzymasz krótkie podsumowanie tych dwóch statusów na żądanie. Na ekranie zastosowano poziomy statusu oznaczone kolorami, żółty dla ostrzeżeń i czerwony dla warunków krytycznych, co ułatwia zrozumienie wskaźników wydajności. Na ekranie podsumowania wyświetlana jest liczba każdego z tych poziomów stanu wykorzystania procesora i pamięci. Inne czynniki wydajności, które obejmie to przydatne narzędzie wykorzystanie sieci, liczba skonfigurowanych maszyn wirtualnych, i liczba uruchomionych maszyn wirtualnych.

Oprócz aktualizacji na żądanie monitor VM działa nieprzerwanie po uruchomieniu. Możesz go zminimalizować do zasobnika systemowego, aby poświęcić miejsce na ekranie innym pulpitom monitorującym. Przegląd zasobów można przefiltrować, aby uwzględnić tylko aktywne maszyny wirtualne.

The Ostrzeżenia i Krytyczny warunki zliczone na ekranie podsumowania odnoszą się do progów wydajności określonych w podstawie reguł monitora. Monitor VM działa dalej Windows Server oraz monitoruje wydajność oprogramowania do wirtualizacji VMWare i Microsoft Hyper-V. Jest to proste narzędzie, które daje najważniejsze wiadomości na temat środowiska wirtualnego, uwalniając czas na skupienie się na innej infrastrukturze.

SolarWinds VM Monitor Pobierz 30 dni ZA DARMO DO POBRANIA na SolarWinds.com

2. Monitorowanie serwera Site24x7 (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

15 najlepszych narzędzi i oprogramowania do monitorowania maszyn wirtualnych

Monitorowanie serwera Site24x7 jest oferowany online na Oprogramowanie jako usługa Model. Brak wersji lokalnej. Narzędzie jest produktem Zoho Group, który także jest właścicielem ManageEngine.

Ten system monitorowania jest oferowany w wielu specjalistycznych edycjach, które obsługują zwykłe firmy, MSP i przedsiębiorstwa internetowe. Jego kompetencje obejmują serwery, sieci i aplikacje - kombinacja idealna do monitorowania wirtualizacji. System może monitorować Microsoft Hyper-V i VMWare wirtualizacje na miejscu i AWS i Serwery w chmurze oparte na Microsoft Azure.

Dostęp do konsoli usługi można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki, a także można zainstalować aplikację na nurkowaniach mobilnych, aby uzyskać dostęp. Fakt, że system oparty jest na zdalnych serwerach, uwalnia jego możliwości, dzięki czemu może monitorować sieci w dowolnym miejscu na świecie. Narzędzia w serwisie obejmują monitorowanie stanu na żywo i analizę wydajności na podstawie danych historycznych.

System rozpoczyna obsługę od odkrywanie i rejestrowanie całej infrastruktury. Wykryje twoje wirtualizacje i zmapuje wszystkie zasoby, które wnoszą wkład. Po zakończeniu wstępnej fazy wykrywania system kontynuuje sprawdzanie topologii sieci i wirtualizacji, automatycznie dostosowując swoje rekordy w przypadku zmiany dowolnego aspektu implementacji.

Ekrany wizualizacji są bardzo wyraźnie określone. Prostota każdego monitora dla maszyny wirtualnej jest pomocna, ponieważ zapewnia doskonałą widoczność tego, co czasami może wydawać się niezwykle skomplikowaną technologią.

Widok systemu jest rozłożony na kilka ekranów i możesz drążyć aby zobaczyć odwzorowania maszyn wirtualnych na hosty, wydajność każdego serwera i aktywność w sieci zapewniającą wirtualizację. Statusy są oznaczone kolorami w celu natychmiastowej identyfikacji problemu, a alerty o zasobach dają ci ciągła aktualizacja statusu na każdy element przyczyniający się do wdrożenia wirtualizacji.

Możesz dostosowywać poziomy alertów i zapobiegać wszelkim potencjalnym zagrożeniom dla środowiska VM, zanim wystąpi niedobór zasobów. Raporty w pakiecie obejmują Zarządzanie umową SLA raporty i dzienniki wykorzystania zasobów.

Funkcje analizy pomagają mapować maszyny wirtualne na hosty, jeśli jakikolwiek pojedynczy serwer wygląda na przeciążony. Możesz użyć raportów w pakiecie, aby zademonstrować wymagania dotyczące zasobów interesariuszom.

To doskonałe narzędzie do monitorowania maszyn wirtualnych kierowanego przez zespół. Opłata jest naliczana na podstawie subskrypcji, a płacisz za liczbę serwerów, które musisz monitorować, a nie za liczbę techników, którzy chcesz mieć dostęp do monitora. Plany cenowe za monitorowanie infrastruktury są bardzo skalowalne. Wyciągasz Rozrusznik plan, który obejmuje do 10 serwerów i dodatkową pojemność, jeśli chcesz oglądać więcej serwerów.

Jest to bardzo kompleksowy system, który jest odpowiedni dla dużych korporacji. Jednak małe przedsiębiorstwa również mogą z niego korzystać. Co więcej, Site24x7 jest darmowy w użyciu jeśli potrzebujesz monitorować maksymalnie pięć serwerów. Tak więc Site24x7 to dobry wybór wszystkich rozmiarów biznesowych. Możesz dostać 30-dniowy bezpłatny okres próbny systemu. Subskrypcja automatycznie przełączy się na wersję bezpłatną pod koniec okresu próbnego, jeśli nie zdecydujesz się zapłacić. Usługę tę można w dowolnym momencie zaktualizować do szerszej usługi płatnej.

Site24x7 Server Monitoring Rozpocznij 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

3. SolarWinds Virtualization Manager (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

SolaWinds Virtualization Manager

Jeśli twój system VM jest trochę bardziej skomplikowany niż jeden serwer, prawdopodobnie będziesz musiał przejść do SolarWinds Virtualization Manager. To narzędzie nie tylko obejmuje więcej niż jeden serwer, ale oferuje znacznie głębsze monitorowanie warunków w środowisku wirtualnym. Ten pakiet nie ogranicza się do lokalnych serwerów VM, ponieważ można go również zintegrować Amazon EC2 i Lazur serwery do środowiska monitorowania.

Pulpit nawigacyjny programu Virtualization Manager pokazuje szczegółowe metryki wydajności i zawiera elementy wizualizacji danych, takie jak tarcze i wykresy liniowe wydajności na żywo. System pokaże oba VMWare i Hyper-V środowiskach, prowadząc osobne listy wskaźników dla każdego obsługiwanego typu systemu operacyjnego, jeśli masz połączenie obu systemów działających w sieci. Alerty są oznaczone kolorami: żółty oznacza ostrzeżenia, a czerwony podkreśla krytyczne warunki. Lista potencjalnych sytuacji alarmowych jest gotowa w osobnym panelu deski rozdzielczej. To narzędzie zwraca uwagę na warunki serwisowe, które osiągnęły punkt obniżenia wydajności i zbliżają się do punktu Ostrzeżenie stan.

Najważniejsze aktualizacje tego narzędzia w stosunku do monitora VM obejmują pomoc w zakresie planowania wydajności i „zarządzanie sprawl.„Połączenie tych dwóch narzędzi daje prognostyczne rekomendacje. Dzięki tej funkcji planowania jesteś lepiej uzbrojony, aby zapobiegać nadmiernej zdolności produkcyjnej w jednym obszarze środowiska i realokować niewykorzystane zasoby w innych obszarach systemu.

ZA moduł symulacyjny pozwala przetestować efekty dodania większej liczby użytkowników lub aplikacji do sieci. To modele użycie procesora, dostępność pamięci, pojemność przechowywania, i wymagania sieciowe dla danego scenariusza. The rozwalać się funkcja pokazuje, gdzie maszyny wirtualne są bezczynne, i umożliwia ich wyłączenie i realokację przydzielonych im zasobów.

To naprawdę przydatna funkcja, która pomaga maksymalnie wykorzystaj swój budżet i przestań mylić martwe procesy z zapotrzebowaniem na zasoby. Na drugim końcu spektrum, monitor bezładności pokazuje, które maszyny wirtualne pochłaniają wszystkie zasoby. Pozwala to ograniczyć przydziały do ​​tych węzłów, a także stanowi punkt wyjścia do dochodzenia w sprawie nieefektywnego nadużywania oprogramowania lub systemu.

Pulpit nawigacyjny zawiera Stos aplikacji który po prostu pokazuje warstwy zasobów i warunki statusu na każdym z nich. Stos jest reprezentowany przez linie symboli stanów alarmowych dla grupy użytkowników, Aplikacje, bazy danych, transakcje, serwery, i zastępy niebieskie. Umożliwia to szybkie sprawdzenie, gdzie problemy z wydajnością wpływają na wydajność aplikacji i jakość usług.

The Perf Stack Virtualization Manager to narzędzie dostępne w wielu narzędziach do zarządzania infrastrukturą SolarWinds. Jeśli więc używałeś już innego produktu SolarWinds, możesz znać PerfStack. Jest to graficzny odpowiednik stosu aplikacji. Pokazuje dane na żywo na wykresie liniowym dla każdego zasobu w środowisku wirtualnym. Wybierz każdy z interesujących Cię wykresów i przeciągnij i upuść je na planszę. Umożliwia to utworzenie własnego stosu pokazując, w jaki sposób szczyty i spadki zapotrzebowania na jeden zasób, taki jak baza danych lub sieć, wpływają na wydajność innych zasobów, takich jak czas reakcji aplikacji lub użycie procesora.

Menedżer wirtualizacji zawiera wiele informacji, a widoki podsumowania naprawdę się przydają, aby zapobiec przytłoczeniu danych. Wkrótce przyzwyczaisz się do formatu prezentacji pulpitu nawigacyjnego monitorowania maszyny wirtualnej i zbudujesz własne praktyki robocze. Zobaczysz, jak przełączasz się między podsumowaniami a szczegółami i przeskakujesz do narzędzi planowania, aby utrzymać wirtualne środowisko.

SolarWinds Virtualization Manager nie jest tani - ceny zaczynają się od 2 995 USD. Możesz jednak wypróbuj system przez 30 dni bezpłatnie.

SolarWinds Virtualization Manager Pobierz 30-dniowy BEZPŁATNY okres próbny na SolarWinds.com

4. Monitor sieci Paessler PRTG (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

Wirtualny monitoring Paessler

Paessler produkuje świetny system monitorowania sieci, który obejmuje zarówno monitorowanie urządzeń sieciowych, jak i analizę ruchu. Ta usługa integruje funkcje do śledzenia wydajności maszyn wirtualnych. Chociaż Paessler PRTG jest pełnoprawnym monitorem sieci, to jednak wchodzi darmowa wersja. Paessler ustala ceny na podstawie liczby czujników monitorowanych przez system. „Czujnik” to aspekt usługowy, taki jak prędkość sieci lub punkt monitorowania, taki jak port. PRTG jest skierowany do dużych sieci, ale darmowa wersja byłaby odpowiednia dla małych firm.

Możliwości monitorowania aplikacji VM w Paessler PRTG obejmują następujące platformy:

 • Citrix Xen
 • Microsoft Hyper-V
 • VMWare
 • Parallels Virtuozzo Containers
 • Amazon EC2

Możliwości monitora dają możliwość monitorowania całej sieci za pomocą tego narzędzia, a nie tylko środowiska wirtualnego. Podstawowa analiza ruchu sieciowego działa na typowych systemach przesyłania wiadomości, które są częścią oprogramowania układowego głównych producentów urządzeń sieciowych. Fizyczne urządzenia sieciowe są monitorowane przez SNMP system. PRTG rozszerza monitorowanie sieci między lokalizacjami i chmurą.

Monitorowanie wydajności serwera koncentruje się na Obciążenie procesora, użycie dysku, i prędkości transmisji w sieci. Fizyczne aspekty maszyn hostów monitorowanych przez PRTG obejmują serwer temperatura, aktualne zużycie energii, napięcie baterii, i Prędkość wiatraka.

Te parametry serwera prowadzą do wyróżniania usług, które ostrzegają o przeciążeniu serwerów. Dzięki tej wiedzy możesz redystrybuować maszyny wirtualne między serwerami, aby uzyskać bardziej sprawiedliwe obciążenie i lepszą wydajność. Możesz ustawić własne poziomy ostrzegania wydajności dla różnych atrybutów serwera. Te niestandardowe alerty pozwalają zobaczyć, które serwery są przeciążone. Ostrzeżenia pojawiają się na desce rozdzielczej, ale możesz je również wysłać SMS, e-mail, lub poprzez interfejs API.

Zarówno pulpit nawigacyjny, jak i powiadomienia można filtrować tworzyć własne widoki z ograniczonymi kontrolkami dla różnych członków zespołu. Możesz wysyłać powiadomienia do różnych odbiorców zgodnie ze źródłem ostrzeżenia lub stopniem ważności.

Bezpłatny PRTG jest ograniczony do 100 czujników. Możesz także dostać 30-dniowy bezpłatny okres próbny pełnego systemu, który nie ma ograniczenia liczby czujników, które można monitorować.

Monitor sieci Paessler PRTG Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

5. AppOptics APM (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

15 najlepszych narzędzi i oprogramowania do monitorowania maszyn wirtualnych

AppOptics APM to monitor wydajności aplikacji. Jako taki może monitorować wirtualizacje tworzone przez aplikacje. Usługa APM obejmuje również monitorowanie infrastruktury, ponieważ w wielu przypadkach aupośledzenie wydajności aplikacji wynika z niektórych podstawowych usług pomocniczych a nie sama aplikacja.

AppOptics APM ma w szczególności możliwości monitorowania operacji wirtualizacji Hyper-V, Azure i Docker. W każdym przypadku usługa śledzi wydajność serwera obsługującego implementację wirtualizacji Dostępność procesora i pamięci i zapewnienie, że jest wystarczająca miejsca na dysku dostępne dla operacji maszyny wirtualnej.

System AppOptics to w chmurze i wymaga zainstalowania oprogramowania agenta w systemie, który ma być monitorowany. Pulpit nawigacyjny i cała moc obliczeniowa systemu są przechowywane w chmurze i są wliczone w cenę oprogramowania. Użytkownicy uzyskują dostęp do konsoli AppOptics za pośrednictwem dowolnej standardowej przeglądarki internetowej.

AppOptics jest opłata za abonament z roczną opłatą pobieraną z góry. Nie ma ograniczenia co do liczby techników, że firma będąca klientem może udzielić dostępu do systemu AppOptics, a usługa nie ma limitu monitorowania ani przetwarzania. Możesz dostać 14-dniowy bezpłatny okres próbny AppOptics, aby przetestować system.

AppOptics Rozpocznij 14-dniową DARMOWĄ wersję próbną

6. ManageEngine Applications Manager (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

ManageEngine Applications Manager

ManageEngine jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania do monitorowania zasobów, ale w ciągu ostatnich kilku lat miał kilka problemów na rynku monitorowania maszyn wirtualnych. Brak decyzji firmy co do tego, jak chce radzić sobie z wirtualizacją, osłabia jej pozycję na rynku i traci czołową pozycję, na którą zasługuje większość oprogramowania.

W przeszłości firma tworzyła samodzielne pakiety wirtualizacyjne, które jednak nie zostały wykorzystane. Teraz jego funkcje wirtualizacji są rozłożone na dwa narzędzia monitorowania: Menedżer aplikacji i OpManager. Ten podział zadań monitorowania komplikuje sprawy.

OpManager jest głównym produktem ManageEngine i zapewnia doskonałe możliwości monitorowania sieci. Funkcje te obejmują monitorowanie zasobów w celu wsparcia wirtualizacji. Systemy, które może obsługiwać OpManager obejmują VMware ESX serwery, Citrix XenServer, i Microsoft Hyper-V środowiska. Jednak przyczyną tego, że OpManager nie nagłówek tej sekcji jest zyskujesz znacznie bardziej zaawansowane możliwości monitorowania maszyn wirtualnych dzięki ManageEngine Applications Manager. Deklarowana lista zgodności oprogramowania VM dla Menedżera aplikacji to:

 • Microsoft Hyper-V
 • Microsoft Azure
 • Microsoft Office 365
 • VMware ESX / ESXi
 • Widok VMware Horizon
 • Citrix XenServer
 • Citrix XenApp
 • Doker
 • Amazon EC2
 • Amazon RDS
 • Oparte na chmurze operatory OpenStack

Aby uzyskać pełne spektrum monitorowania maszyn wirtualnych za pomocą ManageEngine, prawdopodobnie będziesz musiał pobrać zarówno OpManager, jak i Menedżera aplikacji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​te dwa narzędzia są zbudowane na tej samej platformie. Bezproblemowo integrują się, a nawet mogą udostępniać dane. Zarówno OpManager, jak i Menedżer aplikacji będą działały na obu Windows lub Linux. Możesz dostać darmowa wersja OpManager do monitorowania do 10 urządzeń.

Pulpit nawigacyjny Menedżera aplikacji zawiera kilka paneli. Główny nośnik komunikacji w desce rozdzielczej składa się z wykresy liniowe na podstawie danych na żywo. Interfejs zawiera dużą liczbę ekranów, z których wszystkie zawierają listy zdarzeń lub reprezentacje graficzne, takie jak wykresy kołowe, wykresy liniowe i histogramy.

System konfiguruje się automatycznie i mapuje wszystkie aplikacje działające w twoim systemie. Wyświetla się funkcja mapowania zależności zasobów, i ta funkcja jest szczególnie przydatna do monitorowania wirtualizacji. Fizyczna infrastruktura, sieć lokalna, połączenia internetowe z usługami w chmurze oraz kondycja urządzeń sieciowych są również objęte kompetencją Menedżera aplikacji. Ten widok znajduje się nad alertami systemowymi ze sprzętu sieciowego zebranymi przez OpManager.

Monitor zawiera moduł planowania wydajności, który tworzy mapy trendów i wariancji z danych historycznych. Umożliwia to wykrywanie określonych aplikacji i maszyn wirtualnych, które zużywają zasoby. Możesz także symulować konsekwencje dodawania popytu do systemu.

Jeśli wybierzesz tylko Menedżera aplikacji lub OpManager, Menedżer aplikacji prawdopodobnie lepiej pasuje. Podstawowa wydajność sieci jest interesująca, szczególnie, że można uzyskać widoki wykorzystania sieci do wirtualizacji w OpManager. Jednak Menedżer aplikacji zapewnia znacznie więcej warstw informacji i zawiera szczegółowe informacje o działaniach systemowych, których OpManager po prostu nie obejmuje. Menedżer aplikacji jest również znacznie tańszy niż OpManager. Możesz również pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

ManageEngine Application Manager Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

7. LogicMonitor

LogicMonitor

LogicMonitor to system zarządzania siecią, ale integruje monitorowanie środowisk wirtualnych. Możesz więc użyć go jako monitora całego systemu lub po prostu ograniczyć go do monitorowania implementacji maszyny wirtualnej. System LogicMonitor oferuje VMware vCenter monitorowanie, ESX / i monitoruje hosty, a także obejmuje poszczególne maszyny wirtualne, w tym ESX i ESXi.

LogicMonitor wykonuje Microsoft Hyper-V śledzenie wydajności zarówno na poziomie hypervisora, jak i poszczególnych maszyn wirtualnych. Z tym systemem można także współdziałać Citrix XenServer technologia.

Oprogramowanie dla tego monitora jest dostępne w chmurze. Jest neutralny dla platformy i może monitorować usługi VM świadczone w chmurze, a także systemy na miejscu. Jednak nie jest to implementacja całkowicie poza witryną, ponieważ musisz ją zainstalować kolektory na twoich serwerach i urządzeniach sieciowych. Kolektory te prowadzą przez bramę do centralnego serwera LogicMonitor. Cała komunikacja przez Internet jest szyfrowana, podobnie jak dane przechowywane na serwerze LogicMonitor. Informacje są odszyfrowywane w czasie rzeczywistym, gdy są dostępne za pośrednictwem ważnego konta użytkownika, które wymaga poświadczeń dostępu.

Monitor zaczyna się od proces automatycznego wykrywania, który mapuje całą sieć, w tym Twoją XenServer, VMWare i Hyper-V wdrożenia System rozciąga się na Amazonka serwery w chmurze i Microsoft Azure.

Podstawowa technologia systemów VM pociąga za sobą szeroki zakres tematów monitorowania. W rzeczywistości, aby utrzymać działanie systemu VM, musisz obserwować sprzęt, systemy operacyjne, wydajność sieci, wykonywanie aplikacji i usług, a przede wszystkim wykorzystanie zasobów. Masz do czynienia z wirtualnymi przełącznikami i musisz się upewnić, że serwery pamięci i aplikacji nie przeciążają się i są dostępne przy akceptowalnej prędkości dostarczania. Pulpit nawigacyjny LogicMonitor obejmuje wszystkie te problemy.

Atrybuty wydajności sprzętu monitorowane przez monitor maszyny Wirtualnej obejmują ogólną kondycję serwerów. Skupiają się na zużycie pamięci, Obciążenie procesora, opóźnienie dysku, prędkości danych na dysku, dyskowe operacje wejścia / wyjścia oraz Szybkość wymiany VMkernel aby utrzymać poziom usług.

Alerty systemowe mogą być wysyłane przez e-mail, SMS, lub Zawieszone powiadomienia. Możesz określić, którzy członkowie zespołu będą otrzymywać alerty według klasyfikacji i źródła. W przypadku outsourcingu części środowiska wirtualnego zespół wsparcia dostawcy może zostać automatycznie powiadomiony. Deskę rozdzielczą można również dostosować do roli, dzięki czemu można bezpiecznie udostępniać konsole wszystkim członkom zespołu, nawet młodszym pracownikom. Można utworzyć widok tylko danych, aby umożliwić członkom finansów i c-Suite przeglądanie zdarzeń w systemie VM.

LogicMonitor nie jest darmowy, ale możesz uzyskać 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby go zakręcić. Pakiet jest dostępny w trzech wersjach: Starter, Pro i Enterprise. Ta skalowalność oznacza, że ​​LogicMonitor jest odpowiedni dla wszystkich rozmiarów firm.

8. Veeam One

Veeam One

Veeam One monitoruje zasoby sieciowe i sprawdza wykorzystanie systemu przez VMWare vSphere i Hyper-V implementacje wirtualizacji. Moc monitorowania narzędzia obejmuje usługi w chmurze. Veeam jest szczególnie silny w zakresie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania systemu. Usługa Veeam One została zaprojektowana w celu integracji z firmowym Menedżerem kopii zapasowych i replikacji.

Używa systemu Veeam One monitoring w czasie rzeczywistym przez całą dobę. Te monitory sprawdzają się 200 wstępnie ustawionych czujników, i możesz dodać własne warunki monitorowania i reguły alertów. Moduł wydajności daje wgląd w bieżące wykorzystanie zasobów, a także analizę trendów na podstawie danych historycznych. Komponenty do gromadzenia danych obejmują całą infrastrukturę fizyczną obsługującą wirtualizację i sprawdza ostrzeżenia o limicie pojemności.

Nie musisz polegać na interpretacjach wizualizacji deski rozdzielczej i raportów dostarczonych przez Veeam One, ponieważ również uzyskać dostęp do surowych danych. Umożliwia to tworzenie własnych raportów, aplikacji i reguł alertów.

Veeam One jest produktem płatnym. Istnieje jednak darmowa wersja. Veeam One Free zawiera wszystkie funkcje monitorowania maszyny wirtualnej w systemie płatnym. Darmowa wersja systemu nie ma limitu pojemności, co jest rzadkością w branży. Veeam One Free nie ma jednak funkcji pojemności zawartych w Veeam One. W wersji bezpłatnej brakuje również funkcji śledzenia opłat i rozliczeń.

Wyświetlana jest zarówno wersja darmowa, jak i płatna powiadomienia o alertach na ekranie. Można je również wysłać e-mailem, ale tylko płatni użytkownicy mogą dostosowywać warunki alertów.

Veeam One jest szczególnie skuteczny dla klientów oprogramowania serwera kopii zapasowych firmy. Śledzenie przez dzierżawców sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla dostawców usług, zarówno w przypadku przechowywania w chmurze, jak i oprogramowania jako usługi. Jeśli uważasz, że lepszym rozwiązaniem będzie pełna, płatna usługa Veeam One, możesz przetestować ją w 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

9. Quest Foglight

Quest Foglight

Foglight to system monitorowania systemu, który ma wersje dla monitorowanie chmury i zarządzanie środowiskiem VM. System współpracuje z VMWare i Hyper-V, koncentrując się na informacjach zebranych na vSwitch, w połączeniu z danymi dotyczącymi fizycznej wydajności z serwera.

System sam się konfiguruje funkcja automatycznego wykrywania. Identyfikuje serwery i ich wirtualne maszyny klienckie oraz bada ruch, który między nimi przechodzi, aby podkreślić wydajność sieci. Sekcja tego narzędzia do gromadzenia danych analizy ruchu analizuje dane na poziomie pakietów, aby określić, które maszyny wirtualne i aplikacje generują największy ruch.

System Foglight może również monitorować Citrix XenApp i XenDesktop środowiska. Pulpit nawigacyjny monitorowania aplikacji wyświetla wszystkie elementy stos VDI Citrix, podkreślając napiętą infrastrukturę, która może wpłynąć na wydajność. System sprytnie odwzorowuje topologię środowiska wirtualnego, aby pomóc w wizualizacji lokalizacji każdej maszyny wirtualnej i monitorować fizyczny przepływ ruchu między serwerami i maszynami wirtualnymi.

Monitor obejmuje również funkcje zarządzania. Możesz ustaw go tak, aby dynamicznie dostosowywał zasoby przydzielone do każdej aplikacji lub maszyny wirtualnej w celu uwzględnienia niepełnego wykorzystania lub nadmiernej przepustowości w różnych obszarach sieci. Pulpit nawigacyjny monitora zapewnia szereg widoków dotyczących aktywności sesji użytkownika Citrix, od ogólnych podsumowań liczby maszyn wirtualnych po aktywność aplikacji.

System monitorowania Foglight ściśle monitoruje Wydajność NetScaler i opóźnienie sieciowe. The obciążenie urządzeń fizycznych i przełączników wirtualnych są inne względy. Monitor Foglight identyfikuje nieaktywne maszyny wirtualne i umożliwia usuwanie procesów zombie w celu zwolnienia zasobów. To świetna funkcja, ponieważ niestety, środowisko VM jest podatne na zawieszanie się procesów i porzucanie sesji które pozostawiają blokadę alokacji zasobów.

System Foglight bada i przechowuje dane w celu zbudowania stanowiska testowego. Deska rozdzielcza pokaże trendy i wydajność wariantów i izoluj dane dla każdego elementu sprzętowego systemu. Pomaga to w wykryciu wąskich gardeł i niewłaściwej alokacji zasobów.

Wzorce danych i statystyki regularnego użytkowania zapewniają funkcję planowania wydajności. Za pomocą tego narzędzia możesz określić, gdzie dostosować alokację zasobów w celu poprawy wydajności i wypracować skutki zwiększonego popytu. Monitor Foglight obejmuje predykcyjne możliwości sugerujące działania w celu rozwiązania stanów alarmowych. Będzie to również działać z danymi na żywo, aby pomóc w dostosowaniu wykorzystania sieci w locie.

Jeśli korzystasz ze środowiska wielu dostawców z obydwoma VMWare i Hyper-V oprogramowanie działające na stronie, możesz ujednolic swoje zadania monitorowania i zarządzania w jednym miejscu z systemem Foglight. Monitor rozciąga się na pamięć w chmurze, więc możesz zmieniać pojemność, dostosowując dodatkowe warunki poza siedzibą, takie jak dodatkowe miejsce do przechowywania.

Quest Foglight nie jest darmowy. Możesz jednak uzyskać dostęp bezpłatny okres próbny poznać system. Przeciwmgielne działa Windows, Linux, i Solaris system operacyjny.

10. eG Enterprise

eG Enterprise

System monitorowania eG Enterprise obejmuje VMware vSphere, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V, Oracle VM Server, Red Hat Enterprise Virtualization, Partycje LPAR w systemie AIX, Kontener Solaris wirtualizacje i ich infrastruktury pomocnicze. Wielką zaletą monitorowania maszyn wirtualnych eG Enterprise jest to, że sprawdzanie pamięci serwera i wykorzystania procesora nie daje pełnego obrazu kondycji wirtualizacji. Musisz także zobaczyć problemy, które pojawiają się w sieci, na serwerze pamięci, w bazie danych lub w oprogramowaniu platformy wirtualizacji.

Interfejs systemu jest oparty na przeglądarce. Obejmuje wyświetlacze graficzne, listy aktualnych danych i alertów oraz sekcje pomocne w planowaniu wydajności. Łącza między zasobami są odwzorowywane na pulpicie nawigacyjnym podczas instalacji systemu. eG Enterprise jest szczególnie silny w identyfikowaniu współzależności zasobów. Przykłady tych relacji obejmują interakcję aplikacji i platformy VM oraz podstawowe potrzeby infrastruktury VM w zakresie infrastruktury fizycznej. Ten poziom bazowy informuje podstawę reguł eG Enterprise o stanach alarmowych, które pogarszają wydajność środowiska.

Nie tylko będziesz otrzymywać powiadomienia, że ​​czasy odpowiedzi konkretnej maszyny wirtualnej są na przykład wolne; zostaniesz powiadomiony, jeśli baza danych jest przeciążona i czy powoduje to, że konkretna maszyna wirtualna działa słabo.

Możliwość zidentyfikowania podstawowej przyczyny problemów z wydajnością na najniższych poziomach daje eG Enterprise swoją moc. Oznacza to, że nie musisz tracić czasu na tworzenie łańcuchów przez warstwy stosów, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Środowiska wielu dostawców są powszechne, a eG Enterprise ujednolica monitorowanie stosu zabezpieczeń dla szerokiej gamy możliwych kombinacji systemów wirtualizacji. Tak więc zobaczysz każdą z platform osobno, ale podstawowe zasoby, które obsługują kilka środowisk, są monitorowane pod kątem całkowitego zapotrzebowania, a nie dla poszczególnych platform.

Zaletą ujednoliconego podejścia stosu jest to, że pozwala zobaczyć, które maszyny wirtualne przechwytują zasoby, i sprawia, że ​​trudność dla reszty sieci. Deska rozdzielcza zawiera świetny schemat stosu oznaczony kolorami, który pokazuje współistnienie platform na poziomach pomocniczych. EG nazywa to swoim monitorowanie in-n-out. The zewnętrzny widok pokazuje wszystkie maszyny wirtualne w pasmach wielkości proporcjonalnych do zużycia zasobów każdej usługi. The widok od wewnątrz pokazuje każdą warstwę stosu z użyciem każdej maszyny wirtualnej na tym poziomie, ponownie, proporcjonalnie.

Inną ciekawą funkcją wizualizacji eG Enterprise jest diagram w stylu przepływu pracy śledzi wszystkie zasoby potrzebne maszynie wirtualnej, a z kolei zasoby wymagane przez każdą funkcję pomocniczą. Każdy element w łańcuchu pokazuje swój status. Tak więc, jeśli jeden z tych węzłów wyświetla alert, to dokładnie wiesz, gdzie się udać, aby przywrócić maszynę wirtualną do zdrowia.

Rynek monitorowania maszyn wirtualnych jest zatłoczony kilkoma bardzo imponującymi narzędziami dostarczanymi przez niektóre bardzo duże domy oprogramowania. Pakiet eG Enterprise ma kilka naprawdę przydatnych funkcji, których brakuje dużym mężczyznom. Więc, ten mały facet ma mocne uderzenie i zasługuje na miejsce wśród najlepszych dostawców systemów monitorowania maszyn wirtualnych. Nie ma darmowej wersji eG Enterprise, ale możesz ją zdobyć bezpłatny okres próbny.

11. Aptare Virtualization Manager

Aptare Virtualization Manager

Aptare Virtualization Manager koncentruje się na serwerach pamięci, które działają w środowiskach zwirtualizowanych. To narzędzie będzie monitorować wykorzystanie pamięci w sieci wirtualnej i raportować, które maszyny wirtualne zużywają pojemność.

Interfejs Aptare Virtualization Manager obejmuje narzędzie do planowania. To narzędzie może przewidzieć zapotrzebowanie na pojemność w oparciu o dane historyczne. Monitor śledzi również dostęp maszyn wirtualnych do pamięci masowej oraz identyfikuje potencjalne wąskie gardła i rywalizację o dostęp.

Funkcje zarządzania obejmują identyfikację nieuczciwych procesów, które blokują przydziały pamięci. Za pomocą tego narzędzia do zarządzania można zwolnić miejsce przydzielone do zawieszonych procesów, udostępniając je innym maszynom wirtualnym w środowisku.

Aptare Virtualization Manager jest dostępny do użytku z VMWare produkty: ESX, ESXi, vSphere, i vCenter; Amazon Web Services: Elastyczna chmura obliczeniowa Amazon (EC2), Amazon Simple Storage Service (S3), Amazon Billing Records; Microsoft Azure: Maszyna wirtualna, Miejsce na dysku, stole i kolejce, Magazyn obiektów blob; i Serwery zgodne z OpenStack. Chociaż to narzędzie ma ograniczoną funkcjonalność, przyda się, jeśli uważasz, że twoje obecne narzędzie do monitorowania maszyn wirtualnych nie zawiera wystarczających szczegółów dotyczących zarządzania pamięcią masową.

12. Dodatek do programu WhatsUp Gold Virtualization Monitoring

15 najlepszych narzędzi i oprogramowania do monitorowania maszyn wirtualnych

Monitorowanie środowisk VM jest skomplikowane. Musisz sprawdzaj zarówno infrastrukturę, jak i oprogramowanie i stale monitoruj każdy element, aby zapobiec pogorszeniu wydajności. WhatsUp Gold obejmuje wszystkie kąty, które należy obserwować, aby skutecznie utrzymać wirtualizację.

Podstawowe oprogramowanie WhatsUp Gold wdraża monitorowanie wydajności sieci, monitorując urządzenia, które łączą ze sobą łącza sieciowe. Istnieje jednak wiele innych czynników, które należy śledzić, aby utrzymać system VM w działaniu. Dodatek do monitorowania wirtualizacji obejmie te dodatkowe zadania.

Kluczową funkcją dodatku jest rozszerzenie funkcji wykrywania sieci WhatsUp Gold. To będzie zastosuj do wszystkich komponentów VM procesy mapowania połączeń i zależności że główny pakiet dotyczy urządzeń sieciowych. Kontrola systemu daje WhatsUp Gold linię bazową i na tej podstawie dodatek buduje mapę, która pokazuje stos aplikacji, który obsługuje każdą maszynę wirtualną. Będziesz w stanie zobacz, które serwery obsługują które maszyny wirtualne oraz status atrybutów serwera i oprogramowania serwera wirtualizacji.

W miarę normalnego działania systemu VM dodatek będzie nadal monitorował wydajność, zwracając uwagę na potencjalne awarie oprogramowania, serwerów i sieci. Dane gromadzone przez WhatsUp Gold to wyświetlane w czasie rzeczywistym na pulpicie nawigacyjnym, a także są zapisywane jako informacje źródłowe dla funkcji analizy. Za pomocą tych narzędzi do planowania możesz sprawdzić, czy któryś z serwerów jest przeciążony i podjąć odpowiednie działania.

WhatsUp Gold i dodatek do monitorowania wirtualizacji można kupić razem z dodatkiem do monitorowania wydajności aplikacji Ipswitch w pakiecie administratora systemu. Pakiet WhatsUp Gold Total Plus zapewnia podstawową aplikację wraz ze wszystkimi jej dodatkami. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się nabyć WhatsUp Gold i dodatek do monitorowania wirtualizacji, możesz uzyskać je w 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym zanim zdecydujesz się na zakup.

13. Wbudowany klient hosta ESXi

ESXi Embedded Host Client

VMWare tworzy wolne środowisko dla swoich systemów ESXi, które jest wbudowanym klientem hosta ESXi. Interfejs klienta jest oparty na przeglądarce, więc jest neutralny dla systemu operacyjnego. Aby móc korzystać z tego narzędzia do monitorowania, musisz mieć zainstalowane i działać oprogramowanie VMWare. Nie działa z systemami Citrix ani Hyper-V. To narzędzie nie jest bogate w funkcje i nie daje pełnych możliwości monitorowania systemu innych opcji z tej listy. jednak, byłby odpowiedni do implementacji wirtualizacji w małych firmach i scenariuszy laboratoryjnych.

Narzędzie oferuje ulepszony interfejs dla klientów ESXi. Możesz skonfigurować nowe maszyny wirtualne za pomocą tego narzędzia i skonfigurować hosting dla każdej z nich. Aspekt monitorowania narzędzia zapewnia wgląd w statusy hosta. Będzie także wyświetlać dane na żywo o zdarzeniach występujących w środowisku VM.

Jest to proste narzędzie, ale fakt, że jest bezpłatny i pochodzi bezpośrednio z VMWare, skusi go do zainstalowania.

14. Turbonomiczny

Turbonomiczny

Wzrost chmury w udostępnianiu środowisk wirtualnych można zobaczyć na prezentacji produktu Turbonomic. Do niedawna produkty VM priorytetowo traktowały zasoby na miejscu może zajmował się usługami w chmurze. W przypadku Tubonomic Narzędzie jest nagłówkiem jako narzędzie do monitorowania zasobów w chmurze. Aha, a przy okazji, może również oglądać dowolne serwery VM na miejscu, które możesz mieć.

Turbonomic nie oszczędza na monitorowaniu maszyn wirtualnych na miejscu i system bardzo dobrze radzi sobie z implementacjami hybrydowymi. To bardzo wszechstronne narzędzie do monitorowania środowisk wirtualnych jest dostępne w trzech pakietach: Essentials, Advance i Premier.

Chociaż to oprogramowanie monitorujące nie jest darmowe, możesz uzyskać 30-dniowy bezpłatny okres próbny pakietu Premier. Ceny oparte są na liczbie obciążeń, które pokrywa monitor. Pakiet Essentials ma limit 750 obciążeń, ale pozostałe dwie wersje mają nieograniczoną pojemność. Monitor integruje mechanizmy kontrolne i integruje AI z procesami rekomendacji działań. Z wyższymi planami zyskujesz większą automatyzację, ale wszystkie wersje zawierają funkcje planowania pojemności.

Prosty moduł monitorowania Turbonomic zawiera świetne funkcje wizualizacji, takie jak wykresy i wykresy. Narzędzie może wchodzić w interakcje VMware, Hyper-V, i XenServer środowiska.  Proces instalacji jest zautomatyzowany i kończy się sprawdzeniem stanu systemu. Ten skan silnika turbonomicznego odwzorowuje całe środowisko wirtualne. Kończy on swoją instalację za pomocą lista zaleceń dotyczących problemów systemowych i sposobów ich rozwiązania. Po zakończeniu tej początkowej fazy Turbonomic stale monitoruje środowisko, generując alarmy na desce rozdzielczej, popierając je zaleceniami dotyczącymi działań.

Możesz ustawić podstawę reguły akcji w wyższych wersjach Turbonomic na automatycznie wykonuje rozdzielczość, gdy pojawią się określone alerty. Ta automatyzacja jest opcjonalna i możesz uruchomić zalecane działania ręcznie lub je zignorować, jeśli chcesz.

To dobre narzędzie dla działów lub usług, które przestrzegają umów o gwarantowanym poziomie usług. Te umowy SLA można przełożyć bezpośrednio na system monitorowania jako wymagania dotyczące jakości usług. Możesz ustawić poziomy alertu dla niektórych aspektów usługi, w tym czasy odpowiedzi dla dostawy i przepływności transakcji dla fakturowania.

Monitor umożliwia realokację zasobów do różnych aplikacji lub grup użytkowników i wyróżnia obszary, w których ekspansja zasobów w chmurze jest nieunikniona. Z drugiej strony, silnik turbonomiczny AI pokaże, gdzie masz nadmierną rezerwę, dając ci możliwość ograniczenia usług internetowych i obniżenia kosztów. Wizualizacja pojemności rozciąga się również na funkcje planowania. Interfejs zapewnia sekcję testowania pojemności, w której możesz wyświetlić podgląd efektów rozszerzeń do bazy użytkowników lub włączenia nowych aplikacji i usług. Jest to doskonałe narzędzie do planowania przetwarzania ofert, ponieważ pozwoli Ci efektywniej zaplanować dodatkowe usługi.

Pulpit nawigacyjny dla monitora można dostosować i możesz przypisać różne widoki i kontrole członkom swojego zespołu. Możliwość utworzenia interfejsu użytkownika, który nie zawiera żadnych elementów sterujących, daje opcję umożliwianie klientom lub dyrektorom dostępu do systemu bez ryzyka uszkodzenia konfiguracji maszyny wirtualnej.

15. 5Nine Manager

5 Dziewięć interfejs

5Nine ma na celu wdrożenia centrów danych na platformie Microsoft Cloud Platform. Jeśli więc chcesz korzystać z VMWare, ten produkt prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie. Jeśli całe środowisko wirtualne to Hyper-V, czytaj dalej. 5Nine integruje się w chmurze Serwery Azure płynnie do infrastruktury VM. To dobre rozwiązanie, jeśli zarządzasz danymi dla innych firm, ponieważ możesz identyfikować popyt aż do najemcy, badać wydajność każdego hosta i śledzić aktywność użytkowników.

Pulpit nawigacyjny tej usługi jest wysoce konfigurowalny, co pozwala tworzyć różne konta użytkowników z różnymi prawami dostępu. Jest to kolejna funkcja, która przemawia do firm udostępniających usługi. Możesz dać ograniczoną pulpit nawigacyjny klientom i umożliwić im zarządzanie własnymi przydziałami maszyn wirtualnych. Inne widoki mogą być przekazywane członkom zespołu o różnym stażu pracy we własnej grupie, i pozwala dyrektorom i innym zainteresowanym stronom w Twojej firmie przeglądać na żywo dane o wydajności. Raporty z możliwością dostosowania rozszerzają funkcje udostępniania danych tego pakietu.

5Nine dostosowało swój produkt specjalnie do tego sprawdza wszystkie pola wymagane przez usługodawcę. Jeśli jednak prowadzisz własny zakład, funkcje monitorowania alokacji zasobów z pewnością nie zaszkodzą żadnej umowie SLA i zasadom centrum kosztów obsługiwanym przez Twoją firmę.

5Nine Manager to usługa płatna, ale możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną.

Wybór narzędzia do monitorowania maszyn wirtualnych

Ta recenzja Ci dała szeroka gama narzędzi do monitorowania maszyn wirtualnych do wybrania z. Który jest dla ciebie najlepszy? Będzie to podyktowane twoimi okolicznościami. Niektóre narzędzia do monitorowania maszyn wirtualnych to tak naprawdę systemowe systemy zarządzania infrastrukturą świetne funkcje wirtualizacji. Inne narzędzia na liście to tylko małe narzędzia, które poprawiają widok danych maszyny wirtualnej lub poprawiają tylko jeden aspekt wydajności maszyny wirtualnej.

Udostępnianie narzędzi maszyn wirtualnych jest bardzo szeroką dziedziną. SolarWinds obejmuje oba końce spektrum, dostarczając małe, bezpłatne narzędzie oraz system monitorowania „dzwonków i gwizdków”. Paessler i ManageEngine również starają się zaspokoić wszystkie punkty na rynku. Niektórzy mali gracze oferują fantastyczne produkty, które z pewnością przypadną do gustu małym i średnim przedsiębiorstwom, ale także oferują możliwości, które mogą naprawdę pomóc firmom posiadającym duże i skomplikowane zwirtualizowane sieci.

Jak będziesz czerpać z oświadczeń w tym raporcie, branża monitorowania sieci znajduje się obecnie w fazie przejściowej. Dziesięć lat temu wirtualizacja była w powijakach, a usługi w chmurze stały się nowym trendem. Obie koncepcje dominują teraz w usługach sieciowych. Nie można przewidzieć, że już wkrótce usługi w chmurze i technologia wirtualizacji, która je umożliwi, będą standardową metodą udostępniania sieci. Złożoność zarządzania serwerem i aplikacjami na miejscu należy już do przeszłości.

Czy masz zalecenia dotyczące narzędzi do monitorowania maszyn wirtualnych? Czy korzystasz z przeoczonego przez nas systemu monitorowania wirtualizacji? Jak według Ciebie zmieni się praca administratora systemu w miarę rozwoju usług w chmurze? Zostaw wiadomość w sekcji komentarzy poniżej i podziel się swoimi przemyśleniami ze społecznością.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − 86 =