11 najlepszych narzędzi APM do zarządzania wydajnością aplikacji i monitorowania

11 najlepszych narzędzi APM do zarządzania wydajnością aplikacji i monitorowania


Co to jest zarządzanie wydajnością aplikacji?

Zarządzanie wydajnością aplikacji lub APM to ogólny termin obejmujący monitorowanie i zarządzanie wydajnymi aplikacjami. Może to obejmować wszystko, od diagnostyki na poziomie kodu i wykrywania powolnych transakcji po pomiar poziomu zadowolenia użytkownika końcowego. 

Oto lista najlepszych narzędzi do zarządzania wydajnością aplikacji lub narzędzi APM:

 1. Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) - To narzędzie, które działa w systemie Windows Server, łączy monitorowanie aplikacji i serwera.
 2. SolarWinds AppOptics Monitoring aplikacji (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) - Usługa oparta na chmurze, która koncentruje się na problemach z wydajnością aplikacji.
 3. Monitorowanie wydajności aplikacji 24 × 7 (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) - Internetowy zestaw narzędzi do zarządzania infrastrukturą, który monitoruje sieci, serwery i aplikacje.
 4. ManageEngine Applications Manager (DARMOWA WERSJA PRÓBNA) - Monitoruje serwery fizyczne, wirtualne i chmurowe z systemami operacyjnymi Windows i Linux.
 5. AppDynamics - Ten monitor zawiera mapę stosu aplikacji, dzięki czemu można natychmiast zobaczyć, który zasób podstawowy powoduje problemy z wydajnością aplikacji.
 6. Nowa relikwia APM - Ta aplikacja monitoruje zdarzenia analizując wydajność kodu napisanego w siedmiu najczęściej używanych językach dla usług online: Java, Node.js, PHP, .NET, Python, Ruby i Go.
 7. Zarządzanie wydajnością aplikacji Dynatrace - Usługa online specjalizująca się w monitorowaniu aplikacji dla firm działających w chmurze.
 8. Splunk IT Service Intelligence - To narzędzie zawiera moduł AI, który generuje prognostyczne raporty, które pokazują, gdzie mogą wystąpić problemy z pojemnością.
 9. WhatsUp Gold z dodatkiem do monitorowania aplikacji - Podstawowy WhatsUp Gold monitoruje sieci i można go rozszerzyć o dodatek do śledzenia wydajności aplikacji.
 10. Zarządzanie wydajnością aplikacji CA - Ten pakiet narzędzi obejmuje monitorowanie wydajności aplikacji, analizę doświadczenia aplikacji i monitorowanie syntetyczne.
 11. AppEnsure - To narzędzie jest skierowane do dostawców na serwerze online; monitoruje zarówno wrażenia użytkownika na stronie, jak i statystyki dostarczania aplikacji.
 12. Datadog APM - Oparte na chmurze monitorowanie infrastruktury, aplikacji i dzienników zdarzeń.

Istnieje zbyt wiele czynników, które mogą wpłynąć na wydajność oprogramowania, abyś mógł je wszystkie kontrolować samodzielnie. Narzędzia do zarządzania wydajnością aplikacji pozwolą utrzymać system w działaniu i zapobiegać katastrofom. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu aplikacjami możesz zapobiegać problemom, które powodują, że użytkownicy wykonują połączenia z działem pomocy technicznej. To oprogramowanie się zwraca, ponieważ pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze działu IT na funkcjach obsługi klienta.

Dostępne opcje obejmują oprogramowanie lokalne, oprogramowanie do monitorowania wydajności aplikacji w chmurze, usługi, za które płacisz abonamentem, oraz pakiety oprogramowania, które kupujesz bezpośrednio.

Najlepsze narzędzia APM

Wybór narzędzia do zarządzania wydajnością aplikacji będzie zależeć od strategii wsparcia IT - niezależnie od tego, czy prowadzisz wszystkie swoje usługi we własnym zakresie, czy wolisz rozwiązania zewnętrzne. Istotnymi czynnikami będą również rozmiar organizacji i budżet IT. Tak więc, kiedy czytasz tę listę, musisz pamiętać o własnych okolicznościach, aby określić, które oprogramowanie do zarządzania wydajnością aplikacji jest odpowiednie dla Ciebie.

1. Serwer SolarWinds & Monitor aplikacji (DARMOWA WERSJA PRÓBNA)

Monitor wydajności aplikacji SolarWinds

Jeśli Twój dział IT obsługuje dużą organizację, potrzebujesz menedżera aplikacji integruje się z innymi modułami monitorowania infrastruktury. SolarWinds zapewnia pakiet narzędzi wspierających infrastrukturę, wszystkie napisane na tej samej platformie. Wszystkie te narzędzia współużytkują dane, więc im więcej ich wdrożysz, tym lepszy wgląd do wydajności aplikacji i wszystkich usług, które je obsługują.

Wydajność aplikacji jest bardzo ściśle związana z wydajnością hostów, na których działa oprogramowanie, więc bardzo dobrym pomysłem jest zdobycie narzędzia do zarządzania, które łączy monitorowanie aplikacji i serwera i to właśnie zapewnia to oprogramowanie. Serwery, które dołączasz do środowiska zarządzania, mogą być rozmieszczone w kilku witrynach, a narzędzie będzie także monitorować obsługiwane przez nie serwery w chmurze Lazur lub AWS.

Monitory i wyświetlacze deski rozdzielczej nie polegają na strategii „jeden rozmiar dla wszystkich”. Oprogramowanie dostosowuje się, aby wyświetlać krytyczne informacje dotyczące każdej aplikacji, więc zobaczysz inne wskaźniki dla aplikacji do zarządzania bazą danych niż dla serwera WWW. Ta możliwość dostosowania wynika z szeregu szablonów. Monitor serwera i aplikacji obejmuje ponad 1200 szablonów które obejmują wszystkie najważniejsze aplikacje dostępne obecnie na rynku.

Element monitorowania serwera tego oprogramowania obejmuje statusy serwera pamięci, które mogą być w lokalu lub w chmurze. Możesz zwiększyć głębię informacji gromadzonych przez ten moduł, dodając Monitor zasobów pamięci SolarWinds.

Świetną cechą tego narzędzia jest AppStack moduł. Zapewnia to wizualną reprezentację aplikacji działających w systemie, przy czym wszystkie warstwy pomocnicze usług i sprzętu są pokazane na stosie poniżej. Możesz więc zobaczyć stan aplikacji, parametry serwera, na którym ona działa, a jeśli działasz w środowisku wirtualnym, wszystkie serwery i sieci leżące u podstaw tej maszyny wirtualnej. Jest to szczególnie przydatne, jeśli działasz aplikacje na chmurze lub zdalnych serwerach ponieważ dzięki temu w mgnieniu oka zobaczysz, w jaki sposób usługi podstawowe obniżają wydajność aplikacji.

SolarWinds sprzedaje licencję wieczystą na to oprogramowanie, więc kiedy już zapłacisz, to jest twoje na zawsze. Jednak cena obejmuje tylko pierwszy rok wsparcia i aktualizacji narzędzia, więc będziesz musiał zapłacić za wsparcie w kolejnych latach. To oprogramowanie jest dostępne tylko do załadowania na Windows Server środowisko.

Monitor instaluje się w kilka minut i będzie automatycznie wykrywaj wszystkie swoje aplikacje i statusy serwerów. Jeśli kupisz również Monitor wydajności sieci SolarWinds i SolarWinds NetFlow Traffic Analyzer, natychmiast będziesz mieć kontrolę nad wszystkimi czynnikami, które mogą powodować awarie aplikacji lub złe działanie.

The Monitor serwera i aplikacji można kupić osobno lub w sklepie Pakiet zarządzania systemami. Ten pakiet obejmuje również pakiet firmy Menedżer wirtualizacji, Monitor zasobów pamięci masowej, i Monitor wydajności sieci. Kolejny pakiet oferowany przez SolarWinds łączy Monitor serwera i aplikacji z Analizator wydajności bazy danych. Ta grupa nazywa się Pakiet optymalizacji wydajności aplikacji i jest szczególnie dobrym zakupem, jeśli Twoja firma jest silnie uzależniona od system ERP. Czy wybierzesz Monitor serwera i aplikacji samodzielnie, w połączeniu z innymi narzędziami SolarWinds lub jako część pakietu, możesz uzyskać oprogramowanie 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

SolarWinds Serwer i monitor aplikacji Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną na Solarwinds.com

2. Monitorowanie aplikacji SolarWinds AppOptics (DARMOWA WERSJA PRÓBNA)

SolarWinds AppOptics

AppOptics to nowa oferta SolarWinds. To jest rozwiązanie chmurowe i w przeciwieństwie do Monitor wydajności aplikacji, jest konfigurowany na zasadzie subskrypcji. Firma oferuje dwa poziomy usług dla AppOptics. Tańszy plan obejmuje monitorowanie infrastruktury, ale nie zarządzanie aplikacjami. Ten plan obejmuje monitorowanie serwera i sieci, Integracja z AWS Cloudwatch, oraz przechowywanie danych historycznych. Tańszy plan dodaje monitorowanie wydajności aplikacji i śledzenie dostarczania aplikacji.

Aspekt zarządzania aplikacjami w droższym planie obejmuje zarówno tradycyjnie hostowane aplikacje, jak i systemy rozproszone, które mogą dostarczać aplikacje w różnych witrynach lub z chmury. Możliwości śledzenia systemu pokazują zasoby, przez które komunikuje się aplikacja podczas podróży z serwera do punktu końcowego. Umożliwi to wykrycie wąskich gardeł na ścieżce sieci i da ci taką możliwość przenieś lub dodaj zasoby, aby zoptymalizować czas dostawy. Pulpit nawigacyjny może wyświetlać dane aplikacji, serwera i infrastruktury na tym samym ekranie. Umożliwi to sprawdzenie, czy usługi bazowe są przyczyną problemów z wydajnością aplikacji.

Udogodnienia w desce rozdzielczej obejmują narzędzia analityczne które pozwalają łączyć metryki, ustawiać współczynniki i progi dla własnych dostosowanych wyzwalaczy i ocen. Analizator danych zawiera język zapytań, który pozwala zapytania ad hoc abyś mógł szybko zbadać dane pochodzące z monitora. Funkcje graficzne w desce rozdzielczej daje możliwość nałożenia szeregu danych z przesunięciem czasowym w celu porównania wydajności aplikacji w czasie.

Chociaż AppOptics jest usługą w chmurze, interfejsów API, które zbierają dane z twojego systemu, nie można zainstalować na żadnym systemie operacyjnym. Usługa może wchodzić w interakcje Windows Server i Linux środowiska. Możesz dostać 14-dniowy bezpłatny okres próbny SolarWinds AppOptics.

Monitor aplikacji AppOptics od SolarWindsSignup na 14-dniową DARMOWĄ wersję próbną

3. Monitorowanie wydajności aplikacji 24 × 7 (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

11 najlepszych narzędzi APM do zarządzania wydajnością aplikacji i monitorowania

The Monitorowanie wydajności aplikacji Site24x7 platforma jest narzędzie do monitorowania w chmurze która pozwala analizować wydajność aplikacji działających na różnych platformach, takich jak Java, Node.js, Ruby, PHP i .NET. Narzędzie jest administrowane zdalnie, dzięki czemu jest w stanie analizować aplikacje działające w dowolnym miejscu, w tym te działające na serwerach w chmurze i urządzeniach mobilnych.

Model dostępu online Site24x7 jest bardzo wyzwalający, ponieważ nie jesteś ograniczony do systemów monitorowania w tym samym budynku. Narzędzie jest dostępne w Internecie za pośrednictwem przeglądarki, dzięki czemu można uzyskać do niego dostęp z domu tak łatwo, jak w biurze.

Dzięki Site24x7 APM Insight możesz przejść do dokładnej linii kodu i znaleźć igłę w stogu siana. Ta analiza niskiego poziomu pozwala dowiedzieć się, dlaczego konkretna metoda programu lub wywołanie funkcji jest wolne i pomaga zidentyfikować potencjalne wąskie gardła.

Rozciąga się także analiza wydajności bazy danych. Narzędzie pomaga zidentyfikować powolne zapytania i ustalić, która usługa pomocnicza powoduje spowolnienie. Możesz także przeglądać dane na żywo dotyczące danych transakcji, a także przeglądać raporty dla różnych okresów.

Możesz ustawić alerty wydajności lub pozwolić Site24x7 wypracować odpowiednie poziomy dla samych progów uczenie maszynowe i AI. Możesz także przeanalizować, w jaki sposób użytkownicy postrzegają twoje usługi online z wielu różnych punktów końcowych. Jest to znane jako „monitorowanie rzeczywistego użytkownika”(RUM). Pokazuje wrażenia użytkownika końcowego systemu z różnych lokalizacji geograficznych i za pośrednictwem różnych urządzeń. Możliwości śledzenia Site24x7 umożliwiają zależności między aplikacjami a stosem infrastruktury wspierającej dla każdej z nich.

Monitorowanie wydajności aplikacji jest dostępne w Site24x7 Zawodowiec pakiet. Ta oferta obejmuje możliwość monitorowania trzech aplikacji. Obejmuje 50 000 odsłon strony RUM i obejmie do pięciu witryn.

Opłata za Site24x7 jest naliczana na zasadzie subskrypcji, co miesiąc. Otrzymasz niższą stawkę, jeśli zapłacisz roczną subskrypcję z góry. Pakiet Pro można ulepszyć dzięki dodatkowym ofertom, które umożliwiają monitorowanie większej liczby aplikacji lub większej liczby serwerów lub stron internetowych. Możesz dostać 30-dniowy bezpłatny okres próbny planu Pro Site24x7.

Site24x7 Monitorowanie wydajności aplikacji Rozpocznij 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

4. ManageEngine Applications Manager (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

ManageEngine Applications Manager

The ManageEngine Applications Manager obejmuje aplikacje działające bezpośrednio na serwerach, w ramach wirtualizacji i na serwerach w chmurze. Narzędzie obejmuje wszystkie te podstawowe usługi, na których opiera się twoje przedsiębiorstwo, w tym aplikacje internetowe, pakiety ERP i bazy danych. W sumie menedżer obejmuje ponad 50 000 szeroko używanych aplikacji.

Funkcje monitorowania wydajności w tym narzędziu obejmują analiza wykonania SQL do wykrywania nieefektywnie ustrukturyzowanych zapytań do bazy danych. Dostarczanie transakcji przeprowadzanych na serwerze, w sieci i do użytkowników końcowych, gdziekolwiek się znajdują, jest kolejnym kluczowym miernikiem wydajności zawartym w tym narzędziu. Stałe monitorowanie powiadomi Cię o pogorszeniu wydajności i wskaże, które usługi pomocnicze są przyczyną problemów z dostawą.

Pulpit nawigacyjny tego narzędzia jest bogaty w wiele funkcji graficzne wizualizacje danych przyspieszyć rozumienie wyników. Ten pulpit można dostosowywać, dzięki czemu można delegować zadania i zezwalać na dostęp do narzędzia według roli bez konieczności przekazywania wszystkich kontroli każdemu członkowi zespołu administracyjnego. Pulpit nawigacyjny jest również dostępny z urządzeń mobilnych, aby umożliwić technikom terenowym dostęp do informacji serwisowych podczas rozmowy.

Podczas gdy Twój zespół pracuje nad zadaniami administracyjnymi systemu, Menedżer aplikacji stale monitoruje w tle, tworząc zapis regularnych wzorców wydajności, aby mógł wykryć anomalie w dostarczaniu usług szybciej i dokładniej. Narzędzia do wykrywania błędów obejmują narzędzie do analizy przyczyn źródłowych i symulator przeglądarki, który pozwala doświadczyć prędkości dostarczania napotykanych przez użytkowników systemu. Moduł raportowania pozwala śledzić wydajność poprzez wykonanie zaplanowane i na żądanie, pomagając w tworzeniu Biblioteka proof SLA i informuj interesariuszy o działaniach działu wsparcia.

Menedżer aplikacji działa w systemach Windows, Windows Server oraz Debian, Ubuntu, CentOS, Fedora, RHEL, SuSE, Mandriva i Oracle Enterprise Linux. ManageEngine oferuje to narzędzie na 30 dniowy okres próbny. Jeśli zdecydujesz się nie kupować wersji Professional lub Extended Enterprise pod koniec okresu próbnego, możesz nadal korzystać z oprogramowania za darmo z ograniczeniami możliwości.

ManageEngine Applications Manager Pobieranie 30-dniowej DARMOWEJ wersji próbnej

5. AppDynamics

AppDynamics

AppDynamics rozpoczęła działalność jako niezależna firma, ale teraz jest własnością firmy Cisco Systems. Zaangażowanie tego giganta sieciowego powinno sprawić, że ten system monitorowania stanie się liderem w branży, więc należy go obserwować.

Pulpit nawigacyjny usługi jest bardzo zajęty i koncentruje się na aplikacjach i usługach, które je obsługują. Inny widok danych dotyczących wydajności przedstawia przypadki użytkowników, aby pokazać szybkość dostarczania i zapotrzebowanie na różne usługi i aplikacje z twojego przedsiębiorstwa. Ponieważ w tym narzędziu prawie nie ma wskaźników infrastruktury, prawdopodobnie wybierzesz AppDynamics dla firm internetowych, które są całkowicie świadczone przez usługi w chmurze.

The mapa stosu aplikacji, pokazany na powyższej ilustracji wyjaśnia działanie wszystkich aplikacji aktywnych w systemie na ekranie w czasie rzeczywistym. Usługi obsługujące te aplikacje są również uwzględnione, a problemy wskazane w tych systemach obsługujących mogą uwypuklić problemy ze statusem. Problemy te, związane z podstawową infrastrukturą, należałoby zbadać za pomocą oddzielnego pakietu monitorowania.

Oprogramowanie monitoruje oprogramowanie aplikacji w czasie rzeczywistym i gromadzi dane historyczne, co umożliwia stworzyć linię odniesienia standardowej wydajności. Już samo to może skłonić Cię do wprowadzenia zmian w udostępnianiu pojemności, jeśli wykaże niską wydajność. Jeśli wszystko wygląda dobrze w linii bazowej, możesz przejść do narzędzie diagnostyczne aby sprawdzić, czy aplikacje działają dobrze przez całą dobę. Będziesz w stanie określić, które aplikacje mogą mieć problemy w czasach dużego popytu. The moduł doświadczenia użytkownika narzędzia pozwala zobaczyć, skąd pochodzi całe zapotrzebowanie na twoje usługi i które produkty i usługi są najbardziej popularne. To doskonałe narzędzie do analizy biznesowej, a także monitorowania wydajności aplikacji.

AppDynamics jest dostępny w darmowa wersja, nazywa AppDynamics Lite dostępna jest również wersja płatna, dostępna na stronie 15-dniowy bezpłatny okres próbny. Nazywa się standardowy pakiet płatny APM Pro, ale są dwa wyższe pakiety: APM Advanced, co dodaje dane dotyczące serwera i sieci oraz Szczyt APM, który obejmuje również funkcje analizy marketingowej. Usługa jest domyślnie świadczona w chmurze, ale zamiast tego możesz poprosić o zainstalowanie oprogramowania na miejscu. Jeśli wybierzesz wersję Cloud, nadal musisz zainstalować oprogramowanie. To jest Agent serwera aplikacji i można go zainstalować tylko na 64-bitowy system Linux i 64-bitowy system Windows środowiska.

6. Nowa relikwia APM

Nowa relikwia APM

New Relic produkuje szereg narzędzi do monitorowania, a APM jest jednym z nich. Pozostałe dostępne moduły to Nowa infrastruktura reliktów, który obserwuje statusy twojego sprzętu i usług, Nowa przeglądarka reliktów, który pomaga firmom internetowym śledzić wrażenia użytkowników, oraz Nowe statystyki reliktów, który jest modułem analizy. The Nowa relikwia APM będzie działać bez żadnego z tych innych modułów. jednak, połączenie APM z innymi modułami zapewni ci głębszą wiedzę przyczyn problemów i pomóż w ulepszeniu usługi online.

The Nowa relikwia system jest usługą online, a jeśli twoją infrastrukturę zapewniają również usługi w chmurze, oprogramowanie monitorujące zintegruje się z nimi bezpośrednio. Monitor można zintegrować z AWS, Google, Microsoft Azure, i Rackspace hostowane serwery. Może również integrować się z własnymi serwerami lokalnymi.

Usługa analizuje zdarzenia, sprawdzając wydajność kodu napisanego w siedmiu najczęściej używanych językach dla usług online: Jawa, Node.js, PHP, .NETTO, Pyton, Rubin, i Udać się. Oznacza to, że będzie mógł także śledzić działania niestandardowego oprogramowania, a nie tylko dobrze napisane aplikacje.

APM monitoruje cały ruch internetowy, w tym ruch pochodzący z aplikacji mobilnych. Ta usługa jest dostosowane do firm internetowych, takie jak witryny informacyjne i sklepy internetowe. Narzędzie jest w stanie obsłużyć migracja aplikacji z serwerów lokalnych do usług w chmurze i jest to również pomocne, gdy zarządzanie wydaniem nowych produktów lub przebudowa istniejących usług internetowych. Oba dane przesyłane są do serwera Cloud w Nowa relikwia a przechowywanie danych jest objęte szyfrowaniem i uwierzytelnianiem użytkownika.

Pulpit nawigacyjny usługi zawiera wiele grafik, które mogą ci pomóc szybko identyfikuj problemy i osiągaj sukcesy. Główne potrzebne informacje znajdują się na ekranie monitorowania aplikacji. Zobaczysz czasy reakcji, wskaźniki przepustowości i poziomy błędów zarówno jako liczby, jak i wykresy próbkowane w czasie. Możesz również śledzić podróże poszczególnych odwiedzających za pośrednictwem swojej witryny, a także uzyskać przegląd wydajności aplikacji. Interfejs obejmuje monitorowanie bazy danych i umożliwia wyszukiwanie zebranych danych w celu analizy problemów z wydajnością.

Deska rozdzielcza obejmuje funkcje współpracy w zespole, takie jak udostępnianie informacji i sporządzanie notatek. Możesz dostosuj pulpit nawigacyjny i tworzyć grupy użytkowników, dając różnym członkom zespołu dostęp do różnych widoków danych i kontroli. The Nowa relikwia APM mogą być zintegrowany z systemami zarządzania działem pomocy technicznej.

Dostępne są trzy plany dla Nowa relikwia APM. The Pro APM wersja jest najwyższą linią i jest dostępna na 14-dniowy bezpłatny trial. Wersja skrócona o nazwie APM Essentials brakuje analitycznych funkcji serwisu. Ważnym elementem usługi w chmurze jest okres przechowywania danych, który umożliwia sprawdzanie wydajności w czasie i uzyskiwanie wglądu analitycznego w dostarczanie aplikacji. Jeśli nie jesteś tak zainteresowany zatrzymywaniem danych, możesz je uzyskać APM Lite, który jest darmowa wersja niezbędnych APM, ale z danymi przechowywanymi tylko przez 24 godziny.

7. Zarządzanie wydajnością aplikacji Dynatrace

Dynatrace Application Performance Manager

Dynatrace specjalizuje się w oprogramowaniu pomocniczym dla Systemy chmurowe i przedsiębiorstwa internetowe. Oprogramowanie można zainstalować na miejscu lub uzyskać do niego dostęp w chmurze. Struktura cenowa daje również opcje; możesz kupić roczną licencję lub bezpośrednio kupić oprogramowanie.

Nawet jeśli zdecydujesz się korzystać z systemu online, nadal musisz zainstalować element. To się nazywa OneAgent. Jest to monitor gromadzący dane, który zgłasza się z powrotem do silnika analitycznego, który może znajdować się na serwerze lub być obsługiwany zdalnie przez Dynatrace. The OneAgent monitor instaluje się Windows Server, Windows, Linux, i Unix. Jeśli zdecydujesz się zainstalować cały system we własnym zakresie, będziesz potrzebować jednego z tych systemów operacyjnych, aby go hostować.

Struktura Dynatrace obejmuje infrastrukturę chmury z jednym pakietem lub aplikacje, hosty i usługi dla systemów wewnętrznych z innym pakietem. Oprócz tego działu usług oprogramowanie nie jest sprzedawane jako wyspecjalizowane moduły, więc otrzymujesz monitorowanie infrastruktury i śledzenie doświadczenia użytkownika z systemem zarządzania wydajnością aplikacji.

Metodologia Dynatrace obserwuje wydajność aplikacji pod dwoma kątami. Jeden aspekt koncentruje się na mechanika dostawy i dotyczy to wydajności infrastruktury, a także tworzenia wskaźników dotyczących wydajności wykonywania aplikacji. Drugi punkt widzenia to doświadczenie użytkownika. Oprogramowanie rejestruje każdego użytkownika i mierzy użycie aplikacji oraz czasy odpowiedzi na sesję.

Pakiet Dynatrace obejmuje również „monitorowanie syntetyczne.„To narzędzie do planowania, które emuluje działania użytkowników i może generować oczekiwaną liczbę odwiedzających. Jest to przydatne, gdy planujesz dodać nowe strony i usługi do swojej witryny. Informacje uzyskane z tych testów aplikacji mogą ostrzec o potrzebie zwiększenia pojemności infrastruktury, a także pomóc zoptymalizować lokalizację nowych stron w witrynie.

8. Splunk IT Service Intelligence

Splunk

Obowiązuje Splunk sztuczna inteligencja (AI) do oprogramowania monitorującego. Firma produkuje szereg narzędzi do monitorowania, w tym zarządzanie infrastrukturą. Jednak produkt, którego potrzebujesz do monitorowania aplikacji, nazywa się Splunk IT Service Intelligence. Chociaż jest to produkt odrębny od pakietu monitorowania infrastruktury, zawiera funkcje monitorujące zdarzenia i statusy sprzętu, dzięki czemu można uzyskać wgląd w przyczyny niskiej wydajności aplikacji.

Tworzy się element AI narzędzia raporty predykcyjne które pokazują, gdzie mogą wystąpić problemy z pojemnością. Narzędzie wskazuje także szczyty i spadki popytu i przewiduje, kiedy nastąpi kolejny wzrost popytu. Umożliwi to planowanie zadań wsadowych w spokojnych czasach i zmniejszenie presji na infrastrukturę lub zakup dodatkowej pojemności. Jeśli masz już narzędzie do monitorowania aplikacji, możesz po prostu wybrać dodatkowy moduł ITSI dla wydajności aplikacji. Spowoduje to przeanalizowanie plików dziennika istniejącego APM w celu skoncentrowania się na możliwościach predykcyjnych. Narzędzie zbiera również informacje z dzienników zdarzeń w celu wykrycia problemów z dostarczaniem usług.

Oferty Splunk 15-bezpłatny okres próbny wersji Sandbox z Analiza usług IT. Pakiet jest dodatkiem do jednego z głównych pakietów monitorowania IT Splunk, który będzie zarządzał twoją infrastrukturą. Nazywa się główny pakiet oferowany przez firmę Splunk Enterprise. Jeśli Twoja firma nie ma lokalnej infrastruktury, ale jest w pełni obsługiwana przez usługi w chmurze, powinieneś wybrać Splunk Cloud. Istnieje również specjalistyczny pakiet, który będzie monitorować Usługi AWS.

Splunk Enterprise jest dostępny na 60-dniowy bezpłatny okres próbny i możesz dostać 15-dniowy bezpłatny okres próbny Splunk Cloud. Tańsza wersja Splunk, o nazwie Splunk Light ma limit 200 GB danych dziennie i możesz to załączyć 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Jest również darmowa wersja, który ma limit danych 500 MB dziennie. Nie można jednak dodawać usługi IT Service Intelligence do bezpłatnego Splunk.

Splunk Enterprise, Splunk Light, i Splunk Free są zaimplementowane jako oprogramowanie lokalne i Splunk Cloud jest dostępny online za pośrednictwem przeglądarki. Oprogramowanie Splunk można zainstalować na Windows, Linux, i System operacyjny Mac.

9. WhatsUp Gold z dodatkiem Application Performance Monitor

Monitor wydajności WhatsUp Gold Applications

WhatsUp Gold jest alternatywą dla Monitor aplikacji SolarWinds rozwiązanie, jeśli chcesz iść drogą integracji kilku narzędzi monitorowania infrastruktury. Dzięki tej opcji plik Monitor wydajności aplikacji to moduł dodatkowy do rdzenia WhatsUp Gold pakiet. Podstawy WhatsUp Gold plan umożliwia monitorowanie serwera, a także zarządzanie urządzeniami sieciowymi. Z Monitor wydajności aplikacji dodane do tych modułów, otrzymasz przegląd całego systemu, który ci pomoże zidentyfikować podstawowe problemy które mogą powodować problemy z wydajnością twoich aplikacji.

Standard WhatsUp Gold oprogramowanie obejmuje również monitorowanie przechowywania i Wi-Fi i monitory usług w chmurze. Funkcje sieciowe narzędzia tworzą mapę twojego systemu, dzięki czemu możesz zidentyfikować, które urządzenia sieciowe przechodzą ruch, do których inne. To pomoże ci zobaczyć gdzie wąskie gardła utrudniają dostarczanie aplikacji do poszczególnych obszarów przedsiębiorstwa. Wyższe plany pakietów obejmują Analiza ruchu sieciowego moduł, który może dać ci wgląd w wydajność sieci. Szczyt WhatsUp Gold paczka zawiera Zarządzanie konfiguracją dla urządzeń sieciowych.

The Monitor wydajności aplikacji dodatek rejestruje wszystkie aplikacje podczas fazy konfiguracji, która jest zautomatyzowana. Gdy monitor będzie na miejscu, będzie śledzić wydajność aplikacji w czasie rzeczywistym, wyświetlanie metryk na pulpicie nawigacyjnym i generowanie alertów w przypadku wystąpienia krytycznych problemów z wydajnością. Zarówno warunki alarmowe, jak i wyświetlacz deski rozdzielczej można dostosować. The Pulpit Podsumowanie składników w narzędziu pokazuje widok wybranej aplikacji i wszystkich jej usług pomocniczych. Ta funkcja pozwala natychmiast zobaczyć, gdzie problemy z wydajnością aplikacji są naprawdę spowodowane przez problemy w innych obszarach systemu.

Menedżer aplikacji rozpoznaje dobrze znane aplikacje, takie jak Apacz, Hyper-V, i SQL Server i dostosowuje działania monitorujące do typu aplikacji. Możesz także skonfigurować monitor na śledź mniej znane aplikacje i własne oprogramowanie. Narzędzie może monitorować więcej warunków niż mieści się na jednym ekranie, dlatego możesz przeglądać opcje w narzędziu, aby wybrać statusy, które chcesz monitorować. Prosty system skryptowy umożliwia łączenie czujników w celu stworzenia własnych warunków alarmowych, które mogą obejmować czynniki z dowolnego poziomu systemu, łącząc na przykład prędkości dostarczania aplikacji z wydajnością urządzenia sieciowego.

Możesz kupić WhatsUp Gold i jego dodatki wprost, lub subskrybuj oprogramowanie co roku. Firma produkuje Total Plus pakiet, który jest dostępny tylko w sprzedaży, a nie w abonamencie. Ta paczka zawiera wszystkie moduły z góry WhatsUp Gold pakiet plus Monitor wydajności aplikacji i Analiza ruchu sieciowego, Monitor wirtualizacji, i Manager konfiguracji moduły. Możesz przeczytać więcej o WhatsUp Gold w naszej recenzji.

WhatsUp Gold i jej Monitor wydajności aplikacji moduł działa na Windows Server i wersja demo również będzie działać Windows Pro środowiska. Możesz dostać 30-dniowy bezpłatny okres próbny oprogramowania, aby uruchomić go bez ryzyka.

10. Zarządzanie wydajnością aplikacji CA

Zarządzanie wydajnością aplikacji CA

CA Technologies tworzy trzy osobne pakiety do monitorowania wydajności aplikacji. To są: Monitorowanie wydajności aplikacji, App Experience Analytics, i Monitorowanie syntetyczne. Każdy z tych modułów jest dostarczany model SaaS i pobierane przez abonament. Firma nie oferuje pakietu wszystkich trzech. The App Experience Analytics system obejmuje wrażenia użytkownika i byłby przydatnym dodatkiem, jeśli chcesz monitorować stronę internetową. The Monitorowanie syntetyczne moduł koncentruje się również na zaangażowaniu użytkowników i modeluje transakcje odwiedzających, dzięki czemu można analizować wydajność witryny. Głównym produktem APM firmy CA jest jednak Zarządzanie wydajnością aplikacji narzędzie.

Ten APM jest skierowany do dużych organizacji, a jego główną cechą jest zdolność do promowania pracy zespołowej. Jego kluczową perspektywą jest wskaźnik transakcji która tworzy mapę zależności aplikacji i usług. Widoczność zależności aplikacji rozciąga się na wydajność bazy danych. Będziesz mógł zobaczyć wykresy wydajności dostarczania aplikacji w czasie, co powinno ci pomóc wykrywaj anomalne zachowania, a także szczytowe zapotrzebowanie i czasy przy wolnych mocach.

Linia bazowa zbudowana przez monitor jest stale aktualizowana, dzięki czemu będzie mógł zapewnić lepszy wgląd w normalne zachowanie aplikacji w miarę upływu czasu. Jeśli zatrudnisz pojemniki do bezpiecznego dostarczania aplikacji w ramach BYOD zasad, APM może również sprawdzać dostarczanie tych aplikacji. Dane gromadzone przez system obejmują wydajność hosta i analiza kodu aplikacji. Usługi hostów opartych na chmurze i zdalnych również znajdują się w polu widzenia APM.

Wyższy Przedsiębiorstwo plan oferuje nieograniczone korzystanie z systemu. Dostęp do tej usługi można uzyskać w chmurze lub zainstalować lokalnie. The Przedsiębiorstwo plan obejmuje przechowywanie danych przez 90 dni w celu ułatwienia analizy. The Niezbędniki Pakiet daje tylko 7 dni danych. Możesz włączyć system 30-dniowy bezpłatny okres próbny, w tym czasie wszystkie dane monitorowania są przechowywane.

11. AppEnsure

AppEnsure

AppEnsure monitoruje oba doświadczenie użytkownika na stronie internetowej i dostawa aplikacji statystyki, które pomogą Ci skutecznie świadczyć usługi online. Warunki alertu wynikają z niskiej wydajności, jakiej doświadcza użytkownik. Nie musisz czekać na skargę od któregoś z odwiedzających witrynę, ponieważ AppEnsure monitor wykryje problem. W rzeczywistości powinieneś być w stanie upośledzić dostawę ponieważ monitor wykryje pogorszenie jakości usługi, zanim dotrze do punktu, w którym użytkownicy witryny zauważą problemy. Monitorowanie infrastruktury doprowadzi Cię do przyczyny problemów z montażem i umożliwiają dostosowanie zasobów.

The AppEnsure usługa jest dostarczana online. Kiedy zaczynasz z usługą, Oprogramowanie AppEnsure przeszuka system pod kątem wszystkich aplikacji użytkownika końcowego a następnie prześledzić wstecz, aby zidentyfikować aplikacje i usługi wspierające. W wyniku tego procesu wykrywania powstaje mapa o wartości stos aplikacji.

Po uruchomieniu, AppEnsure rejestruje wydajność dostarczania aplikacji do każdego użytkownika. Początkowo gromadzenie danych pozwala na to systemowi ustalić podstawowy wzór normalnego zachowania. Po ustaleniu akceptowalnego poziomu wydajności dostawy można monitorować późniejszą wydajność pod kątem wszelkich anomalii lub pogorszenia czasów reakcji, które mogłyby wskazywać na problem w systemie.

Tak jak AppStack monitoruje również stos aplikacji, jest w stanie zwrócić uwagę na usługę, która jest prawdopodobną przyczyną problemów z dostarczaniem aplikacji; zamiast po prostu informować, że aplikacja napotykająca problemy może napotkać problemy.

Widoczność AppEnsure obejmuje zasoby lokalne i zdalne oraz usługi w chmurze. Monitorowanie stosu aplikacji obejmuje środowiska zwirtualizowane. Może śledzić serwery obsługujące twoje maszyny wirtualne i identyfikować tam problemy ze statusem. AppEnsure jest szczególnie dobrze zintegrowany ze środowiskiem Citrix XenApp.   Metody wykrywania AppEnsure wykrywa i śledzi wstępnie napisane aplikacje, takie jak Microsoft Exchange, Sharepoint i systemy ERP. Jest także w stanie monitorować własne niestandardowe aplikacje.

The AppEnsure usługa jest pobierana na podstawie subskrypcji. Możesz dostać 14-dniowy bezpłatny okres próbny systemu.

12. Datadog APM

Datadog APM

Datadog oferuje Oparte na chmurze monitorowanie infrastruktury, aplikacji i dzienników zdarzeń. Możesz zarejestrować się tylko w celu monitorowania wydajności aplikacji lub używać wszystkich trzech systemów w połączeniu, aby poprawić widoczność usług. Wszystkie te usługi są naliczane w ramach subskrypcji, a cena zależy od liczby obsługiwanych hostów. System może monitorować systemy lokalne, oparte na chmurze i hybrydowe.

Jest darmowa wersja monitora infrastruktury które będą zarządzać danymi z maksymalnie pięciu hostów. Nie możesz wiecznie otrzymywać APM za darmo, ale możesz dostać 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Datadog monitoruje każde żądanie aplikacji i śledzi jej dostarczenie, co obejmuje badanie zdarzeń w stosach aplikacji. Wszelkie anomalie pojawiające się podczas dostarczania aplikacji powodują wyzwolenie alarmu. Alerty te będą się kumulować, dzięki czemu natychmiast będziesz mógł zobaczyć na pulpicie nawigacyjnym, które aplikacje mają problemy która usługa wydaje się być przyczyną problemu.

Pulpit nawigacyjny jest bardzo atrakcyjny i integruje graficzną reprezentację danych, aby ułatwić rozpoznawanie statusu. Będziesz mógł przełączać widoki, aby skupić się na użytkownikach końcowych, którzy doświadczają najgorszej wydajności i powiększ poszczególnych użytkowników aby zbadać problemy z dostarczaniem aplikacji w tej sesji.

Możesz dostosować pulpit, a nawet tworzyć różne widoki, aby przypisać je poszczególnym członkom zespołu. System zawiera interfejsy API, dzięki czemu możesz nawet zintegrować elementy Datadog's pulpit nawigacyjny na własnych stronach monitorowania systemu firmy. Interfejs między oprogramowaniem Help Desk a Datadog zmniejsza potrzebę przełączania się między aplikacjami przez personel pomocniczy w celu powiązania powiadamiania o błędach ludzkich z automatycznymi alertami.

Otrzymasz więcej pomocy od Datadog APM, jeśli zintegrujesz go z pakietem infrastruktury firmy. Oba pakiety są zaprojektowane do współdzielenia danych, dzięki czemu śledzenie wydajności aplikacji aż do stanów infrastruktury jest płynne.

Zarządzanie wydajnością aplikacji

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności zarządzanie wydajnością aplikacji jest ważnym zadaniem działu IT. W firmach internetowych aplikacje oferowane odwiedzającym są jedynym kontaktem, jaki klienci kontaktują z organizacją, dlatego gwarantowana wydajność aplikacji jest niezbędna. W przypadku wszystkich innych rodzajów działalności wydajność aplikacji jest nadal bardzo ważnym elementem systemu informatycznego, a rozwiązywanie problemów utrzyma działanie firmy i zmniejszyć liczbę wywołań pomocy technicznej.

Nie chcesz polegać na użytkownikach systemu, którzy stwierdzą, kiedy występują problemy w aplikacjach w Twojej firmie. Jeśli usługa stanie się tak zła, że ​​użytkownicy zauważą, już nie powiodła się praca menedżera IT. Kontroluj wydajność swojej aplikacji z jednym z narzędzi z naszej listy.

Czy korzystasz z monitora wydajności aplikacji? Czy używasz jednego z systemów zalecanych na naszej liście, czy zainstalowałeś inny APM? Pozostaw wiadomość w sekcji Komentarze poniżej i podziel się swoją opinią.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 − 48 =