10 najlepszych rozwiązań ochrony punktów końcowych

Rozwiązania do ochrony punktów końcowych


Co to jest ochrona punktu końcowego?

Ochrona punktów końcowych to rozwiązanie bezpieczeństwa, które rozwiązuje problemy z bezpieczeństwem punktów końcowych, zabezpieczając i chroniąc punkty końcowe przed exploitami, atakami i przypadkowym wyciekiem danych wynikającym z błędu ludzkiego.

Wdajemy się w wiele szczegółów na temat każdego narzędzia, które znalazło się na tej liście, ale jeśli nie masz czasu na przeczytanie do końca, oto nasza lista 10 najlepszych rozwiązań ochrony punktów końcowych:

  1. Monitor zagrożeń SolarWinds (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Połączone rozwiązanie do ochrony punktów końcowych i sieci.
  2. Bitdefender Gravity Zone Endpoint Security Ochrona urządzeń, które można połączyć z ochroną sieci.
  3. Sophos Intercept X Endpoint System bezpieczeństwa oparty na sztucznej inteligencji.
  4. ESET Endpoint Security Ochrona punktu końcowego, która obejmuje narzędzia do ochrony sieci.
  5. Trend Micro Apex One Połączenie tradycyjnych i innowacyjnych technik ochrony.
  6. Wykrywanie i reakcja Symantec Endpoint Najnowocześniejsze złośliwe oprogramowanie i ochrona przed włamaniami
  7. Panda Endpoint Protection Ochrona komputerów w sieci zarządzanych z chmury.
  8. CounterTack GoSecure ESL Prognozująca ochrona punktu końcowego oparta na sztucznej inteligencji.
  9. Malwarebytes Endpoint Protection Oparta na chmurze ochrona komputerów w sieci.
  10. Cylance Protect Ochrona przed zagrożeniami AI dla punktów końcowych.

Dlaczego ochrona punktów końcowych?

Gdy tylko producenci oprogramowania antywirusowego opracują rozwiązanie dla złośliwego oprogramowania, hakerzy odkrywają inną strategię ataku. Nowe wirusy, dla których nie stworzono jeszcze antidotum, nazywane są atakami „zero-day”. Hakerzy mogą nadal wyrządzać szkody na komputerach firm i ogółu społeczeństwa, utrzymując działający strumień produkcji wirusów.

Wiedząc to zawsze będzie inny wirus na horyzoncie firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem wybrały nowe podejście. Zamiast próbować identyfikować poszczególne wirusy i pracować nad ich blokami, firmy koncentrują się teraz na wykrywaniu nietypowych zachowań i blokowaniu kluczowych usług na komputerach i urządzeniach komputerowych, aby zapobiec manipulacjom.

Ta nowa strategia jest szersza niż podejście antywirusowe lub antymalware jednej aplikacji do ochrony komputera. Wiele nie zawiera już bazy wirusów, co według niektórych definicji branżowych oznacza, że ​​nie kwalifikują się one do oznaczenia „antywirus”. Nowym modnym hasłem pojawiającym się w tej dziedzinie jest technologia „zastępcza”. Te nowe pakiety bezpieczeństwa cybernetycznego całkowicie zastępują systemy antywirusowe nowymi systemami bazowymi i systemami wykrywania odchyleń opartych na sztucznej inteligencji.

Ogólnym terminem stosowanym do wszystkich działań związanych z cyberbezpieczeństwem w celu ochrony urządzenia podłączonego do sieci, w przeciwieństwie do samej sieci, jest „ochrona punktu końcowego.”W tym przeglądzie przyjrzymy się liderom w dziedzinie ochrony punktów końcowych oraz temu, jak każdy z tych dostawców cyberbezpieczeństwa podchodzi do zadania ochrony urządzeń użytkowników.

Nie ma jednego formatu rozwiązania dla technologii zastępczej. Cechą definiującą ochronę punktu końcowego jest to, że jest on oparty na urządzeniu, do którego użytkownik uzyskuje dostęp. W niektórych przypadkach rozwiązanie to jest dostarczane ze źródła zewnętrznego, ale jego priorytetem jest ochrona pojedynczych urządzeń, a nie całego systemu urządzeń podłączonych do sieci.

Zapory ogniowe nie są uważane za element ochrony punktu końcowego. Wynika to z tego, że zostały zaprojektowane w celu ochrony sieci. W wielu domowych implementacjach zapory działają na komputerze i chronią tylko jeden komputer. Jednak zapory ogniowe są zaprojektowane tak, aby blokować ruch, podczas gdy ochrona punktu końcowego sprawdza procesy działające na komputerze.

Istnieje kilka rodzajów strategii bezpieczeństwa cybernetycznego, które należą zarówno do kategorii ochrony sieci, jak i ochrony punktów końcowych. Przykładem tego jest cyberdefense, który koncentruje się na analizie komunikatów w plikach dziennika w celu wykrycia złośliwej aktywności - strategię tę można zastosować zarówno do ochrony sieci, jak i punktu końcowego.

Najlepsze systemy ochrony punktów końcowych

Chociaż ataki na urządzenia prywatne budzą poważne obawy, przemysł cyberbezpieczeństwa koncentruje się głównie na rozwiązaniach chroniących firmy. Klienci korporacyjni potrzebują ochrony całego swojego sprzętu, w tym sieci i punktów końcowych. Tak więc wiele systemów ochrony punktów końcowych stanowi część pakiet programów które obejmują całą infrastrukturę technologiczną. W tym przewodniku opiszemy tylko te moduły, które chronią punkty końcowe.

Możesz przeczytać więcej o tych opcjach w poniższych sekcjach.

1. Monitor zagrożeń SolarWinds (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

Monitor zagrożeń SolarWinds

The Monitor zagrożeń SolarWinds jest dobrym przykładem ewolucji bezpieczeństwa punktów końcowych do pełnego zestawu ochrona przed atakiem. Jest to część ogólnej usługi bezpieczeństwa systemu, która jest zarządzana z chmury. Narzędzie wykorzystuje metody analizy dzienników i metody ochrony, które z nich wynikają SIEM (Informacje o systemie i zarządzanie zdarzeniami).

Główny moduł Monitora zagrożeń sprawdza pliki dziennika pod kątem znaków ostrzegawczych. Prawie każda czynność wykonywana na komputerze i w sieci generuje komunikat dziennika. Te komunikaty dziennika nie są gromadzone automatycznie. Wiele firm po prostu ignoruje to niesamowite źródło informacji o systemie, które podkreśli anomalna aktywność spowodowane przez złośliwe programy lub nieautoryzowany dostęp.

Monitor zagrożeń to nie tylko bezpieczeństwo punktów końcowych, ponieważ obejmuje również sieci. Usługa zbiera wszystkie komunikaty o zdarzeniach i zapisuje je w plikach do analizy. Narzędzie to System ochrony przed włamaniami (IPS) które mogą generować standardowe znaki, że coś jest nie tak w twoim systemie. Tradycyjna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem ostrzega przed niebezpiecznymi procesami. IPS idzie o krok dalej niż tylko blokowanie procesów lub usuwanie oprogramowania, ponieważ może również blokować złośliwych użytkowników.

SolarWinds produkuje szereg narzędzi bezpieczeństwa systemu. W tej grupie produktów znajduje się alternatywa dla Monitora zagrożeń, którym jest Security Event Manager. To narzędzie ma bardzo podobną funkcjonalność do Monitora zagrożeń. Przydałby ci się również Patch Manager. Utrzymywanie aktualności oprogramowania jest ważnym zadaniem w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ domy oprogramowania regularnie produkują aktualizacje swoich produktów w celu zamknięcia nowo odkrytych exploitów hakerów. Patch Manager tworzy rejestr całego oprogramowania i monitoruje ich aktualizacje. Aktualizacje zostaną automatycznie wprowadzone.

Wszystkie produkty SolarWinds są dostępne w wersji próbnej i demonstracyjnej. Możesz uzyskać 14-dniową bezpłatną wersję próbną monitora zagrożeń.

WYBÓR REDAKTORÓW

Monitoruj zagrożenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym oraz odpowiadaj i raportuj ze zdalnych lokalizacji. Interfejs jest prosty, ale potężny, łatwy do wdrożenia i w pełni skalowalny.

Pobieranie: Monitor zagrożeń SolarWinds

Oficjalna strona: SolarWinds.com

2. Bitdefender Gravity Zone Business Security

Strefa grawitacyjna Bitdefender

Od tego czasu Bitdefender jest producentem antywirusowym (AV) rozpoczęła działalność w 2001 roku. Ostatnio firma przeniosła swoje systemy obrony z tradycyjnego modelu antywirusowego na kompleksowe pakiety obrony systemu. Firma produkuje systemy obrony sieci, a także ochronę punktów końcowych.

GravityZone zawiera bazę danych wykrywania sygnatur, która jest podobna do tradycyjnej metody przeglądania listy cech wirusów. Innym podobieństwem do tradycyjnej wydajności AV jest to, że GravityZone kończy procesy wirusowe i usuwa program. GravityZone dodaje procedury wykrywania włamań do tej warstwy działań AV.

Narzędzie monitoruje próby uzyskania dostępu do urządzenia i blokuje źródła komunikacji, które wykazują złośliwe zamiary. Śledzi również regularne czynności na urządzeniu ustalić punkt odniesienia typowego zachowania. Anomalna aktywność, która odbiega od tego poziomu podstawowego, wywołuje środki obronne. Środki obejmują śledzenie pozornej aktywności wykorzystującej, która charakteryzuje „dzień zero”Ataki.

Oprócz rozwiązywania zagrożeń pakiet zabezpieczeń wzmocni ochronę Twojego urządzenia. Ten moduł pakietu zawiera menedżera poprawek do automatycznego instalowania aktualizacji oprogramowania. Szyfruje również wszystkie dyski, aby dane były nieczytelne dla intruzów. Pakiet obejmuje również ochronę przed zagrożeniami internetowymi, kontrole USB i monitory aplikacji. Pakiet zawiera również zaporę ogniową.

Bitdefender oferuje bezpłatną wersję próbną GravityZone.

3. Sophos Intercept X

Sophos Intercept X

Sophos jest jednym z wiodących dostawców metod AI w branży cyberbezpieczeństwa. Wykorzystuje przechwytywanie X. nauczanie maszynowe w celu ustalenia linii podstawowej regularnej aktywności na urządzeniu, a następnie generuje alarmy, gdy wykryje zdarzenia, które nie pasują do regularnych wzorców pracy. Ten element systemu bezpieczeństwa wykrywa złośliwe oprogramowanie i złośliwe wtargnięcie. Drugi element automatyzuje odpowiedzi wykryte problemy.

Inne elementy pakietu Intercept X koncentrują się na określonych typach zagrożeń. Na przykład CryptoGuard to system blokujący oprogramowanie ransomware. Inne narzędzia w pakiecie zapobiegają przedostawaniu się złośliwego oprogramowania na urządzenie za pośrednictwem przeglądarki. Ten system blokuje metody używane przez złośliwe oprogramowanie bez plików, który wycieka na komputer z zainfekowanych stron internetowych. Inne narzędzie sprawdza, czy nie ma wirusów w plikach do pobrania, i blokuje ich zakończenie, jeśli wirus jest wąchany podczas pobierania pliku. Podobnie oprogramowanie skanuje wszystkie katalogi w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, a także weryfikuje wszelkie karty pamięci USB po ich podłączeniu.

4. Trend Micro Apex One

Trend Micro Apex One

Trend Micro jest wybitnym producentem AV, który przeszedł na bardziej wyrafinowane rozwiązania ochrony punktów końcowych. Apex One to połączenie starego i nowego. Nadal ma tradycyjny system anty-malware, ale baza danych zagrożeń zawiera listę luk w zabezpieczeniach systemu, a nie sygnatur wirusów. Apex One dodał monitorowanie zachowania w celu poprawy obrony przed atakami zero-day.

The polowanie na zagrożenia elementem tego pakietu jest oparty na hoście system wykrywania włamań z automatycznymi działaniami obronnymi. Narzędzie zidentyfikuje złośliwe procesy. Zabija ten program i izoluje program, który go uruchomił. Firma nazywa to „wirtualnym łataniem”. Zawieszy możliwości problematycznego programu, dopóki łatka nie będzie dostępna, aby zamknąć exploita. Automatycznie proces ten usuwa złośliwe oprogramowanie, ponieważ te złośliwe programy nigdy nie otrzymają aktualizacji w celu usunięcia kłopotliwego zachowania.

Apex One zapewnia ochronę przed szyfrowanie, oprogramowanie ransomware i złośliwe oprogramowanie bez plików a także tradycyjne trojany i wirusy. Jest to usługa oparta na chmurze, ale aby monitorować system, musisz zainstalować na komputerze agenta. Działa to w systemach Windows i Windows Server.

5. ESET Endpoint Security

ESET Endpoint Security

Program ESET Endpoint Security chroni komputery firmy przed złośliwymi działaniami, które mogą przedostać się przez sieć. Blokuje również wszelkie złośliwe oprogramowanie łączące się z siecią. Nazywa się to „dwukierunkową zaporą ogniową” i stanowi drugą linię obrony. Pierwszą linią obrony jest oparty na hoście system zapobiegania włamaniom (HIPS), który monitoruje komunikaty o zdarzeniach w plikach dziennika na komputerach.

The BIODRA metodologia szuka wzorców złośliwego zachowania. Odpowiedzi na każde odkrycie można zautomatyzować, aby uszkodzenia nie kontynuowały się w czasie, gdy deska rozdzielcza systemu bezpieczeństwa jest bez nadzoru. Niektóre działania, których szuka system wykrywania, to generowane wiadomości botnet Ataki DDoS na innych komputerach i oprogramowaniu ransomware.

Ta usługa bezpieczeństwa działa na miejscu i można ją zainstalować w systemie Windows i Linux. Dostępna jest wersja oparta na chmurze. ESET produkuje również oprogramowanie do ochrony przed atakami sieciowymi.

6. Wykrywanie i reakcja Symantec Endpoint

Wykrywanie i reakcja Symantec Endpoint

Wykorzystuje oprogramowanie Symantec do wykrywania i reagowania na punkty końcowe Metody AI w celu śledzenia złośliwej aktywności - nazywa się to „polowaniem na zagrożenia”. System jest dostępny jako moduł oprogramowania, urządzenie i usługa w chmurze. Jeśli wybierzesz wersję Cloud, nadal musisz zainstalować oprogramowanie agenta na swojej stronie. Działa to w systemach Windows i Windows Server. Oprogramowanie lokalne działa w systemach Windows, Windows Server, Mac OS i Linux. Endpoint Protection and Response to aktualizacja podstawowej usługi Symantec Endpoint Protection.

System implementuje procedury SIEM, aby sprawdzić niepokojące zdarzenia zapisane w plikach dziennika. Ustanawia również wzór normalnego zachowania na urządzeniu i generuje alert, gdy procesy na komputerze odbiegają od tego rekordu. The łowca zagrożeń również stale skanuje pamięć w poszukiwaniu złośliwych działań. Prowadzi rejestr wszystkich wzorców aktywności do długoterminowej analizy. Oprócz generowania alertów system może również uruchamiać automatyczne działania w celu zamknięcia złośliwych procesów, gdy tylko zostaną wykryte. System wykrywania i reagowania na punkty końcowe można uzyskać w bezpłatnej wersji próbnej.

7. Panda Endpoint Protection

Panda Endpoint Protection

Ochrona punktów końcowych od Panda Security scentralizuje ochronę wszystkich komputerów podłączonych do sieci. Oznacza to, że możesz zobaczyć wszystkie zdarzenia bezpieczeństwa na wszystkich komputerach w sieci na jednej konsoli, która jest dostarczana z chmury. Ochrona działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, urządzeniach mobilnych i serwerach; tymi chronionymi punktami końcowymi mogą być systemy Windows, Windows Server, Mac OS, Linux lub Android. Firma nazywa to „zbiorowym wywiadem”.

System sprawdzi status urządzeń peryferyjnych oraz bezpośrednio podłączonych urządzeń. Ustanawia linię bazową zasad, a następnie automatycznie odrzuca procesy niezgodne z profilem.

8. CounterTack GoSecure ESL

CounterTack GoSecure ESL

GoSecure jest główną marką startupu cyberbezpieczeństwa CounterTack. ESL oznacza Endpoint Security Lifestyle. Jest to monitor podatności i nie zawiera żadnego modułu antywirusowego. Będzie jednak monitorować dowolny system AV innej firmy działający na punktach końcowych podłączonych do sieci.

Funkcje tego narzędzia obejmują wykrywanie zasobów, zarządzanie poprawkami, monitorowanie AV, zarządzanie konfiguracją i ocenę podatności.

Założeniem tego narzędzia jest po prostu utrzymanie aktualności systemu przy użyciu całego oprogramowania w celu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Ta usługa jest dostarczana z chmury.

9. Malwarebytes Endpoint Protection

Malwarebytes Endpoint Protection

System bezpieczeństwa Malwarebytes będzie chronić punkty końcowe z systemem Windows i Mac OS. Jest to system oparty na chmurze, więc będzie wymagał dostępu do sieci za pośrednictwem zapory.

System zdalny komunikuje się z agentem zainstalowanym na jednym z serwerów. Agent przeszukuje komputery w systemie w celu odczytania list aktywne procesy, rejestrowanie aktywności. Następnie sprawdza wszelkie nietypowe działania, które nie są zgodne z tym wzorcem normalnego zachowania. System wykrywania złośliwego oprogramowania opiera się również na tradycyjnej metodzie AV bazy danych zagrożeń, która przechowuje charakterystyczne zachowanie znane wirusy.

Odpowiedzi na wykryte zagrożenia są uruchamiane automatycznie. Ochrona obejmuje blokowanie aktywności botnetu i odmowę zezwalania przeglądarkom na ładowanie zainfekowanych stron internetowych.

Malwarebytes oferuje bezpłatną wersję próbną programu Endpoint Protection.

10. Cylance Protect

Cylance Protect

Cylance Protect to oparty na sztucznej inteligencji system ochrony punktów końcowych, który eliminuje potrzebę posiadania baza danych zagrożeń. Masz do wyboru, aby zainstalować oprogramowanie Cylance Protect na własnym serwerze lub uzyskać do niego dostęp jako usługa w chmurze z programem agenta zainstalowanym na jednej z twoich witryn.

Usługa monitoruje operacje na plikach na komputerach, blokując instalację złośliwych programów. Będzie również skanować pamięć nieautoryzowana aktywność, który zablokuje działanie złośliwego oprogramowania bez plików. Podsumowując, strategia Cylance ma na celu zapobieganie atakom zero-day, zapobiegając potrzebie analizy złośliwego oprogramowania i dystrybucji odpowiedzi na zagrożenia.

Usuwanie zagrożeń następuje natychmiast. Przybiera to formę blokowania ruchu przychodzącego z podejrzanego adresu, uruchamiania intruzów i zabijania złośliwych procesów.

Ochrona punktu końcowego w kontekście

Jako użytkownik biznesowy będziesz zarządzać wiele punktów końcowych w twoich biurach, a także zdalnych komputerach należących do telepracowników freelancerów i pracowników domowych. Otwarta sieć obejmująca urządzenia zdalne i należące do użytkownika jest narażona na większe ryzyko niż zamknięta biurowa sieć LAN.

Ochrona punktu końcowego jest z pewnością konieczna. Nie powinna to jednak być jedyna linia obrony przed złośliwym oprogramowaniem i intruzami. Podczas wdrażania środków bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę całą infrastrukturę IT i upewnić się, że sieć jest chroniona przez silne zabezpieczenia, a także przez wprowadzenie ochrony punktu końcowego.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + = 22