10 najlepszych narzędzi do bazy danych Oracle

10 najlepszych narzędzi do bazy danych Oracle


Bazy danych Oracle to wielu programistów przechodzących do baz danych ze względu na ich wysoką wydajność i zdolność do obsługi wymagających zadań. Firma Oracle wypracowała sobie reputację zapewniającą niezawodną wydajność użytkownikom o wysokich wymaganiach dotyczących użytkowania.

Jeśli nie masz czasu, aby przeczytać cały post, Oto nasza lista 10 najlepszych narzędzi do bazy danych Oracle:

  1. SolarWinds Database Performance Analyzer dla Oracle (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Monitor wydajności bazy danych i zapytań.
  2. RedGate Deployment Suite dla Oracle Narzędzie do zarządzania bazą danych z zarządzaniem zmianami i porównywaniem / synchronizacją schematów.
  3. Quest Toad for Oracle Narzędzie do zarządzania bazą danych dla administratorów z obsługą Oracle, SQL Server, DB2, SAP i MySQL.
  4. Aqua Data Studio IDE dla baz danych z wizualizacją i integracją danych z Oracle, Microsoft SQL Server, IBM Db2, MySQL, PostgreSQL i MongoDB.
  5. dbForge Studio dla Oracle Narzędzie IDE dla programistów Oracle, którzy chcą zwiększyć szybkość kodowania PL / SQL.
  6. Navicat dla Oracle Narzędzie programistyczne Oracle z edycją SQL i migracją danych. Kompatybilny z Amazon RDS i Oracle Cloud.
  7. RazorSQL Narzędzie do zapytań SQL i przeglądarka baz danych dla systemów Windows, Mac OS, Linux i Solaris.
  8. MyOra Darmowe narzędzie do monitorowania bazy danych z funkcją zapytania SQL, która nie wymaga instalacji ani połączenia z Internetem.
  9. TOra IDE typu open source dla baz danych Oracle, MySQL i PostgreSQL. Dostępne w systemach Windows, Mac OS, Linux i Unix.
  10. Altova DatabaseSpy Narzędzie do zapytań i projektowania baz danych używane do edycji SQL za pomocą graficznego edytora projektów.

10 najlepszych narzędzi do bazy danych Oracle

Nasze kryteria wyboru opieramy na wydajności, łatwości użytkowania, kosztach i ogólnej niezawodności.

1. SolarWinds Database Performance Analyzer dla Oracle (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

Analizator wydajności bazy danych SolarWInds

SolarWinds Database Performance Analyzer dla Oracle to monitor wydajności, który zapewnia Monitoring 24/7 dla Bazy danych Oracle. Narzędzie zapewnia odgórną perspektywę, z której użytkownik może skorzystać, aby odkryć główną przyczynę niskiej wydajności bazy danych. Czynniki, które można zmierzyć, obejmują czekać wydarzenia, maszyny klienckie, użytkownicy, bloking, i więcej.

Dostarczony system alertów Analizator wydajności bazy danych SolarWinds jest zasilany przez wykrywanie anomalii. Wykrywanie anomalii wykorzystuje uczenie maszynowe do identyfikowania odchyleń od normalnych warunków wydajności. Na przykład, jeśli zachowanie oczekiwania zwalnia, platforma wysyła ostrzeżenie. Możesz wybierać między wstępnie skonfigurowanymi alerty dostępne od razu po wyjęciu z pudełka lub możesz zamiast tego stworzyć własne.

Do zarządzania środowiskiem bazy danych służy Management API. Za pomocą interfejsu API zarządzania można wykonywać zadania takie jak uruchomienie monitora, adnotacje, rejestracyjny i koncesjonowanie. Do dalszych działań związanych z zarządzaniem można użyć interfejsu internetowego do monitorowania wpływu kodu (w tym wpływu zmian).

Analizator wydajności bazy danych SolarWinds to niezawodne narzędzie do monitorowania wydajności bazy danych. Analizator wydajności bazy danych SolarWinds zaczyna się od ceny 2.045 $ (1.579 £). Możesz pobrać 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

SolarWinds Database Performance Analyzer for OracleDownload 14-dniowy BEZPŁATNY okres próbny

2. RedGate Deployment Suite dla Oracle

Deployment Suite for Oracle

RedGate Deployment Suite dla Oracle to narzędzie przeznaczone do administrowanie bazą danych, rozwój, i rozlokowanie. Oprogramowanie można wdrożyć w kilka minut, po czym można porównać schematy i tabele baz danych. Interfejs użytkownika wyświetla dane w formacie wiersza, dzięki czemu można łatwo zlokalizować dane niezsynchronizowane.

Dzięki funkcji wiersza poleceń możesz zautomatyzować wdrożenia. Jednak nie musisz mieć wiedzy o kodzie, aby aktualizować skrypty. Tam jest Zintegrowane środowisko programistyczne (IDE), w którym można modyfikować i obsługiwać skrypty wdrażania.

Powiadomienia poinformuje Cię o zmianie schematu lub po wykryciu problemów, takich jak zależności. Po otrzymaniu ostrzeżenia możesz dalej badać i wyświetlać bardziej szczegółowe informacje, takie jak historia dostępu do bazy danych.

Cena RedGate Deployment Suite dla Oracle zależy od liczby użytkowników, których chcesz wspierać. Dla 1-4 użytkowników cena wynosi 1755 USD (1355 GBP) za użytkownika, ale spada ona do 1509 USD dla 5-9 użytkowników i 1420 USD (1096 GBP) na użytkownika dla 10 plus użytkowników. Możesz pobrać 28-dniowy bezpłatny okres próbny.

3. Quest Toad for Oracle

Quest Toad

Quest Toad to narzędzie do zarządzania bazą danych i narzędzie do optymalizacji kodu dla Oracle. Platforma wykorzystuje automatyzację do eliminacji zadań administracyjnych takich jak testowanie, wykonanie skryptu, porównania schematów, i raportowanie.

Na przykład funkcja optymalizacji SQL używa algorytmu, który automatycznie zapisuje instrukcje SQL dzięki czemu biegną szybciej. Podobnie profilowanie kodu PL / SQL wyświetla wąskie gardła wydajności, aby programiści mogli je wyeliminować.

Kodowanie zespołu umożliwia wielu pracownikom dostęp do obiektów schematu jednocześnie. Współpraca przy zmianach kodu ułatwia opracowanie wysokowydajnej bazy danych. Tam też są skończone 200 reguł przeglądu kodu aby upewnić się, że pracownicy wprowadzają kod wysokiej jakości podczas całego procesu programowania.

Istnieje pięć wersji Quest Toad dostępne do zakupu: Base Edition, Pro Edition, Xpert Edition, Dev Edition i DBA Edition. Ceny wahają się od 1 023,75 USD (790,74 GBP) do 5 925 USD (4 576 GBP) i zależą od wymaganych dodatkowych funkcji, w tym kontroli jakości kodu, automatycznej optymalizacji SQL i diagnostyki wydajności bazy danych. Możesz pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

4. Aqua Data Studio

Aqua Data Studio

Aqua Data Studio jest narzędzie do zarządzania bazą danych i IDE dla Oracle z wbudowanym narzędziem do wysyłania zapytań. Tam jest przeciągnij i upuść interfejs którego możesz użyć do przeniesienia wyników zapytania do arkuszy roboczych w celu ich wizualizacji. Można je następnie przeciągnąć do pulpitu nawigacyjnego, aby stworzyć niestandardowe środowisko monitorowania bazy danych. Wizualizacje mogą być udostępniane innym użytkownikom w celu usprawnienia współpracy.

The Visual Query Builder w Aqua Data Studio pozwala generować instrukcje SQL z tabel bazy danych. Instrukcje mogą być generowane w jednym oknie. Jeśli chcesz poprawić ogólną wydajność, możesz użyć Plany wizualnego wyjaśnienia, które pokazują plan wykonania zapytań, dzięki czemu można go dostroić. Istnieją plany na Wyrocznia, Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Przesunięcie ku czerwieni, MariaDB, i więcej.

Funkcje skryptów oferowane przez Aqua Data Studio są ogromne. Istnieje środowisko programistyczne do tworzenia skryptów z otwartymi interfejsami API, z których można korzystać automatyzować zadania administracyjne i skrypty debugowania. Środowisko skryptowe umożliwia Twojemu zespołowi wydajniejszą pracę i skraca czas wdrażania. Istnieje również Debugery SQL dla Wyrocznia, SQL Server, ASE, i DB2 LUW aby szybko wyeliminować problemy produkcyjne.

Aqua Data Studio to rozwiązanie, które dobrze integruje się z firmami, które chcą efektywnie zarządzać bazami danych Oracle. Możesz kupić roczną subskrypcję programu za 499,00 USD (385,30 GBP). Możesz pobrać 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

5. dbForge Studio dla Oracle

dbForge Studio dla Oracle

devart dbForge Studio dla Oracle jest IDE co pomaga programistom w wydajniejszym tworzeniu kodu PL / SQL. Użytkownik może pisać i formatować kod z automatycznym uzupełnianiem kodu. „Inteligentny formatyzator” pozwala użytkownikowi sformatować plik Składnia PL / SQL i język. Istnieje również wbudowany debugger, który eliminuje problemy z kodowaniem.

Kolejną funkcją, która pomaga zaoszczędzić czas podczas edycji, jest Refaktoryzacja kodu. Ilekroć zmienisz nazwę obiektów bazy danych, refaktoryzacja kodu automatycznie zastąpi wszystkie odniesienia do obiektów.

Aby wesprzeć zarządzanie bazą danych, istnieje porównanie danych i synchronizacja. Z Kreator porównania schematów, możesz porównać bazy danych i migawki przed ich synchronizacją. Następnie możesz użyć Kreator porównania danych porównywać razem różne zestawy danych.

Istnieją trzy wersje dbForge Studio dla Oracle dostępne do zakupu: Standard, Professional i Enterprise. Wersja standardowa kosztuje 199,95 USD (154,39 GBP) z debuggerem PL / SQL i profilowaniem zapytań. Wersja Professional kosztuje 449,95 $ (347,42 £) z opcją interfejs linii komend oraz porównanie i synchronizacja schematu / danych.

Wersja Enterprise kosztuje 649,95 USD (501,85 GBP) wraz ze wszystkimi funkcjami z innych wersji oraz generatorem danych i dokumentacją DB. Oto link do pobrania.

6. Navicat dla Oracle

Navicat dla Oracle

Navicat dla Oracle to narzędzie do zarządzania bazą danych i programowania. Dzięki inteligentnemu projektantowi bazy danych użytkownik może tworzyć i edytować obiekty bazy danych. The Visual SQL Builder umożliwia ci Stwórz i uruchom instrukcje SQL z łatwością. Funkcje uzupełniania kodu i fragmentu kodu pomagają następnie użytkownikowi wydajniej kodować i korygować błędy.

Platforma jest kompatybilna z Amazon RDS i Oracle Cloud z obsługą lokalnych / zdalnych serwerów. Synchronizacja bazy danych umożliwia aktualizację baz danych. Możesz wtedy generować raporty w sposób zautomatyzowany.

Navicat dla Oracle jest dostępny na Windows, System operacyjny Mac, i Linux. Licencja wieczysta na Navicat dla Oracle kosztuje 699 USD (539,63 £). Jest 15% zniżki na 5-9 licencji i 20% zniżki na 10 licencji. Możesz pobrać 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

7. RazorSQL

RazorSQL

RazorSQL jest narzędzie do zapytań do bazy danych dla Oracle z Podświetlanie składni i możliwości administracyjne. Edytor SQL umożliwia uruchamianie zapytań, edytowanie skryptów SQL i PL / SQL. Obsługuje ponad 20 różnych języków, w tym SQL, PHP, Jawa, XML, i więcej.

Oracle Utwórz indeks może służyć do tworzenia indeksów w formacie wizualnym. Użytkownik wybiera Nazwa indeksu, Nazwa tabeli, i Kolumny chcą w Indeksie, a następnie naciska Wygeneruj SQL przycisk.

Platforma do zarządzania bazami danych ma przeglądarka gdzie można wyświetlić elementy bazy danych, takie jak stoły, schematy, i Funkcje. Podobnie istnieje narzędzie do tworzenia tabel, którego można użyć do wygenerowania kodu SQL dla tabel. Ta funkcja jest przydatna, ponieważ przyspiesza tworzenie kodu SQL. Oprogramowanie generuje również SQL dla sekwencji Oracle, procedur, funkcji i wyzwalaczy.

RazorSQL jest dostępny, aby dołączyć Windows, System operacyjny Mac, i Linux. Możesz kupić licencję za 99,95 $ (79,95 £) na użytkownika, 96,95 $ (76,95 £) dla 2-9 użytkowników, 94,95 $ (74,95 £) dla 10-19 użytkowników oraz 20 lub więcej za 92,95 $ (72,95 £) na użytkownika. Możesz pobrać 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

8. MyOra

MyOra

MyOra jest bezpłatne narzędzie do monitorowania bazy danych dla Oracle, która mierzy wydajność w czasie rzeczywistym. Z MyOra możesz monitorować takie dane jak Analiza oczekiwania, System czeka, Aktywność DB, Top 5 SQLs, i Top 5 zasobów za pomocą sesji. System wyświetla dane dotyczące wydajności w różnych formatach wizualnych, w tym wykresy słupkowe, wykresy i wykresy kołowe.

Oprogramowanie ma wiele funkcji zarządzania bazą danych. Na przykład istnieje Eksplorator schematów gdzie możesz zarządzać obiektami bazy danych, w tym Indeksy, Stoły, Funkcje, Wyzwalacze, Pakiety, i więcej.

Istnieje również Edytor SQL gdzie możesz pisać i wykonać instrukcje SQL. Po uruchomieniu segmentu możesz wyświetlić statystyki wykonania, aby rozwiązać problemy z wydajnością. Podświetlanie składni pomaga również nawigować w kodzie.

MyOra nie wymaga instalacji ani klienta Oracle. Niski koszt bezpłatnego oprogramowania czyni go idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które chcą monitorować bazę danych Oracle według budżetu. Możesz pobrać oprogramowanie za darmo.

9. TOra

TOra

TOra jest rozwiązanie do zarządzania bazą danych typu open source który obsługuje Wyrocznia, MySQL, i Bazy danych PostgreSQL. TOra jest wyposażony w edytor SQL i debugger ułatwiający zarządzanie bazami danych. Ponadto istnieje uzupełnianie kodu i podświetlanie składni SQL, aby zwiększyć efektywność generowania kodu SQL. Możesz nawet użyć menu, aby wybrać często używany kod SQL.

TOra jest dostępna dla Windows, System operacyjny Mac, Linux, i UNIX. TOra to ekonomiczne rozwiązanie do zarządzania bazami danych dla programistów Oracle, którzy chcą korzystać z narzędzia typu open source. Możesz pobrać oprogramowanie za darmo.

10. Altova DatabaseSpy

Altova DatabaseSpy

Altova DatabaseSpy to narzędzie do zapytań i projektowania baz danych dla baz danych takich jak Wyrocznia, PostgreSQL, MySQL, SQLite, MariaDB, i SQL Server. Istnieje edytor SQL, który umożliwia wykonywanie kodu SQL i monitorowanie wyników. Instrukcje SQL są oznaczone kolorami, abyś mógł czytać polecenia bez zgubienia się.

Edytor projektu umożliwia edycję struktur bazy danych. Rozwijane listy automatycznie dostosowują się podczas pracy. Możesz tworzyć tabele i definiować relacje z innymi tabelami. Podczas projektowania bazy danych możesz automatycznie generować instrukcje SQL.

Aby zapewnić lepszą perspektywę zmian w bazie danych i wyników zapytań, Altova DatabaseSpy ma funkcje wizualizacji, takie jak wykresy, wykresy i wykresy kołowe. Elementy wizualne są aktualizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można monitorować zapytania. Możesz zapisywać wykresy w formacie .jpg, png, .gif i innych.

Dostępne są dwie wersje Altova Database Design: Altova DatabaseSpy 2020 Professional Edition i Altova DatabaseSpy 2020 Enterprise Edition. Wersja Professional zaczyna się od 139,00 $. Wersja Enterprise kosztuje 189 USD z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wyświetlacze graficzne. Pobierasz 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Wybór dool dla bazy danych Oracle 

Do monitorowania zalecamy SolarWinds Database Performance Analyzer dla Oracle. Jeśli potrzebujesz narzędzia, które usprawni proces programowania RedGate Deployment Suite dla Oracle jest niezawodną opcją. W środowiskach, w których priorytetem jest budżet, istnieją tanie i bezpłatne alternatywy TOra.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 73 = 80