10 Najlepsze oprogramowanie SQL i narzędzia do optymalizacji zapytań

10 Najlepsze oprogramowanie SQL i narzędzia do optymalizacji zapytań


W celu kompleksowego monitorowania Microsoft niezbędny jest optymalizator zapytań. W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu SQL i narzędziom do optymalizacji zapytań.

Poniżej znajduje się wiele szczegółów na temat każdego narzędzia, ale jeśli masz tylko czas, aby rzucić okiem na listę, oto nasza lista najlepszych programów SQL i narzędzi do optymalizacji zapytań:

 1. Analizator wydajności bazy danych SolarWinds (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Monitorowanie wydajności dla baz danych Azure SQL, MySQL, Aurora, ASE, Oracle, MariaDB i IBM Db2. Działa w systemie Windows Server.
 2. SentryOne SQL Sentry (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Monitor wydajności bazy danych dla programu SQL Server, który zawiera progi alertów.
 3. Monitor sieci Paessler PRTG (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Monitor sieci, serwera i aplikacji, który obejmuje monitory dla baz danych SQL Server, Oracle SQL, MySQL i PostgreSQL.
 4. AppOptics APM (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA) Monitor wydajności aplikacji w chmurze ze specjalistycznymi narzędziami do strojenia baz danych.
 5. Darmowy ManageEngine SQL Health Monitor Darmowe narzędzie, które monitoruje wpływ bazy danych na zasoby serwera, który ją hostuje.
 6. Redgate SQL Monitor Monitor optymalizacji zapytań dla programu SQL Server, który obejmuje ponad 40 warunków.
 7. EverSQL Tuner SQL, który automatycznie przepisuje zapytania w celu poprawy wydajności bazy danych.
 8. Idera DB Optimizer Optymalizator zapytań dla SQL Server, Oracle i Sybase. Dostrzega nieefektywności w zapytaniach i tworzy zalecane poprawki.
 9. dbForge Studio Edytor SQL, który zawiera szereg narzędzi, w tym narzędzie do tworzenia zapytań, system autouzupełniania dla programistów wpisujących zapytania i eksploratora kodu.
 10. Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) Darmowe narzędzie firmy Microsoft do systemu SQL Server. Ten edytor zapytań zawiera analizę dostrajania.

Dlaczego potrzebuję narzędzia dostrajania programu SQL Server?

Strojenie zapytań serwera SQL jest ważne dla optymalizacji wydajności zapytań. Jeśli zapytania działają wolno lub kończą się niepowodzeniem, monitorowanie wydajności i dostrajanie SQL mogą pomóc w zwiększeniu wydajności kodu. Jednak wykonanie tego ręcznie bez narzędzia do optymalizacji zapytań jest trudne, ponieważ musisz zrobić wszystko ręcznie z ograniczoną funkcjonalnością.

Znalezienie zapytań, które nie są do zera, jest żmudnym zadaniem. Narzędzia do optymalizacji serwera są nieocenione, ponieważ pozwalają przeglądać zapytania o niskiej wydajności i łatwiej zlokalizować wąskie gardła zasobów. Pozwalają również gromadzić statystyki wydajności, które mogą pomóc w ulepszeniu zapytań SQL w przyszłości.

Wiele narzędzi może to zrobić automatycznie za pomocą alertów i automatycznych odpowiedzi, dzięki czemu zapytania będą ulepszane bez konieczności interwencji użytkownika. Korzystanie z narzędzia dostrajania serwera SQL pomaga poprawić wydajność serwera i zwiększa szybkość reakcji na problemy z serwerem. Na przykład za pomocą narzędzia do monitorowania SQL można dostroić zapytania do serwera SQL, zanim wystąpią problemy z wydajnością.

Najlepsze oprogramowanie SQL i narzędzia do optymalizacji zapytań

Najważniejsze cechy najlepszych narzędzi do optymalizacji zapytań SQL:

 • Tuning SQL - Narzędzia do optymalizacji zapytań SQL ze strojeniem SQL przepisują instrukcje SQL, aby poprawić wydajność serwera.
 • Monitoruj bazy danych w chmurze - Wiele optymalizatorów zapytań SQL może monitorować bazy danych w chmurze.
 • Zoptymalizuj zapytania SQL online - Zdalna optymalizacja zapytań SQL za pomocą urządzenia lub przeglądarki internetowej.

1. Analizator wydajności bazy danych SolarWinds (DARMOWA WERSJA PRÓBNA)

Analizator wydajności bazy danych SolarWinds

Najpierw mamy na tej liście Analizator wydajności bazy danych SolarWinds. Analizator wydajności bazy danych SolarWinds to narzędzie do optymalizacji zapytań, które zostało stworzone do monitorowania i dostrajania wydajności zapytań. Za pomocą tego narzędzia możesz monitorować wydajność SQLs, Komputery klienckie, Użytkownicy i Aplikacje przez pulpit nawigacyjny. Możesz przeglądać wykresy wszystkich tych podmiotów, aby znaleźć większe trendy w wydajności.

Z Analizator wydajności bazy danych SolarWinds, możesz monitorować bazy danych 24/7 pod kątem anomalii wydajności. Widoki pokazują dane takie jak Top czeka na SQL (godziny), które pomagają pokazać stan sieci. Jeśli wydajność sieci spada Analizator wydajności bazy danych SolarWinds daje ci heads-up, którego potrzebujesz, aby rozpocząć rozwiązywanie problemów dla rozwiązania.

Możesz użyć Analizator wydajności bazy danych SolarWinds do monitorowania następujących typów baz danych: Bazy danych Azure SQL, MySQL, Zorza polarna, ASE, Wyrocznia, MariaDB, i IBM Db2. Status Twojej bazy danych jest pokazany na stronie przeglądu, która zawiera szczegółowe informacje o stanie oczekiwania, strojenia, procesorze, pamięci i dysku. Wszystkie te informacje są oznaczone kolorami, dzięki czemu można szybko sprawdzić, czy istnieje problem, który należy rozwiązać.

Analizator wydajności bazy danych SolarWinds jest doskonałym wyborem dla kupujących poszukujących w pełni funkcjonalnego narzędzia do optymalizacji zapytań SQL, które jest kompatybilne z innymi produktami SolarWinds. Analizator wydajności bazy danych SolarWinds jest dostępny w cenie 2045 USD (1541 GBP). Istnieje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny które możesz pobrać poniżej.

SolarWinds Database Performance Analyzer Pobierz 14-dniową DARMOWĄ wersję próbną

2. SentryOne SQL Sentry (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

SentryOne SQL

SentryOne SQL Sentry to narzędzie do zarządzania wydajnością bazy danych, które można wygodnie wykorzystać do dostrajania zapytań SQL. Za pomocą tego narzędzia można użyć wstępnie skonfigurowanych linii bazowych wydajności do zidentyfikować wąskie gardła zasobów i inne problemy. Istnieje również funkcja wykrywania bloków co pokazuje blokowanie procesów w widoku hierarchicznym. SentryOne wychwytuje również zakleszczenia, znajdując proces, który spowodował zakleszczenie i identyfikuje zmiany, które należy wprowadzić podczas strojenia.

Możliwości analizy wydajności SentryOne są ogromne. Możesz monitorować parametry serwera SQL, takie jak: Połączenia użytkownika, Zablokowane procesy, Partie, Transakcje, Kompiluje, Ponowna kompilacja, Kluczowe wyszukiwania, Przekazane rekordy, Kopia zapasowa MB / s, i Wyślij kolejkę / Ponów kolejkę. Masz również wiele metryk monitorowania SQL Server Oczekiwania z procentem CPU całkowitego czasu oczekiwania, czasu oczekiwania według kategorii i czasu oczekiwania według klasy.

Istnieje również ponad 100 stanów alarmowych abyś nie był ograniczony do monitorowania ręcznego. Na przykład, jeśli zapytanie SQL działa wolno, program przekazuje ostrzeżenie. Możesz nawet pójść o krok dalej i ustawić SentryOne aby aktywować działanie bazy danych w momencie wyzwolenia warunku progowego. System alertów pozwala zautomatyzować znaczną część zarządzania optymalizacją zapytań SQL.

Istnieją dwie wersje SQL SentryOne dostępne do zakupu: SQL Sentry Essentials i Sentry SQL. Licencja na SQL Sentry Essentials kosztuje 995 $ (750 £) z roczną opłatą serwisową w wysokości 199 $ (150 £). SQL Sentry kosztuje 2495 USD (1881 GBP), a opłata za konserwację wynosi 499 USD (376 GBP). W tym pierwszym przypadku możesz przeglądać wskaźniki wydajności w czasie rzeczywistym, a w drugim możesz korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak analiza zapytań i zintegrowane dostrajanie zapytań. Istnieje również dwutygodniowy bezpłatny okres próbny dostępny do pobrania.

SentryOne SQL Sentry Pobierz 14-dniową DARMOWĄ wersję próbną

3. Monitor sieci Paessler PRTG (DARMOWA WERSJA PRÓBNA)

Monitor sieci PRTG

Po drugie na tej liście mamy Monitor sieci Paessler PRTG, narzędzie do monitorowania sieci, które oferuje różnorodne możliwości monitorowania baz danych. Monitor sieci PRTG może monitorować Microsoft SQL, Oracle SQL, MySQL, i PostgreSQL. Monitorowanie tego narzędzia odbywa się za pomocą czujników monitorujących poszczególne bazy danych. Te czujniki są wstępnie skonfigurowane dla każdej głównej bazy danych, abyś nie musiał niczego poprawiać przy pierwszym uruchomieniu.

Monitor sieci PRTG ułatwia monitorowanie optymalizacji zapytań SQL i mierzy, jak długo trwa zapytanie od początku do końca. Czas wykonania żądania jest następnie wyświetlany na pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu można sprawdzić, czy występują jakieś problemy. Ponadto możesz również monitorować swoją szerszą sieć, aby zidentyfikować wszelkie problemy z wydajnością, które mogą mieć wpływ na Twoje bazy danych.

The Monitor sieci PRTG system alertów pomaga upewnić się, że nie przegapisz żadnych kluczowych informacji. Po wykryciu problematycznej aktywności natychmiast otrzymasz powiadomienie. Alerty są wysyłane za pośrednictwem wiadomości e-mail, SMS lub powiadomień push na telefonach z Androidem, iOS i Windows. Istnieje również interfejs API, którego można używać do pisania własnych skryptów powiadomień, jeśli chcesz uzyskać dodatkową kontrolę nad żądaniami powiadomień.

Monitor sieci PRTG jest dostępny zarówno jako narzędzie płatne, jak i bezpłatne. Płatne wersje Monitor sieci PRTG zacznij od 1600 USD (1 206 GBP) za 500 czujników i instalację jednego serwera do 60 000 USD (45 237 GBP) za nieograniczoną liczbę czujników z pięcioma instalacjami serwerów. Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna dla 30 dni.

Monitor sieci Paessler PRTG Pobierz 30-dniową DARMOWĄ wersję próbną

4. AppOptics APM (BEZPŁATNA WERSJA PRÓBNA)

10 Najlepsze oprogramowanie SQL i narzędzia do optymalizacji zapytań

AppOptics APM nadzoruje wydajność aplikacji i obsługującą je infrastrukturę. Narzędzie jest w stanie zidentyfikować prawdziwe przyczyny pogorszenia wydajności aplikacji, czy będą to niepoprawnie skonfigurowane ustawienia, złe kodowanie, czy problem z wydajnością sprzętu, który uruchamia aplikację i przenosi ruch do użytkowników.

Różne aplikacje ze specjalistycznymi operacjami nie mogą być skutecznie monitorowane przez jeden zunifikowany system monitorowania aplikacji. Tak więc AppOptics APM ma wyspecjalizowane sekcje, które koncentrują się na określonych typach aplikacji. Jedna z tych specjalistycznych sekcji koncentruje się na wydajności bazy danych. Możliwości strojenia baz danych AppOptics mogą wchodzić w interakcje z bazami danych różnych marek, w tym MySQL, Microsoft SQL Server, Wyrocznia, Postgres, i Apacz systemy zarządzania bazą danych.

Tuner bazy danych AppOptics koncentruje się na wydajności zapytań SQL. Bada efekt każdego wykonania zapytania, szukając zapytań, których pobranie zajmuje dużo czasu, i bada, dlaczego są tak nieefektywne. Narzędzie uruchamia plik śledzenia, który zawiera listę wszystkich transakcji potrzebnych do spełnienia żądania z zapytania. To podkreśla nieefektywne sprzężenia i kolumny, które należy indeksować.

System AppOptics silnika analizy wykonuje również cały kod wywołujący zapytania SQL, aby zapewnić ich efektywną interakcję z bazą danych. Moduł wydajności kodu sprawdza wszystkie programy, nie tylko te, które wymagają interakcji z bazą danych.

Jako usługa oparta na chmurze AppOptics może analizować bazy danych bez względu na to, gdzie są hostowane - w Twojej witrynie, w witrynie zdalnej lub w chmurze. Opłata za usługę jest naliczana w ramach rocznej subskrypcji i możesz dostać 14-dniowy bezpłatny okres próbny aby samemu sprawdzić AppOptics APM.

AppOptics APMStart 14-dniowy BEZPŁATNY okres próbny

5. ManageEngine Darmowy SQL Health Monitor 

Darmowy ManageEngine SQL Health Monitor

Wreszcie mamy ManageEngine SQL Health Monitoring Tools. ManageEngine SQL Health Monitoring Tools to darmowa platforma monitorowania SQL, która może monitorować wykorzystanie procesora, pamięci i miejsca na dysku serwerów SQL. Monitorowanie serwerów SQL nie wymaga prawie żadnej konfiguracji, ponieważ podłączone serwery są wykrywane automatycznie.

Możesz także pójść o krok dalej i zagłębić się w szczegóły bazy danych. Na przykład można wyświetlić aktywne transakcje, użyte pliki dziennika, współczynnik trafień w pamięci podręcznej dziennika, transakcje na sekundę i rozmiar bazy danych. Zapewnia to podstawowe informacje o tym, czy pojawiają się jakiekolwiek problemy z wydajnością.

Jeśli szukasz narzędzia SQL, które pomaga monitorować wydajność SQL, jest to bezpłatne narzędzie, które warto rozważyć. ManageEngine SQL Health Monitoring Tools można pobrać za darmo tutaj.

6. Redgate SQL Monitor

Monitor SQL Redgate

Redgate SQL Monitor to kolejne szeroko stosowane narzędzie do optymalizacji zapytań. Redgate SQL Monitor dodaje najnowocześniejszy pulpit nawigacyjny, aby pomóc monitorować wydajność SQL. Za pomocą pulpitu nawigacyjnego można przeglądać przegląd serwerów SQL, który aktualizuje się co 15 sekund.

Innymi słowy, możesz łatwo kontrolować status swojej infrastruktury SQL, nie tracąc nic ważnego. Oś czasu instancji jest szczególnie przydatna, ponieważ pokazuje procesor, Pamięć, Dysk I / O, i Czeka twojej bazy danych.

Istnieje również system alertów, który informuje Cię o zmianach wydajności. Redgate SQL Monitor przychodzi z ponad 40 konfigurowalnych szablonów aby ostrzec Cię o wszystkich typowych problemach z wydajnością, niezależnie od tego, czy zapytanie działa słabo, czy procesy są blokowane.

Rozwiązywanie problemów to kolejny obszar, w którym Redgate SQL Monitor robi wyjątkowo dobrze. Po wykryciu problemu z wydajnością platforma udostępnia dodatkowe dane, które pomagają zidentyfikować przyczynę. Metryki można porównać do aktywności podstawowej, aby znaleźć przyczynę problemu.

Pod względem cen, Redgate SQL Monitor cena zależy od liczby serwerów, które chcesz obsługiwać. Między 1-4 serwerami cena za serwer wynosi 1565 USD (1179 GBP). Między 5-9 serwerami cena wynosi 1330 USD (1002 GBP) za serwer. Jeśli potrzebujesz ponad 10 serwerów, możesz skontaktować się bezpośrednio z firmą w celu uzyskania niestandardowej wyceny. Istnieje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny którą możesz pobrać tutaj.

7. EverSQL

EverSQL

EverSQL jest optymalizatorem SQL, który jest popularnym wyborem do strojenia SQL. Narzędzie ma inteligentny algorytm, który automatycznie przepisuje zapytania SQL, aby przyspieszyć ich działanie. Po przepisaniu zapytania można wyświetlić porównanie kodu z notatkami dotyczącymi wszystkich zmian wprowadzonych w zapytaniu. Te połączone funkcje sprawiają, że wygodne jest zwiększenie wydajności zapytań bez utraty informacji o wprowadzonych zmianach.

Możesz także użyć EverSQL aby uzyskać rekomendacje dotyczące indeksowania wielu zapytań jednocześnie. Podobnie, zapytania mogą być optymalizowane bezpośrednio z wolnego pliku dziennika MySQL. Możesz także dodać schemat, aby wyświetlić zaawansowane opcje optymalizacji w celu dalszej poprawy wydajności.

Jeśli chcesz rozpocząć optymalizację i dostrajanie zapytań za pomocą przeglądarki internetowej po konkurencyjnej cenie, EverSQL jest wysoce zalecane. EverSQL jest kompatybilny z MySQL, MariaDb, i PerconaDB (EverSQL może współpracować z innymi typami baz danych z różnym powodzeniem).

EverSQL Jest dostępny za darmo z 50 optymalizacjami zapytań przez 14 dni. Wersja podstawowa kosztuje 29 USD (21,87 GBP) miesięcznie za 25 zapytań, a wersja Plus 135 USD (101 GBP) za 100 zapytań. Istnieje również wersja Premium, która oferuje niestandardową liczbę kredytów, ale musisz skontaktować się bezpośrednio z firmą. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną EverSQL tutaj.

8. Idera DB Optimizer

Idera DB Optimizer

Niewiele narzędzi oferuje tak proste dostrajanie SQL jak Idera DB Optimizer. Z DB Optimizer możesz dostroić SQL Wyrocznia, SQL Server, DB2 i Sybase. Kreator dostrajania SQL automatycznie wyświetla sugestie dostrajania ulepszającego się kodu SQL. Dzięki temu Twój kod działa najlepiej, jak potrafi.

Monitorowanie wąskich gardeł wydajności to kolejne zadanie, które DB Optimizer wykonuje bardzo dobrze. Możesz wyświetlić wykres analizy czasu oczekiwania, aby zobaczyć przyczyny niskiej wydajności bazy danych.

Istnieje również opcja uruchamiania zapytań SQL z alternatywnymi ścieżkami wykonywania, dopóki nie znajdziesz najbardziej wydajnej instrukcji SQL. Po znalezieniu bardziej wydajnej alternatywy możesz dokonać zmiany jednym kliknięciem.

Ogólny DB Optimizer to narzędzie do dostrajania SQL, które jest idealne dla średnich firm. DB Optimizer zaczyna się od ceny 572 USD (431 GBP) za użytkownika. Tutaj dostępny jest także 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

9. dbForge Studio

dbForge Studio

dbForge Studio jest jednym z najlepszych optymalizatorów zapytań SQL na tej liście. dbForge Studio zawiera szereg narzędzi do zarządzania serwerami, które pomagają monitorować wydajność serwera i dostosowywać kodowanie. To narzędzie dodaje uzupełnianie kodu, Formatowanie SQL, Fragmenty SQL, i nawigacja kodu aby łatwiej dostroić kod SQL.

Jednym ze szczególnie użytecznych narzędzi jest Menedżer indeksu który monitoruje indeksy SQL i wyróżnia problemy z fragmentacją indeksu. Dzięki Menedżerowi indeksów możesz znaleźć bazy danych, które nie działają dobrze.

Jeśli musisz przenieść dane z serwera na serwer, Porównanie danych funkcja jest niezbędna. Z Porównanie danych możesz synchronizować dane z wielu tabel, analizować różnice i generować raporty. dbForge Studio jest zatem jednym z najlepszych narzędzi do synchronizacji danych na tej liście.

Istnieją trzy wersje dbForge Studio do kupienia; wersje Standard, Professional i Enterprise. Wersja standardowa zaczyna się od 249,95 $ (188,45 £) z podstawową konkurencją na kodzie i wizualnym narzędziem do tworzenia zapytań.

Wersja Professional kosztuje 499,95 USD (376,96 GBP) z zaawansowanym uzupełnianiem kodu i funkcjami takimi jak porównywanie i synchronizacja danych oraz analizator kodu T-SQL. Wersja Enterprise kosztuje 699,95 USD (527,76 GBP) i jest wyposażona w kontrolę źródła i test jednostkowy T-SQL. Istnieje również bezpłatna wersja próbna, którą można pobrać tutaj.

10. Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS)

Zrzut ekranu z Microsoft SQL Server Management

SQL Server Management Studio jest szeroko stosowanym optymalizatorem zapytań dla systemu Windows. Na SQL Server Management Studio, monitorowanie wydajności zapytań odbywa się za pośrednictwem Doradcy dostrajania aparatu bazy danych lub DTA. DTA służy do szybszego uruchamiania zapytań. Może dodawać indeksy i zapytania o partycje, aby wyeliminować wąskie gardła wydajności i skrócić czas działania.

SQL Server Management Studio jest dostępny dla Windows10, 8, 8.1, 7, 2012, i 2008 R2. Jeśli szukasz narzędzia do strojenia SQL, które jest łatwe w użyciu i nie zawiera znacznej ceny, SQL Server Management Studio warto rozważyć. SQL Server Management Studio jest narzędziem idealnym dla mniejszych przedsiębiorstw ze względu na niski koszt. Zarządzanie SQL Server jest całkowicie darmowy i można go pobrać ze strony Microsoft tutaj.

Wybór narzędzi do optymalizacji zapytań SQL

Jeśli chcesz monitorować zapytania SQL w ramach codziennego obciążenia, zalecamy zainwestowanie w narzędzie do optymalizacji zapytań. Narzędzia takie jak Analizator wydajności bazy danych SolarWinds i SentryOne SQL Sentry pozwalają obserwować wydajność zapytań SQL, aby upewnić się, że serwery działają wydajnie.

Dla organizacji o niższych budżetach Microsoft SQL Server Management Studio może pomóc w wizualizacji wydajności serwera SQL. Chociaż nie jest tak zaawansowany, jak niektóre inne narzędzia z tej listy, zapewnia niezłą obsługę.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 + = 89